dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 950 z 1144
Pokaż wyniki od 18.981 do 19.000 z 22870
  1. #18981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak chcesz mieć drożej i gorzej to oczywiście nic mnie do tego.
    To teraz spytaj się o kocioł 7-8kW przy tym twoim ociepleniu.
    Arturek na 118m ma pompkę 9kW, koleżanka ma coś około 200m, jakiej mocy pompkę trzeba tam zamontować i za jaką kasę, tylko cena na 23% a nie zaraz jakieś dziwne linki że na 8% z montażem gdzie za montaż płaci się dodatkowo ?
    Aha, koleżanka wspominała chyba jeszcze o zasobniku 400L na CWU.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #18982
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Liwko
    koleżanka udzieliła odpowiedzi dlaczego nie pompa w innym wątku. ja ją skierowałem tu gdzie znajdzie odpowiedź na swoje pytania.

    Kejt_R
    do takiego domku max 10KW.
    dodatkowo zdecydowałbym się na jedno paliwo, albo ekogroszek i dobry kocioł do tego albo pellet i kocioł tylko dla tego paliwa. w kotle na eko współspalisz pelet ale samym nie wyjdzie tak różowo.
    do tego bufor ale nie 400 a raczej 1000l i podłogówka po całości. dzięki temu połączeniu wyciągniesz maks z kotła i paliwa a niska temperatura zasilania i jednorodność instalacji pozwolą ją łatwiej wysterować. w przyszłości zaś będzie więcej możliwości zmian "czajnika" niż przy instalacji mieszanej lub w całości z kalafiorów złożonej.

    pellet dobrej jakości będzie drogi a jego kaloryczność niższa niż kiepskiego groszku więc wyższe spalanie, częstsze zasypy, jedynie popiołu mniej jak pisze Jarecki.
    dodatkowo kocioł na eko ~7000pln a pelletowy 9-10 000pln-ów i problemy o których pisano chwilę temu.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #18983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Liwko
    koleżanka udzieliła odpowiedzi dlaczego nie pompa w innym wątku. ja ją skierowałem tu gdzie znajdzie odpowiedź na swoje pytania.

    Kejt_R
    do takiego domku max 10KW.
    dodatkowo zdecydowałbym się na jedno paliwo, albo ekogroszek i dobry kocioł do tego albo pellet i kocioł tylko dla tego paliwa. w kotle na eko współspalisz pelet ale samym nie wyjdzie tak różowo.
    do tego bufor ale nie 400 a raczej 1000l i podłogówka po całości. dzięki temu połączeniu wyciągniesz maks z kotła i paliwa a niska temperatura zasilania i jednorodność instalacji pozwolą ją łatwiej wysterować. w przyszłości zaś będzie więcej możliwości zmian "czajnika" niż przy instalacji mieszanej lub w całości z kalafiorów złożonej.

    pellet dobrej jakości będzie drogi a jego kaloryczność niższa niż kiepskiego groszku więc wyższe spalanie, częstsze zasypy, jedynie popiołu mniej jak pisze Jarecki.
    dodatkowo kocioł na eko ~7000pln a pelletowy 9-10 000pln-ów i problemy o których pisano chwilę temu.
    Prawie dokładnie to samo jej powiedziałem

  4. #18984

    Domyślnie

    Dzięki Wam, coraz jaśniej mi

  5. #18985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Arturek na 118m ma pompkę 9kW, koleżanka ma coś około 200m, jakiej mocy pompkę trzeba tam zamontować i za jaką kasę, tylko cena na 23% a nie zaraz jakieś dziwne linki że na 8% z montażem gdzie za montaż płaci się dodatkowo ?
    Aha, koleżanka wspominała chyba jeszcze o zasobniku 400L na CWU.
    A ty jesteś jej adwokatem sprzedawczyku?

    Jeżeli kogoś stać na 190m2, zbudowanie kotłowni, komina, wpakowanie ekosyfa, to stać go na bezobsługowe i czyste źródło ciepła.

  6. #18986

    Domyślnie

    Liwko, zaproponuj mi coś w podobnej cenie do 1 kotła za 8 tys oraz 1 komina. Nadwyżkę kotłowni po pomniejszeniu wykorzystam na powiększenie garażu, nie będzie strat.
    A tak nawiasem mówiąc, jeśli ktoś jest spragniony przestrzeni i buduje spory dom, bo ma dużą rodzinę, to od razu powinien go wyposażyć w kosmiczną technologię? Dziwne myslenie. A nie przychodzi Ci do głowy, że duzy dom może być skromnie wyposażony, bo dla domowników liczy się coś innego, niż pakowanie dorobku zycia w nowoczesne gadżety? Sorry za OT. Czekam na konkretną propozycję, bo może ja czegoś jednak nie jestem świadoma ?

  7. #18987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A ty jesteś jej adwokatem sprzedawczyku?

    Jeżeli kogoś stać na 190m2, zbudowanie kotłowni, komina, wpakowanie ekosyfa, to stać go na bezobsługowe i czyste źródło ciepła.
    A może Ty chcesz zostać
    Jak Wy pompiarze lubicie zaglądać do czyichś kieszeni.

  8. #18988
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Liwko, zaproponuj mi coś w podobnej cenie do 1 kotła za 8 tys oraz 1 komina.
    O ile będzie drożej w inwestycji ?
    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Biorę pod uwagę na tą chwilę dwa rozwiązania - biały t-cap 9kW - 17500
    A brak syfu w domu i z komina a kotłownia przestanie być kotłownią.

  9. #18989

    Domyślnie

    A co z dużymi mrozami oraz w upały? Taka PC daje radę i zaspokoi całkowite zapotrzebowanie domu? Bo prądem to ja grzać nie chcę.

  10. #18990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jest i sam "mistrz", hehe
    Arturo to jak to z tym doborem pompki ?
    Ty na 118m 9kW a tu na 190 też 9kW ?
    Tak żeby ceną zakołować ?
    Twój kalkulator znowu liczy pod publikę ?

  11. #18991
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Arturek znowu burdel zaczynasz robić !!!
    To jest wątek rankingu.
    Tutaj jest wątek bardziej odpowiedni ale tam też pompiarze swoje 5 groszy wsadzili.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!/page244&highlight=ekogroszek
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #18992

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jest i sam "mistrz", hehe
    Arturo to jak to z tym doborem pompki ?
    Ty na 118m 9kW a tu na 190 też 9kW ?
    Tak żeby ceną zakołować ?
    Twój kalkulator znowu liczy pod publikę ?
    Nie wiem, ja tam się nie znam ale na 190 dobrze ocieplonego to spokojnie 9kW T-capa styka.
    To arturo dostał w prezencie od syna przewymiarowaną pompę.

  13. #18993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    On różne pierdoły na tym forum wypisywał, to że farelka 2kW wystarczy, to że 15 tysi zapłacił, na drugiej stronie że znowu za taką trzeba 20 czy 25 tysi a w końcu że pompkę dostał w prezencie ale nawet prezent bez faktury ?, choć na 1pln ale powinna być.
    Kto tam wie jaka jest prawda, ceny podają na 8% żeby nie straszyły a później że montaż dodatkowo płatny, nie wiadomo ile albo każą samemu montować

  14. #18994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Pewnie nikt jej nie chciał i dostał w dobrych tutkach.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #18995

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    On różne pierdoły na tym forum wypisywał, to że farelka 2kW wystarczy, to że 15 tysi zapłacił, na drugiej stronie że znowu za taką trzeba 20 czy 25 tysi a w końcu że pompkę dostał w prezencie ale nawet prezent bez faktury ?, choć na 1pln ale powinna być.
    Kto tam wie jaka jest prawda, ceny podają na 8% żeby nie straszyły a później że montaż dodatkowo płatny, nie wiadomo ile albo każą samemu montować
    To bardzo dobrze, że na 8% ludzie biorą, nie widzę dziś alternatywy dla takich zakupów bo vatu już się nie odliczy - zamawiasz z legalnym montażem i taniej wychodzi niż zakup indywidualny bez montażu na 22%.

  16. #18996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tyle że to jest też obwarowane przepisami i nie każdy może skorzystać.
    Jak dostaniesz dobrą ofertę od firmy gdzieś na pomorzu to co przyjadą Ci za free zamontować ?
    Arturo podsyłał taki link chyba z alledrogo, było na 8% z montażem ale dalej zapis że montaż dodatkowo płatny.

  17. #18997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    To bardzo dobrze, że na 8% ludzie biorą, nie widzę dziś alternatywy dla takich zakupów bo vatu już się nie odliczy - zamawiasz z legalnym montażem i taniej wychodzi niż zakup indywidualny bez montażu na 22%.
    VAT mamy 23% ale to nic w porównaniu z tym,że jak wpadniesz w US to możesz firmę zamknąć.O dalszych kłopotach nie wspomnę.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #18998

    Domyślnie

    I montaż płatny i obawiam się, że taka mała PC nie wystarczy. Ponadto podobno dość to słychać. Ja widzę sens w PC z GWC, ale to już zupełnie inna półka cenowa. No i wtedy warto zastosować rekuperator i WM. I tak w koło Macieju, aż zostawię dzieciom dom obarczony niespłaconym kredytem

  19. #18999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    VAT mamy 23% ale to nic w porównaniu z tym,że jak wpadniesz w US to możesz firmę zamknąć.O dalszych kłopotach nie wspomnę.
    Żeby tylko zamknąć to pikuś
    Jednak kaskaderów jeszcze jest mnogo.

  20. #19000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    I montaż płatny i obawiam się, że taka mała PC nie wystarczy. Ponadto podobno dość to słychać. Ja widzę sens w PC z GWC, ale to już zupełnie inna półka cenowa. No i wtedy warto zastosować rekuperator i WM. I tak w koło Macieju, aż zostawię dzieciom dom obarczony niespłaconym kredytem
    Ale będziesz na topie i nowoczesna, hehe
    Arturo z Liwkiem w końcu odratuję jedną duszyczkę z drugiej strony wpędzając ją w bankowe piekiełko

Strona 950 z 1144