dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 547 z 757
Pokaż wyniki od 10.921 do 10.940 z 15132
  1. #10921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    W przypadku takich parametrów proponuję urządzenie Ecoperla Multitower S - jest to urządzenie dobrane konkretnie pod te parametry wody. Można też zastosować urządzenie o rozmiar większe, wówczas będzie zapas. Mowa o urządzeniu Multitower M.
    Ciekaw jestem jak dokładnie dobraliście te urządzenia... bez znajomości twardości jaka będzie ich wydajność między regeneracjami?

  2. #10922
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Woda wodociągowa, wg lokalnego instalatora 18dH ale na teście paskowym wyszlo mi na maxa, czyli >21dH.
    Zamierzam zmiękczać maksymalnie ok 8-10m3/mies (do kuchni osmoza) - ale czy tak zostanie, to nie wiem.
    Odpytalem dwóch najblizszych sprzedawców. Jeden proponuje Sentencia 20 Erie. Drugi Maxi C 20l.
    Ten drugi to chyba chinszczyzna? A ten pierwszy to przyzwoita jakosćć, czy szukać bardziej odległego instalatora i jakiego zmiękczacza?

  3. #10923
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Woda wodociągowa, wg lokalnego instalatora 18dH ale na teście paskowym wyszlo mi na maxa, czyli >21dH.
    Zamierzam zmiękczać maksymalnie ok 8-10m3/mies (do kuchni osmoza) - ale czy tak zostanie, to nie wiem.
    Odpytalem dwóch najblizszych sprzedawców. Jeden proponuje Sentencia 20 Erie. Drugi Maxi C 20l.
    Ten drugi to chyba chinszczyzna? A ten pierwszy to przyzwoita jakosćć, czy szukać bardziej odległego instalatora i jakiego zmiękczacza?
    Wydaje mi się, że to trochę za małe modele. Potrzebujesz 25 lub 30 litrów złoża.
    A co do samych urządzeń to w pierwszym wiesz tylko tyle, że głowica jest marki Erie. O drugim nie wiesz prawie nic... Poproś o informacje o złożu, konkretnym modelu głowicy, co wchodzi w skład zestawu... wtedy można coś ocenić.

  4. #10924
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ciekaw jestem jak dokładnie dobraliście te urządzenia... bez znajomości twardości jaka będzie ich wydajność między regeneracjami?
    Gdy klient podejmie decyzję o zakupie, poprosimy go o próbkę wody abyśmy mogli zweryfikować wszystkie parametry łącznie z twardością, a także potwierdzić te przesłane w poście. Na tej podstawie potwierdzimy słuszność doboru sprzętu a także przedstawimy wydajność między regeneracjami
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #10925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Gdy klient podejmie decyzję o zakupie, poprosimy go o próbkę wody abyśmy mogli zweryfikować wszystkie parametry łącznie z twardością, a także potwierdzić te przesłane w poście. Na tej podstawie potwierdzimy słuszność doboru sprzętu a także przedstawimy wydajność między regeneracjami
    Czyli na tym etapie (kiedy piszecie "jest to urządzenie dobrane konkretnie pod te parametry wody" oraz "będzie zapas") w zasadzie nie wiecie czy będzie zapas i nie dobieracie urządzenia pod konkretne parametry wody - zgadza się?

  6. #10926
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czyli na tym etapie (kiedy piszecie "jest to urządzenie dobrane konkretnie pod te parametry wody" oraz "będzie zapas") w zasadzie nie wiecie czy będzie zapas i nie dobieracie urządzenia pod konkretne parametry wody - zgadza się?
    Zawsze dobierając urządzenie bierzemy pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry wody. Dajemy gwarancję na działanie naszych systemów. Użytkownik pytał o konkretne stacje wielofunkcyjne, podaliśmy alternatywę z naszej oferty, żeby klient miał szersze spektrum wyboru w porównaniu do konkurencji. Przed sfinalizowaniem transakcji z pewnością sprawdzilibyśmy próbkę wody w naszym laboratorium. Dziękujemy jednak za uwagę i szanujemy taką pro-kliencką postawę
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #10927
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Do której żywicy są dobrane dawki? Bo piszecie, że pasuje do wszystkich modeli... a przecież każda żywica ma inną tolerancję na utleniacze. Z drugiej strony jeśli dawka byłaby dobrana do najsłabszych złóż (czyli ilość chloru byłaby najmniejsza) to czy taka dezynfekcja jest skuteczna (w sensie, że zabije wszelkie bakterie)?? Szczerze wątpię...


    Oczywiście - nikt nie mówi żeby stosować celę chlorującą do żywicy zmiękczającej.
    Dawka jest dobrana dla najpopularniejszych żywic na rynku (nie uwzględniamy chińskich złóż). Produkt jest przygotowany tak, aby nie dochodziło do uszkodzenia żywicy. Antibacter to środek profilaktyczny. Jeżeli wystąpiło duże skażenie bakteriologiczne to trzeba podejść do tego indywidualnie. Wiadomo, że nie ma jednego produktu, który będzie uniwersalny na wszystkie sytuacje. Dla przykładu możemy podać niedawny przypadek, gdy klient zapomniał zamknąć zbiornik na sól i znalazł w środku zdechłą mysz. Taka sytuacja wymaga innego podejścia i użycia innych środków.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #10928
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grapsik

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-754
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej, czy mogłabym prosić o pomoc? Mieszkanie, 2 osoby, zużycie około 6-7m3 (ale w planie mam zakup większej pralki i zmywarki niż stosowane dotychczas), CaCO3 ok. 360 mg/l.
    Trochę poczytałam w tym i zbliżonych wątkach i na ich podstawie wybrałam gotowy zmiękczacz:
    http://bluewater24.pl/nowoczesny-zmi...-s-p-1107.html

    Czy to dobry produkt? Jego cena wydaje mi się podejrzanie niska.

  9. #10929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał grapsik Zobacz post
    Hej, czy mogłabym prosić o pomoc? Mieszkanie, 2 osoby, zużycie około 6-7m3 (ale w planie mam zakup większej pralki i zmywarki niż stosowane dotychczas), CaCO3 ok. 360 mg/l.
    Wydaje mi się, że wystarczyłby Ci zmiękczacz na 20 litrów złoża.


    Trochę poczytałam w tym i zbliżonych wątkach i na ich podstawie wybrałam gotowy zmiękczacz:
    http://bluewater24.pl/nowoczesny-zmiekczacz-wody-clack-25-cl-lewatit-s-p-1107.html

    Czy to dobry produkt? Jego cena wydaje mi się podejrzanie niska.
    Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale słyszałem, że z tego sklepu to się dostaje części do samodzielnego montażu... może stąd taka cena.

  10. #10930
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Malynek

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Zamierzam zakupić zmiękczacz wody,ale od jakiegoś czasu czytam forum i niby wiem wiele więcej niż przed, ale odnoszę dziwne wrażenie że ciągle prawie nic nie wiem;/

    Jeśli jest to możliwe to chciałbym dobrać coś w cenie 2500 - max 3000 zł.

    Wg mojej sieci wodociągowej twardość wody za II kwartał 2018 to: mg/l CaCO3: 431 czyli na niemieckie wychodzi mi twarda: lekko ponad 24 °dH
    https://www.mpgk.chelm.pl/download/l..._IIkw_2018.pdf
    (moje ujęcie "Bariera").

    Dom jednorodzinny, piętrowy. Średnie zużycie wody z ostatnich kilku miesięcy to 15-max 17 m3 się zdarzyło (3 czasem 4 dorosłe).


    Po lekturze kilku wątków na forum wydaje mi się że powinienem szukać w takiej konfiguracji: (przepraszam z góry jeśli użyję złej terminologii, ale ciągle jestem w tym temacie bardzo "zielony").

    1. Głowica sterująca: Clack Pallas CK
    2 Złoże często polecane jako najlepsze to Lewatit S1567 często też widzę Purolite C100E że jest zachwalane, ale to bardziej przez sprzedawców.
    Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tymi złożami? Jako użytkownik mogę to odczuć w jakości wody? Lub ewentualnie w kosztach eksploatacji?
    3.Zakładam że objętość żywicy powinna wynosić u mnie 20-25 litrów.
    4.Regeneracja przeciwprądowa

    Sugerując się tymi wytycznymi rozważam zakup:
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...as-p-1076.html
    Martwi mnie że nie jest to złoże Lewatit S1567. Czy Purolite C100E będzie równie dobre?
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-3m-h.html
    Tu albo źle szukam albo nie ma informacji o złożu. Może ktoś by udzielił informacji jakie jest tam zastowane? A może zna ktos producenta urządzenia o podobnych parametrach?

    Bardzo mnie również zaciekawił ten model z węglem aktywnym:
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...gw-p-1393.html
    Tu również Purolite C100E i czy warto dopłacać i mieć zmiękczacz z węglem aktywnym dla lepszego smaku wody? Czy są może lepsze rozwiązania w zblizonej cenie? W najbliższej przyszłości nie będzie mnie stać na kolumny węglowe.

    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    Nie wiem co sądzić o tym urządzeniu niby ma wszystko co bym chciał, ale czy cena nie za wysoka? Czy po prostu te konfiguracje tak muszą kosztować.


    Ten mnie również zastanawia ale czytając jeden z wątków natknąłem się na informację że można go kupić juz za 3200 zł a po negocjacjach ktos miał możliwośc za 2500zł. Albo źle szukam albo bardzo podrożał bo wszedzie w internecie ok. 3800. Ktoś może zna namiary na ten model w lepszej cenie?
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...22-p-1071.html

    Jestem otwarty na wszelkie sugestie i chętnie zapoznam się z waszymi propozycjami gdzie i co szukać.

    Jest tyle firm mających w ofercie te urządzenia i każda ma "najlepsze". Można się pogubić jak ktoś nie siedzi w branży. Nie bardzo wiem którym firmom ufać, więc bardzo przydatne byłyby dla mnie chociaż nazwy wiarygodnych firm, to bym wiedział gdzie szukać, jeśli oczywiście obrałem dobry kierunek. ( Może być też na PW jeśli na forum taka reklama jest zabroniona).

    Z góry
    Dziękuję

  11. #10931

    Domyślnie

    Przy 20 litrach złoża byś miał regeneracje co 2000 litrów. Przy 25 litrach co 2600 litrów. Co kilka dni byś miał regeneracje. Zbankrutujesz na kupnie tabletek solnych a one ostatnio podrożały. U Ciebie minimum 30 litrów złoża, poniżej nie schodź. Przy 30 litrach złoża regeneracja co 3100 litrów.

  12. #10932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Przy 20 litrach złoża byś miał regeneracje co 2000 litrów. Przy 25 litrach co 2600 litrów. Co kilka dni byś miał regeneracje. Zbankrutujesz na kupnie tabletek solnych a one ostatnio podrożały. U Ciebie minimum 30 litrów złoża, poniżej nie schodź. Przy 30 litrach złoża regeneracja co 3100 litrów.
    Jak patrzę na modele z tej samej serii o róznej wielkosci, to maja to samo zuzycie wody i soli wmprzeliczwniu na m3 zmiękczonej wody.

  13. #10933

    Domyślnie

    Chodzi o pojemność jonowymienną złoża. Jest na to dość prosty wzór.
    ilość złoża x 45 / twardość wody wyrażona w CaCO3 = co ile litrów zmiękczonej wody będzie regeneracja.

  14. #10934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Chodzi o pojemność jonowymienną złoża. Jest na to dość prosty wzór.
    ilość złoża x 45 / twardość wody wyrażona w CaCO3 = co ile litrów zmiękczonej wody będzie regeneracja.
    Te wyliczone jony trzeba też z żywicy usunąć w czasie regeneracji. Napisales o bankrutowaniu przez zakup soli. Co z tego, że wiekszy bedzie sie regenerował co wiecej m3, gdy zużyje do tego proporcjonalnie więcej wody i soli? Koszt soli na m3 zmiękczonej wody nie zmieni się.

  15. #10935

    Domyślnie

    To kup zmiękczacz z 20 litrami złoża pod taką twardość wody, zużyciem 15-17 m3, gdzie w 20-tkach zbiorniki na sól są małe i regeneracja co kilka dni i co regenerację*po 100 litrów popłuczyn do szamba. Co chwilę dosypywanie tabletek.

  16. #10936
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grapsik

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-754
    Posty
    5

    Domyślnie

    Co do zmiękczaczy Aqua-soft Basic (wersja objętościowa) otrzymałam dzisiaj od nich takiego maila:

    "Dzień Dobry,

    W naszych urządzeniach Zamontowana jest głowica Clack PALLAS CK

    Stacje złożone są na – żywica Lewatit S1567 producent Lanxess

    Standardowo urządzenie posiada regenerację down-flow, jednak na zamówienie możemy zastosować regenerację up-flow – za dodatkową opłatą 80,00 zł netto"

  17. #10937
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grapsik

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-754
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wydaje mi się, że wystarczyłby Ci zmiękczacz na 20 litrów złoża.



    Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale słyszałem, że z tego sklepu to się dostaje części do samodzielnego montażu... może stąd taka cena.
    Dziękuję. Ale doczytałam opinie o tym sklepie internetowym - podobno nie wysyłają towaru i trzeba się dopraszać o zwrot pieniędzy - więc nie będę ryzykować

  18. #10938

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Do takich złóż (wielofunkcyjnych) najbardziej istotna, z punktu widzenia wydajności, jest twardość. Nie podałeś tego parametru więc ciężko stwierdzić, który model jest odpowiedni.

    Przydałoby się też wiedzieć jaki masz hydrofor (z przeponą czy bez).

    Z tego co podałeś można wywnioskować, że należałoby unikać głowicy RX - jest tanią chińską głowicą...
    Oferta w stylu "Ecomix 1252" nie mówi praktycznie nic o tym co to za sprzęt...

    Teraz już widzę, że twardość by się przydała, ale na moment badania laboratorium nie podpowiedziało, żeby w formularzu zaznaczyć twardość do badania,
    jest tylko coś takiego jak przewodność el. właściwa i wynosi 461 µS/cm przy dopuszczalnej 2500 -

    Mogę zbadać twardość samodzielnie czymś takim?
    https://www.leroymerlin.pl/hydraulik...414,l1000.html

    czy to jest bezwartościowe i koniecznie zlecić badanie twardości do laboratorium?

    Hydrofor jest z membraną

  19. #10939

    Domyślnie

    Jak chcesz sam zbadać twardość wody to szukaj kropelkowego testera pod nazwą TITRANT.

  20. #10940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rambo8wTV Zobacz post
    Teraz już widzę, że twardość by się przydała, ale na moment badania laboratorium nie podpowiedziało, żeby w formularzu zaznaczyć twardość do badania,
    jest tylko coś takiego jak przewodność el. właściwa i wynosi 461 µS/cm przy dopuszczalnej 2500 -

    Mogę zbadać twardość samodzielnie czymś takim?
    Możesz zbadać samodzielnie, ale raczej testerem kropelkowym niż paskowym. Ten z LM jest paskowy i daje tylko orientacyjną wartość (bez konkretnej liczby).

Strona 547 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony