dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 247

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Nefer, ja się nie znam na biznesie. Ale mam wyobraźnię i wyobraziłam sobie wczoraj taką sytuację:

    Jest jakieś zebranie powiedzmy średni szczebel tego korpo. No i wstaje taki żuczek - szef działu nienajważniejszego pt. forum (ot, taki dodatek do działalności, czasem upierdliwy) i mówi, że jacyś zapaleńcy proponują fundację. No tak. Ale sama w sobie fundacja to tylko numery kont. Oni, ci ludzie, chcą, żeby Murator podzielił się reklamami. Czyli część kasy pójdzie na fundację. Na to zrywa się manager z działu reklam i krzyczy, że on nie da, bo mu wpływy spadną i premii nie dostanie. Niech ten mamager od forum spada na bambus lub wymyśli coś sam, za darmo. A najlepiej, żeby na tym czymś jakoś zarobić. Na to dział kadr, że kategorycznie nie da żadnego etatu do obsługi fundacji. Ten od forum tłumaczy (może nawet slajdy zrobił i chce pokazać), że to całościowa wizja firmy i że firma zyska, nawet jak straci. No ale całościową wizję firmy to mają prezesy. A już ci pośrodku zadbają, żeby prezes się nie dowiedział, bo i po co? Robota dodatkowa a im premię i tak zabiorą, bo fundacja fundacją a zysk ma być. Część reklam pójdzie na fundację, to tylko normę do wyrobienia podniosą.

    Życie mnie nauczyło, że w korporacji wszelkie działania podejmowane przez managerów mają na celu wykazanie się bezkosztową i pozorną pracą (najlepiej cudzymi rękoma) mającą na celu równie pozorną poprawę działania firmy

    Według mojej wyobraźni zostaje nam Złotowianka i okresowe aukcje.
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 23-03-2015 o 10:57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony