Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
nie dziwie Ci się wcale jak piszą "fachmani" na stronie, w ulotkach i wszędzie trąbią ..choć powoli dociera do nich, że dobór mocy kotła powinien być po OZC..
Pierwsze powinno się wybrać moc grzejników po OZC .. później tą wartość *0,8 i jest moc kotła.
Jak Kolega pisał 120% spokojnie wydoli. Zostało Ci jedno sensowne wyjście, szukać baniaka tj zbiornika na bufor.
20 kW przy standardzie pasywny powinien uciągnąć śmiało 2000m2 - to nie pomyłka .. tam masz moc na 1m2 = 10 wat tylko .. i o tym trzeba pamiętać ..
możliwości ogrzewcze zleżą od klasy energetycznej kotła.
Jeszcze idzie inaczej robić .. ale latanie co godzina do kotłowni i siup trochę węgla ? mija się z celem? chyba że dbasz o figurę ..
Nikt Cie nie ruga, bo masz całkowite prawo nie wiedzieć że tak jest, chyba że jesteś fachowcem i żyjesz z instalacji... wtedy ..
http://www.cda.pl/video/50026a3?o=popular&page=8
Nie jestem fachowcem inaczej potrafił bym sobie jakoś z tym poradzić albo nie dopuścił do takiej sprawy tylko jest inny problem, przeglądałem oferty innych "fachowców" których miałem do wybili oględziny to polecali mi piece od 18-25kw...
Jak wspomniałem jest to blizniak, w moim lustrzanym odbiciu rodzina posiada piec 25kw i jakoś on im radzi a wręcz ocieplali jeszcze dom w zeszłym roku...
Można tu coś pokombinować jakoś nastawami by chociaż przetrwać do wiosny ? Jakieś propozycje ?