dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie Możliwości zmiany w WZ, jakie ?? Zabawy z lasem na dzialce

    Witam,

    Stoje przed dość ciężką decyzją. od 9 miesiecy wraz z architektami projektuje dom. Niestety okazało się, że owi architekci pracowali na starej mapie i nie wzieli pod uwagę, że na mojej działce formalnie jej fragment to las. Oczywiscie akurat tam nie ma zadnych drzewn, ale na nowych mapach jest pasek głębokosci 4m jako las. Oni nie wiadzac o tym za bardzo przysuneli sie do sciany lasu - w tym momencie od krawedzi lasu jestem okolo 8 metrów.

    Chciac dalej isc z tak zaprojektowanym domem ( niestety nei mgoe go przesunac w zadna stronę, gdyz w WZ mam min 15m linii drogi) mam 2 opcje

    - walczyc o wyjatkowe odstapienie od zasady zachowania 12 metrów - ty chyba do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju
    - wystąpienie do gminy o odlesienie części działki - procedura która pozwala "wyeliminować" pas terenu zajęty pod las wtedy grunt staje się taki jak na pozostałej części działki.

    Teraz pytanie która droga jest bardziej realna i ma szanse powodzenia. Pytanie jakie szanse.

    Alternatywa jest cofnięcie sie pare kroków i przeprojetkowanie domu lub zrobienie wszystkiego od nowa. Aby to jednak zrobic optymalnie chcialbym sie dowiedziec jakie sa faktyczne możliwości zmian i rozmów z parametrami w WZ. Mam tam zadaną maksymalna szerokosc domu na 20m, wysokosc na 8m, kąt dachu na min 35 stopni.

    NIestety niezbyt jestem w stanie sie wpasowac w takie wymiary z logicznym ciekawym układem domu. Chętnie bym zwiększyl sobie te limity np szeroksc domu do 25m z 20, oraz wysokosc z 8m na 10m, sam dach to nie dramat. Normalnie z domem bym sie zmiescil bez problemu, jednak z duzym 3,4 stanowsikowym garażem jest juz gigantyczny problem - w WZ mam info, ze garaz musi byc w bryle budynku.

    Jak sie podchodzi do takiego tematu - checi modyfikacji parametrów WZ. Działka o której mowie jest w miejscowosci Duchnów, gmina Wiązowna - czyli podchodzi pod Otwock pod Warszawą.



    Z góry dziękuję
    Krzemień

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.974

    Domyślnie

    ... i nikt Ci nie odpisał miesiąc temu, ale MASZ architekta do pomocy, który powinien przedstawić Ci opcje rozwiązania problemu.
    Dla każdego projektu należy zachować zarówno obowiązujące przepisy budowlane ( w tym odległość od lasu ), jak również zapisy wydanej Decyzji o Warunkach Zabudowy, przy czym możesz o nią występować wiele razy zmieniając we wniosku parametry planowanej zabudowy
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 13-10-2017 o 19:39
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3

    Domyślnie

    W przypadku wystąpienia o odstępstwo od 12m od lasu weź pod uwagę, że trwa to 3-6msc. W pierwszej kolejności zasięgnąłbym informacji o możliwości odlesienia w gminie/RDLP.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ok, rozumiem.

    Jak jednak waszym zdaniem wyglada sytuacja z odlesieniem czesci działki. Z jednej strony slysze, ze to nie jest problem. Inni za to mowia, że to prawie nierealne. Nie ma odgórnej zgody u Marszałka Województwa na wyłączanie gruntów nie objętych Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z produkcji leśnej. MOja dzialka nie ma planu zagospodarowania tylko WZ.

  5. #5

    Domyślnie

    Sytuacja wygląda tak, że podlegasz(chyba) pod RDLP Warszawa, a tam wszystko jest możliwe... Bierzesz WZ, mapy i resztę papierów, jedziesz na Grochowską i tam o wszystko wypytujesz.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Sytuacja wygląda tak, że podlegasz(chyba) pod RDLP Warszawa, a tam wszystko jest możliwe... Bierzesz WZ, mapy i resztę papierów, jedziesz na Grochowską i tam o wszystko wypytujesz.

    Tak też zamierzam zrobić Choc wydaje mi sie że gmina Wiązowna podpada pod Otwock, a nie Warszawe. Chyba ze RDLP Warszawa ma wiekszy zasięg niz inne urzedy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony