dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 156
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 3102
  1. #2421

    Domyślnie

    Witam,
    Właśnie zakładam trawnik więc będzie mi potrzebna kosiarka.
    Trawnik będzie z automatycznym nawadnianiem, docelowo chciałbym go kosić raz na tydzień, czasami raz na dwa tygodnie jak czasu nie starczy.
    Powierzchnia trawnika ok 500m2 podzielona na trzy skwery 200m2+150m2+150m2.
    Trawa zbierana do pojemnika.
    Przez to ze sa trzy strefy trawy, oddzielone od siebie schodami, krawężnikami kosiarka automatyczna odpada

    Mocno sie zastanawiam nad kosiarką akumulatorową Makita DLM431pt2
    Plusy dla mnie to: waga, mniejszy hałas, bezobsługowy silnik, baterie kompatybilne z innymi urządzeniami ogrodniczymi

    Czy to będzie dobry wybór czy raczej wybrać kosiarkę spalinową która zapewne będzie miała większą moc, zasięg ale czy to istotne przy częstym koszeniu?
    Ile waży typowa kosiarka spalinowa i jakie jest natężenie hałasu w dB bo ciężko mi znaleźć takie dane.

    Zakładany Budżet to 2000zł

  2. #2422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kup robota, jak nie masz czasu kosić.

  3. #2423

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję porządnej kosiarki, która pochodzi dłuższy czas.

    Ogród ma około 20 arów i nie jest idealnie płaski. Szukam czegoś porządnego, z napędem, o sporej szerokości koszenia i chyba na większych kołach. Koszę wyłącznie z założonym koszem, więc opcja mulczowania nie jest potrzebna.

    I najważniejsze: szukam czegoś z porządnym serwisem - że jak już się zepsuje, to żeby można to było szybko i sprawnie ogarnąc, a nie wysyłać kosiarkę na drugi koniec polski, czekać tygodniami na części zamienne i płacić za to majątek.

    Do tej pory używam kosiarki Murray MXMH 850EX (swego czasu to kosztowało ~1.600PLN) i w zasadzie ona mi wystarcza, gdyby nie fakt, że po latach częściej stoi w serwisie niż pracuje - dlatego szukam czegoś mniej awaryjnego.

    I jeszcze jedna sprawa, ale to pewnie nierealne - jestem wysokiego wzrostu (2m) i idałem byłaby dla mnie kosiarka, do której nie musze się ciągle schylać (kręgosłup).

    Dysponuję budżetem o kwocie do 3.000PLN, ale oczywiście nie muszę wszystkiego wydawać. Nie musi to byc pierwsza liga, ale z pewnoscia nie chce nic made in China ani chińczyka z supermarketu.

    Proszę o poradę co wybrać?

  4. #2424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kup robota, jak nie masz czasu kosić.
    Czytasz co ludzie piszą? Jesteś moderatorem to powinieneś dawać przykład i nie pisać komentarzy, które nic nie wnoszą do tematu bo to zwykłe nabijanie postów, a to raczej zakazane jest w regulaminie.

    500m2 równej, gęstej trawy - akumulatorowa kosiarka w cenie do 2k czy spalinówka w cenie do 2k?
    Czy są spalinówki o wadze ok 20kg? Jeśli tak to jakiś przykład?

  5. #2425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    spalinówka do 20 kg raczej nie ma. 24 kg ma ta: https://www.husqvarna.com/pl/produkt...140/967636701/
    Akumulatorowa - wcale nie jest taka dużo cichsza od spalinowej . 500 m2 wydaje mi się ze trzeba mieć 2 dobrej pojemności akumulatory i to nie wiem czy zaliczysz przerwy na ładowanie. Fakt - temat kosiarek akumulatorowych rozkminiałem 2 lata temu i wtedy wyszło mi że moje 700 m2 musiałbym kosić na dwa razy lub dokupić trzecią baterię za milion boliwarów. I odpuściłem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #2426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit77 Zobacz post
    Czytasz co ludzie piszą?
    Napisałeś, że możesz nie mieć czasu na prawidłowe, cotygodniowe koszenie trawnika. Roboty koszące Nac w markecie budowlanym są za ok. 2300 zł.
    Co takiego bulwersującego jest w mojej poradzie?
    Lepiej wydać kupę kasy na kosiarkę i zaniedbać trawnik, bo zdąży zakwitnąć i będzie do przekopania?

  7. #2427
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Dokładnie Active będzie lepszym wyborem,widzisz tak to jest na świecie że internet ma duża siłę przebicia i dużo pisało się o tzw.marketingu szeptanym gdzie użytkownicy bezinteresownie pisali o tym czy o tamtym ale teraz ten marketing zrobił się płatny i tak jest w tym przypadku za Weibanga pewni Panowie biorą kasę i opinie są pochlebne a za Active która nie płaci nie jest promowana i opinie są raczej nie pochlebne
    Popełniłem dzisiaj Active 5800.
    Zależało mi na oddzielnej regulacji każdego koła, jak w poprzedniej kosiarce
    Wrażenia po pierwszym koszeniu trawnika ok. 1 500 m.
    Trawa mokra i końcówka w lekkim deszczu.
    1. Od nowa nauka koszenia. Poprzednia kosiarka napęd na przód i duże tylne koła, Active napęd na tył. Zupełnie co innego w manewrowaniu.
    2. Trawnik niby spory, ale z łukami + 2 wyspy. Jest problem z zakrętami i zawracaniem. Na razie zwalam na brak wprawy.
    3. Zbiera dobrze wysoką i mokrą trawę. Czekałem 5 dni na dostawę i trochę porosła ponad jej termin.
    4. System mycia po koszeniu wypłukał wszystkie resztki.
    5. Odpalanie 1:1
    Zobaczymy co będzie dalej. Tfu, tfu
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 20-05-2019 o 22:59

  8. #2428

    Domyślnie

    Jaką kosiarkę elektryczną możecie doradzić na działkę o powierzchni koszenia ok. 400 m2 dla wysokiej osoby?
    Mam ok. 2 m wzrostu i nie chciałbym aby koszenie trawy związane było z bólem kręgosłupa ze względu na pochyloną pozycję ciała przy koszeniu.
    Działka płaska, bez krzewów i rabatek, z tujami.
    Budżet, max. 1000 zł.

  9. #2429
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rytel

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    07-308
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Jestem laikiem co do kosiarkę. Szukam kosiarki spalinowej z napędem do 1000zl. Obszar do koszenia około 500m2. Co polecacie?

  10. #2430
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    seven5

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Łaziska Górne
    Kod pocztowy
    43-170
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Zamierzam kupić pierwszą swoją spalinówkę, trawnik ok 700m2, nierówny z kilkoma rabatami .
    Zastanawiam się nad tymi kosiarkami
    CUB CADET LM3 CRC46S
    FUXTEC RX-RM4646
    HORTMASZ HKS 450 NL

    Macie jakieś opinie o tych kosiarkach

  11. #2431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cub Cadeta uzywam od tamtego roku i po początkowym zachwycie nad napędem (system my speed - genialne rozwiazanie) trochę mi zapał opadł bo jak tylko trawa jest troszkę większa lub delikatnie wilgotna to kosiarka ma problem z rzucaniem do kosza - pokos zostaje w gardzieli i zapycha początek kosza. na krótkiej i suchej trawie problemu nie ma. W innych kosiarkach u moich sąsiadów (viking i oleo mac) ten problem nie istnieje - kosimy w tym samym czasie podobną trawę.Serwis powiedział że trzeba podnieść obroty i nie powinno być problemu. Jadę w piątek to zrobić - zobaczymy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #2432

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...a ja mam Hondę i chwalę Hondę. Kto ma rację, każda pliszka?
    Obaj macie rację. Jedna złota zasada, którą łatwo potwierdzić choćby oglądając kanał YouTube KoBaMixa - nowym konstrukcjom Briggsa mówimy stanowcze "NIE"

    I koledze, który kilka stron wcześniej napisał, że opinie o Briggsie to "zła fama wyłącznie z powodu problemów z gaźnikami", również polecam kilka filmów KoBaMixa - kompendium wiedzy od strony serwisanta.
    Ostatnio edytowane przez grisza76 ; 23-05-2019 o 08:10

  13. #2433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pytanie a co myslicie o tej kosiarce:

    https://cedrus.com.pl/kosiarka-spali...g-wb537slc-3w1

    Chińczyk ale sprzedawca umiera z zachwytu. Macałem i wykonanie budzi zaufanie. Jeszcze jest model wyższy z wałem cardana ale to chyba zbytek łaski..
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #2434

    Domyślnie

    Cytat Napisał grisza76 Zobacz post
    Obaj macie rację. Jedna złota zasada, którą łatwo potwierdzić choćby oglądając kanał YouTube KoBaMixa - nowym konstrukcjom Briggsa mówimy stanowcze "NIE"

    I koledze, który kilka stron wcześniej napisał, że opinie o Briggsie to "zła fama wyłącznie z powodu problemów z gaźnikami", również polecam kilka filmów KoBaMixa - kompendium wiedzy od strony serwisanta.
    Silnik w mojej Hondzie to GCV 160, dość leciwa konstrukcja i może dlatego ...niezawodna? Kupując kosiarkę nie brałem pod uwagę super designu z wodotryskami a niezawodność. Honda właśnie taka jest.

  15. #2435
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rytel

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    07-308
    Posty
    5

    Domyślnie

    Podpowiecie?

    [=Rytel;7820407]Witam

    Jestem laikiem co do kosiarkę. Szukam kosiarki spalinowej z napędem do 1000zl. Obszar do koszenia około 500m2. Co polecacie?[/QUOTE]

  16. #2436

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rytel Zobacz post
    Witam

    Jestem laikiem co do kosiarkę. Szukam kosiarki spalinowej z napędem do 1000zl. Obszar do koszenia około 500m2. Co polecacie?
    Z takim budżetem to raczej tylko "marketówy".

  17. #2437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    …. i zaniedbać trawnik, bo zdąży zakwitnąć i będzie do przekopania?
    Może mały oftop, ale dlaczego jak trawnik zakwitnie to jest do przekopania? Raz mi się zdarzyło odpuścić koszenie (sprawy losowe), trawnik zakwitł, ja go skosiłem i nic nie było....
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  18. #2438
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Dla posiadaczy działek pagórkowatych, polecam kosiarkę z napędem na wszystkie koła:
    Husqvarna LC221AH
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1558780535946.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	430734
    Trzeci rok używania bez zastrzeżeń
    unde venis et quo tendis

  19. #2439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Dla posiadaczy działek pagórkowatych, polecam kosiarkę z napędem na wszystkie koła:
    Husqvarna LC221AH
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1558780535946.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	430734
    Trzeci rok używania bez zastrzeżeń
    Nikt ze średnio zarabiających nie wyda 5 tys zł na taką kosiarkę, chociaż jest naprawdę dobra. W tych pieniądzach można już mieć traktorek.

  20. #2440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nikt ze średnio zarabiających nie wyda 5 tys zł na taką kosiarkę, chociaż jest naprawdę dobra. W tych pieniądzach można już mieć traktorek.
    U mnie kosztuje zaledwie 400 usd ?
    https://www.mowersdirect.com/Husqvarna-961-43-01-29-Lawn-Mower/p71878.html

    ... czyli mniej niż dwa dni pracy
    unde venis et quo tendis

Strona 122 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony