Witaj
także jestem na etapie ale już*mam zakupiony projekt, pozwolenia wszystkie otrzymałem i mam zamiar startować w przyszłym roku, co ciekawe to też*miałem te dylematy, ale myślę*że mój projekt z155 kilka wątpliwości rozwiązuje - nie ma skosów gdzie przy moich prawie 200cm to katorga, głowiłem się*też*nad wszystkim i po przeczytaniu ogromnej ilości stron tego forum, po wielu rozmowach z różnymi ludźmi i tymi co doradzą i tymi co chcą za wszelką cenę sprzedać swoje rozwiązania mam już*jakiś punkt odniesienia.
Myślę*że jak tylko ruszę*może mój blog zainteresuje ludzi, ja wybrałem Keramzyt - teraz wynajmuje mieszkanie i nie stać mnie na budowę*roczną domu, wyczytałem wiele plusów i myślę*że prefabrykaty to jest to, zwłaszcza że pracując nie jestem w stanie non stop pilnować*budowy.
Ocieplenie jak tu już*pisano 25-30cm, ogrzewanie to był temat który jeszcze rozpatruje, na pewno odpuściłem sobie pompę ciepła gruntową, patrząc na koszt inwestycji, czas zwrotu, jakąś tam awaryjność, spadek cen ogólny pomp i rozwój tych powietrznych uznałem że do domu prawie pasywnego (oscyluje między nf15 a nf40) wystarczy taka pompa 3-5KW. Na razie na 1 miejscu stoi PANASONIC AQUAREA WH-UD05EE5-A (ale czytam jeszcze o niej i szukam opinii) Także myślałem o kablach grzewczych lub matach, jednak po analizach typu fotowoltanika i moc jaką*mogę*uzyskać z takiej mikro instalacji lepiej wejść w pompę*ciepła - zawszę*będę*miał*już taką*infrastrukturę*w domu że pod nią*wszystko podłączę - a wiemy że co chwila coś wymyślają - jakieś*nowe ogniwa baterii mają się*pojawić w 2015-2016 roku (śledzę*przemysł motoryzacyjny i już się*podniecają) panele FV także...więc pompę*w razie co po 5 latach łatwiej mi będzie zmienić kosztującą 20tyś niż taką za którą wydałem 50...
Ale to wszystko są jeszcze jakieś*tam moje przemyślenia pana henia
aaa bym zapomniał o kominku - audytor nam go odradza (może na projekcie do dofinansowania go nie będzie) ale chcemy taki najmniejszej mocy z zamkniętą komorą - właśnie gdyby coś się*zepsuło, nie było prądu, czy dla klimatu - całe życie marzyłem o chatce z kominkiem
Pozdrawiam