dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 493 z 1022
Pokaż wyniki od 9.841 do 9.860 z 20440
  1. #9841

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników. Posiadam tą pompę w generacji J. Ponieważ jeszcze mam prąd budowlany to ustawiłem sobie najniższą stałą temperaturę - 20C. Wcześniej była wyższa bo chciałem sprawdzić jak pompa działa. Potem ją obniżyłem, więc się wyłączyła na kilka dni. Po ponownym włączeniu przez około 2 dobry pracowała tylko sama grzałka, która zjadła prawie 200kWh :/. W opcjach pompy mam wyłączoną grzałkę. Dlaczego ona w ogóle się włącza? chodzi o to, że temperatura wody w podłogówce jest zbyt niska i wówczas grzałka musi pochodzić kilka dni aby ruszyła pompa ciepła?

  2. #9842
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Pytanie do użytkowników. Posiadam tą pompę w generacji J. Ponieważ jeszcze mam prąd budowlany to ustawiłem sobie najniższą stałą temperaturę - 20C. Wcześniej była wyższa bo chciałem sprawdzić jak pompa działa. Potem ją obniżyłem, więc się wyłączyła na kilka dni. Po ponownym włączeniu przez około 2 dobry pracowała tylko sama grzałka, która zjadła prawie 200kWh :/. W opcjach pompy mam wyłączoną grzałkę. Dlaczego ona w ogóle się włącza? chodzi o to, że temperatura wody w podłogówce jest zbyt niska i wówczas grzałka musi pochodzić kilka dni aby ruszyła pompa ciepła?
    Ja mam wersję H, w twojej może być inne menu
    u mnie wchodzisz w: ustawienia instalatora/ustawienie działania/grzanie co/zewnętrzna temperatura dla załączenia grzałki. Jak tu ustawisz np.-10 to nie ma takiej możliwości, żeby przy wyższej załączyła się grzałka.
    Skąd pewność, że ci nabiła grzałka, a nie sama pompa, jak na przykład miałeś ustawioną wysoką temperaturę zasilania ( powyżej 35st/c )
    Fizycznie nie ma to nic do rzeczy czy posadzka zimna, czy nie, pompa jak jest wybrana w trybie grzania co ( bo może masz wybrane wygrzewanie posadzki ), to zaczyna grzać od startu do osiągnięcia temperatury zasilania ( ustawionej wg. prostej lub krzywej grzewczej ).
    .
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  3. #9843
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Pytanie do użytkowników. Posiadam tą pompę w generacji J. Ponieważ jeszcze mam prąd budowlany to ustawiłem sobie najniższą stałą temperaturę - 20C. Wcześniej była wyższa bo chciałem sprawdzić jak pompa działa. Potem ją obniżyłem, więc się wyłączyła na kilka dni. Po ponownym włączeniu przez około 2 dobry pracowała tylko sama grzałka, która zjadła prawie 200kWh :/. W opcjach pompy mam wyłączoną grzałkę. Dlaczego ona w ogóle się włącza? chodzi o to, że temperatura wody w podłogówce jest zbyt niska i wówczas grzałka musi pochodzić kilka dni aby ruszyła pompa ciepła?
    Mam generację h sdc9 kwh i na start zjadła na grzałce 40 kwh.
    200 kwh to bardzo dużo ja mam tyle za cały listopad

  4. #9844

    Domyślnie

    Temperaturę zasilania miałem ustawioną niską: 20C. Pompa działała według stałej. Na zewnątrz była dodatnia temperatura. Menu raczej jest to samo, sprawdzę jeszcze "zewnętrzna temperatura dla załączenia grzałki", ale i tak wydaje mi się to dziwne dlaczego pompa nie wystartowała tylko przez 2 dobry grzała samą grzałką :/

  5. #9845
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar fotovolt
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek2504 Zobacz post
    To na pewno nie jest prawidłowo podłączone. Złącze do którego podpięty jest brązowy kabel służy do podłączenia termostatu zew. a nie zaworu.
    No wlasnie panowie o to chodzi,moze ma ktos jak to jest podpiete,bylbym wdzieczny ,zero i uziemienie to wiadomo ale gdzie te 2 przewody fazowe?.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silownik.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	437634

  6. #9846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Sprawdź czy sterownik nie wyświetla jakichś błędów, jak jest ustawiona min.temp. załączania grzałki,ile godzin pracowała grzałka? Grzałka to raczej startuje w przypadku jakiejś awarii.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  7. #9847
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotovolt Zobacz post
    No wlasnie panowie o to chodzi,moze ma ktos jak to jest podpiete,bylbym wdzieczny ,zero i uziemienie to wiadomo ale gdzie te 2 przewody fazowe?.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silownik.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	437634
    2 przewody fazowe do złącz otwarte, zamknięte. Zależy jak masz wyjścia zaworu podłączone . Jeżeli będzie źle to trzeba zamienić.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	calosc.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	437635
    Ostatnio edytowane przez Marek2504 ; 30-11-2019 o 09:43 Powód: dodanie zdjęcia
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  8. #9848

    Domyślnie

    Sprawdziłem i załączenie grzałki miałem ustawione na -15C. Teraz ustawiłem na -20C. Na zewnątrz temp 3C, temp podłogi 13C, temp ustawiona 22C (grzanie według stałej). Włączyłem pompę, pochodziła pół godziny przy COP ponad 5 i się wyłączyła. Za to uruchomiła się grzałka 3kW :/ Nie wiem o co chodzi? Wyłączyłem znowu urządzenie bo nabije kolejne 200kWh prądu budowlanego grzejąc grzałką. Nie wiem dlaczego tak, nie ma mrozów, temp zadana nie jest wysoka.

  9. #9849

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Sprawdziłem i załączenie grzałki miałem ustawione na -15C. Teraz ustawiłem na -20C. Na zewnątrz temp 3C, temp podłogi 13C, temp ustawiona 22C (grzanie według stałej). Włączyłem pompę, pochodziła pół godziny przy COP ponad 5 i się wyłączyła. Za to uruchomiła się grzałka 3kW :/ Nie wiem o co chodzi? Wyłączyłem znowu urządzenie bo nabije kolejne 200kWh prądu budowlanego grzejąc grzałką. Nie wiem dlaczego tak, nie ma mrozów, temp zadana nie jest wysoka.
    A jaka masz zadaną temp na c.o? (Moze za niska)
    Masz splita?cala instalacja wodna jest w cieplym domu?(mozesz wylaczyc calkowicie grzalki)

  10. #9850

    Domyślnie

    Temp podłogi była 13C, temp zadana 22. Mam pompę typu All in One, 9kW, generacja J. To ta "zwykła", nie t-cap. Także cała instalacja wodna jest w ciepłym domu. Mam wyłączoną opcję grzania grzałką. Niestety załącza się sama. Tak jak pisałem ostatnio 2 dni pracowała sama grzałka, dobiła do zadanej temperatury i pompa się wyłączyła. Nie rozumiem dlaczego pompa nie mogła pracować 2 dni tylko pracowała grzałka? Przecież to inwerter i może zejść nawet do 0,4kWh mocy pobieranej.

    Edit: tutaj wykres:

    https://ibb.co/56jnyzF

    Tyle prądu budowlanego z grzałki zjadła w jedną dobę. Temp na zewnątrz przez cały czas była dodatnia. Temp zadana z tego co pamiętam 22C.
    Ostatnio edytowane przez Frofo007 ; 30-11-2019 o 16:32

  11. #9851

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Temp podłogi była 13C, temp zadana 22. Mam pompę typu All in One, 9 kW, generacja J. To ta "zwykła", nie t-cap.
    Także cała instalacja wodna jest w ciepłym domu.
    Mam wyłączoną opcję grzania grzałką. Niestety załącza się sama.
    Tak jak pisałem ostatnio 2 dni pracowała sama grzałka, dobiła do zadanej temperatury i pompa się wyłączyła.
    Nie rozumiem dlaczego pompa nie mogła pracować 2 dni tylko pracowała grzałka?
    Przecież to inwerter i może zejść nawet do 0,4 kWh mocy pobieranej.
    W Althermie najniższa temperatura zasilania to 25 stopni i nie ustawimy niższej temperatury.
    https://blog.karbon.com.pl/ogrzewani...pompie-ciepla/
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  12. #9852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    (...) Wcześniej była wyższa bo chciałem sprawdzić jak pompa działa. Potem ją obniżyłem, więc się wyłączyła na kilka dni. Po ponownym włączeniu przez około 2 dobry pracowała tylko sama grzałka, która zjadła prawie 200kWh :/. W opcjach pompy mam wyłączoną grzałkę. Dlaczego ona w ogóle się włącza? chodzi o to, że temperatura wody w podłogówce jest zbyt niska i wówczas grzałka musi pochodzić kilka dni aby ruszyła pompa ciepła?
    Prawdopodobnie automatyka próbuje chronić sprężarkę przed wyjściem poza dopuszczalny dla niej zakres pracy. W układach bez sprzęgła, niektórzy radzą sobie z rozruchem zimnego układu redukując ilość pracujących sekcji podłogówki, a po ich rozgrzaniu otwierają stopniowo kolejne sekcje. Dla różnych modeli PC granica załączenia grzałki może być różna (sprawdź dokumentację PC). Temat wałkowany tutaj co rok...

  13. #9853
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    HI

    Żadnych awarii ?
    Jak pracuje na inwerterze to z jaką mocą ? i czy temperatura się podnosi ?

    Grzałki w panasie są na osobnym obwodzie, jeśli masz tylko jeden bezpiecznik do pompy, to możesz wyłączyć na płycie.

  14. #9854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Temp podłogi była 13C, temp zadana 22. Mam pompę typu All in One, 9kW, generacja J. To ta "zwykła", nie t-cap. Także cała instalacja wodna jest w ciepłym domu. Mam wyłączoną opcję grzania grzałką. Niestety załącza się sama. Tak jak pisałem ostatnio 2 dni pracowała sama grzałka, dobiła do zadanej temperatury i pompa się wyłączyła. Nie rozumiem dlaczego pompa nie mogła pracować 2 dni tylko pracowała grzałka? Przecież to inwerter i może zejść nawet do 0,4kWh mocy pobieranej.

    Edit: tutaj wykres:

    https://ibb.co/56jnyzF

    Tyle prądu budowlanego z grzałki zjadła w jedną dobę. Temp na zewnątrz przez cały czas była dodatnia. Temp zadana z tego co pamiętam 22C.
    W menu serwisowym mozna calkowicie wylaczyc grzalki (ty wylaczasz w menu instalatora)
    Prawdopodobnie zalaczaja Ci sie grzalki w celu szybkiej kompensacji temperatury albo jakies zabezpieczenie przed praca w zaniskiej temperaturze .
    Musisz nagrzac wreszcie ta posadzke i chalupe i za nisko ustawiasz temperature zadana
    A daj jej z 30stopni a nie rzydzisz
    Chytry dwa razy traci (i to sie potwierdzilo) żart

    Daj 30st jak dalej grzalki sie beda wlaczac to wylacz w menu serwisowym

  15. #9855

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksysju Zobacz post
    HI

    Żadnych awarii ?
    Jak pracuje na inwerterze to z jaką mocą ? i czy temperatura się podnosi ?

    Grzałki w panasie są na osobnym obwodzie, jeśli masz tylko jeden bezpiecznik do pompy, to możesz wyłączyć na płycie.
    Nie mozna bo wywali blad przy pierwszej próbie ich urzycia np.podczas odszraniania czy dezynfekcji
    Tylko wylaczenie w menu serwisowym pomaga

  16. #9856
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Pytanie do użytkowników. Posiadam tą pompę w generacji J. Ponieważ jeszcze mam prąd budowlany to ustawiłem sobie najniższą stałą temperaturę - 20C. Wcześniej była wyższa bo chciałem sprawdzić jak pompa działa. Potem ją obniżyłem, więc się wyłączyła na kilka dni. Po ponownym włączeniu przez około 2 dobry pracowała tylko sama grzałka, która zjadła prawie 200kWh :/. W opcjach pompy mam wyłączoną grzałkę. Dlaczego ona w ogóle się włącza? chodzi o to, że temperatura wody w podłogówce jest zbyt niska i wówczas grzałka musi pochodzić kilka dni aby ruszyła pompa ciepła?
    Przecież tyle razy już to było pisane. Za niska temperatura powrotu (<28°C) i to standardowe zachowanie pompy. Daj jej wygrać dom i niech chodzi wyżej. No i zmień ten prąd budowlany, bo nie wiem po co Ci on?

  17. #9857

    Domyślnie

    No i zaczely sie defrosty
    U mnie nadal 2 starty na 1 defrost
    Panowie prosil bym o dane jak jest u was podczas defrostu.
    Temp.zasil i powrotu
    Ile litrow w obiegu
    Czas defrostu
    Do ilu stopni spada temp.wody w c.o podczas defrostu
    U mnie dzisiaj
    Zas-32st pow-28st
    Ok.80l
    7min
    Spadek do 19st

  18. #9858
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    U mnie jest 1 start przy defroscie. Temperatura powrotu powyżej 28°C. Temp..zas. 34°C. Czas defrostu max. 5 min. Poniżej 28°C trwało to chyba z 15 minut.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  19. #9859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    u mnie za każdym razem licznik nabija 2 start/stopy.
    Pompa SDC. defrost praktycznie nie wychładza wody bo mam bufor.
    Defrost poniżej 5 min ale praktycznie co godzine.... (-2*)
    120l w obiegu + bufor 150l

    z czwartku na piątek przy temp 4* PC chodziła 7 godzin i miała 3 wł/wył
    z piątku na sobotę przy temp -1, 7 godzin i 16 wł/wył
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 30-11-2019 o 20:15
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #9860
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No i zaczely sie defrosty
    U mnie nadal 2 starty na 1 defrost
    Panowie prosil bym o dane jak jest u was podczas defrostu.
    Temp.zasil i powrotu
    Ile litrow w obiegu
    Czas defrostu
    Do ilu stopni spada temp.wody w c.o podczas defrostu
    U mnie dzisiaj
    Zas-32st pow-28st
    Ok.80l
    7min
    Spadek do 19st
    A u mnie dalej brak defrostów, a pół nocy nie spałem po imprezie, w nocy było -1st/c, rano +2, teraz +1 i jest wilgotno ( mżawka ), wymiennik ciągle czysty
    10 załączeń ( wszystkie przez regulator pokojowy ) i 12h pracy.
    Ale w końcu to obadam
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

Strona 493 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony