dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 128

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SzyH

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-106
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem posiadaczem kotła WOLFa CGS-2-20kW. W sumie to szczęśliwym, ale nie do końca jestem w stanie ogarnąć ustawienia parametów.

    Kocioł pracuje na pogodówce wg krzywej grzania.

    Problem pojawia się jeśli na zewnątrz jest powyżej 0 st C i pomieszczenia szybko sie nagrzewają. Termostaty zamykają wszystkie obiegi. Kocioł ustawia sobie temperaturę zasilania na np. 37 st (wg krzywej) i grzeje. Nic nie odbiera ciepła lub robi to w małym stopniu i temperatura zasilania wzrasta do np. 46 st., a powrót ma ok 32 st. Po chwili kocioł się wyłącza i jest zablokowany - czasem blokady taktu. Teraz ustawiłem ten czas na 25 minut, żeby palnik nie klikał cały czas.
    Po tym czasie znowu odpala palnik i pogrzeje kilka minut i znowu wyłączy, przez brak odbioru ciepła.
    Jest to bez sensu, żeby pracę kotła regulować blokadą taktu, ale nie mogę znaleźć innego rozwiązania.

    Kiedy kocioł powinien się wyłączyć i kiedy ponownie włączyć? Wg mnie, to to nie funkcjonuje poprawnie. U mnie włączaniem reguluje blokada taktu, a nie temperatura zasilania/powrotu. Po co się odpala panik, jak powrót ma np. 30 st C. Niech kręci tą woda, do momentu spadku do np 25 st C. Można to gdzieś ustawić ?

    Poniżej zera jest lepiej, bo kocioł może sobie ciągle grzać, bo ciepło jest odbierane.

    Na tym nie jestem w stanie zapanować.

    Jest to nowy kocioł dla serwisantów i montażystów i oni nie są w stanie mi pomóc.

    Macie jakieś pomysły ?

    Jak to wygląda u Was?

    Pech chciał, że nie zamontowałem BM-2 w najchłodniejszym pokoju i w związku z tym wpływ temperatury mam wyłączony.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez SzyH ; 03-02-2016 o 11:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony