dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1212

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    drodzy państwo sami sobie jesteście winni, bo 90% ludzi jedzie na marzeniach, tzn kredytach

    taka dupeczka 22 lata zarabiająca 2800 netto myśli już o działce, basenie i wielkim domu, dwóch samochodach i wakacjach do drugi miesiąc

    pieniązki są z kredytu - czyli konsumuje to, na co by musiała pracować przez większość życia

    są pieniążki - jest popyt. jest popyt - jest cena

    podziękujcie sobie sami sobie
    Owa "dupeczka" to sobie myśleć może, i owszem. Tylko powątpiewam, czy jakiś bank da jej kredyt na to wszystko, skoro ze swej wypłaty nie zaoszczędzi na 20% (obecnie a ma być zwiększany) wymaganego wkładu własnego?
    Na szczęście nie jesteśmy w tym wypadku USA, gdzie to obowiązywał durny przepis, który ZMUSZAŁ banki, by 30% dawanych kredytów było udzielanych osobom "kolorowym" Dawano więc kredyty osobom nie patrząc na ich status materialny a na kolor skóry a to doprowadziło do gwałtownego credit crunch i ogólnoświatowego kryzysu.

    Wracając do tematu - najniższa krajowa, stawki zus, wymagane szkolenia czy technologie wymagające odpowiednich narzędzi (ja mam ich dwa pełne garaże) Te wszystkie czynniki nabijają ceny i jak ktoś myśli, że będzie taniej, to moim zdaniem się myli.
    Oczywiście to nie zwalnia inwestorów od szukania i porównywania. Mimo że jestem budowlańcem nie robię wszystkiego sam u siebie. Oferty za wykonanie dachu (sama robocizna) miała u mnie rozstrzał 17tu tysięcy Hurtownia, z której od lat biorę materiały oferowała mi "po znajomości" Ytonga za12,60 a załatwiłem przez neta za 9,25 z transportem prosto z fabryki.

    PS- wczoraj, w mieszkaniu które remontuję, był elektryk wymienić licznik i podłączyć nowy przewód, który mu z kolegą pod sam licznik podciągnąłem po drodze zakładając skrzynkę z bezpiecznikami. Jego niecałe 20min pracy kosztowało...300zł . Dwóch kominiarzy , którzy z pół godziny określili pod który komin mamy podłączyć gazowy podgrzewacz wody i wypisali papier - 450zł.
    "Bo pieczątka tyle kosztuje"
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 09-11-2019 o 15:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony