Cytat Napisał noc Zobacz post
W żadnym razie 1200m3 gazu nie kosztuje 3000zł, raczej bliżej 2300zł jak pisał @igor, a nawet 1850zł jak w mojej okolicy. By być obiektywnym, to porównujemy taki sam komfort gazu i prądu-bez taryfy nocnej do grzania, a wtedy prąd kosztuje około 1800zł.
Oszczędzimy wtedy na "paliwie" PC ok. 500zł rocznie. Biorąc pod uwagę dużo wyższy koszt PC, to już przestaje być takie atrakcyjne ekonomicznie. W obu przypadkach paliwo czyste, bezobsługowe. Jeśli dla kogoś cena zakupu PC nie gra roli, to jest ok.
Dofinansowanie jest na wymianę z kotła na paliwo stałe, na ekologiczne źródło ciepła, nie ma dopłat do nowych domów. Jest jeszcze możliwa dopłata na termomodernizację, czy WM z odzyskiem, ale to też do starych domów. Na nowy dom nic się nie należy.
PS
"Ekonomiczniej" byłoby kupić stary dom i wydusić dotację na "wszystko", albo kredyt. Te dopłaty to walka z objawami smogu, a nie przyczynami-stawiać nowe domy i grzać ekogroszkiem!!!
Tak tak ja wiem że jest kreatywna matematyka tylko w normalnym nie forumowym świecie mamy 3-4 k za gaz i 1,2-1,7k przy PC...
Znam też trochę domów w których instalacje gazowe kosztowały tyle samo co te z pompami ciepła ...

Podałem tylko przykłady rzędu wielkości co stanie się przy drastycznych podwyżkach cen a zamiast skupić się na tym to zaczyna się kreatywna wyliczanka i udowadnianie że moje jest najmojsze...



Naprawdę już po samych postach widać kto nawet nie miał jakiejkolwiek styczności z PC...

Ps ja swojego czasu też nie byłem do końca przekonany do PC ale od tego czasu" pomacałem" trochę domów które są napędzane tym ustrojstwem...