dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 111
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 2219
  1. #2181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jednego nie można odebrać grzejnikom...


  2. #2182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dodałbym że wahania temperatury przy grzejnikach sprzyjają przeziębieniom!
    Czego Ty już chłopie nie wymyślisz, hehe

  3. #2183
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Posiadacz ogrzewania z dynamicznie pracującymi grzejnikami, w okresie przejściowym, stosować może optymalny, mądry, adekwatny do pogody sposób dysponowania ciepłem oraz adekwatną do pogody optymalną jego produkcję.

    Może sobie także pozwolić, po wyłączeniu całkowicie grzania, na przewietrzanie całego domu i wpuszczenie do niego świeżego, rześkiego wiosennego, porannego powietrza...
    I uruchamianie ogrzewania nawet na bardzo krótko w zależności od potrzeb... Hue, hue...
    ===
    ===
    A co stanie sie z temperaturą ścian i podłóg w czasie wietrzenia (nawet jak grzejniki będą zimne)
    I na czym polega różnica w przypadku regulus ,płytowy,podłogówka
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 20-03-2015 o 18:01

  4. #2184
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Słusznie.
    Prostuj Parkiet te przekłamania..
    Schładzanie nie jest procesem przebiegającym liniowo.
    ===
    Tak masz rację .Ale to spowolnienie schładzania podłogi (spadek mocy ) jest dowodem na to ,że podłogówka szybciej obniża wydajność niż opisałem.
    To było pewne uproszczenie na twoją korzyść.
    Reasumując jest lepiej niż napisałem.

  5. #2185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Jeszcze raz i proszę włączyć myślenie, zapewniam,że to nie boli.

    Producent elektroniki, konkretnie termostatu pokojowego z komunikacją radiową zaobserwował problemy z komunikacją, powiązał to z folia aluminiową dawaną pod rurki.
    Nigdzie nie zostało napisane,że tak będzie w każdym przypadku, jedyne co zostało napisane, to,że taki realny problem zaistniał i producent tego urządzenia powiązał to z ową folią.

    Kto chce, potrafi jak widać wyciągnąć mądre wnioski a kto nie chce, to ich nie wyciągnie i tyle.
    Kiepskiej baletnicy.....

    Mam obok dom z poddaszem, podpiwniczony, 100%podłogówki, w piwnicy kociol gazowy, sterownik bezprzewodowy Auraton łączy się z kotłem z kazdego miejsca z domu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2186
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ostatnio wymieniałem klientowi termostat radiowy Ten na literę S w nazwie nie działał prawidłowo ,ale już ten na litrę E działał doskonale .
    Wysnuwam wniosek ,że litera S powoduje problem w emisji fal radiowych .Dodatkowo litera E nie stanowi już takiej bariery .
    Mało tego ekstrapolując wyniki obserwacji termostaty na literę A powinny być jeszcze lepsze.

  7. #2187

    Domyślnie

    Testy robi się w celu takim, aby dane problemy wyłapać i eliminować
    Mocniejsze anteny, itd.itp.
    Testy są po to, aby problem złapać i skasować.

    Sam w domu gdzie mieszkam (100%grzejników) miałem kłopot z zasięgiem... głowny router oraz AP.
    Zmieniłem na odpowiednie urządzenie i kłopotu nie ma,
    Wszystko z głową i bez emocji
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #2188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.151
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Szanowny Bogusławie,

    najtrudniej jest znależć "złoty środek", ale zawsze warto go szukać.

    Pozdrawiam.
    Każdy konfiguruje instalacje c.o. pod siebie i pod swoje możliwości, rytuały i przyzwyczajenia.
    Niektórzy myśląc długoterminowo zostawiają sobie (a także ew. kolejnemu użytkownikowi) i swoim następcom furtkę do zmian.
    Przez Złoty Środek rozumiem punkt równowagi czyli rozwiązanie najbardziej uniwersalne, które jest w stanie zadowolić jak najszerszą grupę użytkowników, korzystającą z różnorakich źródeł ciepła, przy zachowaniu potencjalnej możliwości dokonania w przyszłości zmian.

    Od takiego Złotego Środka możliwe są konfiguracje idące "w lewo" czy też "w prawo", coraz bardziej zindywidualizowane a przez to coraz bardzie "egoistyczne".

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #2189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.151
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Tak masz rację .Ale to spowolnienie schładzania podłogi (spadek mocy ) jest dowodem na to ,że podłogówka szybciej obniża wydajność niż opisałem.
    To było pewne uproszczenie na twoją korzyść.
    Reasumując jest lepiej niż napisałem.
    Początkowo szybciej lecz następnie coraz wolniej i dlatego jest to proces trwający wiele, wiele godzin (w zależności od strat ciepła oraz dT wyjściowej).
    100 m2 podłogówki ma masę średnio 20 ton...
    Gdyby schładzanie takiej masy betonu miało trwać godzinę, wówczas mielibyśmy bezwładność cieplną "kanadyjczyka" a trzymanie przez dobę, dwie czy nawet dłużej temperatury przy dobrze ocieplonym i dobrze akumulującym domu byłoby mitem i kłamstwem, chyba, że udział rozgrzanej w nawet niewielkim stopniu podłogówki w takiej stabilizacji temperatury wnętrza uzna się za pomijalny.
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  10. #2190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gubik
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Miłocin
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    230

    Domyślnie

    Mieszkałem na wsi w starym budownictwie i bardzo denerwowało mnie "oszczędnościowe" regulowanie temperatury na grzejnikach.
    Teraz mieszkam w bloku i jestem 100% zadowolony ze stałych 22 i to samo chcę w budowanym domu.
    Nie chcę żadnych wahań temperatury w pomieszczeniu bo źle na mnie wpływały 15 lat temu,
    a PESEL coraz starszy, więc lepiej nie będzie.
    To nie są tylko moje przemyślenia, bo moja piękniejsza połowa wręcz robi się chora jak temperatura spadnie w pokoju o 2 st.C.
    Dlatego przemawia do mnie podłogówka i jak najbardziej stała temperatura jaka tylko może być.

  11. #2191
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Początkowo szybciej lecz następnie coraz wolniej i dlatego jest to proces trwający wiele, wiele godzin (w zależności od strat ciepła oraz dT wyjściowej).
    100 m2 podłogówki ma masę średnio 20 ton...
    Gdyby schładzanie takiej masy betonu miało trwać godzinę, wówczas mielibyśmy bezwładność cieplną "kanadyjczyka" a trzymanie przez dobę, dwie czy nawet dłużej temperatury przy dobrze ocieplonym i dobrze akumulującym domu byłoby mitem i kłamstwem, chyba, że udział rozgrzanej w nawet niewielkim stopniu podłogówki w takiej stabilizacji temperatury wnętrza uzna się za pomijalny.
    ===
    Przestań opowiadać pierdoły tylko policz.

    Przecież to mityczne schładzanie podłogi to tylko 1 gór 2 stopnie.Po wyrównaniu temperatur podłogi i powietrza podłoga przestaje grzać

    Jaka jest ilość energii w 100 m2 podłogi dla dt 1 stopień
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 21-03-2015 o 20:26

  12. #2192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.151
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Przestań opowiadać pierdoły tylko policz.

    Przecież to mityczne schładzanie podłogi to tylko 1 gór 2 stopnie.Po wyrównaniu temperatur podłogi i powietrza podłoga przestaje grzać

    Jaka jest ilość energii w 100 m2 podłogi dla dt 1 stopień
    Przestań opowiadać pierdoły, jak to pięknie ująłeś, tylko czytaj ze zrozumieniem.
    Jaka jest moc grzewcza 1 m2 podłogówki przy dT 1 oC, a jaka przy dT 0.9 oC. a jaka przy dT 0.8 oC itd...?
    Ciepło zgromadzone w 200 kg masy 1m2 posadzki, może być emitowane do powietrza jedynie "okienkiem" wielkości 1 m2.
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  13. #2193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.151
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał gubik Zobacz post
    Mieszkałem na wsi w starym budownictwie i bardzo denerwowało mnie "oszczędnościowe" regulowanie temperatury na grzejnikach.
    Teraz mieszkam w bloku i jestem 100% zadowolony ze stałych 22 i to samo chcę w budowanym domu.
    Nie chcę żadnych wahań temperatury w pomieszczeniu bo źle na mnie wpływały 15 lat temu,
    a PESEL coraz starszy, więc lepiej nie będzie.
    To nie są tylko moje przemyślenia, bo moja piękniejsza połowa wręcz robi się chora jak temperatura spadnie w pokoju o 2 st.C.
    Dlatego przemawia do mnie podłogówka i jak najbardziej stała temperatura jaka tylko może być.
    To potwierdza tezę, ze podłogówkę chwalą przede wszystkim wywodzący się
    z przegrzanych bloków,
    raz przegrzanych a raz niedogrzanych w ciągu doby chałup,
    wiecznie marznący w nogi z rozmaitych powodów, oraz
    "palacze" węglem w piecach, szczególnie na wyższych kondygnacjach.

    Tacy wpadają w pułapkę okresu "wcześniejszego pójścia na życiową emeryturę", chęci poczucia maksymalnej stabilizacji, w maksymalnej ilości dostępnych zdarzeń w obecnych niepewnych czasach.
    Jeśli do tego dołożymy preferencje instalatorów, którzy szanując każdego klienta, a tych jest obecnie z pewnością mniej niż dawniej, nie mając w grafiku kolejki oczekujących, chcą od niego zabrać jak najwięcej kasy z tytułu własnej robocizny, wówczas mamy komplet.

    Dla instalatora prosta w montażu lecz pracochłonna "podłogówka" to więcej kasy i zwalenie wszystkich dalszych ewentualnych problemów na klienta. Zatem jakie rozwiązanie będzie forsować?
    A jeśli przyjdzie teściowa i spuchną jej nogi co się powie?
    Stara jest i schorowana, pewnie już długo nie pociągnie....
    "Nie siedź za długo mamusiu, wracaj do domu i połóż się z nogami wyżej, dobrze ci to zrobi..."

    Ci, którzy żyli dotąd we względnym komforcie oraz ludzie bardziej aktywni i dynamiczni, a także mieszkający w rodzinach wielopokoleniowych, na komforcie oferowanym przez samą tylko podłogówkę, na pewno nie poprzestaną, gdyż stać ich i potrzebują czegoś więcej.
    Podłogówka to tylko pewien etap w technice grzewczej. W inteligentnych domach przyszłości już się całkowicie nie załapuje...
    ===
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 22-03-2015 o 08:13
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  14. #2194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    To potwierdza tezę, ze podłogówkę chwalą przede wszystkim wywodzący się
    z przegrzanych bloków,
    raz przegrzanych a raz niedogrzanych w ciągu doby chałup,
    wiecznie marznący w nogi z rozmaitych powodów, oraz
    "palacze" węglem w piecach, szczególnie na wyższych kondygnacjach.

    Tacy wpadają w pułapkę okresu "wcześniejszego pójścia na życiową emeryturę", chęci poczucia maksymalnej stabilizacji, w maksymalnej ilości dostępnych zdarzeń w obecnych niepewnych czasach.
    Jeśli do tego dołożymy preferencje instalatorów, którzy szanując każdego klienta, a tych jest obecnie z pewnością mniej niż dawniej, nie mając w grafiku kolejki oczekujących, chcą od niego zabrać jak najwięcej kasy z tytułu własnej robocizny, wówczas mamy komplet.

    Dla instalatora prosta w montażu lecz pracochłonna "podłogówka" to więcej kasy i zwalenie wszystkich dalszych ewentualnych problemów na klienta. Zatem jakie rozwiązanie będzie forsować?
    A jeśli przyjdzie teściowa i spuchną jej nogi co się powie?
    Stara jest i schorowana, pewnie już długo nie pociągnie....
    "Nie siedź za długo mamusiu, wracaj do domu i połóż się z nogami wyżej, dobrze ci to zrobi..."

    Ci, którzy żyli dotąd we względnym komforcie oraz ludzie bardziej aktywni i dynamiczni, a także mieszkający w rodzinach wielopokoleniowych, na komforcie oferowanym przez samą tylko podłogówkę, na pewno nie poprzestaną, gdyż stać ich i potrzebują czegoś więcej.
    Podłogówka to tylko pewien etap w technice grzewczej. W inteligentnych domach przyszłości już się całkowicie nie załapuje...
    ===
    Tyle głupot w jednym poście potrafi tylko Boguś. No może i TB.
    Boguś, a gdyby nie było ani podłogówki i ani grzejników, a temperatura była by dla nas idealna, to fajnie by było czy nie?

  15. #2195
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    W okresie ostatnich lat zauważyłem tendencje wzrostowe w zastosowaniu ogrzewania podłogowego, ponadto poszukiwana jest podłogówka w połączeniu z posadzką drewnianą.

    Idąc dalej, coraz częściej wybierana jest podłogówka z posadzką drewnianą i ogrzewaniem ściennym. To ostatnie rozwiązanie uważam za optymalne w zakresie komfortu cieplnego dla użytkownika.

    Moim zdaniem jest prawdą, że w miarę spadku zapotrzebowania cieplnego maleją różnice między ogrzewaniem grzejnikowym a płaszczyznowym.
    Tu wchodzimy w sferę subiektywnych odczuć, a zależności fizyczne zauważamy po zagłębieniu się w tematykę ogrzewnictwa.

    Kol. Bogusławie jeżeli używamy liczb to róbmy to bez "przerysowań"

    1 m2 wylewki betonowej grubości 7 cm to niespełna 1500kg, razem z posadzką drewnianą 1600, natomiast z posadzką ceramiczną 100 kg, więcej. 2000 kg to tylko przy niestandardowej, grubszej wylewce.

    1K dt to około 11 W z każdego m2, przy ułamkowych różnicach temperatur, będzie odpowiednio mniej i to ma znaczenie dla ilości przenikania ciepła do pomieszczenia, natomiast pojemność cieplna płyty grzewczej ma wpływ na zasilanie ogrzewania.

    To tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam.

  16. #2196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.151
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tyle głupot w jednym poście potrafi tylko Boguś. No może i TB.
    Boguś, a gdyby nie było ani podłogówki i ani grzejników, a temperatura była by dla nas idealna, to fajnie by było czy nie?
    Twoje komentarze i używany w nich język, świadczą o tobie, ale to twój problem. Jaka głowa, taka mowa
    Językiem i treścią komentarza budujesz także własną wiarygodność... .
    ===

    Co do zadanego pytania...
    Nasz Świat bez ogrzewania? Ale nie bez ogniska z gałązkami jałowca i świerka..

    Fantastycznie...
    Dla mnie taki okres właśnie się zbliża. Nazywa się "MAJ".
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #2197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    ===

    Co do zadanego pytania...
    Nasz Świat bez ogrzewania? Ale nie bez ogniska z gałązkami jałowca i świerka..

    Fantastycznie...
    Dla mnie taki okres właśnie się zbliża. Nazywa się "MAJ".
    ===
    Kolejna próba wywinięcia się od zadanego pytania? Jeżeli w domu mamy idealną dla nas temperaturę, a nie mamy ani podłogówki ani grzejników, to źle czy dobrze?

  18. #2198
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.151
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    (...)
    Moim zdaniem jest prawdą, że w miarę spadku zapotrzebowania cieplnego maleją różnice między ogrzewaniem grzejnikowym a płaszczyznowym.
    (...)

    Kol. Bogusławie jeżeli używamy liczb to róbmy to bez "przerysowań"
    (...)
    Witaj.
    Problem wyniknął przy podaniu przez fachmana błędnej informacji o schłodzenie posadzki do dT = 0 w ciągu godziny...
    Pomiędzy 2000 a 1700 różnica nie jest tak dramatyczna, tym bardziej, że zdarzają się wylewki jeszcze grubsze...

    Uprzejmie Cię proszę o wskazywanie przekłamań z każdej strony.
    Takie postawy obecne na Forum przysłużą się wszystkim
    Całej "prawdy" boją się jedynie niepewni swoich racji i myślący w krótkiej perspektywie..
    ===

    Kawka wypita. Idę w góry na spacerek...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  19. #2199

    Domyślnie

    u mnie przykładowo od 7 dni nie włączyło się ogrzewanie, czyli nie ma jakiejkolwiek różnicy między grzejnikiem i podłogówką. w domach przyszłości tak to będzie wyglądało przez coraz większy kawałek sezonu grzewczego (coraz większy nacisk na energooszczędność, rozwój materiałów izolacyjnych, rozwój stolarki okiennej). dodatkowo temperatura podłogi jest coraz niższa, bo domy coraz cieplejsze. skoro różnicy w nowym domu prawie nie ma, to po co wieszać kaloryfery?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #2200
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Każdy konfiguruje instalacje c.o. pod siebie i pod swoje możliwości, rytuały i przyzwyczajenia.
    Niektórzy myśląc długoterminowo zostawiają sobie (a także ew. kolejnemu użytkownikowi) i swoim następcom furtkę do zmian.
    Przez Złoty Środek rozumiem punkt równowagi czyli rozwiązanie najbardziej uniwersalne, które jest w stanie zadowolić jak najszerszą grupę użytkowników, korzystającą z różnorakich źródeł ciepła, przy zachowaniu potencjalnej możliwości dokonania w przyszłości zmian.

    Od takiego Złotego Środka możliwe są konfiguracje idące "w lewo" czy też "w prawo", coraz bardziej zindywidualizowane a przez to coraz bardzie "egoistyczne".

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Moim zdaniem "złoty środek" należy postrzegać w kontekście subiektywnych odczuć, gdzie prawidłowe ułożenie zależności technicznych da nam zarówno fizyczny jak i mentalny komfort cieplny.
    Być może dzisiejsze rozwiązania będą "archaiczne" za parę czy kilkanaście lat, ale ogrzewanie robimy dla siebie, tu i teraz i to powinno być dla nas najważniejsze. Pozdrawiam.

Strona 110 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony