dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 84
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1668
  1. #1301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrTomo Zobacz post
    ...Dekarz nie chce bić kontrłat do papy na wierzch....
    A cym tą odmowę argumentuje?
    ad. 1. Krycie wstępne (papa) jest mocowane kontrłatami w miejscu krokwi.
    ad. 2. Płyta OSB nie musi być łączona na krokwiach.
    Żadnych gwoździ ani wkrętów z podkładkami. Mocowanie po jednym gwoździu w miejscu krokwi to wystarczające trzymanie na czas montażu papy. Poziome połączenia zgrzać i nabić kątrłaty w miejscu krokwi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #1302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A cym tą odmowę argumentuje?
    .
    Dziurami w papie oraz koniecznością wymiany tych kontrłat przed położeniem poszycia za rok.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  3. #1303

    Domyślnie

    Ostatecznie można by je przesmarować całe lepikiem, to może wytrzymają rok?

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Poziome połączenia zgrzać i nabić kątrłaty w miejscu krokwi. Pozdrawiam.
    A zatem papa termozgrzewalna.
    Czy pasy pionowe nie wchodzą w rachubę?
    Widziałem takie dachy?

    Pozdrawiam i dziękuję za informacje
    Ostatnio edytowane przez mrTomo ; 11-04-2016 o 21:55 Powód: dopisek
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  4. #1304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A gwoździe czy wkręty z podkładkami nie podziurawią papy. Nawet jeżeli trzeba będzie wyrzucić te kontrłaty to jaki to koszt??? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Co to za drzewo że po roku na dachu będzie do wymiany?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #1306

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A gwoździe czy wkręty z podkładkami nie podziurawią papy. Nawet jeżeli trzeba będzie wyrzucić te kontrłaty to jaki to koszt??? Pozdrawiam.
    Koszt wcale nie taki mały.
    Jedne kontrłaty i drugie za rok to jakieś 500zł.
    A do tego trzeba by doliczyć robotę z oderwaniem i nabiciem, naprawienie uszkodzonej papy itd.
    Trochę się uzbiera.
    Reasumując jeśli dam kontrłaty zababram lepikiem.
    Myślę, że rok wytrzymają. Jeśli będą musiały wytrzymać 2 lata to będę się martwił później.

    Jak gęsto trzeba je mocować i czym jeśli do osb - wkręty czy gwoździe?



    Panie Andrzeju, jeszcze w kwestii tego

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ad. 2. Płyta OSB nie musi być łączona na krokwiach.
    .
    Nie wiem jak to rozumieć?
    Może Pan to rozwinąć? To może wpłynąć na to czy kupię osb czy dechy.
    Jakieś podpórki mocowane między krokwiami? Przecież nie będzie wisiało w powietrzu...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mrTomo ; 12-04-2016 o 18:55 Powód: dopisek
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  7. #1307

    Domyślnie

    Jeszcze jedna kwestia.
    Trochę skaczę z kwiatka na kwiatek ale w międzyczasie doczytuję inne wątki powiązane.

    Jeśli zamknę w tym roku kalenicę papą, i zrobię ocieplenie dachu do wysokości jętek, to czy w celu wentylowania muszę założyć kominki wentylacyjne?
    Poddasze w tym roku jeszcze nie będzie zamieszkane. Na stryszku brak okien za to Centrala reku i kanały (kanały ocieplone wełną 10 cm, owinięte folią)
    Jak powinno wyglądać docelowe zakończenie kalenicy przy poszyciu z blachy trapez (T14, T18 ) ?

    Czy docelowo dociągać również np. 15cm wełny do kalenicy (ze względu na WM ?)
    Ostatnio edytowane przez mrTomo ; 12-04-2016 o 20:35 Powód: literowka
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  8. #1308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jedna warstwa papy jest pokryciem tymczasowym. Skoro nie planuje się w najbliższym czasie wykonania krycia docelowego należy zamontować papę podkładowa mechanicznie i na niej papę wierzchniego krycia. Nie da się wszystkiego wyjaśnić na forum. Musisz zlecić te prace dekarzowi, który się na tym zna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1309

    Domyślnie

    Problem w tym, że dekarz będzie chciał zrobić po swojemu a ja chciałbym aby było dobrze.
    Dlatego staram się uchwycić maksymalnie dużo tych niuansów
    Ale i tak dziękuję za dotychczasowe rady.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  10. #1310

    Domyślnie

    Poza tym jeśli miałbym kłaść papę podkładową a na nią wierzchnią to już wolałbym od razu kłaść na podkład łaty i blachę.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  11. #1311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Należy rozważyć położenie płyty OSB grubości 10~12 mm doskonale usztywni i jest wystarczająco gruba na podtrzymanie papy. Nie wymaga impregnowania, jest obustronnie woskowana. Może się okazać, że cena będzie podobna do desek impregnowanych ciśnieniowo. Pozdrawiam.
    Witam, czy ta opinia z przed 9 lat jest aktualna. Obecnie widzę OSB 3 albo Superfinish g=12 w cenie ok. 12 zł/m2 -czy 12mm wystarczy, czy za cienka?
    Jeśli standard rozstawu krokwi jest 90cm, to jakiej wielkości płyty opłaca się z Pana/Waszego doświadczenia kupić, żeby nie było za wiele docinek i odpadu? Największa płyta (125x250cm) najlepsza, czy może jednak nie?

  12. #1312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Witam, czy ta opinia z przed 9 lat jest aktualna. Obecnie widzę OSB 3 albo Superfinish g=12 w cenie ok. 12 zł/m2 -czy 12mm wystarczy, czy za cienka?
    Jeśli standard rozstawu krokwi jest 90cm, to jakiej wielkości płyty opłaca się z Pana/Waszego doświadczenia kupić, żeby nie było za wiele docinek i odpadu? Największa płyta (125x250cm) najlepsza, czy może jednak nie?
    Ja nie dawałbym cieńszej niż 15mm, a nawet skłaniałbym się do 18mm.
    Sam będę dawał dechy.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  13. #1313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Płyta OSB grubości 12 mm w zupełności wystarcza bo stanowi jedynie podkład dla papy. Łączenia nie muszą występować na krokwiach więc odpad jest minimalny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #1314
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek222

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    32-222
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam,

    Mój dach postanowiłem zadeskować płytą MFP P5 o grubości 12mm, nie chciałbym nakrywać deskowania papą z uwagi na to, że liczę na możliwość wentylowania dachu... a na to chciałbym położyć jakąś membranę, która w przynajmniej w jakimś małym stopniu spełni swoje oczekiwania. Czy w takim przypadku dach będzie funkcjonował poprawnie? Czy płyta nie będzie stanowiła zbyt dużej zapory dla pary wodnej? ...może lepiej zrezygnować z tego i pokusić się o szczelinę pomiędzy ociepleniem?

    Poza tym, to z jakiej półki możecie polecić membranę żeby dobrze się wpasowała w ten komplet?...a jeżeli papa, to czy jakaś zwykła za powiedzmy 6-8zł za metr, zda egzamin? Zamiast droższych za 18zł, jaką kładzie Andrzej Wilhelmi

    Proszę o poradę, szczególnie Pana Andrzeja
    Ostatnio edytowane przez marek222 ; 01-08-2016 o 16:56

  15. #1315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Płyta stawia dość spory opór parze wodnej Sd minimum 30 do 80. Radzę wykonać skuteczną ( z wlotem i wylotem) szczelinę wentylacyjną. Folia nie jest dobrym rozwiązaniem szczególnie na płycie czy pełnym deskowaniu. Aby hydroizolacja w miarę dorównała żywotnością pokryciu musi być modyfikowana SBS. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1316
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wassil

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    wadowice
    Kod pocztowy
    34-120
    Posty
    10

    Domyślnie

    Panowie takie pytanie dach pełne deskowanie + papa podkładowa + dachówka ceramiczna. Wykonawca właśnie zabiera się za ocieplenie domu styropianem Wie że ma zostawić od góry 2-3cm przerwę do wentylowania połaci dachu, lecz jak usłyszał ze planuje ocieplać dach pianką pur to twierdzi że ta szczelina do niczego się nie przyda ponieważ deski przez tą piankę będą oddychać Czy ma rację? I czy to też zależne jaka by ta pianka miała być bo słyszałem że są zamknięto i otwartokomórkowe Te pierwsze ponoć mają lepszą termike lecz nie przypuszczają wilgoci zaś te drugie przypuszczają ale terminka gorsza Czyli jeśli to prawda to oznacza że przy pierwszej musi być wykonana szczelina a przy drugiej nie koniecznie? Dziękuję za zrozumiałą odpowiedź

  17. #1317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek222

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    32-222
    Posty
    45

    Domyślnie

    Czy papa wierzchniego krycia się nadaje Panie Andrzeju? Np. PAPA NAWIERZCHNIOWA ASFALTOWA ICOPAL W/PET-SBS? Bo taką zaproponowali mi w hurtowni. Jaka jest rozsądna cena za papę dobrej jakości?

  18. #1318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Papa wierzchniego krycia jak najbardziej się nadaje. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1319

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek222 Zobacz post
    Czy papa wierzchniego krycia się nadaje Panie Andrzeju? Np. PAPA NAWIERZCHNIOWA ASFALTOWA ICOPAL W/PET-SBS? Bo taką zaproponowali mi w hurtowni. Jaka jest rozsądna cena za papę dobrej jakości?
    Jam mam położoną papę Lemar XS, cena poniżej 100 zł za rolkę 15 m2. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #1320

    Domyślnie

    Mam pytanie do fachowców. Dach dwuspadowy, poddasze nieużytkowe (na graty), dach deskowany, ocieplenie będzie na stropie, czy potrzebna jest szczelina wentylacyjna przy murłatach i w kalenicy, czy wystarczą kratki wentylacyjne w szczytach budynku z obu stron (jeśli tak to jak duże muszą być)?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	363092
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 03-08-2016 o 07:38

Strona 66 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony