dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 457 z 1061
Pokaż wyniki od 9.121 do 9.140 z 21202
  1. #9121
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Adam a ile kosztują akumulatory w których upchnę 40kWh o rynkowej wartości około 24 PLN?
    Jak nie zrobisz "tymi ręcami" (bo się da jak kto umie) to dużo.
    Jest jeszcze problemik - ILE RAZY UPCHNIESZ te 24zł w aku...
    100 lat? Warto się zastanowić!

    Adam M.

  2. #9122
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Może nie wyraźnie napisałem, panele były podłączone do akumulatorów szeregowo, moc paneli bez akumulatorów 60W z akumulatorami 80W. Czy tak to miało wyglądać? Napięcie na MPPT było takie same około 200-210V
    Poczytaj tę książkę raz jeszcze...
    łączysz i wolty i omy.
    Wtedy płyną ampery

    Adam M.

  3. #9123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Od piątku do tej chwili z dachów spadło ponad 40kWh weź to upchnij w akumulatory
    A po co upychać na tą chwilę to jeden dzień CO i CWU Zjeść na bieżąco
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #9124

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A po co upychać na tą chwilę to jeden dzień CO i CWU Zjeść na bieżąco
    Kolektory słoneczne grzeją chałupę i cwu, prąd idzie do sieci.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #9125
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Znaczy - zwraca się ładnie...
    No, tak trzymać!


    Adam M.

  6. #9126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kolektory słoneczne grzeją chałupę i cwu, prąd idzie do sieci.
    A mówiłeś że że zimą kolektory G dają
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #9127

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A mówiłeś że że zimą kolektory G dają
    Nadal tak twierdzę!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #9128

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nadal tak twierdzę!
    Zimą to niewiele sie nagrzeje chyba ze solar dobrze ustawiony i slonce grzeje (ale malo takich dni). Natomiast w okresach przejsciowych to juz czuje roznice.
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #9129
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Obawiam się, ze z wielkim trudem wyważasz dawno otwarte drzwi ...
    Adam M.
    Otwarte drzwi powiadasz wyważam. Ciekawy jestem da kogo otwarte? Dla czego gość co szczuł mnie omami i kirkofami (wspaniały fachowiec, zna się na sztuce, podobno czytał i pisał elektrotechnikę) wciskał mnie super ładowarkę z super balancerem. Bo inaczej nie da się bo akumulatory będą się rozbiegali. No i faktycznie rozbiegali, rozbiegali aż do czasu jak je potraktowałem po swojemu czyli zasilaczem ledowym i kilkoma panelami. Teraz patrzę na 2x parach akumulatorów losowo wybranych mam założone wskaźniki napięcia, wskazują 12,8 i 12,7V

    Czyli dobrze rozumiem jak połączę akumulatory z panelami szeregowo na 240V+ 30 szt panele połączone równolegle 50V=290V i garść amperów. Jak dotąd udało się wydoić a paneli 6 stringów po 6 szt 250V i 3 A. Czyli teraz byłoby tych amper ze 5 sztuk?
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 17-02-2019 o 20:10

  10. #9130
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Nie byłoby...
    Przeczytaj jeszcze raz o łączeniu.

    Wypnij te akumulatory, zostaw na noc.
    Rano weź DWIE żarówki z reflektora samochodowego.
    Połącz tak, aby zaświeciły WSZYSTKIE włókna razem jak im dasz 12V z tego akumulatora.
    Jak się świecą - zmierz napięcie na akumulatorze.
    Zobaczysz, że wcale tak dobrze i równo nie jest.

    Adam M.

  11. #9131

    Domyślnie

    Czy może ktoś kto ma monitoring instalacji podać w liczbach jakie ma zużycie energii w godzinach:

    - zima 15 - 22,

    - lat - 17 - 22.

    Z góry dziękuję.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #9132
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nie byłoby...
    Przeczytaj jeszcze raz o łączeniu.

    Wypnij te akumulatory, zostaw na noc.
    Rano weź DWIE żarówki z reflektora samochodowego.
    Połącz tak, aby zaświeciły WSZYSTKIE włókna razem jak im dasz 12V z tego akumulatora.
    Jak się świecą - zmierz napięcie na akumulatorze.
    Zobaczysz, że wcale tak dobrze i równo nie jest.

    Adam M.
    Akumulatory rano podłączyłem pod świecę żarową na 10s 15A prąd spadł do 12,2V po odłączeniu świecy wrócił do wskazań porannych czyli 12,6V

    Poza tym:

    Zdecydowanie witam wszystkich. Udało się dziś uzupełnić moją instalację słoneczna w nową funkcję. Grzanie wody hybrydowy kolektorem podłączonym do gniazdka.

    Cytat Napisał pkorol
    Witam, mam instalację solarną i wszystko działa, chcę wyjąc parę rurek z kolektora i w to miejsce wstawić świece żarowe. Czy toś próbował grzać świecami żarowymi wodę? Czy ktoś wie jak nimi się steruje? Czy mogą grzać cały czas?
    Chłopaki wszystko działa!!!!
    Spaliłem kilka świec ale udało się znaleźć kompromis. Zasilałem od akumulatora ale grzałka po 5 minutach zaczynała się palić. Zasilam ją teraz z zasilacza impulsowego (led) idzie 8V 7,5A. Wszystko śmiga. Założyłem świecę na wejściu do kolektora. Świeca podnosi stabilnie temperaturę w układzie o 2C.
    Nie miałem jak ją pogrubić, więc nawinąłem zwykły przewód miedziany. Wiec możecie sobie odnotować nową technologię grzania wody kolektorem w 100% hybrydowym! Świec kosztowała 15zł, zasilacz 70 zł.

  13. #9133

    Domyślnie

    Ja pierdziu jakie wynalazki ja bym do kompletu zaprzęgnął jeszcze zanurzoną żarówką samochodową z odpowiedni zaizolowanymi stykami. Żarówka się będzie grzała i oddawała ciepło do wody. Ewentualnie do wyboru masz jeszcze ogniwa peltiera z jednej strony grzeją z drugiej chłodzą.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #9134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Chłopaki wszystko działa!!!!
    Spaliłem kilka świec ale udało się znaleźć kompromis. Zasilałem od akumulatora ale grzałka po 5 minutach zaczynała się palić. Zasilam ją teraz z zasilacza impulsowego (led) idzie 8V 7,5A. Wszystko śmiga. Założyłem świecę na wejściu do kolektora. Świeca podnosi stabilnie temperaturę w układzie o 2C.
    Nie miałem jak ją pogrubić, więc nawinąłem zwykły przewód miedziany. Wiec możecie sobie odnotować nową technologię grzania wody kolektorem w 100% hybrydowym! Świec kosztowała 15zł, zasilacz 70 zł.
    Widzę , że masz w tym zabawę, szkoda, że tak kombinujesz wiele przetworników powoduje duże straty. Można było zastosować grzałki ceramiczne na 24V z drukarek laserowych tańsze, grzeją i są bardzo trwałe przeżywają życie drukarki. Nie musiałbyś stosować urządzenia impulsowego.
    Twoje prace powinny być w jakimś wątku dla wynalazców, a nie w " Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie."

    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #9135
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Widzę , że masz w tym zabawę, szkoda, że tak kombinujesz wiele przetworników powoduje duże straty. Można było zastosować grzałki ceramiczne na 24V z drukarek laserowych tańsze, grzeją i są bardzo trwałe przeżywają życie drukarki. Nie musiałbyś stosować urządzenia impulsowego.
    Twoje prace powinny być w jakimś wątku dla wynalazców, a nie w " Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie."

    Ooo dzięki, zaraz sprawdzę co to za wynalazek. Piszę o hybrydowej instalacji. Jeżeli nie będę realizował kolejne zaplanowane rozwiązania i je pokazywał, to jak mam być zrozumiały? U mnie panele PV zazębiają się z GWC i kolektorami. Nie da się je rozdzielić, bo będzie goły offgrid który do niczego się nie nadaje ale nie u mnie
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 18-02-2019 o 14:16

  16. #9136

    Domyślnie

    Ma ktoś instalację z baterią domową z monitoringiem?

    Chętnie się zapoznam ze szczegółami działania.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #9137

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ma ktoś instalację z baterią domową z monitoringiem?

    Chętnie się zapoznam ze szczegółami działania.
    Tzn.?
    Mam kilka baterii w domu - prysznicowe, zwykłe, termostatyczne, nawet mam baterię akumulatorów...
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  18. #9138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    Tzn.?
    Mam kilka baterii w domu - prysznicowe, zwykłe, termostatyczne, nawet mam baterię akumulatorów...
    Nie wiem czy się wygłupiasz czy nie ale doprecyzuję - czy masz może domowy magazyn energii w technologii litowo-jonowej podpięty do instalacji on-grid?

    Interesuje mnie charakterystyka pracy takiego urządzenia, na ile jest w stanie przy jakiej pojemności pokryć np. zużycie energii w drogiej taryfie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #9139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Akumulatory rano podłączyłem pod świecę żarową na 10s 15A prąd spadł do 12,2V po odłączeniu świecy wrócił do wskazań porannych czyli 12,6V

    Poza tym:

    Zdecydowanie witam wszystkich. Udało się dziś uzupełnić moją instalację słoneczna w nową funkcję. Grzanie wody hybrydowy kolektorem podłączonym do gniazdka.



    Chłopaki wszystko działa!!!!
    Spaliłem kilka świec ale udało się znaleźć kompromis. Zasilałem od akumulatora ale grzałka po 5 minutach zaczynała się palić. Zasilam ją teraz z zasilacza impulsowego (led) idzie 8V 7,5A. Wszystko śmiga. Założyłem świecę na wejściu do kolektora. Świeca podnosi stabilnie temperaturę w układzie o 2C.
    Nie miałem jak ją pogrubić, więc nawinąłem zwykły przewód miedziany. Wiec możecie sobie odnotować nową technologię grzania wody kolektorem w 100% hybrydowym! Świec kosztowała 15zł, zasilacz 70 zł.
    Może podłącz jeszcze kilka żarówek typu "kwoka" aby lepiej ci rozgrzewały ten kolektor słoneczny...
    Oczywiście żarówki zasilane z twojej fotowoltaiki...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #9140

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Interesuje mnie charakterystyka pracy takiego urządzenia, na ile jest w stanie przy jakiej pojemności pokryć np. zużycie energii w drogiej taryfie.
    Dobrze że wszystkie domy są identyczne i na podstawie jednego można opracowywać zużycie prądu dla swojego. Ta fizyka to naprawdę banalna jest!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 457 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony