dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 441 z 459
Pokaż wyniki od 8.801 do 8.820 z 9163
  1. #8801

    Domyślnie

    Ale jak już biegać po całym domu to lepiej z bezprzewodowym niż 10-metrową rurą. Nikt nie powiedział, że bezprzewodowy nie może być uzupełnieniem robota.

  2. #8802

    Domyślnie

    Po co do automatycznej kosiarki jeszcze zwykła? Planowałem tylko robota.

    BTW, jeszcze odnośnie OC. Dla mnie na razie dwa argumenty nie do zbicia na korzyść centralnego - hałas i kurz nie są w tym samym pomieszczeniu, które właśnie odkurzasz.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #8803

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Po co do automatycznej kosiarki jeszcze zwykła? Planowałem tylko robota.

    BTW, jeszcze odnośnie OC. Dla mnie na razie dwa argumenty nie do zbicia na korzyść centralnego - hałas i kurz nie są w tym samym pomieszczeniu, które właśnie odkurzasz.
    Prawdę powiedziawszy za bardzo nie widzę pierwszego koszenia robotem. Z reguły pierwsze koszenie jest wtedy jak pogoda wypali a wtedy trawa jest dość duża, Muszę przyznać że nie próbowałem kosić dużej trawy i raczej to nie wypali z uwagi, iż robot to raczej nie kosiarka tylko sprzęt do utrzymywania trawnika. Zwykłą kosiarką zawsze koszę przed sezonem po ewentualnych remontach i po powrocie z urlopu kiedy trawa jest duża. Cóż im większy trawnik tym większa przyjemność z robota koszącego.

  4. #8804

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    BTW, jeszcze odnośnie OC. Dla mnie na razie dwa argumenty nie do zbicia na korzyść centralnego - hałas i kurz nie są w tym samym pomieszczeniu, które właśnie odkurzasz.
    Trochę przesadziłeś z tym hałasem, u mnie jednostka w piwnicy a jak włączę to głowę urywa Chociaż odkurzacz robot a mam amerykana Neato też do cichych nie należy. Dla użytkowników robota słuchajcie co do was mówi, ja raz nie posłuchałem i spadł z poddasza na sam dół.

  5. #8805
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Twierdzić, że odkurzacz centralny zakurza pomieszczenie, to dopiero brak oleju w głowie. OC z zasady znajduje się nie w tym pomieszczeniu w którym odkurzasz + wyrzuca drobną część syfu poza dom...
    Źle doczytałeś.
    Twierdzę, że zamiatanie do szufelek, które są stosowane w OC, zakurza pomieszczenie.
    Ale też napisałem, że taka szufelka bywa przydatna - w kuchni i w wiatrołapie. Mógłbym mieć dwie takie. Nie obraziłbym się..
    Natomiast nie kosztem całego tego przedsięwzięcia, jakie to koszta generuje montaż tego całego ustrojstwa + jednostka centralna, którą przecież też trzeba czyścić, wymieniać filtry i też się psuje. No i pewnie jakiś tam syf w tych rurach, wraz latami użytkowania, się gromadzi, nieprawdaż?
    I byłoby to nawet niegłupie rozwiązanie, gdyby nie jeden prozaiczny powód, że aby odpalić taki odkurzacz, trzeba się pierdzielić z podłączeniem metrów rury, aby odkurzyć, przytoczone przeze mnie, przykładowo rozsypane paluszki.
    Czyli podobna procedura, jak w przypadku odkurzacza klasycznego. Oraz bardziej upierdliwa, niż w przypadku odkurzacza bezprzewodowego.
    Ale można też iść do pracy i włączyć iRobota. Po powrocie mamy dom odkurzony i to nie z grubsza, tylko naprawdę solidnie! Więc po co latać po chałupie i męczyć się z rurami, skoro taki sam efekt (a nawet lepszy) osiągniemy nic nie robiąc? Bo opróżnienie pojemnika z syfu trwa minutę. Mycie Roomby raz na tydzień/dwa trwa 10 min.
    A że gdzieś tam w kątach nie posprząta? To tak samo, jak zmywarka - też czasem patelni czy garnka nie domyje. Ale jakoś nikt nie robi z tego problemu, tylko bierze pod zlew i ręcznie usuwa pozostałości.

    Co do braku oleju w głowie, rzecz jasna miałem na myśli odkurzanie stołu/blatu odkurzaczem. Ja nie praktykuję, bo po pierwsze to niezbyt higieniczne, żeby z podłogi brać tę samą szczotkę na stół, a po drugie mam stół lakierowany i mógłby się porysować.

    No i jak to zwykle bywa, nikt (poza niedźwiedziem) nie przyzna się do błędu, albo chociaż nie podda się refleksji.Bo skoro wydał już niemałe pieniądze na odkurzacz centralny, to musi sam przed sobą usprawiedliwić ten wydatek i będzie zmagał się z tym dopóty, dopóki nie kupi iRobota.
    Polecam raz jeszcze - odkurza nie gorzej i oszczędza mnóstwo czasu. a

  6. #8806
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale jak już biegać po całym domu to lepiej z bezprzewodowym niż 10-metrową rurą. Nikt nie powiedział, że bezprzewodowy nie może być uzupełnieniem robota.
    Dokładnie.
    Ja, co prawda, nie mam bezprzewodowego, bo mi zwyczajnie nie jest na co dzień potrzebny. Ale gdybym miał wolne 2 tys. zł., (bo od takiej kwoty zaczynają się w miarę dobre bezprzewodowe), to może i bym kupił. Póki co, mój Zelmer, naprawiany dwa razy (problem ze zwijaczem kabla), służy mi dobrze, no i wygodniej wywalić jest worek z syfem, aniżeli w bezprzewodowym.

  7. #8807

    Domyślnie

    Nie wiem co może być wygodniejsze od wywalania syfu z takiego np dysona v10

  8. #8808
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Nie wiem, nie mam Dysona.
    Ale skoro piszesz, że no problem, to ja się bardzo cieszę!
    Ja w ogóle cieszę się z każdego wynalazku, który ułatwia życie i oszczędza czas, którego to w tych czasach bardzo brakuje...

  9. #8809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    No i jak to zwykle bywa, nikt (poza niedźwiedziem) nie przyzna się do błędu, albo chociaż nie podda się refleksji.Bo skoro wydał już niemałe pieniądze na odkurzacz centralny, to musi sam przed sobą usprawiedliwić ten wydatek i będzie zmagał się z tym dopóty, dopóki nie kupi iRobota.
    Polecam raz jeszcze - odkurza nie gorzej i oszczędza mnóstwo czasu. a
    Niedźwiedź tak do mnie raczej nie mówią. No ale jak się bliżę przyjrzę w lustrze to może trochę z uwagi na słuszną wagę i posturę niedźwiedzia przypominam. Cóż na usprawiedliwienie powiem, iż jak zakładałem instalację do odkurzacza centralnego to nie słyszałem o takim wynalazku jak robot sprzątający.

  10. #8810
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Niedźwiedź tak do mnie raczej nie mówią.
    Ale masz niedźwiedzia na zdjęciu i taki mało rozpoznawalny nick, więc dla mnie jesteś niedźwiedź!
    Pozdro
    EDIT:
    a tak wracając do tematu, to jeszcze 5-8 lat temu, OC był świetnym rozwiązaniem! Tyle tylko, że technika idzie do przodu, Robot sprzątający kiedyś kosztował krocie, a i nie był tak zaawansowany, jak teraz. Więc odkurzacz centralny spełniał niejako swoją funkcję, pod względem wygody.
    No ale teraz są inne czasy i wkładanie pieniędzy w to siermiężne urządzenie, wg mnie, nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 10-07-2019 o 18:51

  11. #8811

    Domyślnie

    Popieram co do odkurzacza centralnego, dla mnie jedynym plusem OC jest fakt iż nie wzbija się syf w powietrze jak przy klasycznym odkurzaczu czy też nawet robocie sprzątającym, aczkolwiek przy robocie tego nie czuć. Mam w mieszkaniu 65m2 ~~ teraz Xioami odkurzacz automatyczny i przy takim 2 latku to jest po prostu mistrzowskie urządzenie, w domu planuje właśnie jakiś odkurzacz ręczny, bezprzewodowy schowany w szafie/spiżarni i oczywiście jeżdżący automat pozwoli to na sporą oszczędność czasu plus wygodę.

  12. #8812

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Mam w mieszkaniu 65m2 ~~ teraz Xioami odkurzacz automatyczny i przy takim 2 latku to jest po prostu mistrzowskie urządzenie,
    Poczytaj, jak te wszystkie bezprzewodowe urządzenia działają na mózg 2 latka.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #8813
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Poczytaj, jak te wszystkie bezprzewodowe urządzenia działają na mózg 2 latka.
    Bezprzewodowość tego urządzenia oznacza, że nie ma kabla zasilającego podłączonego na stałe, a nie, że emituje mikrofale
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  14. #8814

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Bezprzewodowość tego urządzenia oznacza, że nie ma kabla zasilającego podłączonego na stałe, a nie, że emituje mikrofale
    Aaaaa, myślałam, że mowa o robotach typu Roomba.
    Z ogromnym smutkiem patrzę na filmiki nieświadomych matek, nagrywających swoje pociechy, pełzające za iRobotem itp.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #8815

    Domyślnie

    mowa o typie Roomba tylko od Xiaomi, akurat mojego 2 latka to w ogóle nie interesuje

  16. #8816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Aaaaa, myślałam, że mowa o robotach typu Roomba.
    Z ogromnym smutkiem patrzę na filmiki nieświadomych matek, nagrywających swoje pociechy, pełzające za iRobotem itp.
    A co ma Roomba do mikrofal ?
    Jak wpływa na mózg dziecka mijając go na podłodze ?

    Nie kazda Roomba na wi-fi (większość nie ma), a te ktore posiadaja nie nadają non stop, tylko w trwkcie komunikacji (np programowania)
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-07-2019 o 14:30

  17. #8817

    Domyślnie

    Jako wieloletni posiadacz odkurzacza centralnego, a wcześniej najróżniejszych "najlepszych" w tamtym czasie odkurzaczy, muszę powiedzieć jedno:OC to były dobrze wydane pieniądze i nie takie duże. Tak naprawdę nie chodzi tu o pieniądze, ale o to, że jest to póki co jedyny sposób na odkurzanie, a nie na rozpylanie kurzu w pomieszczeniu, mówiąc obrazowo. Kilkumetrowa rura, nie jest cięższa od odkurzacza bezprzewodowego, leży na podłodze w czasie odkurzania i nie trzeba jej wtedy nosić. Brak hałasu, smrodu i opróżnianie zbiornika raz na miesiąc. To forum ma temat: "Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?" i pomimo, że jestem zadowolony, musiałem odpowiedzieć na te brednie na temat OC. Proponowałbym żeby wypowiadały się na dane tematy osoby, które coś kupiły albo jakoś urządziły dom i teraz żałują swojej decyzji, a nie ci którym się coś wydaje. Pozdrawiam Forumowiczów.( nie handluję OC )

  18. #8818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Misterhajt przecież pisze o OC z własnego doświadczenia.

  19. #8819

    Domyślnie

    Czy jeszczw ktoś coś doda o OC. Właśnie jestem na etapie układania styropianu, bruzdy w ścianach co prawda mam, ale mocno zacząłem się zastanawiać czy iść w OC? Ktos cos jeszcze ze swojego doświadczenia? Tylko niech nie piszą osoby który nie miały nigdy OC, a wystawiają opinie.

  20. #8820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Czy jeszczw ktoś coś doda o OC. Właśnie jestem na etapie układania styropianu, bruzdy w ścianach co prawda mam, ale mocno zacząłem się zastanawiać czy iść w OC? Ktos cos jeszcze ze swojego doświadczenia? Tylko niech nie piszą osoby który nie miały nigdy OC, a wystawiają opinie.
    Zrób instalację. Nie jest droga - a zawsze bedziesz mógł zamontować. AFAIR od 2014r zwykły odkurzacz mógł mieć max 1600w, od dwóch lat 900W. Więc jak chcesz kupić odkurzacz odkurzający "jak dawniej" to trzeba sprowadzać spoza UE albo zamontować OC.
    Taki BEAM SC 355 ma 630 Air Watt a całkiem mocny Karcher WD 3 200 Air Watt (nie wiem, jaki myk zastosowali, że ma niby 1000W)
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-07-2019 o 09:55

Strona 441 z 459

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony