dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 487 z 1061
Pokaż wyniki od 9.721 do 9.740 z 21202
  1. #9721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #9722
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Też bym od razu machnął 5kW ale za czasów kiedy ja zakładałem do 3kW mieli płacić 75gr/kWh a 31.12.16 r wszystko się zmieniło ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
    Z perspektywy czasu radzę Wam załóżcie więcej oczywiście jeśli gotówka na to pozwala bo darmowy prąd zupełnie zmienia postrzeganie jego zużycia - znacząco wzrasta zaraz po instalacji. 3,3kW starczało 3 lata temu, później 5kW starcza prawie na 0 w magazynie na 2.02.19r było tylko 240kWh do odebrania, jak te 2kW dołożę znów starczy na max 3 lata.
    To się nazywa marnotrawstwo.

    I nieekologiczne podejście do świata CO2 i inne dyrdymały naprodukcje paneli i icjh recykling
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #9723
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    A dlaczego pełny elektryk , PHEV (plugin) do 50 km daje rade jako elektryk, a w dluzsza trase wlacza silnik - obecnie optymalne rozwiazanie. Taki uzywany PHEV z napedem na 4 kola (Mitsubishi Outlander) to wydatek ~60k zł. Te silniki nie są wyżyłowane bo one pracuja w cyklu atkinsona , oczywiscie do sprawdzenia same baterie ale mysle ze jeszcze troche pojezdza.
    W przypadku dojazdow do pracy <50km i uzywania drugiej taryfy oraz PV to bardzo dobre zestawienie. Ja mam gniazdo silowe w garazu , ale gdybym kieds chcial takie dwa to juz mam problem
    Też się w zeszłym roku zastanawiałem nad elektrykiem do pracy ale...
    Jako, powiedzmy, niska klasa średnia, wydatek rzędu 60 kPLN na auto z 2011-2014 (nissan leaf), ma sporo przeciw:
    1. nie dojedziesz w Polsce bez konieczności jakiegoś karkołomnego planowania tankowania prądu, dalej niż 200 km,
    2. Za 60 kPLN można już kupić nowy samochód spalinowy z gwarancją,
    3. Nawet jeśli to ma być 2 auto w domu, które używasz na dojazdy do pracy (taki zwykły "piźdzdik" można kupić już za kilkanaście tysięcy) to w przypadku awaryjnym, klasyczny pojazd możesz użyć do wyprawy wakacyjnej, bez obaw że po 200 km braknie paliwa
    4. Serwis. Elektryki są niby bezobsługowe ale.. jeśli awarii ulegnie np. elektronika to jest już poważny problem; czytałem relację forumowicza (na forum aut elektrycznych), który musiał wieźć lawetą auto do specjalistycznego zakładu w Niemczech bo w Polsce nie mógł znaleść nikogo, kto by mu naprawił.

    Bardzo kibicuję elektrykom, bo idea jest fajna. Jeśli ceny, spadną, zasięgi istotnie wzrosną i przybędzie stacji ładowania to kupuję

  4. #9724

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To się nazywa marnotrawstwo.

    I nieekologiczne podejście do świata CO2 i inne dyrdymały naprodukcje paneli i icjh recykling
    Faktycznie Polskie prawo jest tak skonstruowane że muszę odebrać 80% albo po 365 dniach mi przepada. Pogadaj z rządem abym mógł sprzedać po jakiś normalnych pieniądzach lub np. komuś podarować X kWh.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #9725

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Też się w zeszłym roku zastanawiałem nad elektrykiem do pracy ale...
    Jako, powiedzmy, niska klasa średnia, wydatek rzędu 60 kPLN na auto z 2011-2014 (nissan leaf), ma sporo przeciw:
    1. nie dojedziesz w Polsce bez konieczności jakiegoś karkołomnego planowania tankowania prądu, dalej niż 200 km,
    2. Za 60 kPLN można już kupić nowy samochód spalinowy z gwarancją,
    3. Nawet jeśli to ma być 2 auto w domu, które używasz na dojazdy do pracy (taki zwykły "piźdzdik" można kupić już za kilkanaście tysięcy) to w przypadku awaryjnym, klasyczny pojazd możesz użyć do wyprawy wakacyjnej, bez obaw że po 200 km braknie paliwa
    4. Serwis. Elektryki są niby bezobsługowe ale.. jeśli awarii ulegnie np. elektronika to jest już poważny problem; czytałem relację forumowicza (na forum aut elektrycznych), który musiał wieźć lawetą auto do specjalistycznego zakładu w Niemczech bo w Polsce nie mógł znaleść nikogo, kto by mu naprawił.

    Bardzo kibicuję elektrykom, bo idea jest fajna. Jeśli ceny, spadną, zasięgi istotnie wzrosną i przybędzie stacji ładowania to kupuję
    Ciężko się nie zgodzić, jest to jakby to powiedzieć na razie miłość bez wzajemności, ale jak w każdym związku, jesteśmy z kimś nie za jego zalety, ale mimo jego wad

    Większość tych problemów za kilka lat będzie historią, więc póki co nieliczni muszą przecierać szlaki
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #9726

    Domyślnie

    Planujac dolozenie do swojej instalacji dostalem oferte na 4,85kW :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PV6.JPG
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	428030

    Z tego odpisu od podatku bede mial 7574,4zł czyli instalacja wyjdzie 16 095 zł

    Zakłądajac że w układzie Wch-Zach wyprodukuje 4MWh liczac po 0,61 zł wyjdzie czas zwrotu 6 lat , bede mogl zmienić na G11 bo wtedy podział na nocna i dzienna juz nie bedzie to mialo wielkiego znaczenia.
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #9727
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Wzrost rynku EV jest w wielu miejscach mierzony w skali logarytmicznej. Tak, u nas jest bida, słaba waluta, drogie samochody, ale jednak nawet te najdroższe się sprzedają.

    Ładowarek w tym roku przybędzie dobre 500 sztuk, elektryków - zobaczymy, wchodzi trochę nowych modeli, rynek się mocno rozwija.

    W takim tempie za 10 lat będzie ich kilkadziesiąt tysięcy, może 100k, w innych krajach będzie to już znaczny procent rynku, a po którymś roku będą sprzedawane jedynie hybrydy, pluginy i elektryki, tak więc odwrotu nie ma.

    Ja się poświęcam dla was, szybciej dzięki temu to wszystko potanieje Na razie rynek ciągną firmy, a ich świadomość rośnie na tyle szybko, że i sprzedaż się rozpędza.

    Za 3,4 lata będą setki tysięcy używanych EV z EU czy USA, to jeszcze bardziej rynek pogoni.

    W tamtym roku zainstalowano ok. 50k instalacji EV, to jest ogromny skok, wygląda na to, że w tym roku może być jeszcze większy.

    Pomału, pomimo tego, że nam się nie pomaga idziemy do przodu.

    I na koniec - nie każdy na dziś potrzebuje EV - auta te mają swoje ograniczenia (zasięg i cena). Ale w wielu przypadkach brak znajomości tematu blokował tą opcję.
    ...
    Podaj parametry tej skali logarytmicznej bo chyba rzeczywistość jest jednak inna.
    Dopasuj skalę do rzeczywistości

    Elektryki pojawiają się tam gdzie są dotacja. Takie 500+ dla elektryka.
    500 ładowarek to jest nic.
    Dlaczego państwo ma się dokładać do właścicieli EV? Samochód elektryczny to luksus.
    Niech państwo dokłada do wymiany pieców węglowych na gazowe, PC lub FV a nie do samochodów elektrycznych.
    3.000 elektryków w Polsce nie poprawia poziomu zanieczyszczenia środowiska.
    100.000 tysięcy w 2029 roku? Miało być 1.000.000 dużo wcześniej

    Twoja postawa jest jak najbardziej słuszna ale nie wymagaj od innych pójścia w twoje ślady.

    Gdzie ładujesz swoje EV?

  8. #9728
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja również jestem za tym że zamiast dawać komuś gotową rybę należy dać mu wędkę aby sam sobie tę rybę złowił. Kiedyś 500+ cofną a wszystkie "madka i tateł " będą protestować że ktoś im zabiera to co im się należy. Że pracy nie ma bo bezrobocie.
    Podobnie z tymi wszystkimi strajkami nauczyciele, górnicy i wszystko inne co na państwowym jak mnie się robota nie podoba to szukam innej lepiej płatnej, a nie żebrzę o pieniądze u coraz to nowej władzy.
    To samo rolnicy po kiego blokować przejazd na autostradzie ja Wam ustalam cenę skupu czy może ci z Wiejskiej to im zablokujcie wjazd i wyjazd.
    Ojejku, w jakim kraju wy żyjecie? Nie trzeba nikomu niczego dawać, Tylko ukrócić wyzysk. Biedne matki co rezygnują z pracy dostawali za pracę 700-1200 zł. za miesiąc. Parafrazując guru opozycji-Tylko złodziej albo idiota mógłby pracować za takie pieniądze. Dzięki temu, płace ruszyły do góry, bo nima kto pracować

  9. #9729

    Domyślnie

    pkorol ja pisałem o czymś innym-tłumaczyć ci to trzeba - j.p!!!. dając komuś rybę dajesz - jadło i wszystko inne, Dając komuś wędkę - "narzędzie do zarobku" - złowi se rybę - tym samym kasę!
    Chłopie niech mi oddadzą podatki wszelkie a ja na stare lata se poradzę - prywatny lekarz, prywatna emerytura, i dowolne inne profity. Emerytura to podatek od zarobku. Dlaczego od emerytury mam płacić kolejny podatek?

    Mam swój ogródek, tunele foliowe i sporo warzyw. Mam płacić od tego kolejny podatek że zjadłem za darmo i mogę nadwyżki oddać? Chłopie wpadaj bierz za darmo! Jak mam za dużo to oddaje ale weź sobie i nie angażuj mnie do roboty.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 13-03-2019 o 20:54
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #9730

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podaj parametry tej skali logarytmicznej bo chyba rzeczywistość jest jednak inna.
    Dopasuj skalę do rzeczywistości

    Elektryki pojawiają się tam gdzie są dotacja. Takie 500+ dla elektryka.
    500 ładowarek to jest nic.
    Dlaczego państwo ma się dokładać do właścicieli EV? Samochód elektryczny to luksus.
    Niech państwo dokłada do wymiany pieców węglowych na gazowe, PC lub FV a nie do samochodów elektrycznych.
    3.000 elektryków w Polsce nie poprawia poziomu zanieczyszczenia środowiska.
    100.000 tysięcy w 2029 roku? Miało być 1.000.000 dużo wcześniej

    Twoja postawa jest jak najbardziej słuszna ale nie wymagaj od innych pójścia w twoje ślady.

    Gdzie ładujesz swoje EV?
    Swoje EV ładuje z gniazdka, co noc, jak każde inne urządzenie elektryczne, wtyczka, kabel i pobór energii

    500 ładowarek szybkich, potrzebnych na trasie lub dla osób robiących już znaczne przebiegi dzienne.

    Poza tym gniazd w domach i wolnych ładowarek jest w tym kraju kilka milionów (znakomita większość ładuje auto w nocy i im szybkie ładowarki nie są potrzebne.

    Do wymiany pieców na PC lub PV się zgodzę (już państwo dopłaca w programie czyste powietrze i nie tylko), na gaz bez sensu, dalej spalamy paliwo kopalne, trochę czyściej. To zamraża postęp w redukcji zużycia paliw kopalnych na następnych 15 lat.

    A 3000 tysiące elektryków poprawia stan powietrza i tony zanieczyszczeń mniej - prąd na ich potrzeby spalany jest nieporównywalnie czyściej (filtry w elektrociepłowni) w stosunku do takiego paserati w tedeiku...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #9731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.945

    Domyślnie

    Wróć na ziemię z tym nocnym ładowaniem.
    Masz dom to możesz w nocy ładować. Większość ludzi mieszka w tzw. blokach lub w kamienicach i nie mogą ładować w nocy.
    Gaz paliwo kopalne a węgiel do produkcji prądu dla elektryków to nie paliwo kopalne?

    500 ładowarek to jest NIC. Zwłaszcza jak pojawi się 10.000 EV i każdy będzie czekał w pięcie samochodowej kolejce na jedno godzinne ładowanie.

    Paserati w tedeku to takie fajne podejście.
    Mówimy o nowych techologiach typu EV to mów też o nowych samochodach spalinowych, czy to napędzanych ON czy Pb.
    Te już mają filtry.
    3.000 EV nie poprawiło środowiska.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 13-03-2019 o 21:32

  12. #9732

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wróć na ziemię z tym nocnym ładowaniem.
    Masz dom to możesz w nocy ładować. Większość ludzi mieszka w tzw. blokach lub w kamienicach i nie mogą ładować w nocy.
    Gaz paliwo kopalne a węgiel do produkcji prądu dla elektryków to nie paliwo kopalne?

    500 ładowarek to jest NIC. Zwłaszcza jak pojawi się 10.000 EV i każdy będzie czekał w pięcie samochodowej kolejce na jedno godzinne ładowanie.

    Paserati w tedeku to takie fajne podejście.
    Mówimy o nowych techologiach typu EV to mów też o nowych samochodach spalinowych, czy to napędzanych ON czy Pb.
    Te już mają filtry.
    3.000 EV nie poprawiło środowiska.
    Kropla drąży skałę.

    Ja prąd będę dla siebie w większości wytwarzał sam, a co Ty zrobisz aby Twoje auto nie truło i nie spalało benzyny/ropy?

    To jest jedyna droga, jedni czekają aż będzie taniej, inni działają.

    Domów się co roku buduje 70 000 sztuk, to dość dużo potencjalnych miejsc z możliwością ładowania, pozostali mogą się ładować w miejscu pracy, na publicznych ładowarkach lub wywalczyć zasilanie w garażu w bloku.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #9733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.945

    Domyślnie

    Paliwa ON i PB są obciążone akcyzą itp.
    Jeżeli prąd do EV też będzie obciążony to kalkulacja EV znacznie się pogorszy.
    Ile będzie kosztować prąd w tych zewnętrznych ładowarkach?
    Domów się co roku buduje 70 000 sztuk, to dość dużo potencjalnych miejsc z możliwością ładowania, pozostali mogą się ładować w miejscu pracy, na publicznych ładowarkach lub wywalczyć zasilanie w garażu w bloku.
    Ilu ludzi z tych 70.000 może kupić EV?
    W miejscu pracy? Jak to widzisz?. Pracuję w banku centrum handlowym lub w szpitali.
    Kto wybuduje i za czyje punk ładowania?
    Czy mam kabelkiem ładować z II czy z V piętra?
    W garażu w bloku - mówisz o nowych blokach w których ludzie nie kupują miejsc parkingowych bo im szkoda 115-20 tysięcy na takie miejsce.
    W starych blokach nie ma miejsc garażowych.

    To co opowiadasz to są mrzonki.

    Moje auto spala Pb a twoje auto spala węgiel.
    Wiesz jakie to są społeczne koszty wydobycia i spalenia węgla w elektrowni?
    Ile kosztują wcześniejsze emerytury górników i ich leczenie.
    Ile państwo dopłaca do wydobycia węgla?

    Poczytaj jakie są koszty środowiskowe EV w USA w zależności od stanu - w zależności od głównego źródła prądu do ładowania EV.

    Nie patrz na EV z tylko własnego punktu widzenia.

    W jaki sposób mam dojechać EV na narty we Włoszech?
    Czy mam kupić drugi samochód?

  14. #9734

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Też bym od razu machnął 5kW ale za czasów kiedy ja zakładałem do 3kW mieli płacić 75gr/kWh a 31.12.16 r wszystko się zmieniło ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
    Z perspektywy czasu radzę Wam załóżcie więcej oczywiście jeśli gotówka na to pozwala bo darmowy prąd zupełnie zmienia postrzeganie jego zużycia - znacząco wzrasta zaraz po instalacji. 3,3kW starczało 3 lata temu, później 5kW starcza prawie na 0 w magazynie na 2.02.19r było tylko 240kWh do odebrania, jak te 2kW dołożę znów starczy na max 3 lata.
    OJ TO PRAWDA KOLEGO. Kiedyś starczało 3600kWh ,po założeniu PV 5,72kW zużywam 16000kWh
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #9735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    OJ TO PRAWDA KOLEGO. Kiedyś starczało 3600kWh ,po założeniu PV 5,72kW zużywam 16000kWh
    Zmieniłeś ogrzewanie węglowe na elektryczne i dlatego tak wzrosło o 12.400 kWh .... ?

  16. #9736

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zmieniłeś ogrzewanie węglowe na elektryczne i dlatego tak wzrosło o 12.400 kWh .... ?
    TAK właśnie jak piszesz. Na dziś tak musi być , w przyszłości PC
    16000kWh to( CO ,CWU)+bytowy
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 14-03-2019 o 00:20
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #9737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    OJ TO PRAWDA KOLEGO. Kiedyś starczało 3600kWh ,po założeniu PV 5,72kW zużywam 16000kWh
    Ale zuzycie wzrosło nie z powodu założenia PV, tylko z powodu zmiany systemu grzewczego.

  18. #9738

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ale zuzycie wzrosło nie z powodu założenia PV, tylko z powodu zmiany systemu grzewczego.
    Na jedno wychodzi - wzrost zużycia energii elektrycznej.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #9739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Na jedno wychodzi - wzrost zużycia energii elektrycznej.
    NIe na jedno. Jakby został przy wunglu to by mu zuzycie nie wzrosło. To nie PV jest winne.

  20. #9740

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    NIe na jedno. Jakby został przy wunglu to by mu zuzycie nie wzrosło. To nie PV jest winne.
    Znasz kogoś przy zdrowych zmysłach który po instalacji PV nie będzie chciał odejść od węgla na rzecz prądu, który w jakimś stopniu pochodzi z własnej elektrowni? Ale nie zrozumiesz więc ujmę to inaczej grzejesz chałupę prądem, okazuje się że jeśli wykopiesz na swojej działce dużą dziurę w ziemi znajdziesz w niej węgiel i będziesz mógł go legalnie wydobywać nie zmienisz ogrzewania na węglowe?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 487 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony