dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 400 z 459
Pokaż wyniki od 7.981 do 8.000 z 9167
  1. #7981

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    2. nie dla brodzikow - zdecydowanie lepszym jest odplyw liniowy tak w sprzataniu jak i uzytkowaniu
    Mogłabyś rozwinąć? Zawsze miałem brodzik i zastanawiam się co teraz zrobić.

  2. #7982

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    2. nie dla brodzikow - zdecydowanie lepszym jest odplyw liniowy tak w sprzataniu jak i uzytkowaniu
    A ja w starym domu (2011r) miałem brodzik i w nowym też będe miał brodzik.

    Jedyna różnica że w nowym chce dać niski brodzik (5cm) a kabinę z jak najmniejszą ilością profili.

    CO do brodzika .
    Brodzik akrylowy jest "ciepły" , i bardzo dobrze i szybko sie go czyści. Dodatkowo brodziki posiadają pojemne syfony.

    Co od odpływu liniowego to odpadł z powodu:

    1. Nie każdy fachowiec potafi dobrze go zamontować (pełna szczelność i odpowiednie spadki)
    2. Brudzenie się fug i płytek (kamień)
    3. Dużo mniejsza "pojemność" "syfonu" w odpływie. Po każdej kąpieli należy oczyścić odpływ dobrze działał

    Jak dla mnie właśnie odpływ liniowy wymaga duuuużo wiecej pracy i wysiłku aby zachować czystość ...
    Brodzik jest idealnie prosty i gładki i dużo łatwiej go wyczyścić.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #7983
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A ja w starym domu (2011r) miałem brodzik i w nowym też będe miał brodzik.

    Jedyna różnica że w nowym chce dać niski brodzik (5cm) a kabinę z jak najmniejszą ilością profili.

    CO do brodzika .
    Brodzik akrylowy jest "ciepły" , i bardzo dobrze i szybko sie go czyści. Dodatkowo brodziki posiadają pojemne syfony.

    Co od odpływu liniowego to odpadł z powodu:

    1. Nie każdy fachowiec potafi dobrze go zamontować (pełna szczelność i odpowiednie spadki)
    2. Brudzenie się fug i płytek (kamień)
    3. Dużo mniejsza "pojemność" "syfonu" w odpływie. Po każdej kąpieli należy oczyścić odpływ dobrze działał

    Jak dla mnie właśnie odpływ liniowy wymaga duuuużo wiecej pracy i wysiłku aby zachować czystość ...
    Brodzik jest idealnie prosty i gładki i dużo łatwiej go wyczyścić.
    Jak ja lubię takie opinie kogoś kto nie użytkował...

    W starym domu miałam najpierw brodzik potem kilka lat odpływ liniowy a teraz od roku oba prysznice bezbrodzikowe w jednym też liniówka w drugim sćienny.

    Liniówkę czyściłam dwa razy , ten w domu częściej ale tam z racji przeróbki był tzw niski syfon.Ściennego ani razu ale nie jest to miarodajne bo syn na studiach i tylko około 2-3 dni w mcu w domu.

    Mój sposób to wyjęcie tego sitka z syfonu i nic się nie zatyka.Na bieżąco psikam odtłuszczaczem i działa.

    Źaden nie przeciekał,nigdy.Zimny nie jest bo woda szybko nagrzewa gres i on długo trzyma ciepło.

    Fugi myje ale to normalne a mam białe....U syna szare i jest dużo lepiej.

    Ja z kolei miałam problemy z akrylowym brodzikiem bo pajączki się porobiły ale to wina montażu nie brodzika...

    Płytki się nie brudzą kamieniem mam uzdatniacz, o myciu napisano wcześniej.

    Kabiny mam dwie otwartą i zamkniętą u syna nie miałam odwagi na otwartą ....

    I dla mnie kolejny mit że otwarte są zimniejsze jest po prostu mniejsza różnica temperatur i mnie odpowiada wystarczyło przetestować na wyjeździe wakacyjnym ...

    Nie mam małej pojemności syfonu nie miałam specjalnie wylewki pod prysznicami robiliśmy po osadzeniu odpływu miejsca w brud...

    A teoria że po każdej kąpieli trzeba myć syfon to nawet w starym domu nie miała potwierdzenia....

  4. #7984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mogłabyś rozwinąć? Zawsze miałem brodzik i zastanawiam się co teraz zrobić.
    Ja mam tak



    W jednej łazience mam otoczaki a w drugiej brodzik. Dzisiaj chętnie bym go wywalił i też dał otoczaki

  5. #7985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja mam tak
    Ja wiem jak to wygląda Tylko zastanawiam się o co chodzi z "lepszością" w sprzataniu jak i uzytkowaniu

  6. #7986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bracianka - w amerykańskich domach trudno mówić o rozwiązaniach oszczędzających powierzchnię a często mają otwarte kuchnie. Z tym, że najczęściej nie na salon do przyjmowania gości, tylko na pokój rodzinny.

    Kuzynka ma otwartą kuchnię na salon (ale z prozaicznego braku miejsca) i widzę, że niezależnie jakby się starała, to z eleganckiego przyjęcia wychodzi jej nieformalna posiadówka przy garach.

  7. #7987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja wiem jak to wygląda Tylko zastanawiam się o co chodzi z "lepszością" w sprzataniu jak i uzytkowaniu
    No na kamieniu mi się kamień nie osadza Mam stację uzdatniania wody więc czyszczenie jest bajecznie łatwe
    Największą zaletą tych otoczaków jest stabilność podczas kąpieli. Tu biją brodziki na głowę. W dodatku kamienie mają pewną fajną właściwość. Podczas kąpieli się nagrzewają, a po zakręceniu wody bardzo szybko wysychają. Do mojej stopki dzisiaj bym dopisał "Nie dla brodzików w domach"

    Jest jedna zaleta brodzika. Jeżeli mamy łazienkę bez wanny i mamy małe dziecko, to można w nim zrobić zwyczajną kąpiel. Tylko brodzik musi wtedy być dość głęboki. Innych zalet nie widzę.

  8. #7988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja mam tak



    W jednej łazience mam otoczaki a w drugiej brodzik. Dzisiaj chętnie bym go wywalił i też dał otoczaki
    Strasznie mi się to podoba i myślałam nawet o tym, żeby zrobić tak u siebie. Wystraszyła mnie ilość i grubość fug.

  9. #7989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No na kamieniu mi się kamień nie osadza Mam stację uzdatniania wody więc czyszczenie jest bajecznie łatwe
    Największą zaletą tych otoczaków jest stabilność podczas kąpieli. Tu biją brodziki na głowę. W dodatku kamienie mają pewną fajną właściwość. Podczas kąpieli się nagrzewają, a po zakręceniu wody bardzo szybko wysychają. Do mojej stopki dzisiaj bym dopisał "Nie dla brodzików w domach"

    Jest jedna zaleta brodzika. Jeżeli mamy łazienkę bez wanny i mamy małe dziecko, to można w nim zrobić zwyczajną kąpiel. Tylko brodzik musi wtedy być dość głęboki. Innych zalet nie widzę.
    Mi też się na brodziku nie osadza. Mimo iż kamienia mam dużo, co widać na baterii i deszczownicy. Akurat czyszczenie brodzika jest najprostsze. Ze stabilością też nie widzę żądnego problemu, bo dno jest chropowate. I brodzik się nie musi nagrzewać Nie bronię brodzika, ale to co napisałeś, to nie są dla mnie żadne przewagi braku brodzika


    A jeżeli jesteśmy przy prysznicu, to nie zrobiłbym kabiny narożnej 80cm. Moi rodzice tak mają i człowiek tylko sobie łokcie obija

  10. #7990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wystraszyła mnie ilość i grubość fug.
    Ale w czym problem? Fuga wygląda jak piasek na plaży.

  11. #7991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Mi też się na brodziku nie osadza. Mimo iż kamienia mam dużo, co widać na baterii i deszczownicy. Akurat czyszczenie brodzika jest najprostsze. Ze stabilością też nie widzę żądnego problemu, bo dno jest chropowate. I brodzik się nie musi nagrzewać Nie bronię brodzika, ale to co napisałeś, to nie są dla mnie żadne przewagi braku brodzika
    Kąpałem się chyba na tysiącu brodzików i nie zamieniłbym otoczaków na żaden z nich. Po prostu trzeba raz się na tych kamieniach wykąpać żeby zrozumieć.

    Dodam, że dwóch znajomych zrobiło podobnie i potwierdzają to o czym napisałem.

  12. #7992
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Bracianka - w amerykańskich domach trudno mówić o rozwiązaniach oszczędzających powierzchnię a często mają otwarte kuchnie. Z tym, że najczęściej nie na salon do przyjmowania gości, tylko na pokój rodzinny.
    No właśnie - nie na salon Jeszcze kuchnię z jadalnią jestem w stanie w moim ewentualnym domu zaakceptować - choć pewnie byłaby to mała jadalnia - teraz też mam stół w kuchni - bo tak wygodniej zjeść coś na szybko.

    Co do rozmiarów - ile ludzi w Polsce ma 80m2 kuchni z salonem? 80m2 to moim znajomi dom budują W większości w miarę ekonomicznych domów kuchnia + salon + jadalnia wychodzi ok. 40 m2 - ale człowiek ma złudzenie taaaaaaakiej przestrzeni.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  13. #7993

    Domyślnie

    Ja mam brodziki akrylowe i ceramiczny. Wszystkie wysokosci 3cm. Na beodziku przynajmniej widac brud i sie go sprzata a na terakocie to zazwyczaj mozna sie tlko domyslac.

    Brodzik ceramiczny jest zimny nie polecam. Zas brodzik akrylowy 3cm rewelacja. Syfon brodzika jest latwy do umycia i nie ma tak duzej powierchni syfienia. Terakota jest zimna w dotyku. A dziesiatki metrow fug w otoczakach to moze i ladne ale jaka powieezchnia zbieeania syfu teudnego do umycia. Chyba ze zalewanie calosci domestosem

  14. #7994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja wiem jak to wygląda Tylko zastanawiam się o co chodzi z "lepszością" w sprzataniu jak i uzytkowaniu
    łatwiej sie czysci, brodzik ze swoja iloscia załaman, sylikonami musialam niestety robic na kolanach czy kucaku. gabki, spraye, itp. kazda szpara zwlaszcza przy drzwiach do czyszczenia. oblesnie wyglada tez sylikon po kilkunastu miesiacach. dla mnie malo wygodne rozwiazanie. do tego akryl po czasie matowieje, jest po prostu brzydki. a brodziki metalowe sa wlasnie zimne i śliskie.
    zarzut ze posadzka jest zimna - bzdura. gres bardzo szybko sie nagrzewa, poza tym w lazience mam tak podlogowke zobiona, ze czuc cieplo posadzki w kabnie.
    czyszczenie odpływu - latwizna, raz na tydzien klik i wyciagam syfon, wanienke i czyszcze. o wiele prostsze niz czyszczenie klakow w zwyklym odplywie. po czasie tylko kret pomaga, bo jest tak zawalone.
    czyszczenie szkla - po kazdej kapieli sciagaczka i zaden kamien czy krople nie maja racji bytu. posadzke mam z gresu w kolorze beton, szare fugi, wystarczy czyszczenie sprayem i myjka do szyb samochodowych na teleskopie by sie nie schylac. kafle o rozmiarowce 60x60 wiec fug prawie nie ma.

    ponadto bezbrodzikowe wygodniejsze w uzytkowaniu. nasza rodzina ma powazne problemy kregosłupowo-kolanowe i duzo prosciej z takiego bezbrodzikowego osobom chorym, czy niepelnosprawnym korzystac,do tego jest o wiele stabilniej.

    nie wrocilabym do rozwiazania brodziowego za nic. zreszta co ja tu bede wiele argumentowac skoro te argumenty wsrod bezbrodzikowcow sa podobne. natomiast nie ma zadnych (dla mnie) argumentów na plus dla brodzika

  15. #7995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post

    Nie mam małej pojemności syfonu nie miałam specjalnie wylewki pod prysznicami robiliśmy po osadzeniu odpływu

    .
    dokladnie robilismy tak samo, po osadzeniu odplywu wylewka a potem zabezpieczenia itp.

  16. #7996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A dziesiatki metrow fug w otoczakach to moze i ladne ale jaka powieezchnia zbieeania syfu teudnego do umycia. Chyba ze zalewanie calosci domestosem
    Oczywiście w d... byłeś, g... widziałeś. Ale oczywiście wiesz

  17. #7997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ja mam brodziki akrylowe i ceramiczny. Wszystkie wysokosci 3cm. Na beodziku przynajmniej widac brud i sie go sprzata a na terakocie to zazwyczaj mozna sie tlko domyslac.
    argument od czapy. chyba normalnym, ze dom sie sprzata regularnie (ja bynajmniej tak robie ), nie potrzeba widoku brudu do tego

  18. #7998
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ja mam brodziki akrylowe i ceramiczny. Wszystkie wysokosci 3cm. Na beodziku przynajmniej widac brud i sie go sprzata a na terakocie to zazwyczaj mozna sie tlko domyslac.

    Brodzik ceramiczny jest zimny nie polecam. Zas brodzik akrylowy 3cm rewelacja. Syfon brodzika jest latwy do umycia i nie ma tak duzej powierchni syfienia. Terakota jest zimna w dotyku. A dziesiatki metrow fug w otoczakach to moze i ladne ale jaka powieezchnia zbieeania syfu teudnego do umycia. Chyba ze zalewanie calosci domestosem
    Problem w tym że niektórzy mogą się tylko jak napisałeś domyślać,inni przetestowali oba rozwiązania mam białe płytki 120 na 60 więc widać tak samo a fugę 1 szt pod prysznicem....

    To samo z salonem jadalnią otwartą kuchnią nie wyobrażam sobie, bo miałam 40 m w starym domu i teraz 80 m w nowym wiem z autopsji...

    Wychodzi na to że jednak nie jest to takie mało spotykane.

    Rozumiem że każdy może mieć inne upodobania, ale wyrobione na podstawie własnych doświadczeń a nie domysłów.

  19. #7999

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    łatwiej sie czysci, brodzik ze swoja iloscia załaman, sylikonami musialam niestety robic na kolanach czy kucaku. gabki, spraye, itp. kazda szpara zwlaszcza przy drzwiach do czyszczenia. oblesnie wyglada tez sylikon po kilkunastu miesiacach. dla mnie malo wygodne rozwiazanie. do tego akryl po czasie matowieje, jest po prostu brzydki. a brodziki metalowe sa wlasnie zimne i śliskie.
    zarzut ze posadzka jest zimna - bzdura. gres bardzo szybko sie nagrzewa, poza tym w lazience mam tak podlogowke zobiona, ze czuc cieplo posadzki w kabnie.
    czyszczenie odpływu - latwizna, raz na tydzien klik i wyciagam syfon, wanienke i czyszcze. o wiele prostsze niz czyszczenie klakow w zwyklym odplywie. po czasie tylko kret pomaga, bo jest tak zawalone.
    czyszczenie szkla - po kazdej kapieli sciagaczka i zaden kamien czy krople nie maja racji bytu. posadzke mam z gresu w kolorze beton, szare fugi, wystarczy czyszczenie sprayem i myjka do szyb samochodowych na teleskopie by sie nie schylac. kafle o rozmiarowce 60x60 wiec fug prawie nie ma.

    ponadto bezbrodzikowe wygodniejsze w uzytkowaniu. nasza rodzina ma powazne problemy kregosłupowo-kolanowe i duzo prosciej z takiego bezbrodzikowego osobom chorym, czy niepelnosprawnym korzystac,do tego jest o wiele stabilniej.

    nie wrocilabym do rozwiazania brodziowego za nic. zreszta co ja tu bede wiele argumentowac skoro te argumenty wsrod bezbrodzikowcow sa podobne. natomiast nie ma zadnych (dla mnie) argumentów na plus dla brodzika
    Ale to chyba wynika raczej z tego z jakimi brodzikami miałaś do czynienia Mój brodzik ma 4,5cm i nie widzę problemu aby był umieszczony niżej i miał 2cm, albo i mniej nad podłogą. NIE jest w ogóle śliski i nie ma jakichś dziwnych "załamań". Silikon czarny i wygląda normalnie.

    Poza tym nie napisałem, że posadzka zimna, tylko, że akrylowego nie trzeba grzać w odpowiedzi na inny post. Argumentów na plus braku brodzika też póki co nie widzę. Po prostu wybiorę, to co mi się bardziej będzie podobać

  20. #8000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale to chyba wynika raczej z tego z jakimi brodzikami miałaś do czynienia Mój brodzik ma 4,5cm i nie widzę problemu aby był umieszczony niżej i miał 2cm, albo i mniej nad podłogą. NIE jest w ogóle śliski i nie ma jakichś dziwnych "załamań". Silikon czarny i wygląda normalnie.

    Poza tym nie napisałem, że posadzka zimna, tylko, że akrylowego nie trzeba grzać w odpowiedzi na inny post. Argumentów na plus braku brodzika też póki co nie widzę. Po prostu wybiorę, to co mi się bardziej będzie podobać
    no to sobie wybierz, ja ci przeciez nie bronie. jak sama nazwa watku wskazuje "Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?" ja nie zrobilabym i nie zrobilam ponownie brodzika, bo mnie takie rozwiazanie nie odpowiada i jest malo komfortowe i o tym napisalam. a czy przyjmiesz moje argumenty czy nie to wybor. rybka mi to

Strona 400 z 459

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony