dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6154

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Wykańczam dom (konstrukcja z przełomu lat 80 i 90tych), grube mury ale brak izolacji zewnętrznej. Jedyna izolacja jest pod wylewka - 5 cm styropian, oddzielający od piwnicy.
    Dom ma przeznaczenie weekendowe. Przyjechać na wieś po tygodniu pracy, ewentualnie spędzić święta, wakacje itp.
    Przez długi czas zastanawiałem się nad jakimś prostym ogrzewaniem, piece dynamiczne , podłogówka elektryczna itp. ale wyglada na to ze ogrzewanie klimatyzacja bedzie najlepszym rozwiązaniem. Docelowo chciałbym zdalnie załączyc ogrzewanie jeszcze przed przyjazdem (zdalnie).

    Generalnie mam plany co do modernizacji budynku, ale to nastąpi to gdzieś w ciągu następnych 5 lat, a na te chwilę chciałbym się przygotować do następnej zimy.

    Zdaje sobie sprawę z pojemności cieplnej budynku i ogrzanie nie nastąpi odrazu, ale myślę ze szybkie nagrzewanie powietrza, jest jedynym sensownym rozwiązaniem w mojej sytuacji.

    Plan mam następujący:

    1. Podzielenie domu na połowę, tymczasowo scianką na korytarzu na czas zimy.
    (Różowa kreska). Zmniejsza mi się powierzchnia grzania do 50m2.

    2. W piwnicy zamontować kanałówkę i zrobić nawierty przez strop srednica kanału 16cm. (Czerwony nawiew, Pomarańczowy powrót).

    3. Wraz z ocieplaniem budynku rozszerzać powierzchnie do ogrzania (zdemontować tymczasowa ściankę) i doprowadzić nowe kanały. To jest piękno tego pomysłu, mogę w dodać wiecej izolacji, doprowadzić nowe kanały i nie musze zmieniać mocy jednostki (w teorii )
    Zrobiłem symulacje na stronie ciepło właściwe i dla 100m2 wynosi:
    13kw - od -20 do 20
    6,3kw - od 0 do 20

    Czyli myslę, ze klimatyzator z mocą cieplna 4-5kw dla 50m2 powinien wystarczyć.


    Kilka pytam:

    1. Czy są jakieś rażące błędy w moim rozumowaniu ?
    2. Czy mogę umieścić jednostkę zewnętrzną (na gruncie) powyżej jednostki wewnętrznej(piwnica poniżej gruntu) ?
    3. Czy 16cm na kanal - nawiew i powrót będzie wystarczające ? Czy może 20cm?
    4. Czy umiejscowienie nawiewu i powrotu w podłodze ma sens (piwnica bedą szły kanały) ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozkladDomu2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	408651  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony