dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 806 z 915
Pokaż wyniki od 16.101 do 16.120 z 18293
  1. #16101

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.sto1 Zobacz post
    Zgoda, ale przypadkiem nie miałeś tego montażu z dotacją z WFOŚiGW? Bo to jednak robi sporą różnicę w kosztach całości a nie u każdego przechodzi montaż z dotacją.
    Ja za zwykłą 9kW 1F z Galmetem płaciłem w czerwcu 23tyś na 8%VAT.
    No bez jaj, nie podaje ludziom ceny z dotacja do porównania
    Ceny jakie podałem to bez dotacji
    Z dotacja to było poniżej 18k za cała kotłownie z Galmet maxi300l i 9kw Tcap 1f

    P.s. Kto Ci PC z Konina montował?
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  2. #16102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin.sto1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    No bez jaj, nie podaje ludziom ceny z dotacja do porównania
    Ceny jakie podałem to bez dotacji
    Z dotacja to było poniżej 18k za cała kotłownie z Galmet maxi300l i 9kw Tcap 1f

    P.s. Kto Ci PC z Konina montował?

    Wydawało mi się że 23tys. to już była niezła cena, ale z tym 19 to mnie teraz zagiąłeś.

    Mi montowała firma V. Jacek K. z Konina. To od nich miałeś tą wycenę na SDC 9kW za 19tys?

  3. #16103

    Domyślnie

    A jaka pompa powinna być zamontowana w parterowym domu o powierzchni 80 m2 ?

  4. #16104

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzegus Zobacz post
    A jaka pompa powinna być zamontowana w parterowym domu o powierzchni 80 m2 ?
    O odpowiedniej mocy grzewczej względem obciążenia cieplnego domu a nikt nie jest czarodziejem jaką moc grzewczą potrzebuje TWÓJ dom.
    Poza tym,czy zapotrzebowanie na ciepło w tym domu każe Ci interesować się pompą ciepła czy stwierdziles ot tak że ma być i już ?
    Zrób najpierw OZC to sam sobie odpowiesz na swoje i moje pytania

  5. #16105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    z dotacją z WFOŚiGW? może ktoś podać link do artykułu bo ja szukam i dotacje jakie są to tylko i wyłącznie na instalacje fotowoltaniczne w raz z pompą ciepła ,ale na samą PC nic nie znalazłem.

  6. #16106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Jest wątek o dotacjach na pompy ciepla. Ja skorzystałem wraz z dotacją na przydomową oczyszczalnie ścieków. Teraz szukam jakiegoś dofinansowania na wentylacje mechaniczną. W lodzkim słyszałem ze cos takiego bylo...
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 15-11-2015 o 19:56
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  7. #16107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    ok dzięki,a jeszcze jedno pytanie mam,co ile cm robiliście podłogówkę? ja planowałem wszędzie co 15cm no i łazienki co 10cm ,ale hydraulik coś bredził ,że jak pompa ciepła ma zasilac to powinno się dac gęściej?

  8. #16108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    U mnie wykonawca zrobił projekt. U Ciebie chce on to robić na oko, co nie znaczy, że akurat mu się nie uda
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #16109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    U mnie wykonawca zrobił projekt. U Ciebie chce on to robić na oko, co nie znaczy, że akurat mu się nie uda
    Przy 10 cm zawsze sie uda, tylko po co przepłacac, bo te 10 cm nie zawsze jest wymagane, ale tego bredzacy instalator nie wie. Wiedział by audytor i projektant gdyby wykonał projekt podłogówki.

  10. #16110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam ,jaki koszt u Ciebie takiej instalacji proszę na priv.

  11. #16111
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jako , że znowu klon arutura72 został zbanowany , będzie spokój i można liczyć na normalna odpowiedź ludzi mądrych mam do was pytanie.
    Ciągle mam mętlik gaz,ekogroszek a może jedna pompa( tylko powietrzna wchodzi w grę) ?
    Koszt pompy powietrza załóżmy , że to ok 22 tyś np tcap lub coś podobnego ( nie biorę pod uwagi pomp za 10tyś niewiadomego pochodzenia )
    Zakładam , że pompa da radę ogrzać dom nawet przy -20' , wtedy pomoże sobie grzałką.
    W moim przypadku , w obecnej chwili koszt dla
    gazu :
    przyłącze gazu 5 tyś + kocioł kondensat 8 tyś + wkład do komina 1tyś = 14 tyś
    ekogroszku :
    kocioł 7 tyś
    pompy ciepła :
    pompa 22tyś

    Jak widać w stosunku do grochu to 15 tyś więcej ale przy gazie już 8 tyś różnicy , nie liczę instalacji bo pozostaje już taka sama .
    Podajecie tutaj przy pompach ok 9 kw i domkach ok 150m2 , że koszt ogrzania domu z cwu to ok 1,5 tyś na rok.
    Jak to jest w rzeczywistości , dane dla domu 130m2
    http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...macie-da-rade/
    Koszt to 2300zł bez cwu jak dobrze widzę.

    Jak jest naprawdę? Jeżeli koszt ogrzania pompą wychodzi 2300zł + cwu to wcale dużo wiecej nie wyjdzie gazem a inwestycja droższa.

    Znalazłem jeszcze takie dane
    Za działanie gruntowej pompy ciepła płaci się mniej więcej 0,15 zł/kWh, a powietrznej - 0,28 zł/kWh, natomiast za ogrzewanie kotłem węglowym 0,18 zł/kWh. Ogrzewanie gazem ziemnym kosztuje około 0,25 zł/kWh . Czyli wychodzi drożej jak gazem ?
    http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=...zticaid=115f57

    Nie piszcie pierdół o kominach , kotłowniach itd bo jak pisałem jest to mój przypadek a kotłownie i komin stety/niestey zależy jak patrzeć już mam.
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 17-11-2015 o 13:46

  12. #16112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Dziwne te wyliczenia. Ja grzejąc 300M2 wydaję rocznie wraz z cwu niespełna 1500 zł. A mam pompę powietrzną. Koszt 1 kWh przyjęty jest z księżyca. Tak grzeje się zwykłym prądem w II taryfie. Pompa powietrzna osiąga 3,5-4,15 COP w skali roku więc nawet przyjmując taryfę g11 koszt 1 kWh wyniesie zdecydowanie mniej niż 20gr/kWh. Grzejąc natomiast w II taryfie - tak jak robi to większość - realny koszt 1 kWh nie przekroczy 10gr. U mnie i kWh wynosi 7,3gr. Pozdrawiam

  13. #16113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie pisz w ten sposób bo niektórzy gotowi pomyśleć że tyle płacisz energetyce. Jeśli napiszesz że wytworzenie 1kWh przez PC to 7,3gr to będzie to bardziej jasne.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #16114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jako , że znowu klon arutura72 został zbanowany , będzie spokój i można liczyć na normalna odpowiedź ludzi mądrych mam do was pytanie.
    Ciągle mam mętlik gaz,ekogroszek a może jedna pompa( tylko powietrzna wchodzi w grę) ?
    Koszt pompy powietrza załóżmy , że to ok 22 tyś np tcap lub coś podobnego ( nie biorę pod uwagi pomp za 10tyś niewiadomego pochodzenia )
    Zakładam , że pompa da radę ogrzać dom nawet przy -20' , wtedy pomoże sobie grzałką.
    W moim przypadku , w obecnej chwili koszt dla
    gazu :
    przyłącze gazu 5 tyś + kocioł kondensat 8 tyś + wkład do komina 1tyś = 14 tyś
    ekogroszku :
    kocioł 7 tyś
    pompy ciepła :
    pompa 22tyś

    Jak widać w stosunku do grochu to 15 tyś więcej ale przy gazie już 8 tyś różnicy , nie liczę instalacji bo pozostaje już taka sama .
    Podajecie tutaj przy pompach ok 9 kw i domkach ok 150m2 , że koszt ogrzania domu z cwu to ok 1,5 tyś na rok.
    Jak to jest w rzeczywistości , dane dla domu 130m2
    http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...macie-da-rade/
    Koszt to 2300zł bez cwu jak dobrze widzę.

    Jak jest naprawdę? Jeżeli koszt ogrzania pompą wychodzi 2300zł + cwu to wcale dużo wiecej nie wyjdzie gazem a inwestycja droższa.

    Znalazłem jeszcze takie dane
    Za działanie gruntowej pompy ciepła płaci się mniej więcej 0,15 zł/kWh, a powietrznej - 0,28 zł/kWh, natomiast za ogrzewanie kotłem węglowym 0,18 zł/kWh. Ogrzewanie gazem ziemnym kosztuje około 0,25 zł/kWh . Czyli wychodzi drożej jak gazem ?
    http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=...zticaid=115f57

    Nie piszcie pierdół o kominach , kotłowniach itd bo jak pisałem jest to mój przypadek a kotłownie i komin stety/niestey zależy jak patrzeć już mam.
    23tys PC u mnie na gotowo czyli z montażem zbiornikiem na cwu podłaczeniem wszystkiego itp.7tys zł za kocioł na ekogroch to sam kocioł +zasobnik 1500 plus pompki rurki itp (bo all in one ma to w sobie już) no i hydraulik za robotę kotłowni około 1500zł weźmie więc przy ekogrochu robi się już 10 - 11 tys.
    Fakt ,że drożej jest ,ale to oczywiste bo słuchanie bredni typu że wychodzi to samo bo nie trzeba komina bo nie trzeba kotłowni to bzdury!!Jak budowałem dom to co miałem wyciąć z środka domu pom.gospodarcze żeby zaoszczędzić?komin i tak robie żeby mieć kominek więc tak naprawdę odchodzi tylko koszt drugiego ciągu dymowego to 1900zł ,ale i tak go zrobiłem bo jak kasy nie będzie na nową pompę za 10-15lat to wstawie kocioł i nie będę musiał pruć połowy domu żeby dostawiać komin.

  15. #16115

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jako , że znowu klon arutura72 został zbanowany , będzie spokój i można liczyć na normalna odpowiedź ludzi mądrych mam do was pytanie.
    Nie piszcie pierdół o kominach , kotłowniach itd bo jak pisałem jest to mój przypadek a kotłownie i komin stety/niestey zależy jak patrzeć już mam.
    Wybawco forum...
    Trzeba było wczytywać się w to co pisałem ale przecież wymyślałeś sobie jakieś kosmiczne koszty za pompę i jakieś z głowy wyjęte zużycia na ogrzewanie.
    OZC już masz,że pytasz się o konkrety ?

    Koszt prądu czyli kWh w G12W to ok.0,30zł,zakładając COP3 koszt 1kWh z pompy ciepła wychodzi automatycznie 0,10zł zakladając 100% grzania w tańszej taryfie.
    Czego potrzebujesz do oszacowania swoich kosztów za ogrzewanie czyli zużycia kWh ?
    Ano zapotrzebowania na ciepło a tego dowiesz się z OZC.
    Przyswoisz to wreszcie ?

    Koszt 1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,25zł
    Koszt 1kWh z wegla zwanego eko to 0,16-0,20zł
    A więc na jakiej podstawie twierdzisz,że grzanie gazem ziemnym jest podobne kosztowo jak koszt 1kWh przy pompie jest o ponad połowę niższy niż przy gazie ziemnym ?
    Zastanawiasz się co piszesz lub co czytasz czasami ?
    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    Dziwne te wyliczenia. Ja grzejąc 300M2 wydaję rocznie wraz z cwu niespełna 1500 zł. A mam pompę powietrzną. Koszt 1 kWh przyjęty jest z księżyca. Tak grzeje się zwykłym prądem w II taryfie. Pompa powietrzna osiąga 3,5-4,15 COP w skali roku więc nawet przyjmując taryfę g11 koszt 1 kWh wyniesie zdecydowanie mniej niż 20gr/kWh. Grzejąc natomiast w II taryfie - tak jak robi to większość - realny koszt 1 kWh nie przekroczy 10gr. U mnie i kWh wynosi 7,3gr. Pozdrawiam
    Ile osób ma ci to napisać zanim przyswoisz ?
    Ostatnio edytowane przez Ktosik ; 17-11-2015 o 16:23

  16. #16116

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    23tys PC u mnie na gotowo czyli z montażem zbiornikiem na cwu podłaczeniem wszystkiego itp.7tys zł za kocioł na ekogroch to sam kocioł +zasobnik 1500 plus pompki rurki itp (bo all in one ma to w sobie już) no i hydraulik za robotę kotłowni około 1500zł weźmie więc przy ekogrochu robi się już 10 - 11 tys.
    Fakt ,że drożej jest ,ale to oczywiste bo słuchanie bredni typu że wychodzi to samo bo nie trzeba komina bo nie trzeba kotłowni to bzdury!!Jak budowałem dom to co miałem wyciąć z środka domu pom.gospodarcze żeby zaoszczędzić?komin i tak robie żeby mieć kominek więc tak naprawdę odchodzi tylko koszt drugiego ciągu dymowego to 1900zł ,ale i tak go zrobiłem bo jak kasy nie będzie na nową pompę za 10-15lat to wstawie kocioł i nie będę musiał pruć połowy domu żeby dostawiać komin.
    Tanio jak za all in one?
    Co to za model?
    Producent, moc, ilość faz?

  17. #16117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Taniej nie znalazłem, Panasonic All in one 7kW 1-fazowa.

  18. #16118

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    W moim przypadku , w obecnej chwili koszt dla
    gazu :
    przyłącze gazu 5 tyś + kocioł kondensat 8 tyś + wkład do komina 1tyś = 14 tyś
    ekogroszku :
    kocioł 7 tyś
    pompy ciepła :
    pompa 22tyś
    jak masz miejsce na działce, a działka jeszcze nie jest zagospodarowana, to dodałbym DZ poziome + PC gruntowa polskiego producenta
    DZ zrobisz na gotowo za max 8tys(max, można zejśc z ceną, ta cena jest dla mocno przewymiarowanego DZ), PC - Ekontech 8kw za 14tys(brutto), Ecopower A7-12,5tys(netto), Ecopol 8kw 12tys(netto)
    jest też podana cena za komplet:
    Ceny Pomp ciepła wraz z węzłem cieplny i dolnym źródłem- Ecopower C7a 7,4kW CO + CWU 300ltr + DZ poziome + montaż- 25900zł/netto - z tej ceny można sporo urwać przy niewielkim wkładzie własnej pracy


    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak widać w stosunku do grochu to 15 tyś więcej ale przy gazie już 8 tyś różnicy , nie liczę instalacji bo pozostaje już taka sama .
    Podajecie tutaj przy pompach ok 9 kw i domkach ok 150m2 , że koszt ogrzania domu z cwu to ok 1,5 tyś na rok.
    Jak to jest w rzeczywistości , dane dla domu 130m2
    http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...macie-da-rade/
    Koszt to 2300zł bez cwu jak dobrze widzę.

    Jak jest naprawdę? Jeżeli koszt ogrzania pompą wychodzi 2300zł + cwu to wcale dużo wiecej nie wyjdzie gazem a inwestycja droższa.

    Znalazłem jeszcze takie dane
    Za działanie gruntowej pompy ciepła płaci się mniej więcej 0,15 zł/kWh, a powietrznej - 0,28 zł/kWh, natomiast za ogrzewanie kotłem węglowym 0,18 zł/kWh. Ogrzewanie gazem ziemnym kosztuje około 0,25 zł/kWh . Czyli wychodzi drożej jak gazem ?
    http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=...zticaid=115f57

    Nie piszcie pierdół o kominach , kotłowniach itd bo jak pisałem jest to mój przypadek a kotłownie i komin stety/niestey zależy jak patrzeć już mam.
    te ceny to trochę masz nieadekwatne...każdy będzie mieć tak naprawdę inne, bo ma inne ceny energii

    dom mam trochę większy niż ty, do tego piwnica i garaż
    rocznie idzie 4000-5000kwh co się przekłada na 1500-2000zł (CO+CWU)
    dlaczego taki rozrzut? bo około 5000kwh i 2000zł było 1 i 2 sezon grzewczy gdzie i zimy było jakby więcej i taryfa G12
    4000kwh było za poprzednią zimą (każdy wie jaka była) i dodatkowo zmieniłem na G12w
    około 75-80% zużywam w taryfie nocnej.
    kolejny sezon grzewczy będzie na pewno jeszcze tańszy, bo od maja jestem w DUONie (jeszcze na starych dobrych warunkach)
    średnio wyjdzie 1khw w okolicy 0,31zł(zakładając 75% w taniej), po uwzględnieniu COP=3,5(gruntówka) da to około 0,08-0,09zł/kwh
    gdybym nie był w DUONie byłoby trochę drożej - średnio 0,35/kwh czyli 0,1zł po uwzględniu COP
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #16119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak pisałem , nie mam miejsca na działce na gruntową.
    Koszt 1kwh dla węgla to ok 0,18
    dla gazu 0,25
    a realny dla pompy powietrznej ? 0,1 ?

  20. #16120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak pisałem , nie mam miejsca na działce na gruntową.
    Koszt 1kwh dla węgla to ok 0,18
    dla gazu 0,25
    a realny dla pompy powietrznej ? 0,1 ?
    Pamiętaj że to ceny wyprodukowania energii przez dane urządzenie a nie pobranej z sieci. PC pobierając z sieci 1kWh daje Ci 3, gaz pobiera 1 i oddaje 1 przy dobrych "wiatrach" Dlatego przy PC cena jest tak niska. Jak twój dom potrzebuje 10000 to gazu zużyjesz też 10000 ale przy PC tylko 3333
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 18-11-2015 o 10:39
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 806 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony