dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Czy ktoś może podać przepisy do gotowania na parze?

    anna99 a może pochwalisz się co robiłaś w parowarze?

  2. #22

    Domyślnie Przepisy na dania z parowara

    Ja już od ponad roku parowaru żywam prawie codziennie, ale szczerze mówiąc, gdybym miała podać jakiś konkretny przepis, to miałabym z tym problem. Wydaje mi się że stosowanie parowaru, to poprostu inny sposób przygotowywania posiłków, zamiast np. smazenia, pieczenia itp. Ja najczęściej przygotowuję w nim ryby i kurczaka. Jeśli robie np,. danie chińskie to zamiast smażyć kurczaka, kroję go na drobne kawałki i paruje razem z mieszanką warzywną. Do ryby po grecku uzywam ryby wylacznie parowanej. Zamiast kotletów mielonych smażonych też je paruję, tylko robię mniejsze klposy zeby sie szzybciej ugotowaly. Potrawy z parowara są według mnie, 100 razy smaczniejsze od gotowanych czy smazonych, chociaz zanim uzylam parowaru lezal on w mojej piwnicy prawie 2 lata, bo tez myslalam ze jedzonko bedzie z niego mdle... zmarnowalam tyle czasu

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    der

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99 Zobacz post
    Wzięłam sobie do serca Twoje rady i padło na to:
    http://www.ceneo.pl/;015523885-10.htm#productOpinions
    Jest prosty, więc myślę, że pokrywka będzie pasować do wszystkich misek, fajerwerków nie musi mieć, a i cena... super. A nóż dziecko wpadnie na obiad i trzecia miska się przyda?? Dzięki, Joshi, za rady!!!
    Ja bym polecał parowar Morphy Richards Intellisteam 48780 - 3 niezależne, indywidualnie sterowane komory do przygotowywania potraw, każda wyposażona w osobną grzałkę (smaki się nie mieszają). Każda komora może mieć ustawiony inny czas gotowania (program) - wszystko jest gotowe w tym samym czasie.

    Albo coś takiego: parowar Philips HD9160 - oddzielne tacki ociekowe zapobiegają mieszaniu się smaków i aromatów.

    Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki parowarów.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Zunia
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zechciałby ktoś opisać przebieg gotowania na parowarze? Nigdy wcześniej nie miałam z tym do czynienia i nie wiem co mam robic, mianowicie:
    Czy przyprawiacie wszystko przed, czy po ?
    Co kłaść na jakie piętro?
    Jak długo parować mięso/ warzywa itp.. ?

  5. #25

    Domyślnie

    W przypływie chęci zdrowego odżywiania kupiłam sobie parowar. Parę razy robiłam w nim warzywa i rybę, no i na tym się skończyło. Teraz leży gdzieś na dolnej półce w szafce kuchennej i się kurzy. Jeżeli wiesz, że na pewno będziesz korzystać z tego urządzania, to na pewno opłaca się parowar kupić, bo jedzenie jest i smaczne i zdrowe, jednak zapewniam Cię, że ochota na tego typu pożywienie szybko znika i wtedy będzie to jeszcze jeden nieużyteczny sprzęt w Twojej kuchni.

  6. #26

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Czy udało się komuś w parowarze elektrycznym ugotować ryż?

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Tu jest trochę na temat gotowania w parowarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...wanie-na-parze

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał blue-green Zobacz post
    Mi się udało ugotować .
    Poproszę o szczegóły ile wody na ile ryżu dajesz i jaki jest czas gotowania?

  9. #29

    Domyślnie

    Jestem już po próbach-1 część ryżu na dwie części wody,czas parowania ok 25 minut dla ryżu opisanego na opakowaniu jako gotowego(w tradycyjnym gotowaniu) po 15 minutach

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam parowar i muszę stwierdzić, że to świetne sprawa! Wszystko ma więcej smaku a przy tym to zdrowa alternatywa dla pieczenia i smażenia. Jest prosty w obsłudze, dzięki wbudowanemu minutnikowi i dźwiękowemu powiadomieniu, potrawy są idealnie przyrządzone. Co ważne, urządzenie można uzupełniać wodą w trakcie jego działania. Ma także w zbiorniczek na zioła! Sprzęt posiada również podwójne zabezpieczenie przed włączeniem bez zawartości i ochronę przed przegrzaniem. Dlatego zdecydowanie polecam zdecydowanie taki sprzęt!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-10-2017 o 14:50 Powód: Link reklamowy.
    Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia. - Washington Irving

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony