dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 81
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1620
  1. #1361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    W ostateczności wyszło do dupy ...
    Załącznik 351227
    Zrywać ?
    Barth3z,
    Na 100% zrywać !
    To kompletnie do siebie nie pasuje ....nie jak to się ma to pięknej czarnej wnęki i płytek z betonu architektonicznego.

    A tak przy okazji czy ten beton będziesz czymś specjalnym impregnował .....
    Dziennik Budowy

    Dom: 200m2 + garaż: 37m2, kubatura 455m3, projekt indywidualny; stropy mon. 18cm; płaski dach w ukł. odwróconym 20cm XPS U=0,17 W/m2K; podłoga 30cm styr. U=0,1W/m2K; ściany: Porotherm 25 P+W + 25cm styropianu Organika Platinium (grafit) λ=0,032, U= 0,11W/m2K; okna alu.Reynaers HS-CP155 & CS-86 HI, 3 szyby; piec kond. Viessmann Vitodens 200-W 19 kW, zas.120 l, podłogówka po całości; GWC glikolowe+WM Aeris 350, Zapotrzebowanie na ciepło OZC=39,17kWh/m2/rok, Fotowoltaika 5,1kW.

  2. #1362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Oj, ja bym zerwała, ewentualnie zamalowała to na czarno-choć nie wiem czy to by jakoś dużo zmieniło.
    Może wystarczy na tej ścianie zwykła farba- ciemny grafit albo wręcz czarny?
    Czasem mniej znaczy więcej

    Wracając do tematu domu- od jakiegoś czasu podglądam i z niecierpliwością czekam na elewację z drzewa . Sama jestem na etapie projektowania i fascynacji stodołami i elewacjami drewnianymi

  3. #1363

    Domyślnie

    To ja też powiem, że jednak zrywać. Aczkolwiek przewrotnie do poprzedniego postu pomalowałbym to może na biało, ale nie wiem jak z trzymaniem przez to czystości

  4. #1364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Zrywać. I podłączę się do pytania @grzes124 o działówki z silki 8cm, bo też się waham jakie grubości zamawiać...

  5. #1365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Poszło. Ściana przygotowana pod ponowne klejenie

    Co do działówek to jeszcze nie mam zamkniętych pomieszczeń i nie wiem jak z przenoszeniem hałasów. Pewne jest jednak to, że działówki 8cm trudniej się muruje. Bierzcie 12cm.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #1366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygii Zobacz post
    A tak przy okazji czy ten beton będziesz czymś specjalnym impregnował .....
    Raczej nie. To gres szkliwiony z imitacją betonu, więc raczej nie trzeba impregnować

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Czasem mniej znaczy więcej
    Otóż to!

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Wracając do tematu domu- od jakiegoś czasu podglądam i z niecierpliwością czekam na elewację z drzewa . Sama jestem na etapie projektowania i fascynacji stodołami i elewacjami drewnianymi
    Jeszcze z miesiąc.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #1367
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem,zostawić trzeba było.
    To co nie podoba się dziś-jutro bardzo.
    Nie pochwalam łączenia jakiejkolwiek imitacji betonu ze strefami dyskretnymi.Beton jest chłodny,wyrazisty-nie ogarniesz go pod prysznicem....Może punktowe oświetlenie ogarnie miejsce prysznica.Bo o kabinie już w takich designerskich miejscach-mowy już nie ma.
    Te imitacje kamienia były prawie dobre...Tu dysonans kolorów na jednym m2 (jaki przedstawiałeś) był problemem.Beton to beton.Tu nie szukałbym innych barw nad jego kolorystykę.Zaznaczy się sam.Nie potrzebuje dodatków.I tak się obroni.
    Ale...te płytki mogły się po czasie spodobać
    Na 100%,byłyby trudne w utrzymaniu (czystości w takim miejscu).

  8. #1368
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Oj, ja bym zerwała, ewentualnie zamalowała to na czarno-choć nie wiem czy to by jakoś dużo zmieniło.
    Może wystarczy na tej ścianie zwykła farba- ciemny grafit albo wręcz czarny?

    Bart,jeśli wnętrza opierasz na takich jazdach....
    A właściwie- dlaczego?
    Rozumiem pokazówka (dziennik) po murach ,dachu itd.
    Nie daję wiary,że "sprzedasz" dom via forum i we wnetrzach,,,,
    A w to,że w takim sercu domu,pokażesz i oprzesz to o FM.
    Zgroza.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 28-03-2016 o 22:11

  9. #1369
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Na tych 2 zdjęciach dokładnie widać jak zmieniłeś charakter pomieszczenia dodatkiem. Co za dużo ......

    Co do działówek, 8cm silki spokojnie wystarczy

  10. #1370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post

    Bart,jeśli wnętrza opierasz na takich jazdach....
    A właściwie- dlaczego?
    Rozumiem pokazówka (dziennik) po murach ,dachu itd.
    Nie daję wiary,że "sprzedasz" dom via forum i we wnetrzach,,,,
    A w to,że w takim sercu domu,pokażesz i oprzesz to o FM.
    Zgroza.
    Nie mam problemu z tym, żeby pokazywać łazienkę na forum. I nie opieram wyglądu na opiniach z forum. Łazienkę zaprojektowałem sam. Nie korzystałem z żadnego projektanta, ani żadnej wizualizacji dlatego nie wiedziałem jak wyjdzie pełna ściana. Zaryzykowałem i wykonałem ścianę do końca mając nadzieje, że będzie lepiej niż po przyłożeniu próbki. Jak zauważyłeś w moim wpisie w dzienniku sam stwierdziłem, że wyszło do dupy.

    A właściwie to nie wiem po co się tłumaczę ...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #1371

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie mam problemu z tym, żeby pokazywać łazienkę na forum. I nie opieram wyglądu na opiniach z forum. Łazienkę zaprojektowałem sam. Nie korzystałem z żadnego projektanta, ani żadnej wizualizacji dlatego nie wiedziałem jak wyjdzie pełna ściana. Zaryzykowałem i wykonałem ścianę do końca mając nadzieje, że będzie lepiej niż po przyłożeniu próbki. Jak zauważyłeś w moim wpisie w dzienniku sam stwierdziłem, że wyszło do dupy.

    A właściwie to nie wiem po co się tłumaczę ...
    a dlaczego nie zatrudnisz projektanta? Każda większa hurtownia z płytkami oferuje takie usługi. Płacisz za projekt a potem jak się zdecydujesz na kupno u nich, to traktują tą opłatę za projekt jak zaliczkę i odbijają Ci od ceny płytek....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  12. #1372
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    a dlaczego nie zatrudnisz projektanta? Każda większa hurtownia z płytkami oferuje takie usługi. Płacisz za projekt a potem jak się zdecydujesz na kupno u nich, to traktują tą opłatę za projekt jak zaliczkę i odbijają Ci od ceny płytek....
    bo pracują w takich godzinach w których ja nie mam czasu
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #1373

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    bo pracują w takich godzinach w których ja nie mam czasu
    oj tam, wysyłasz im wymiary, preferencje kolorystyczne i czekasz na wizualizacje do akceptacji...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  14. #1374
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    oj tam, wysyłasz im wymiary, preferencje kolorystyczne i czekasz na wizualizacje do akceptacji...
    Hmm... nie pomyślałem, że można (chyba) porozumieć się z nimi zdalnie. Przechodziłem kila razy koło punktu projektanta w Leroy, ale tak jak pisałem nigdy nie miałem czasu, żeby z nim siedzieć i projektować łazienkę. Z drugiej strony nie wiem, czy oni nie bazują tylko na asortymencie z Leroy, a tam nie ma wanny wolnostojącej i czarnej baterii wannowej podłogowej
    Teraz już za późno. Może w kolejnym domu
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  15. #1375

    Domyślnie

    Czy przewidujesz jakieś zabezpieczenie przed np. owadami przy montowaniu elewacji drewnianej, jakąś siatkę pod nimi czy coś takiego (aby zamknąć "wolny dostęp" do pustki wentylacyjnej)? Czy cena którą podawałeś za modrzewia syberyjskiego (chyba ca. 80 netto) dot. desek elewacyjnych czy tarasowych? Deski (elewacyjne) to jaka klasa jakości (A/B, A/A ?) ?
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 29-03-2016 o 18:49

  16. #1376
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Czy przewidujesz jakieś zabezpieczenie przed np. owadami przy montowaniu elewacji drewnianej, jakąś siatkę pod nimi czy coś takiego (aby zamknąć "wolny dostęp" do pustki wentylacyjnej)?
    Nie. Tak naprawdę nie jest to pustka wentylacyjna tylko szczelina między deskami. Pod nimi jest membrana wiatroizolacyjna i wełna.

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Czy cena którą podawałeś za modrzewia syberyjskiego (chyba ca. 80 netto) dot. desek elewacyjnych czy tarasowych?
    Tarasowych.

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Deski (elewacyjne) to jaka klasa jakości (A/B, A/A ?) ?
    A/B i niestety jest dość dużo sęków ...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  17. #1377

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie. Tak naprawdę nie jest to pustka wentylacyjna tylko szczelina między deskami. Pod nimi jest membrana wiatroizolacyjna i wełna.
    Czyli deski przylegają bezpośrednio do folii wiatroizolacyjnej tak?
    A jaka była cena za elewacyjną i przy jakiej ilości (jeśli mozna wiedzieć)?

  18. #1378
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A/B i niestety jest dość dużo sęków ...
    Ale przecież sęki to urok drewna, pod warunkiem, że to nie takie wypadajace. Pamiętam jak rodzice robili podłogę w starym domu. Do salonu wzięli segregowane klepki, 1,5x droższe. Po ułożeniu się dziwiłem, kto za to dopłaca, o wiele lepiej wyglądały te niesegregowane właśnie z sękami.

    I jeszcze ciekawostka. Po wielu perturbacja, zmianach, przepychankach i moich zaklinaniach, że nie zrobię bezokapowego doszliśmy do projektu, który nam się podoba. Wczoraj odpalam Bart3z Twój dziennik, żeby pokazać żonie fotki drewna na elewacji i patrze, że jesteśmy bardzo bliskiego Twojego pierwotnego domku .

    Nie chciałem mieć drewna na elewacji bo uważam, że może być problem z utrzymaniem, ale tak świetnie się komponują, że muszę to rozpoznać. Jak długo może wytrzymać taki modrzew dobrze zabezpieczony oczywiście. 10 lat? A może inny gatunek, żeby mieć spokój? Widziałem już słabo wyglądające takie wstawki drewniane, nie obawiasz się tego?

    Możesz wrzucić jakieś zdjęcia wykonania membrany epdm na garażu. Nie było problemu, żeby to dobrze uszczelnić na tych ściankach attykowych i przy rynnie? Dawałeś w obu tych miejscach obróbki blacharskie? Dlaczego epdm a nie papa, skoro jest kilka razy droższa? Będziesz miał coś jeszcze na tej membranie? Napisz parę słów o pokryciu garażu
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 31-03-2016 o 12:56

  19. #1379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Czyli deski przylegają bezpośrednio do folii wiatroizolacyjnej tak?
    A jaka była cena za elewacyjną i przy jakiej ilości (jeśli mozna wiedzieć)?
    Tak.
    Podeślij maila na priv to Ci wyslę.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #1380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Ale przecież sęki to urok drewna, pod warunkiem, że to nie takie wypadajace. Pamiętam jak rodzice robili podłogę w starym domu. Do salonu wzięli segregowane klepki, 1,5x droższe. Po ułożeniu się dziwiłem, kto za to dopłaca, o wiele lepiej wyglądały te niesegregowane właśnie z sękami.
    Kwestia gustu.

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    I jeszcze ciekawostka. Po wielu perturbacja, zmianach, przepychankach i moich zaklinaniach, że nie zrobię bezokapowego doszliśmy do projektu, który nam się podoba. Wczoraj odpalam Bart3z Twój dziennik, żeby pokazać żonie fotki drewna na elewacji i patrze, że jesteśmy bardzo bliskiego Twojego pierwotnego domku .
    No to jeszcze z rok i będziesz budował parterówkę z izolacją od środka !

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Nie chciałem mieć drewna na elewacji bo uważam, że może być problem z utrzymaniem, ale tak świetnie się komponują, że muszę to rozpoznać. Jak długo może wytrzymać taki modrzew dobrze zabezpieczony oczywiście. 10 lat? A może inny gatunek, żeby mieć spokój? Widziałem już słabo wyglądające takie wstawki drewniane, nie obawiasz się tego?
    Naturalne patynienie modrzewie syberyjskiego to samo piękno. Mi się to podoba. Jeśli chcesz długo utrzymać pierwotny wygląd drewna to chyba tylko cedr kanadyjski Cię zadowoli.

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Możesz wrzucić jakieś zdjęcia wykonania membrany epdm na garażu. Nie było problemu, żeby to dobrze uszczelnić na tych ściankach attykowych i przy rynnie? Dawałeś w obu tych miejscach obróbki blacharskie? Dlaczego epdm a nie papa, skoro jest kilka razy droższa? Będziesz miał coś jeszcze na tej membranie? Napisz parę słów o pokryciu garażu
    To prawda, papa jest tańsza. Wybrałem EDPM ze względu na lepsze właściwości.
    Zdjęcia wrzucę przy okazji.
    Problemów z uszczelnieniem nie było, bo EDPM był w jednym kawałku i został wywinięty na ścianki i porządnie przyklejony odpowiednim (drogim) klejem.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 69 z 81

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony