Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-ja na grzejnikach mam średni COP 3 i kalkulację podawałem w innym miejscu pod swoja sytuację (ale Ty to wiesz przecież-to po jaki grzyb motasz ?)
To czemu podajesz dla kogoś innego? Dla mnie byłoby pewnie podobnie albo jeszcze więcej, bo u Ciebie wprawdzie grzejniki, za to CWU 1/4? Czy jeszcze mniej? U mnie CWU to połowa zużycia to i COP CWU psuje bardziej.

Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-nie u wszystkich będzie zużycie na PC po połowie CO i CWU i nie wszystkim wyjdzie dom "pasywny")
Do pasywnego mi daleko. Blisko do WT 2021

Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-nie wszyscy żyją pod tania taryfę
Co to ma wspólnego z grzaniem?

Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-wiesz też dobrze ,że jest wielu użytkowników PC , którzy nie mają komfortu cieplnego tylko w taniej taryfie (choć bardzo by chcieli)
I jaką część prądu do grzania ciągną w drogiej strefie? 10%? To i tak oznacza we współczesnym, niewielkim domu, przy grzaniu CWU w 100% w taniej 20% grzania CO w drogiej

Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-nadal uważam ,że PV należy rozpatrywać w szerszym aspekcie tj całego domu (bo nie jest podłączona tylko pod PC)
Dokładnie. Jeszcze z kosztem utraconych korzyści jak możliwość skorzystania z G12as, zmiany sprzedawcy prądu i korzystania z promocji.

Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-co do cen PV , możesz sobie sprawdzić , jak się przyłoży trochę do tematu -to się znajdzie dobre rozwiązanie (zawsze znajduję lepszą cenę od Alle -bo zawsze można bez prowizji Alle...)
Tyle, że jak bierzesz najtańszą ofertę (przyłożyłem się, jak rozważałem zakup) to się okazuje, że trzeba dopłacić za rożne drobiazgi i cena wychodzi znacząco większa. Te najtańsze oferty to zwyczajne wabiki.


Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-co do taryfy przy PV, to trzeba dobierać najkorzystniejszą (a nie tylko najkorzystniejszą dla PC-czyli dla domu).
I jaka z PV wygrywa z G12as bez PV?


Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-co do T-capa 9kW i 120m2 rozumiem ,że tak Ci się wyrwało...
Pytam, jaką konkretnie proponujesz? Kabli mam 11kW i 6kW grzałek w bojlerze.
Taki T-Cap ile mocy będzie miał przy -20* za oknem? 8kW czy mniej? 8kW? To musiałby u mnie pracować na pełnej mocy przez 11,25h/24. Czyli 1,25h musiałby pracować w drogiej strefie. Chyba faktycznie powinienem porównywać swoje kable z mocniejszą pompą i za duże fory dałem PC wpisując 25000zł za całą instalacje CO i CWU.

Jaką konkretnie PC proponujesz, co wyciągnie COP=4 na CO i CWU tak, żeby cały system zmieścił się w cenie z excela?

Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-odnośnie cen energii dla odbiorców indywidualnych nie byłbym taki pewien ,że nie wzrosną (mi w firmie Pulsar rąbnął 120% od stycznia więc jeśli dla firm będzie za mało...)
Firmy nie głosują w wyborach. Więc nie ma to nic do rzeczy.

Cytat Napisał bobrow Zobacz post
-odnośnie ofert na energię , u mnie akurat nie było dostępnych takich opcji...
G12as jest, promocja Fortum była dostepna wszędzie dla konsumentów.

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
A ta promocja jest cały czas dostępna, czy obecna ma już gorsze warunki ?
To była bodaj trzecia edycja tej promocji. Teraz nie sprawdzałem.
Gdybym jeszcze raz miał podejmować decyzje, to pewnie wybrałbym G12as.

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
Poza tym - jaki sens wklejać fakturę za okres, kiedy się nie mieszkało ?
Jak mieszkanie bądź nie wpływa na stawkę za kWh?