dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie urządzenie salonu z aneksem kuchennym

    Bardzo proszę o pomoc w urządzeniu salonu z aneksem kuchennym. Mimo tego, że mój salon do najmniejszych nie należy to mam problem, żeby pogodzić wszystko to co sobie wymyśliłam.
    Jak patrzę na wasze mieszkania i ich projekty to jestem pod ogromnym wrażeniem, że z niemożliwego staje się możliwe 

    Dodałam kilka prób różnych ustawień, jednak nie mają one prawidłowej skali, tylko tak „na oko” i w związku z tym niewinem czy takie rozwiązania będą dobre, czy wszystko się pomieści i czy będzie jak przejść.
    Moje założenia
    1) Kuchnia – chciałabym aby było wystarczająco dużo szafek abym mogłam wszystko zmieścić i wystarczająco blatu roboczego, wszystkie sprzęty w zabudowie, zmywarka 60 cm, piekarnik w słupku
    2) Stół z krzesłami – na tyle duże aby spokojnie weszły po dwa krzesła na stronę. W związku z tym że raczej nie ma sensu zrobienia półwyspu, który zajmowałby dodatkową przestrzeń to wymyśliłam sobie że fajnie by było gdyby stół oddzielał kuchnię od reszty salonu, tylko niewiem czy się tak zmieści
    3) Ścianka TV – podobają mi się dość duże ścianki TV, tak by można było na niej zamontować biokominek,
    4) Narożnik – nie za mały, nie za duży, niewiem jakiej wielkości szukać do tego pomieszczania i jaka odległość powinna być od ścianki TV

    Myślę, że opcja z oddzieleniem kuchni odpada, ale też taka przyszła mi do głowy więc narysowałam.
    Chciałabym, aby pomieszczenie było jak najbardziej przestrzenne i funkcjonalne.

    W razie czego to nie będzie problemu żeby coś dobudować.

    Czy ktoś coś pomorze?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	318800Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	318801Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	318802Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	318803Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut4.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	318804

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widać wymiarów,wklej większy rzut będzie można rozrysować wszystko w skali.Jak na razie jedynie opcja nr 1

  3. #3

    Domyślnie

    Narysowałam narożnik 260x180cm i stoł 90x140cm.
    1) Kuchnia zamknięta.


    2) Kuchnia z półwyspem(do niego przystawiony stół).

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety te dwie opcje odpadają bo nie ma miejsca na szafę w przedpokoju, która również jest niezbędna ;(

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NieJan

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    172

    Domyślnie

    Żeby zrobić miejsce na szafę w przedpokoju to trzeba przesunąć ścianę w tym pokoiku po prawej a nie aranżować kuchnię To jest mieszkanie, prawda? Bo chyba nie zaprojektowałaś sobie domku z tak nierozsądnie rozwiązanym przedpokojem...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    NieJan - to jest nośna ściana (ta od pokoju) chyba nie można jej przesunąć

    Ja bym poszła w takie ustawienie (wykorzystałam Alicyjo Twój rysunek - jeśli pozwolisz) - i chyba nawet zrobiłam za gruby narożnik
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  7. #7

    Domyślnie wymiary

    poniżej dokładne wymiary pomieszczenia.
    Może teraz będzie łatwiej o podpowiedź.

    Obok okna w aneksie jest 36cm (z lewej strony)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	319151  

  8. #8

    Domyślnie

    3) Kuchnia zamknięta - trochę chyba za duża wyszła ale salon w części kanapowo-telewizyjnej ma ok.415-420cm więc nie najgorzej.


    4) Kuchnia z barkiem - półwyspem. Nie bardzo mi się tu podoba ustawienie narożnika - tak w wejściu, z widokiem głównie na nogi stołu i krzeseł a nie na tv czy coś innego, sympatyczniejszego.


    5) Kuchnia jak w wersji poprzedniej. Zamiast narożnika sofa 220cm z podnóżkiem i niewielki fotel. Stół 120x80cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony