dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 148
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 2953
  1. #741
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif
    Wskazałem, po przez zanegowanie głupoty, którą napisałęś.
    Brawo! Tylko nadal brak pomysłu na rozwiązanie problemu.
    Ale negować to każdy potrafi :>

  2. #742
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przecież napisałem że to jest max co mu potrzebne. A 90 % czasu ten reku będzie chodził na wydajności ~120m3.
    Sorry plusfoto, jeśli odebrałeś to jako krytykę. Faktycznie wskazałeś max i w następnym wpisie opisałeś jak to będzie wyglądać w praktyce i brzmi to bardzo rozsądnie. Niestety przerażony jestem opiniami speców od rekuperacji a spotkałem się już z kilkoma. Wszyscy liczą moc od kubatury i nie wnikają w ludzi, którzy tam będą mieszkać. Instalacje są robione pod przeciągi po prostu.

  3. #743
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak ja pytam ile mieszkańców w domu to od razu śmiech że po co mi to...a właśnie po to. Ja nie lubię narażać ludzi na niepotrzebne koszty oraz dyskomfort. Ale centrala powinna mieć możliwość dać z siebie więcej gdy pojawi się więcej ludzi czy chcemy przewietrzanie zrobić.
    Pełna zgoda i nadwyżka mocy też potrzebna. Ale jak człowiek, który ma dużą firmę od rekuperacji, mówi mi, że przy 2 osobach muszę liczyć, na co dzień, minimum 100 m3 a raczej powinno być 150 m3/h w małym domu to po prostu zastanawiam się dlaczego tak. To jest naciąganie na droższe urządzenie i wyższe koszty czy niewiedza, bo reku w Polsce to ciągle świeży temat i różni szarlatani się pod niego podczepiają?

  4. #744

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Pełna zgoda i nadwyżka mocy też potrzebna. Ale jak człowiek, który ma dużą firmę od rekuperacji, mówi mi, że przy 2 osobach muszę liczyć, na co dzień, minimum 100 m3 a raczej powinno być 150 m3/h w małym domu to po prostu zastanawiam się dlaczego tak. To jest naciąganie na droższe urządzenie i wyższe koszty czy niewiedza, bo reku w Polsce to ciągle świeży temat i różni szarlatani się pod niego podczepiają?
    Ależ oczywiście. Albo, nie naciąganie tylko nie rozumienie aspektu wentylacji domowej! Już nie jedna osoba z forum w porę się zorientowała ale czasem ciężko niektórych przekonać.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #745
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000
    Wszyscy liczą moc od kubatury i nie wnikają w ludzi, którzy tam będą mieszkać. Instalacje są robione pod przeciągi po prostu.
    To nie jest do końca prawda. Ja jak odkręcę centralę na pełny ciąg to mam ponad połowę kubatury na godzinę, żadnego przeciągu nie ma,
    ruchu powietrza też się nie czuje :> Więc tutaj bez obaw. Wadą dużej centrali jest tylko cena (o ile jest jakaś duża różnica, oraz oczywiście
    o ile cena jest dla inwestora bardzo istotna). A tak to same plusy, bezgłośna praca na co dzień, możliwość odpalenia dobrego wietrzenia
    w razie potrzeby.

  6. #746
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam mam ofertę na aippack 300 za 5350 wliczone w to 8% VAT. na Onyx Dream 400 5600zł w tym transport 150 zł Więc ceny podobne. W Onyx Dream 400 producent podaje, że można wymieniać tylko tkaninę filtrującą w celu obniżenia kosztów wymiany filtrów. A jak to w airpack wygląda? No i jak często wymieniacie filtry?jaki koszt tkaniny jeżeli można prosić o krótkie opinie.
    Ostatnio edytowane przez byggmol ; 17-12-2016 o 17:33 Powód: literówka
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  7. #747
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No i w końcu nadchodzi zima. Zima czyli mróz.
    No i czasami podczas mrozu jest bardzo duża wilgotność, baa nawet podczas mrozu pada delikatny deszcz.
    A wtedy czerpnia potrafi oblodzić się.
    Spotkał się ktoś z sytuacja gdy czerpnia zamarzła na Amen :/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030899-crop.jpg
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	376082
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  8. #748
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Co do filtrów to jeszcze nie wiem, dopiero zaczynam. Ale gdzieś tutaj przewija się motyw tkaniny filtracyjnej
    kupowanej na metry, pewnie to jest jakiś sposób.

    Co do czerpni, to jak był u mnie gość montując moduł CF, to powyginał te blaszki tak że są praktycznie poziomo,
    a jeszcze zalecił wyrzucenie siatki metalowej bo i tak się zasyfi prędzej czy później, a może i tak jak w tym przypadku,
    chwyci lód i się przyblokuje...

  9. #749

    Domyślnie

    u mnie czerpnia powoduje zacieki na ścianie - czarna strużka której nie mogę umyć. Robi się to właśnie zimą. Ale nie zamarza

  10. #750
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bo pewnie ktoś kto ją montował zapomniał założyć kapinosek ( na fotce poniżej też go brak) który jest przy niej w komplecie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #751
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bo pewnie ktoś kto ją montował zapomniał założyć kapinosek ( na fotce poniżej też go brak) który jest przy niej w komplecie.
    Nie miałem nic w komplecie!
    Jak to ma wyglądać to zaraz wyprodukuję i zamontuję.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #752
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Witam mam ofertę na aippack 300 za 5350 wliczone w to 8% VAT. na Onyx Dream 400 5600zł w tym transport 150 zł Więc ceny podobne. W Onyx Dream 400 producent podaje, że można wymieniać tylko tkaninę filtrującą w celu obniżenia kosztów wymiany filtrów. A jak to w airpack wygląda? No i jak często wymieniacie filtry?jaki koszt tkaniny jeżeli można prosić o krótkie opinie.
    W do airpacka możesz dokupić ramki + tkaninę filtracyjną i docinać sobie do ramek. Oryginalnie w zestawie jest filtr taki jakby falowany. Nie wiem jak to się fachowo nazywa bo też dopiero zaczynam z tematem WM, ale tyle już wyczytałem

  13. #753

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bo pewnie ktoś kto ją montował zapomniał założyć kapinosek ( na fotce poniżej też go brak) który jest przy niej w komplecie.
    Też mam tą czerpnię i nie mam kapinosa. Ja od razu wywaliłem siatkę i powyginałem blaszki w górę. Za to na wyrzutni mam ślaczek na ścianie i lód na dole.

  14. #754

    Domyślnie

    Odnośnie filtrów - mam te ramki do samodzielnej wymiany, instrukcji nie miałem do nich i z racji że one są dość szerokie ( około 5 cm) to wkładam sobie w jedną ramkę 3 sztuki włókniny G4 ( ok 16mm grubości jedna), nie wiem czy tak to się powinno wymieniać?? Ramka ma wymiar ok 33x33cm (Airpack 650), metr kwadratowy na alledrogo to ok 10 zł.

    Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jeszcze rok temu na stronie Thessli zachwalano te ramki a teraz zachwalają te gotowe filtry plisowane jako tylko jedynie słuszne , chwaląc się nawet że wymiana co rok

  15. #755
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marty0000 Zobacz post
    Odnośnie filtrów - mam te ramki do samodzielnej wymiany, instrukcji nie miałem do nich i z racji że one są dość szerokie ( około 5 cm) to wkładam sobie w jedną ramkę 3 sztuki włókniny G4 ( ok 16mm grubości jedna), nie wiem czy tak to się powinno wymieniać?? Ramka ma wymiar ok 33x33cm (Airpack 650), metr kwadratowy na alledrogo to ok 10 zł.

    Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jeszcze rok temu na stronie Thessli zachwalano te ramki a teraz zachwalają te gotowe filtry plisowane jako tylko jedynie słuszne , chwaląc się nawet że wymiana co rok
    Ja mam filtry plisowane, które były w oryginale, nie wyobrażam sobie, że wyminiam co rok
    Ja kupiłem tkaninę na allegro i sam dorabiam filtry do ich ramki. Wychodzi baaardzo tanio, może ze złotówkę za komplet
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  16. #756

    Domyślnie

    Ramki oryginalne to clean pad frame. Ramki z tkaniną wprowadzono bo były naciski by wprowadzić gdyż niektórzy inwestorzy nie wybierali airpacka właśnie że względu na te drogie clean pad. A filtry na metry to TANIOCHA.

  17. #757

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    No i w końcu nadchodzi zima. Zima czyli mróz.
    No i czasami podczas mrozu jest bardzo duża wilgotność, baa nawet podczas mrozu pada delikatny deszcz.
    A wtedy czerpnia potrafi oblodzić się.
    Spotkał się ktoś z sytuacja gdy czerpnia zamarzła na Amen :/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030899-crop.jpg
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	376082
    Jakie fi?

  18. #758

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Witam mam ofertę na aippack 300 za 5350 wliczone w to 8% VAT. na Onyx Dream 400 5600zł w tym transport 150 zł Więc ceny podobne. W Onyx Dream 400 producent podaje, że można wymieniać tylko tkaninę filtrującą w celu obniżenia kosztów wymiany filtrów. A jak to w airpack wygląda? No i jak często wymieniacie filtry?jaki koszt tkaniny jeżeli można prosić o krótkie opinie.
    Tylko nie onyx 400

  19. #759
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jakie fi?
    200mm do AirPacka 500H
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #760

    Domyślnie

    [QUOTE=Lisciasty;7365526]Co do filtrów to jeszcze nie wiem, dopiero zaczynam. Ale gdzieś tutaj przewija się motyw tkaniny filtracyjnej
    kupowanej na metry, pewnie to jest jakiś sposób.

    Co do czerpni, to jak był u mnie gość montując moduł CF, to powyginał te blaszki tak że są praktycznie poziomo,
    a jeszcze zalecił wyrzucenie siatki metalowej bo i tak się zasyfi prędzej czy później, a może i tak jak w tym przypadku,
    Tego typu czerpnię powinno się dać większą niż średnica przyłącza do centrali.
    Jeśli masz Airpack'a z wejściem 200 mm to tego typu czerpnia powinna być 250.


    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Pełna zgoda i nadwyżka mocy też potrzebna. Ale jak człowiek, który ma dużą firmę od rekuperacji, mówi mi, że przy 2 osobach muszę liczyć, na co dzień, minimum 100 m3 a raczej powinno być 150 m3/h w małym domu to po prostu zastanawiam się dlaczego tak. To jest naciąganie na droższe urządzenie i wyższe koszty czy niewiedza, bo reku w Polsce to ciągle świeży temat i różni szarlatani się pod niego podczepiają?
    Podstawowa funkcja wentylacji (niezależnie jaki jest jej typ) to regulacja wilgotności wewnątrz domu.
    Człowiek to nie jedyne źródło wilgoci.

Strona 38 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony