dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 93
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1854
  1. #1361
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Brać. Chociaż klinaryt jest trudniejszy w prawidłowym zastosowaniu niż poszerzenia, bo nie powinien byc klinowany a postawiony na idealnej płaszczyźnie (w praktyce wątpię by tak się działo).
    z tego, co mi sprzedawca mówił, to jest on montowany przed wylewkami? ale to jeszcze się dowiem co i jak..

  2. #1362

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    z tego, co mi sprzedawca mówił, to jest on montowany przed wylewkami? ale to jeszcze się dowiem co i jak..
    Lepiej przed, choć da się i po wylewkach, jak zakończa je odpowiednio wcześniej w otworze drzwiowym. Ja dziś osadziłem klientowi 2 klinaryty pod drzwi przed wykonaniem wylewek, a z drzwiami wrócimy jak już wylewki będą skończone.

  3. #1363
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Lepiej przed, choć da się i po wylewkach, jak zakończa je odpowiednio wcześniej w otworze drzwiowym. Ja dziś osadziłem klientowi 2 klinaryty pod drzwi przed wykonaniem wylewek, a z drzwiami wrócimy jak już wylewki będą skończone.
    ok dzięki w takim razie postaram się temat ogarnąć przed wylewkami

  4. #1364

    Domyślnie

    Przed zdecydowanie łatwiej jest to wykonać i jest mniejsza możliwość popełnienia błędu. Poza tym w tej cenie nie ma co się zastanawiać czy brać. Poszerzenie jest tańsze i prostsze ale nie ma takich właściwości jak klinaryt.

  5. #1365
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Przed zdecydowanie łatwiej jest to wykonać i jest mniejsza możliwość popełnienia błędu. Poza tym w tej cenie nie ma co się zastanawiać czy brać. Poszerzenie jest tańsze i prostsze ale nie ma takich właściwości jak klinaryt.
    a to wiecie jaka to jest cena? bo ten sprzedawca twierdził, że nie może mi podać ceny, bo to montażysta musi wymierzyć najpierw i w ogóle - że niby najmniej ma 7cm ale też ceny mi nie poda, bo jakiś plik musiałby otworzyć
    strata czasu ta wizyta u niego

  6. #1366

    Domyślnie

    Cenę poszerzenia z klinarytu bierze się od wysokości - zaczynając od 70 mm do 250 mm i cenach od 85 do 220 zł z metra bieżącego i ceny katalogowej. Do tego zalecają klej jeśli dobrze pamiętam Bostik w cenie 35 tubka. Masz to opisane w katalogu, jakoś w ostatnich stronach w tabelce http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf

  7. #1367
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał tolkin Zobacz post
    Cenę poszerzenia z klinarytu bierze się od wysokości - zaczynając od 70 mm do 250 mm i cenach od 85 do 220 zł z metra bieżącego i ceny katalogowej. Do tego zalecają klej jeśli dobrze pamiętam Bostik w cenie 35 tubka. Masz to opisane w katalogu, jakoś w ostatnich stronach w tabelce http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf
    dzięki tolkin! no kurde i wszystko jasne

  8. #1368

    Domyślnie

    Drzwi Wikęd Termo Prestige z ciepłym progiem z klinarytu zamontowane w płaszczyźnie muru. Styropian grafit 15. Schody niezłączone z budynkiem.

    Jak połączyć próg drzwi ze spocznikiem schodów zewnętrznych?
    Pomiędzy progiem drzwi, a spocznikiem będzie 16 cm = 1cm klej i tynk + 15 grafit.
    Mam kupić osobny, szeroki próg i pod nim dać XPS?

    Klinaryt obecnie wisi w powietrzu, bo jeszcze nie zrobiłem wylewki pod dzwiami.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #1369

    Domyślnie

    To zacząłbym od podparcia klinarytu w pierwszej kolejności aby nic tam nie poprzestawiać jak będzie to wisiało w powietrzu. Schody czym wykładasz? Daj jakieś foto, bo póki co to tam jest dużo zmiennych i niewiadomych.

  10. #1370

    Domyślnie

    Panowie montażyści, rozważam Wikęd Termo Prestige z naświetlem bocznym ale mam otwór na wysokość ok 221cm i już jestem po tynkach. Może by tak podkleić nadproże od dołu jakąś kantówką, płytą KG czy XPS'em żeby się wpasować z wymiarem pod ościeżnice TP i zastosować dłuższe kotwy? Myślicie że to dobry pomysł?

  11. #1371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Fachowo należałoby poszerzenie zastosować.. są dostępne w katalogu...
    Albo drzwi na wymiar za ok 30% więcej..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #1372

    Domyślnie

    Zdecydowanie poszerzenie dawać, bo nie wiem co miałoby izolować w takiej kantówce. Nie po to przecież kupiłeś ciepłe drzwi aby teraz pogarszać ich właściwości. Masz w katalogu różne poszerzenia w różnych grubościach. Pokombinuj - może podejdzie Ci jakieś, albo połączenie np. dwóch poszerzeń.

    P.S. obróbka tynku wokół otworu to mały pikuś. Jak to jest nowy dom, to przed 2-3 lata nie zawiesisz obrazka na ścianie, bo szkoda nowych tynków. Dom się poobija trochę za lat kilka i będziesz pruł ściany jak reszta społeczeństwa .

  13. #1373

    Domyślnie

    Witam.
    Jakiś czas użytkuję drzwi Optimum i mam problem z klamką, a właściwie jej zaczepem. Odkręciła się taka blaszka blokująca klamkę. Chciałem ją przykręcić ale... wpadła do profilu! Gdzie można coś takiego kupić i jak się to nazywa?
    Tak to wygląda
    https://drive.google.com/file/d/1ebt...w?usp=drivesdk
    https://drive.google.com/file/d/1jFO...w?usp=drivesdk
    Ostatnio edytowane przez sebastek09 ; 12-07-2018 o 20:09

  14. #1374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Hmmm.. a jak odkręcisz zaczep (te kilka widocznych wkrętów) to nie da się wyjąć tego elementu? Jak wpadł głębiej, to może magnesem teleskopowym?
    A jeśli nie i o ile dobrze pamiętam to zamek i zaczep Maco. Szukaj pod tym hasłem w sklepach internetowych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #1375

    Domyślnie

    Znalazłem w jednym sklepie ale mi powiedzieli że już nie jest dostępny.
    Będę kombinować z tym magnesem...

  16. #1376

    Domyślnie

    Zadzwoń do Wikędu. Klamek nie produkują ale pomagają w razie takich nietypowych problemów. Ciężko nazwać to jaką usługą w ramach gwarancji, ale jest to zwykła życzliwość ludzka. Mi kiedyś podrzucili równie mały element zgubiony przez moje roztargnienie .
    Jedyna opcja na samodzielne wydostanie to użycie magnesu.

  17. #1377

    Domyślnie

    Czy ktoś malował drzwi z palety RAL? Jak lakier, struktura? Słyszałem, że są bardziej podatne na zarysowania, czy to prawda?

  18. #1378

    Domyślnie

    Lakier nie jest gładki jak lustro. Coś pomiędzy skórką pomarańczy a malowaniem proszkowym. Nie wiem jak Ci to opisać. Nie ma tam jakiejś wyraźnej (grubej) faktury.
    Co do lakierów to zawsze łatwiej go zarysować, ale nie jest też to taki lakier jak masz na frontach meblowych. Do mnie nie dochodziły od Klientów narzekania na tą powłokę z Wikędu. A wierz mi na słowo - jakby było inaczej to Klienci na pewno nie omieszkaliby zajrzeć do mnie do firmy.

  19. #1379
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yaneus

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    2

    Domyślnie Montaż TP

    Witam,
    Jakiś czas temu zdecydowałem się na wymianę drzwi zewnętrznych w istniejacym domu. Jako że budynek nie posiada wiatrołapu oraz klatka schodowa od tej pory będzie ogrzewana wybór padł na WIKĘD TP.
    Przymierzam się do złożenia zamówienia jednak przez brak wsparcia od strony sklepu- kilka kwestii muszę ogarnąć sam wcześniej.
    Wejście znajduje się w klatce schodowej dobudowanej do budynku metodą szkieletową 15cm welny w szkielecie + dojdzie 5 albo 10cm na zewnątrz pod szalówkę.
    Obecnie drzwi z naświetlem mają 280cm wysokości więc TP+ 50cm naswietle + obniżone nadproże o 20cm.

    Problem pojawia się w progu. Obecnie jak na zdjęciu próg(dosyć wysoki) jest oparty bezpośrednio na fundamencie a właściwie na jego hydroizolacji.
    Chcąc zmniejszyć straty ciepla zastanawiam się nad najlepszym rozwiązaniem gdyż posadzka jest praktycznie na poziomie fundamentu więc nie ma miejsca do szaleństwa- posadzka będzie kuta i wylewana na nowo ale ze względu na schody i sąsiednie pokoje nie ma możliwości zbyt wiele jej podnieść.

    Po całodniowej lekturze tego wątku dalej mam wątpliwości jak tą kwestię ogarnąć.

    Czy drzwi osadzić na xps czy poszerzenie progu 15/30 ew inna opcja, czy może zostawić tak jak jest.

    Czy cieply montaż w tym przypadku ma sens?
    I jak głęboko (albo płytko) drzwii powinny zostać obsadzone?

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_216724412344112.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	417169  

  20. #1380

    Domyślnie

    Jeżeli masz wątpliwości co co hydroizolacji jak piszesz, to ja nie dawałbym XPSa czy klinarytu, a właśnie poszerzenie podprogowe w wysokości jaka Ci się tam zmieści. Nie ma żadnych dokładniejszych schematów z Twojej strony więc trzeba przyjąć to co piszesz - poszerzenie 15 lub 30ka.
    W takiej konstrukcji budynku jak piszesz nie osiągniesz idealnych warunków do ochrony przed utratą ciepła. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie (Wikęd TPL + poszerzenie podprogowe) dadzą Ci maksymalnie dużo korzyści.

Strona 69 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony