Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
Zapomniałeś jeszcze , że od dotacji będziesz musiał zapłacić podatek, i zapytać w US czy cześć poniesionych kosztów (jak to sobie obliczyłeś) możesz odpisać od podatku. Bo może okazać się, że instalacje dotowane przez Państwo (w jakiejkolwiek wysokości - Ty sobie założyłeś, że dostaniesz maxa czyli 5 tyś, a co się stanie jak dostaniesz 1 tyś?) nie można odpisać od podatku - faktura jest jedna a nie z rozbiciem na częśc "Twoją" i "dotowaną"

ps Może jestem zbyt dużym pesymistą i chciałbym się mylić , ale chodzę już po tym świecie troszkę i wiem, że nic nikt nikomu nie daje za darmo.
Ja to widzę tak. Dotacja jest Do 5000 zł lub 50%. Jeśli wydamy 8000 zł to dostaniemy 50% czyli 4000 zł. Jeśli wydamy 15 tys to nie dostaniemy 50% tylko 5 tys.
Instalatorzy twierdzą że dalej można odpisać PV od podatku ale nie pełna kwotę tylko pomniejszoną o datacje. Chyba mówią prawdę bo czytałem też o tym na jakiejś rządowej stronie ale już nie pamiętam której ale jak ktoś jest zainteresowany to pewnie sobie znajdzie. W powyższej formie to wygląda bardzo atrakcyjnie bo okres zwrotu ok 4 lat dla niewielkiej instalacji. Oczywiście zdaję sobie sprawę że dziś mówią o dotacji a po wyborach trzeba będzie zapłacić podatek od otrzymanej kwoty bo nasi politycy są zdolni do wszystkiego. Na dzień dzisiejszy nic o podatku nie wiadomo, ale nawet jak będzie to dalej źle to nie będzie wychodzić.