dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1620

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    byggmolowi chyba chodzi o to, żeby zamykać dokładnie wszystkie szczeliny.

    mamy od góry i dołu połączenia z tynkiem, po bokach z oknami. Jak to wykonać?
    Widział ktoś rozwiązanie, żeby deski dawać na styropian (nie wiem, wklejać jakieś profile?) czy raczej na tym małym kawałku elewacji pod drewnem dać wełnę.
    Ad1.
    Przy deskach romb szczeliny między deskami wypadają co ca. 6-7cm, więc jeśli _wszystkie_ (szczeliny) to już można całą chatę "owinąć" siatką (zamiast każdą szczelinkę z osobna dłubać).

    Ad2.
    Masz już ocieplenie? Jeśli nie to możesz zrobić "po bożemu" z wełną i rusztem pomiędzy (mostki nie zrujnują przy małej powierzchni), a jeśli jest styro to może blachy w stylu fox-system.pl albo ruszt mocowany na kołki ślimakowe do styro?
    Będzie na to jakaś wnęka w tynku? Chyba powinna (i okapnik, np. BP 14). Ja mam styro i podobne blachy, na większych powierzchniach będzie pustka, a zawinięcia na samych wnękach okeinnych będę robił raczej bez pustki. Na tych miejscach (cały parter) mam aktualnie styro zasiatkowany na biało, i jeśli będę robił profilem romb, to całość będę raczej malował na czarno (ciemno), aby mi ta biel nie "świeciła" spod desek.


    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Jeszcze nie. Będę to ustalał organoleptycznie, czyli przykręcę kilka desek i zobaczę jak to wygląda.

    Jak możesz, to podrzuć kilka zdjęć tego betonowego blatu i namiary gdzie coś takiego można kupić.

    Sąsiad ma identycznie i będzie kleił deskę na styropian mamutem Jak wykona to dam znać, czy się trzyma.
    Ad1. U siebie chyba będę się starał tak dobrać, aby deski "zawijały się" do wnęk okiennych bez docinania (mam dwie wysokości okien).

    Ad2. Pytałem, tutaj kupowała (ponoć mają większe niż te 50x100cm w linku), ale czy to jest optymalny wybór to nie wiem, bo ona się tak nie wczuwa w budowlankę jak ja my :
    http://olx.pl/oferta/beton-architekt...tml#4eb3df1fbe

    Ad3. Oj, na klej to bym się obawiał (większe długości), deska w roku pracuje chyba sporo i obawiam się że może pozrywać takie połączenie.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 07-04-2016 o 10:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony