dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 22
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 423
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Obydwie połacie pokryte. Nawet nie faluje tak bardzo.







    Jutro montaż rynien, kominków wentylacyjnych oraz obróbek blacharskich.

  2. #102

    Domyślnie

    Jak już bedzie na gotowo z obróbkami to wrzuć kilka fotek, tak żeby mozna było otworzyć większe w nowym oknie.

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzisiaj dach został skończony. Lekarz zabronił mi wstawać, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby pojechać na odbiór dachu. Zrobiłem parę zdjęć. Poniżej zdjęcie kominka wentylacyjnego (wyrzutni dachowej).



    A poniżej reszta zdjęć skończonego dachu.



















    Chłopaki też dodatkowo przykręcili płyty OSB do ścian szczytowych, za co jestem bardzo wdzięczny. Dach jest zajebisty! Uzyskaliśmy dokładnie to, co chcieliśmy. Rynny idealnie "giną" na dachu. Obróbki fajnie wyglądają. Ilość blachy niemal idealnie wyliczona. Ogólnie jest git.

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Jak już bedzie na gotowo z obróbkami to wrzuć kilka fotek, tak żeby mozna było otworzyć większe w nowym oknie.
    Spoko. Powiedz tylko jakie dokładnie obróbki Cię interesują?
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 07-08-2016 o 09:27

  4. #104

  5. #105

    Domyślnie

    Wyszło świetnie od początku śledzę Twoje postępy ... blacha gięta na miejscu na odpowiednią długość to jest to też planuję taki dach jednak jak do tej pory chciałem kupić gotowe elementy , jednak łączenia paskudnie wyglądają .

  6. #106

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie samej blachy. Jaka to była blacha i w jakiej cenie i wymiarach?

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Blacha ThyssenKrupp poliester mat, dwie rolki szerokości 625 mm po 300 m. (akurat dekarze zapomnieli mi powiedzieć, żeby rozdzielić to zamówienie na większą ilość rolek przez co musieli kombinować jak ogarnąć rolki po ok. 700 kg ) Dla szerokości 625 mm efektywna szerokość krycia to ok 550 mm. Cena ok. 7500 zł netto. Jak sobie przypomnę wycenę Rheinzinka, to śmiać mi się chce.

  8. #108

    Domyślnie

    Rozumiem że ta wyszła taniej niż Rheinzinka .
    Ale napisz czy brałeś pod uwagę gotowe blachy na rąbek i czy jak wyglądały cenowo w porównaniu z ThyssenKrupp

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    Blacha ThyssenKrupp poliester mat, dwie rolki szerokości 625 mm po 300 m. (akurat dekarze zapomnieli mi powiedzieć, żeby rozdzielić to zamówienie na większą ilość rolek przez co musieli kombinować jak ogarnąć rolki po ok. 700 kg ) Dla szerokości 625 mm efektywna szerokość krycia to ok 550 mm. Cena ok. 7500 zł netto. Jak sobie przypomnę wycenę Rheinzinka, to śmiać mi się chce.
    Czyli jak dobrze liczę to 20 zł netto za m2. Jaka grubość tej blachy?

    Mam pytanie, czy z takiej blachy (w kręgach) dałoby się zrobić coś takiego jak ma wspomniany Rheinzink tutaj (chodzi o łuski) takie jak na poniższym zdjęciu


    bo cena Rheinzinka za m2 katalogowa to prawie 300 zł netto za m2, to jednak dużo. Poniżej jeszcze jedno zdjęcie, razem z elewacją

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Rozumiem że ta wyszła taniej niż Rheinzinka .
    Ale napisz czy brałeś pod uwagę gotowe blachy na rąbek i czy jak wyglądały cenowo w porównaniu z ThyssenKrupp
    Za kwotę, którą Rheinzink życzył sobie za ich blachę na dach oraz matę strukturalną mam taki zestaw: wiązary z montażem, dechy na deskowanie, matę strukturalną, kominki wentylacyjne, orynnowanie, blachę na dach oraz wykonanie pokrycia dachowego ze wszystkimi obróbkami. Nie czułem potrzeby robienia sobie mentalnej laski za takie pieniądze...
    Co do klika, to patrzyłem na cennik Ruukki. Finansowo rozwiązanie droższe. Cena za robociznę też nie była jakoś specjalnie niższa, więc zdecydowałem się na tradycyjne rozwiązanie.

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Czyli jak dobrze liczę to 20 zł netto za m2. Jaka grubość tej blachy?

    Mam pytanie, czy z takiej blachy (w kręgach) dałoby się zrobić coś takiego jak ma wspomniany Rheinzink tutaj (chodzi o łuski) takie jak na poniższym zdjęciu


    bo cena Rheinzinka za m2 katalogowa to prawie 300 zł netto za m2, to jednak dużo. Poniżej jeszcze jedno zdjęcie, razem z elewacją
    Jeśli dobrze kojarzę, to blacha grubości 0,5 mm. Zrobić się pewnie da, kwestia kwoty za robociznę... O to trzeba by się zapytać jakiegoś blacharza.

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Odpocząłem po dachu, zdrowie wróciło do normy, więc trzeba wznowić działania. Plan na najbliższy czas to elektryka, woda, kanalizacja, zewnętrzne ścianki szkieletowe, przygotowanie otworów pod montaż okien oraz posprzątanie. Z racji tego, że z elektryki muszę się podszkolić (czytając ten poradnik), wyrównywanie otworów będzie wymagać szlifowania (wolę ogarnąć prace pylące na raz), wodę i kanalizację wolę robić na końcu, a sprzątać na razie nie ma sensu, zabieram się za zrobienie ścianek szkieletowych. Wcześniej też wyrówanałem fundamenty pod w/w ścianki. Wczoraj pojawiło się na budowie drewno C24 45x145 oraz płyty OSB 18 mm.



    Niby nie ma potrzeby impregnowania drewna suszonego/struganego, które jest pokryte obustronnie OSB, ale stwierdziłem, że dla świętego spokoju je maznę.



    Po dwóch godzinach pracy zazieleniło się.



    Dzisiaj wieczorem jeszcze raz pomaluję, a od jutra pewnie coś tam poskręcam.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 29-07-2016 o 08:14

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post




    Wiem, że krzywo, ale pośpiech spowodował, że piach wypchnął szalunek. :/ Na całe szczęście będą na nim belki drewniane 10 cm, więc zostaje 15 cm zapasu na manewrowanie położeniem ścianek.
    No i niestety pierwszy fuck-up na budowie, mianowicie fundament jest za bardzo wysunięty, co uniemożliwia postawienie ścianki szkieletowej tak, aby była odpowiednio podparta i nie wystawała poza obrys okapu. Machnąłem się o jakieś 10 cm. Trzeba było coś z tym zrobić i jedynym rozwiązaniem było poszerzenie fundamentu. Wstawiłem dodatkowe zbrojenie, żeby się trzymało i wylałem dolewkę. Będzie mnie jeszcze czekać cięcie jednego narożnika, żeby nie było kolizji z rurą spustową.





    Po zalaniu zabrałem się za robienie ścianek szkieletowych.



    Urodziny żony pozwoliły mi na zrobienie tylko tego. Niby wydaje się niedużo, ale schodzi się z tym. Obiłem również tę ściankę płytą OSB z jednej strony. Mimo niedużych wymiarów swoje waży. Będę musiał wziąć kogoś do pomocy przy montażu ich na fundamentach. Dzisiaj po pracy dalsza zabawa z drewnem.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 08-08-2016 o 08:43

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Ścianki szkieletowe powoli się tworzą. Została mi jeszcze jedna do zbicia. Do tego czeka mnie przycinanie płyt OSB na obicia. Wczoraj wieczorem postawiłem pierwszą ściankę. Niestety mam tylko zdjęcie mocowania do wiązara. Więcej nie zrobiłem, bo ciemność mnie zastała. Plan na dzisiaj to zainstalowanie 3-ech ścianek. Będę musiał tylko wykombinować jakiś sposób na przeniesienie w pojedynkę dwóch z nich. Jutro wymierzenie i zbicie ostatniej ścianki i koniec zabawy z drewnem na ten moment. Zacznie się równanie otworów pod okna, a później elektryka i woda.




  14. #114
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    A czemu szkieletowa zamiast murowanej z silki 12?

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Stoi jedna ścianka od strony ogrodu.





    Stoją dwie od frontu.





    Co się nakląłem przy stawianiu ścianki z tyłu domu to moje. Walnąłem się w wymiarowaniu i musiałem kombinować. Jest to szczególnie ciężkie, gdy nie możesz zdjąć z fundamentu ścianki 2,9x1,4 m. Ale jakoś się udało. Przypomniało mi się jak kiedyś samemu montowałem do samochodu tylne sanki/wózek z dyfrem, półosiami, wahaczami i hamulcami. Szczerze mówiąc, to do dnia dzisiejszego nie wiem jak to zrobiłem. Dzisiaj, bogatszy o doświadczenia dnia wczorajszego, będę montował pozostałe ścianki. Może uda się też obić je OSB.

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    A czemu szkieletowa zamiast murowanej z silki 12?
    Też się nad tym dzisiaj zastanawiałem montując tą większą ściankę. A tak na poważnie, to taka była koncepcja konstruktora. Rozmawiałem z nim w poprzednim tygodniu konsultując konstrukcję ścianek i przy okazji padła luźna sugestia z mojej strony czy nie można by ich zrobić z silki 12. Usłyszałem tylko szybkie 'nie'. Tematu nie drążyłem dalej...
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 08-08-2016 o 08:45

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłem do końca ścianki szkieletowe. W piątek zauważyłem, że niektóre kotwy stalowe 12x180 nie dociągnęły do końca podwaliny. Chcąc zastosować się do dewizy Pana Wiesia "U siebie rób jak u siebie" (Dewiza Pana Wiesia, zawiera wulgaryzmy), zdecydowałem się na dodanie po 2 kotwy 16x210 na każdą podwalinę. Niestety przy wierceniu 2-ej dziury padł mi uchwyt SDS w mojej wiertarce (chyba zbyt często trafiałem na zbrojenie wiercąc w żelbecie ), więc ok. 1.5 h straciłem na pojechaniu po młotowiertarkę i odwiezieniu jej do wypożyczalni. Później już tylko młotek, gwoździe, pilarka i udało się obić płytami OSB. Ostatnie zdjęcia są nieostre, bo kończyłem już przy zapadającym zmierzchu. Zmęczenie po wczorajszym dniu osiągnęło poziom 10.













    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 08-08-2016 o 08:49

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post


    Co do kwestii technicznych: Wszystkie okna poza tarasowym to FIXy, więc planuję montaż pakietów szybowych w XPS.
    .
    Ja bym sie na Twoim miejscu nad tymi Fixami zastanowil. Nie sprawdza sie. NAwet jesli masz reku nie jestes w stanie np przechlodzic sypialni w letni wieczor czy wiosna. Jezeli nie montujesz klimy to te fixy bedziesz przeklinal. Rekuperacja w zyciu nie wychlodzisz. A nawet majac klime przyjemnie jest czasem otworzyc okno.
    Mowiles ze potrzebujesz 3 sypialnie i gabinet a na projekcie gabinetu nie masz?

  18. #118

    Domyślnie

    Co będzie chował w tej zabudowie?
    chciałoby się rzec miejsce idealne na kilka trupów, ale przez OSB to zapach przejdzie

    PS: Kurka, jaką masz cywilizowaną sławojkę

  19. #119

    Domyślnie

    Ja tez nie zdrecydowałabym sie tylko na Fixy, a co jak zabraknie prądu? Zreszta rózne rzeczy moga sie wydarzyć.

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    Ja tez nie zdrecydowałabym sie tylko na Fixy, a co jak zabraknie prądu? Zreszta rózne rzeczy moga sie wydarzyć.
    Poważnie... udusisz się... od razu

Strona 6 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony