dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 303 z 331
Pokaż wyniki od 6.041 do 6.060 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #6041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    W licu bez węgarka to jest 0,11 W/mK + zimna ramka 0,05 W/mK.
    Mam coraz bardziej wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Ciepła/zimna ramka nie wpływa na współczynnik PSI, który uwzględnia się jako liniowy mostek montażowy na styku okno/ściana. W oknach uwzględnia się inne PSI przy obliczaniu Uw i jest to mostek liniowy na styku wkład szybowy/rama. Tutaj oczywiście im lepsze parametry ramki dystansowej tym PSI mniejsze.
    Ty robisz swoje rysunki ale wygląda na to, że nie masz większego pojęcia o co w tym wszystkim biega

  2. #6042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mam coraz bardziej wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Ciepła/zimna ramka nie wpływa na współczynnik PSI
    Dwa wątki za uszy się ciągnie ... montaż okna i to co między szybami .. wywołany przez ST odpowiedziałem.
    Ty robisz swoje rysunki ale wygląda na to, że nie masz większego pojęcia o co w tym wszystkim biega
    doskonale wiem o co biega.
    tylko naście różnych spraw się tu przewija i wyłapiesz z kontekstu coś i później jazda od nowa.

    Ostatnie rys co zamieszczałem dotyczyły ściśle montażu okna ... jakie by nie było,
    http://forum.muratordom.pl/attachmen...567687&thumb=0 tu pokazane są różnice właśnie w liniowym współczynniku ..od sposobu zamontowania okna w murze/ izolacji chyba oto chodzi ...

    http://oknotest.pl/poradnik-okienny/...spolczynnik-uw tu taki sobie ładny długi wzór .. jest u Kolegi T1234 i mając już Uw jest jakie jest ..
    ciepłe zimne ramki ..
    wkładamy tak owe okno ...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B92 izotermy.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	288476 oczywiście to nie jest pełne Uw ponieważ trzeba by było pomnożyć Ag i Af
    Tu na obrazeczku jest Heat flux W/m2K i sobie mnożysz razy 0,47m2 np. Edge to szyba Frame to Frame .. czyli tylko trzeba znać typ okna i powierzchnię ramy i szyby ..
    resztę liczb masz.
    To jest oczywiście przeliczone jako całość w raz z mostkami... które trzeba wyłuskać na piechotę... ale można tego nie robić ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana testowa.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	288477 raz jeszcze ... to jest stan idealny .. wymiana ciepła jedno wymiarowa ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mostek na skraju.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	288478 a to jest stan masakrycznie niekorzystny
    i teraz różnica między heat flow najgorszego z możliwych rozwiązań minus ideał ..
    czyli 20,9 W - 2,03 W = 18,87 W nadwyżki czyli szukane PSI montażowe ...
    aby znać wystarczy te 18,87 W podzielić przez delta T czyli tu 39 K
    0,483 W/mk
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 11-11-2014 o 14:01

  3. #6043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon mostek bez izo.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	288487
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sama sciana.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	288488
    Może taki prosty przykład na zrozumienie o co chodzi... Jest sobie ściana z balkonem i ściana bez ..
    różnica heat flow z balkonem - bez = X ...przez delta T = PSI.

  4. #6044

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Wg mnie zrobić węgar i nakryć wtedy parapetem... ...
    czołgisto czy kiedykolwiek widziałeś jak prawidłowo montuje się parapety zewnętrzne ? Gdybyś widział to zauważyłbyś, że to co tu napisałeś o styropianie tam jest piana montażowa.
    Co wcale nie oznacza, że neguję te rysunki.
    Jest tylko jeden problem, realia budowania w Polsce.
    Ale to temat rzeka
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 11-11-2014 o 19:38

  5. #6045
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Wg mnie zrobić węgar i nakryć wtedy parapetem... tak tak wiem nie ma o co zaczepić tego...
    detalu
    No wlasnie, nie ma jak zaczepic. W twoim przykladzie rama ma stosowny zaczep, ale jak to zrealizowac dla pozostalych 99% ?

  6. #6046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To tylko kwestia rozwiązań systemowych, ale co można wymagać .. jeśli murarze ładują ściany szczytowe aż pod samo pokrycie dachowe.
    U teściów węgarek jest zrobiony z 3cm EPS'a .. ale już parapet pod okienny wychodzi na ościeżnicę, jest to zalepione silikonem.
    Ale dalekie jest to od ideału. Przy 3k dawanie jeszcze parapetu pod okno ..
    Z bocznymi węgarkami nie było problemu, prawie po szczyt ościeżnicy są.

  7. #6047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czytam to wszystko od początku i im więcej piszecie tym mniej rozumiem.

    Podsumowując.
    Zrozumiałem, że nie ma sensu inwestować w super hiper montaże za 3-4tyś.(tyle sobie krzyczą za mój domek).
    Zrozumiałem, że jeśli np. zrobię to za 100-200zł za cały dom to mogę dla spokojności sumienia. Wobec tego wysunąłem o 3-4cm okna poza lico muru.Dałem ramki ze styro i przykleję taśmę na zewnątrz paroprzepuszczalną. Nie zaszkodzi to przecież. Następnie na styku obróbki okna z tynkiem dam listwy z uszczelką elastyczną i gąbką. To wszystko te grosze więc chyba warto. Jeśli nic nie da to trudno mała strata.

    Tylko w końcu jak poprawnie zamocować do tak osadzonych i obrobionych okien ten zewnętrzny parapet granitowy grubości 3cm?
    Bo nie łapie. Może ktoś prosto przedstawić/narysować?
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  8. #6048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Klejeniem, na całej powierzchni przyklej go klejem w pianie plus silikon na styku z ramą .

  9. #6049

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Klejeniem, na całej powierzchni przyklej go klejem w pianie plus silikon na styku z ramą .
    Uzupełnię
    Przed przyklejeniem zaciągnij siatką z klejem, parapet włóż pod okno ale przedtem do listwy podparapetowej przyklej taśmę rozprężną by Ci to dodatkowo uszczelniła.
    Parapet podsuń pod okno zostawiając 2-3 mm szczelinę którą później wypełnij dokładnie uszczelniaczem dekarski ( jest trwale plastyczny) Nie używaj do tego silikonu - rok-dwa i pojawi się szczelina w którą wnikać będzie woda

  10. #6050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Coś też czym kleją nagrobki granitowe.
    Wypadało by wyciągnąć węgarek też pod oknem, problem otwory drenażowe w profilu
    wypadało by zrobić wcięcia w parapecie na nie, w tedy będzie ok.
    Parapet hmmm cienki nie jest , a i ciągle widzę przed oczami system fasadowy.
    http://www.oknonet.pl/img/produkty/_...af3741acc2.jpg gdzie między szybami idzie sporo silikonu czy tylko potocznie zwane to jest silikonem.

  11. #6051

    Domyślnie

    osobiście - a to wiele zmienia. Robiąc dla siebie samemu możemy się pobawić i zrobić to dokładnie
    Podsunięcie pod okno daje gwarancję że spływająca po nim woda nie dostanie się pod parapet skąd najtrudniej jej odparować
    Oczywiście założeniem podstawowym jest to, że otwory odwodnieniowe są na zewnętrznej płaszczyźnie ramy. Gorzej jak są od dołu, tu obróbka musi być głębiej, za otworami i parapet wsunięty pod okno i to dość głeboko

  12. #6052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Silikonu oraz silikonu dekarskiego nie polecam- z praktyki. Nie nadają się, wytrzymują 1-2 lata (gdyby coś ten dekarski dawał to ludziom nie ciekło by przy kominach itd. po uszczelnieniu). Oba pękają. Lepszy jest klej np sikaflex11fc lub uszczelniacz elastyczny blach stosowany w lakiernictwie samochodowym (tam w samochodzie są warunki ekstremalne temperaturowe + drgania i nie pękają).

    Czyli Radzicie podsunąć minimalnie pod ramę a styk parapetu z ramą dodatkowo uszczelnić. Najlepiej miedzy listwą podokienna a parapetem taśma rozprężna.


    Myślałem, żeby pod parapetem tylko pianować i nie obrabiać klejem z siatką w imię walki z mostkami (poprzez ten klej). Dodatkowo zamiast taśmy zaaplikować tą piane też miedzy parapetem a listwa podokienną z pod spodu przed zapianowaniem całego parapetu od spodu.

    Widziałbym to tak. Wsuwam parapet w docelowe miejsce(może być od góry wstępnie posmarowany na krawędzi uszczelniaczem do ramy), podpieram w zależności od potrzeby na 2-3 podkładkach (które później wyjmę). Następnie głęboko wsuwam końcówkę z przedłużką pistoletu i pianuję tak aby wypełnić styk pomiędzy bokiem parapetu a listwą podokienną. Na koniec pianuję całość pod spodem. Jak zaschnie wyjmuje podkłady i uzupełniam pianę w miejscach po nich. Obrabiam na gotowo pod parapetem tynkiem, nad parapetem uszczelniaczem do ramy.
    Co myślicie o takiej wersji?
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 13-11-2014 o 10:57
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  13. #6053
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tak tak sam będę robił. Nie zaufałbym w tak ważnym punkcie obcemu.Tu akurat jest najmniej izolacji i nie da się dać węgarka na parapet. (odwodnienia mam od czoła).
    Obecnie poprawiam pianowanie wokół okien. Znaczy wyper...alam i robię od nowa. Zapianowane było dla oka a w środku pusto, nie oczyszczone, częste prześwity itp.. Dobrze, że zrobiłem odkrywkę.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  14. #6054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    akurat jest najmniej izolacji i nie da się dać węgarka na parapet. (odwodnienia mam od czoła).
    Obecnie poprawiam pianowanie wokół okien. Znaczy wyper...alam i robię od nowa. Zapianowane było dla oka a w środku pusto, nie oczyszczone, częste prześwity itp.. Dobrze, że zrobiłem odkrywkę
    węgarek wypada zrobić.. jeśli masz od czoła odwodnienie

  15. #6055
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    węgarek wypada zrobić.. jeśli masz od czoła odwodnienie
    Ale to jak na parapecie ten węgarek?
    Nie widziałem nigdy takiego rozwiązania na parapecie z granitu.
    Bo z boków i od góry będę miał wegarki.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  16. #6056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pod parapet daj jak najwięcej izolacji, nawet jak parapet zajdzie na odwodnienie to zawsze bruzdy można w nim zrobić na to odwodnienie.

  17. #6057

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Pod parapet daj jak najwięcej izolacji, nawet jak parapet zajdzie na odwodnienie to zawsze bruzdy można w nim zrobić na to odwodnienie.
    Pal sześć jak najwięcej izolacji, zakrycie odwodnień jest niedopuszczalne i żadne bruzdy nie pomogą, woda musi być jak najszybciej odprowadzona z tego miejsca

  18. #6058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pal sześć jak najwięcej izolacji, zakrycie odwodnień jest niedopuszczalne i żadne bruzdy nie pomogą, woda musi być jak najszybciej odprowadzona z tego miejsca
    bruzdy z większym spadkiem tak jak by pod odwodnieniem był niższy parapet.
    O to mnie chodziło, wiem nikt tego pewnie nie robił .. blaszany parapet idzie wyciąć łatwo.. tu trzeba diamentówę i haratanie delikatne i szlif.

  19. #6059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SajmonTempler

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    90-613
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Czytam to wszystko od początku i im więcej piszecie tym mniej rozumiem.
    Tylko w końcu jak poprawnie zamocować do tak osadzonych i obrobionych okien ten zewnętrzny parapet granitowy grubości 3cm?
    Bo nie łapie. Może ktoś prosto przedstawić/narysować?
    Przemyśl to spokojnie. Wystawiłeś ramę okienną na 3-4cm poza lico muru nośnego. Pod tą ramę, Doradcy każą Ci podłożyć parapet granitowy 3cm i przykleić go do ocieplenia. Prawidłowo okno stoi na listwie parapetowej 3 x 3cm, a ponieważ jest wysunięte na 4cm to między parapetem granitowym a murem nośnym masz 1,5cm izolacji. Przy ociepleniu 20cm styro, tym sposobem na dole okna masz liniowy mostek ościeży w wysokości Psi=0,25W/mK. Gdybyś okno wystawił całkowicie w warstwę ocieplenia, to ta minimalna grubość izolacji wyniosłaby 7,5cm, czyli byłaby 5x grubsza, a mostek 5x mniejszy czyli Psi= 0,05W/mK. Na tym polegają zalety osadzenia okna w warstwie ocieplenia. Podobnie jest na bokach i górze.

  20. #6060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przy ociepleniu 20cm styro, tym sposobem na dole okna masz liniowy mostek ościeży w wysokości Psi=0,25W/mK

    no no bo ty wiesz ...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Moste na skraju.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	289383 wartość mostka termicznego 0,11 W/mK

Strona 303 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony