dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 190
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 3790
  1. #1801

  2. #1802

    Domyślnie Prośba

    Witam,
    Widzę że atmosfera gorąca ale w sumie dobrze. Mam ogromną prośbę. Kto poznaje ten sterownik ? Potrzebuję pełną dokumentacje tego sterownika, nie chce się rozpisywać dlaczego może później. Teraz potrzebna mi instrukcja serwisanta aby móc sprawdzić jakie są parametry pracy . Jeżeli to w czymś pomoże to coś steruje dmuchawą EL-S-60 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sterownik.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	349936

  3. #1803

    Domyślnie

    Ja mam inne pytanie jakie obecnie oczyszczalnie ścieków spełniają wymogi które trzeba spełnić dla aglomeracji powyżej 100000 czyli najbardziej rygorystyczne wymogi?

  4. #1804

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    Ja mam inne pytanie jakie obecnie oczyszczalnie ścieków spełniają wymogi które trzeba spełnić dla aglomeracji powyżej 100000 czyli najbardziej rygorystyczne wymogi?
    Nic dziwnego, że ten wątek jest taki rozrośnięty, skoro nikt go nie czyta, tylko zadaje w kółko te same pytania

    A wystarczyło zajrzeć dwie strony wstecz http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7097018

  5. #1805
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuziahh

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Stoję przed wyborem Biologicznej oczyszczalni mam bardzo małą działkę 110m2i drugą ciut dalej 350m2 na której można oczyszczalnie "postawić" dodatkowo żeby było przyjemniej na działkach grunt jest słabo przepuszczalny i występuje bardzo wysoki poziom wód gruntowych,oczyszczone ścieki mogłyby być odprowadzane do oczka wodnego lub do rowu.Dzwoniłam pisałam i właściwie większość sprzedawców zapewnia że ich oczyszczalnia spełni wymogi i będzie działać,niestety w mojej okolicy nie ma zbyt wielu instalatorów chyba 3 i każdy swoje zachwala Jestem pełna obaw nie stać mnie wywalić 10000-13000zł na coś co nie będzie działać
    Do wyboru mam
    Eko-Bio 2500
    Vh6
    Feliksnavis
    Taidenis nv
    Doradźcie co wybrać,może macie jakieś inne propozycje

  6. #1806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Nic dziwnego, że ten wątek jest taki rozrośnięty, skoro nikt go nie czyta, tylko zadaje w kółko te same pytania

    A wystarczyło zajrzeć dwie strony wstecz http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7097018
    Czyta a jak że tyle że tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie, czyli jaka na dzień dzisiejszy oczyszczalnia spełnia wymagane normy dla tej grupy użytkowników, potrzebny konkretny model w celu wykonania operatu wodno prawnego, na dzień dzisiejszy znalazłem jedną oczyszczalnię spełniającą wymagane parametry i to przy zastosowaniu dodatkowej komory w celu redukcji fosforu.

  7. #1807

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuziahh Zobacz post
    Witam
    Stoję przed wyborem Biologicznej oczyszczalni mam bardzo małą działkę 110m2i drugą ciut dalej 350m2 na której można oczyszczalnie "postawić" dodatkowo żeby było przyjemniej na działkach grunt jest słabo przepuszczalny i występuje bardzo wysoki poziom wód gruntowych,oczyszczone ścieki mogłyby być odprowadzane do oczka wodnego lub do rowu.Dzwoniłam pisałam i właściwie większość sprzedawców zapewnia że ich oczyszczalnia spełni wymogi i będzie działać,niestety w mojej okolicy nie ma zbyt wielu instalatorów chyba 3 i każdy swoje zachwala Jestem pełna obaw nie stać mnie wywalić 10000-13000zł na coś co nie będzie działać
    Do wyboru mam
    Eko-Bio 2500
    Vh6
    Feliksnavis
    Taidenis nv
    Doradźcie co wybrać,może macie jakieś inne propozycje
    Przerabiam ten sam temat jak powyżej, po pierwsze żeby odprowadzić wodę do rowu musisz mieć zgodę właściciela rowu kwestia ustalenia, po drugie musisz mieć w planie zagospodarowania przestrzennego że możesz stosować oczyszczalnię ścieków i na jakich warunkach, jak wszystko załatwisz to musisz zrobić operat wodno prawny bez tego legalnie do rowu nic nie podłączysz koszt 2-4 k oczyszczalnia musi spełniać odpowiednie kryteria w zalezności od tego w jakiej aglomeracji jest usytuowana twoja działka (aglomeracja to dosyć mylące sformowanie w rzeczywistości chodzi o to gdzie znajduje się działka i jakie wymogi musi spełniać oczyszczalnia). Wiem że to skomplikowane i na początku ciężko to ogarnąć. Sprzedawcy oczyszczalni jak dzwoniłem w wiekszości nawet nie znają wymogów jakie muszą obecnie spełniać urządzenia które sprzedają, polityka sprzedać i zapomnieć.

  8. #1808

    Domyślnie

    Moja propozycja
    Poszukaj projektanta bo bedziesz tego potem żałować. Ja wydałem 15000 na oczyszczalnie bo nie wiedziałem że są projektanci oczyszczalni i teraz mam "zonka". A tak dodałbym 1000 i teraz by mnie bolały palce od pokazywania kto to ma naprawiać a nie głowa od myślenia jak wyjść z kłopotu.
    Bo jak pojedziesz do firmy to oczywiście "Prosze Panią gwarancja 15-20 lat......" a tu minie trosze czasu i sru oczyszczalnia nie działa. A oczyszczalnia biologiczna to nie mechanizm gdzie wymienisz uszczelkę i gotowe.

  9. #1809
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuziahh

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    7

    Domyślnie

    Działka położona na wsi obecnie zamieszkuje 20osób sąsiedzi w zeszłym roku montowali wszystko poszło płynnie -mają IN DRAN-a ,rów własnością gminy,wstępnie rozmawiałam nie powinno być problemów
    Operat wodno-prawny 200-400czy 2000-4000zł?

  10. #1810

    Domyślnie

    2000-4000 zł od 1 stycznia 2016 są nowe przepisy musisz poszukać czy twoja miejscowość znajduje się w aglomeracji podział na aglomeracje tworzy bodajże wojewoda.http://http://www.eccoteam.pl/media/...coteam.pl..jpg
    Ostatnio edytowane przez Jaro0106 ; 22-03-2016 o 20:46

  11. #1811
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuziahh

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    2000-4000 zł od 1 stycznia 2016 są nowe przepisy musisz poszukać czy twoja miejscowość znajduje się w aglomeracji podział na aglomeracje tworzy bodajże wojewoda.http://http://www.eccoteam.pl/media/...coteam.pl..jpg
    Moje zadupie nie znajduje się w aglomeracji

  12. #1812

    Domyślnie

    widzisz nie wiem czemu to nazwali aglomeracja bo to mylące okreslenie nie ważne że mieszkasz na zadupiu jak wojewoda podciągną twoją gminę pod jakąś aglomerację to w niej jesteś, informacji powinni ci udzielić w powiatowym inspektoracie ochrony środowiska.
    cytat Gmina Ustka położona jest w centralnej części mezoregionu ... ścieków) realizowana jest w aglomeracji Rowy, która ujęta jest w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków ... Osiągnięcie właściwego stanu ochrony środowiska i jego ochrony ...
    Wyznacza się aglomerację Rowy o równoważnej liczbie mieszkańców 15 600 z oczyszczalnią ścieków w Rowach w gminie Ustka w powiecie słupskim, której obszar obejmuje położone w gminie Ustka miejscowości: Rowy, Dębina, Poddąbie, Bałamątek, Objazda, Osieki Słupskie, Gąbino, Dominek, Machowinko, Wytowno, Smużki.
    Ostatnio edytowane przez Jaro0106 ; 22-03-2016 o 21:06

  13. #1813
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuziahh

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    widzisz nie wiem czemu to nazwali aglomeracja bo to mylące okreslenie nie ważne że mieszkasz na zadupiu jak wojewoda podciągną twoją gminę pod jakąś aglomerację to w niej jesteś, informacji powinni ci udzielić w powiatowym inspektoracie ochrony środowiska.
    cytat Gmina Ustka położona jest w centralnej części mezoregionu ... ścieków) realizowana jest w aglomeracji Rowy, która ujęta jest w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków ... Osiągnięcie właściwego stanu ochrony środowiska i jego ochrony ...
    Wyznacza się aglomerację Rowy o równoważnej liczbie mieszkańców 15 600 z oczyszczalnią ścieków w Rowach w gminie Ustka w powiecie słupskim, której obszar obejmuje położone w gminie Ustka miejscowości: Rowy, Dębina, Poddąbie, Bałamątek, Objazda, Osieki Słupskie, Gąbino, Dominek, Machowinko, Wytowno, Smużki.
    Mojej miejscowości nie obejmuje

  14. #1814

    Domyślnie

    to popytaj pod jaką podlegasz

  15. #1815
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuziahh

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    to popytaj pod jaką podlegasz
    Wszystkie w/w miejscowości są podłączone do sieci kanalizacyjnej u nas nie ma i w najbliższych latach nie będzie,gdyż jak stwierdziła Pani Wójt nawet jeśli by nas przyłączyli i tak nie zdało by to egzaminu bo za mało osób mieszka i robiły by się zastoje

  16. #1816
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Wiele razy już pisałem na tym forum na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczalni. Nie da się jednoznacznie określić co będzie dla Ciebie najlepsze.
    Zwróć uwagę na:
    - odpowiedniej objętości osadnik wstępny - odpowiednia objętość to dobrze uśrednione ścieki, to miejsce na gromadzenie się osadu wstępnego i wtórnego - bez konieczności wywozu co trzy miesiące
    - sprawdzoną i skuteczną technologię - może hybryda (dobrze aby była z porcjowaniem), może osad czynny ale porcjowany
    - zwróć uwagę czy oczyszczalnia posiada dozowanie ścieków - wtedy reaktor otrzymuje stałą ilość ścieków do oczyszczania, dzięki temu tworzy się też bufor własny na przyjęcie zrzutów udarowych
    - sprawdź jak dana oczyszczalnia jest wykonana, nie tylko grafiki, nie tylko foldery - na materiałach reklamowych to wszystko ładnie wygląda, czy to jest solidne urządzenie, czy pseudo oczyszczalnia
    - podłączenia elektryczne, podłączenia węży powietrznych - dobrze aby były bezpieczne i szczelne
    - zamknięcia zbiorników, pewne aby nie było raczej możliwości że rozbroją to dzieci i zrobią sobie krzywdę
    - dobrze aby sterowanie było w odpowiedniej nadbudowie, skrzynce elektrycznej bezpiecznej, najlepiej aby skrzynka była w zestawie.
    - poproś producenta lub dystrybutora o deklarację właściwości użytkowych - podstawowy dokument, jaki jest wystawiany po wykonaniu badań w laboratorium notyfikowanym, ważne aby na deklaracji były konkretne wartości zanieczyszczeń na odpływie a nie % redukcji
    - zapytaj o częstotliwość wywozu osadów oraz inne czynności eksploatacyjne, w każdej oczyszczalni coś trzeba zrobić. np każdy producent dmuchaw zaleca po 24 miesiącach wymianę membran itp, ilość pobieranego prądu
    - zapytaj producenta o serwis, czy istnieje, gdzie jest najbliższy serwisant - to jest ważne aby był dostęp do serwisu jakby coś się działo
    - sprawdzone rozwiązanie, od producenta który na rynku polskim jest od kilku lat a nie od takiego, który stworzył firmę "wczoraj" aby sprzedać kilka oczyszczalni
    Tak na szybko to tyle, jak przyjdzie coś mi jeszcze do głowy to napiszę

    Z tego co piszesz nie masz łatwych warunków, jeśli poziom wody jest wysoko trzeba będzie wykonać nasyp, trzeba będzie pewnie wymienić grunt - wszystko zależy co tam jest, czy wogóle jest tam sens montażu IOŚ. Określ także jakie pieniądze chcesz wydać na instalacje. Logiczne, że dobre urządzenie będzie droższe od czegoś słabszego - choć każdy mówi, że jego najlepsze.
    Ważne aby instalator pojawił się na działce zrobił wizje lokalną i zdecydował jakie będą koszty instalacji aby później nie było niespodzianek, że czegoś nie oszacował przez telefon itp.

    Dużo by pisać o tych rozwiązaniach co napisane, niestety w każdym osadnik wstępny to "mikrus" - pewnie wywóz osadów minimum 2 razy w roku, wszystkie to przepływówki - bez dozowania ścieków według mojej wiedzy i doświadczenia nie da się uzyskać stałych dobrych wyników jeśli raz będzie dopływało 50L, raz 200 a raz 100L ścieków surowych.

    W razie co pisz na forum lub prywatnie na pocztę, postaram się wytłumaczyć jak będzie coś niezbyt jasne.

    pozdrawiam

    Cytat Napisał zuziahh Zobacz post
    Witam
    Stoję przed wyborem Biologicznej oczyszczalni mam bardzo małą działkę 110m2i drugą ciut dalej 350m2 na której można oczyszczalnie "postawić" dodatkowo żeby było przyjemniej na działkach grunt jest słabo przepuszczalny i występuje bardzo wysoki poziom wód gruntowych,oczyszczone ścieki mogłyby być odprowadzane do oczka wodnego lub do rowu.Dzwoniłam pisałam i właściwie większość sprzedawców zapewnia że ich oczyszczalnia spełni wymogi i będzie działać,niestety w mojej okolicy nie ma zbyt wielu instalatorów chyba 3 i każdy swoje zachwala Jestem pełna obaw nie stać mnie wywalić 10000-13000zł na coś co nie będzie działać
    Do wyboru mam
    Eko-Bio 2500
    Vh6
    Feliksnavis
    Taidenis nv
    Doradźcie co wybrać,może macie jakieś inne propozycje

  17. #1817
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    dla jak dużej aglomeracji potrzebujesz oczyszczalnie?

  18. #1818
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Delikatnie przesadziłeś chyba z tą ceną operatu - ja spotkałem się za max 2000 - tyle tez brałem za napisanie. Trzeba tez wiedzieć, że operat to dość duże opracowanie. Dodatkowo w tej cenie jest wliczana opłata 2 x 217 PLN w Starostwie. Ogólnie procedura z operatem jest trochę skomplikowana ale mozna spokojnie pzez nią przebrnąć.

    Cytat Napisał Jaro0106 Zobacz post
    Przerabiam ten sam temat jak powyżej, po pierwsze żeby odprowadzić wodę do rowu musisz mieć zgodę właściciela rowu kwestia ustalenia, po drugie musisz mieć w planie zagospodarowania przestrzennego że możesz stosować oczyszczalnię ścieków i na jakich warunkach, jak wszystko załatwisz to musisz zrobić operat wodno prawny bez tego legalnie do rowu nic nie podłączysz koszt 2-4 k oczyszczalnia musi spełniać odpowiednie kryteria w zalezności od tego w jakiej aglomeracji jest usytuowana twoja działka (aglomeracja to dosyć mylące sformowanie w rzeczywistości chodzi o to gdzie znajduje się działka i jakie wymogi musi spełniać oczyszczalnia). Wiem że to skomplikowane i na początku ciężko to ogarnąć. Sprzedawcy oczyszczalni jak dzwoniłem w wiekszości nawet nie znają wymogów jakie muszą obecnie spełniać urządzenia które sprzedają, polityka sprzedać i zapomnieć.

  19. #1819
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Jaki masz problem z oczyszczalnią, co się dzieje? Może mogę jakoś pomóc?

    Cytat Napisał Meduzap Zobacz post
    Moja propozycja
    Poszukaj projektanta bo bedziesz tego potem żałować. Ja wydałem 15000 na oczyszczalnie bo nie wiedziałem że są projektanci oczyszczalni i teraz mam "zonka". A tak dodałbym 1000 i teraz by mnie bolały palce od pokazywania kto to ma naprawiać a nie głowa od myślenia jak wyjść z kłopotu.
    Bo jak pojedziesz do firmy to oczywiście "Prosze Panią gwarancja 15-20 lat......" a tu minie trosze czasu i sru oczyszczalnia nie działa. A oczyszczalnia biologiczna to nie mechanizm gdzie wymienisz uszczelkę i gotowe.
    Ostatnio edytowane przez ArturStadnik ; 24-03-2016 o 05:38

  20. #1820

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Witam,
    - poproś producenta lub dystrybutora o deklarację właściwości użytkowych - podstawowy dokument, jaki jest wystawiany po wykonaniu badań w laboratorium notyfikowanym, ważne aby na deklaracji były konkretne wartości zanieczyszczeń na odpływie a nie % redukcji
    Proszę sprawdzić co mówi na ten temat norma i nie wprowadzać ludzi w błąd, tylko dlatego, że deklaracja Sotralentz tak wygląda.

Strona 91 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony