dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 205
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 4097
  1. #3561

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie, czy ktoś sam zmieniał parametry S0, S1, S2? Kocioł victrixc tt 12.
    Mam 100% ogrzewanie podłogowe, przy obecnych temperaturach 1.9kw to za dużo I zaczyna się taktowanie, chciałabym zmniejszyć moc startu.

    Kolejna spraww to, że przy ustawieniach co na 25 stopni, kocioł utrzymuje temp 30 stopni (bo niżej nie jest wstanie zejść) i tak pracuje zamiast się wyłączyć. Dopiero jak osiągnie 31 to gaśnie. Powoduje to przegrzewanie domu.

    Wiem że nie uniknę taktowania, ale chciałbym nad tym jakoś zapanować.
    Jakieś pomysły?

  2. #3562
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    temp zasilania przy grzaniu w wariancie 2h na dobę byla ustawiona na 30 góra (panele) 28 dół(gres) wiec nie ma mowy o za cieplej podłodze. Dzis jak grzałem na minimum mocy cały czas zasilaniem okolo 26-27 podłoga była optymalnie ciepła, ale kociol po paru godzinach zaczął taktować bo nie mógł zejść niżej z mocą. nie podłączałem jeszcze pogodówki, na razie eksperymentuje ręcznie i zapisuje parametry (zewn, wewn, zasilanie, zużycie). Teraz gdy kocioł nie chodzi już od godziny 15 wciąż jest ponad 21 w domu (spadło o 0,5-0,7 od maxa popołudniowego) i podłoga nie jest już tak przyjemna jak w dzień. Kocioł pewnie włączy się nad ranem jak termostat da sygnał grzania.

    Wychodzi na to, że zbyt gęsto mam rurki ogrzewania. Problemem też są łazienki, mimo że rurki są tam jeszcze gęsciej, temperatura tam taka sama jak w pomieszczeniach obok. Probowałem wstępnie rotametrami ale żadnych efektów.

  3. #3563
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    krótkie i proste pytanie
    czy da się ustawić krzywe grzania bez CarV2?

    i drugie, równie banalne
    czy pompa wyłącza się razem z wyłączeniem palnika?

  4. #3564
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie Spada ciśnienie na kotle

    Cześć. Pierwszy raz w tym temacie.
    Nowa instalacja cwu i co, kociol Victrix 12tt erp, zasobnik CWU Kospel.
    Kilka dni temu uruchomilismy wszystko, zaczęliśmy mieszkać. Gdy kociol podgrzewal cwu to coś strasznie bulgotalo, przelewalo się aż do momentu gdy skończył grzanie. Na kotle ciśnienie 1,2 bar.
    W nocy kociol zaczął piszczeć i wywalil błąd E10 czyli za niskie ciśnienie. Było niespełna 0,5bar.
    Odpuściłem wody, Ciśnienie z powrotem na 1,2 bar. Gdy kociol zaczął grzać cwu to cisnienie na kotle spadło o 0,5 bar i w całej instalacji o 0,5bar (manometr przy naczyniu przeponowym). I tak za każdym razem się dzieje gdy grzeje wodę. Gdy przestaje ciśnienie wraca do normy.
    Dopuscilismy wody na 1,7 bara. To teraz gdy grzeje wodę to spada na 1,2.
    Serwis będzie w piątek. Infolinia Immergas nic nie podpowiedziała.
    Może ktoś miał już tak? Gdzie może być problem?

  5. #3565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    krótkie i proste pytanie
    czy da się ustawić krzywe grzania bez CarV2?

    i drugie, równie banalne
    czy pompa wyłącza się razem z wyłączeniem palnika?
    Da się ustawić, ja nie mam car tylko tyboxa i na kotle ustawiasz krzywą, warunek musisz mieć podpięta czujkę temperatury zewnętrznej.
    Co do drugiego pytanie to bez sterownika car to chyba pompa przestaje działa w momencie jak kocioł nie grzeję, ale tutaj nie mam 100% pewności.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #3566
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie Spadek ciśnienia na kotle

    Cześć. Pierwszy raz w tym temacie.
    Nowa instalacja cwu i co, kociol Victrix 12tt erp, zasobnik CWU Kospel.
    Kilka dni temu uruchomilismy wszystko, zaczęliśmy mieszkać. Gdy kociol podgrzewal cwu to coś strasznie bulgotalo, przelewalo się aż do momentu gdy skończył grzanie. Na kotle ciśnienie 1,2 bar. I tak przez kilka dni.
    Dziś w nocy kociol zaczął piszczeć i wywalil błąd E10 czyli za niskie ciśnienie. Było niespełna 0,5bar.
    Dopuściłem wody, Ciśnienie z powrotem na 1,2 bar. Gdy kociol zaczął grzać cwu to cisnienie na kotle spadło o 0,5 bar i w całej instalacji o 0,5bar (manometr przy naczyniu przeponowym). I tak za każdym razem się dzieje gdy grzeje wodę. Gdy przestaje ciśnienie wraca do normy.
    Dopuscilismy wody na 1,7 bara. To teraz gdy grzeje wodę to spada na 1,2.
    Serwis będzie w piątek. Infolinia Immergas nic nie podpowiedziała.
    Może ktoś miał już tak? Gdzie może być problem?
    Dodam że gdy grzeje cwu to już nie bulgocze jak wcześniej. Gdy bulgotalo to zapewne wezownica w Zasobniku była zapowietrzona. Czyżby się sama odpowietrzyla i powstał nowy problem?

  7. #3567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    Cześć. Pierwszy raz w tym temacie.
    Nowa instalacja cwu i co, kociol Victrix 12tt erp, zasobnik CWU Kospel.
    Kilka dni temu uruchomilismy wszystko, zaczęliśmy mieszkać. Gdy kociol podgrzewal cwu to coś strasznie bulgotalo, przelewalo się aż do momentu gdy skończył grzanie. Na kotle ciśnienie 1,2 bar.
    W nocy kociol zaczął piszczeć i wywalil błąd E10 czyli za niskie ciśnienie. Było niespełna 0,5bar.
    Odpuściłem wody, Ciśnienie z powrotem na 1,2 bar. Gdy kociol zaczął grzać cwu to cisnienie na kotle spadło o 0,5 bar i w całej instalacji o 0,5bar (manometr przy naczyniu przeponowym). I tak za każdym razem się dzieje gdy grzeje wodę. Gdy przestaje ciśnienie wraca do normy.
    Dopuscilismy wody na 1,7 bara. To teraz gdy grzeje wodę to spada na 1,2.
    Serwis będzie w piątek. Infolinia Immergas nic nie podpowiedziała.
    Może ktoś miał już tak? Gdzie może być problem?
    Czy sprawdzałeś ciśnienie powietrza w naczyniu zbiorczym? ja bym od tego zaczął.

  8. #3568
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    ale jak konkretnie tą krzywą ustawiać? bo póki co nie mam za wiele możliwości ustawień poza pokrętłami jak podłącze tyboxa i pogodówkę to nagle odsłonią się ustawienia zaawansowane???

  9. #3569
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    Cześć. Pierwszy raz w tym temacie.
    Nowa instalacja cwu i co, kociol Victrix 12tt erp, zasobnik CWU Kospel.
    Kilka dni temu uruchomilismy wszystko, zaczęliśmy mieszkać. Gdy kociol podgrzewal cwu to coś strasznie bulgotalo, przelewalo się aż do momentu gdy skończył grzanie. Na kotle ciśnienie 1,2 bar. I tak przez kilka dni.
    Dziś w nocy kociol zaczął piszczeć i wywalil błąd E10 czyli za niskie ciśnienie. Było niespełna 0,5bar.
    Dopuściłem wody, Ciśnienie z powrotem na 1,2 bar. Gdy kociol zaczął grzać cwu to cisnienie na kotle spadło o 0,5 bar i w całej instalacji o 0,5bar (manometr przy naczyniu przeponowym). I tak za każdym razem się dzieje gdy grzeje wodę. Gdy przestaje ciśnienie wraca do normy.
    Dopuscilismy wody na 1,7 bara. To teraz gdy grzeje wodę to spada na 1,2.
    Serwis będzie w piątek. Infolinia Immergas nic nie podpowiedziała.
    Może ktoś miał już tak? Gdzie może być problem?
    Dodam że gdy grzeje cwu to już nie bulgocze jak wcześniej. Gdy bulgotalo to zapewne wezownica w Zasobniku była zapowietrzona. Czyżby się sama odpowietrzyla i powstał nowy problem?
    miałem podobne objawy tylko u mnie najpierw chodziło samo ogrzewanie a zasobnik cwu nie był napełniony, efekt był odwrotny, ciśnienie rosło ponad 3bar i lało się z zaworu bezpieczeństwa. po napełnieniu zasobnika wszystko się unormowało, ciśnienie waha się od 1 do 1,5 bar. naczynie przeponowe mam na zasobniku cwu.

  10. #3570
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Czy sprawdzałeś ciśnienie powietrza w naczyniu zbiorczym? ja bym od tego zaczął.
    Przy naczyniu jest manometr, tam pokazuje ciśnienie w instalacji. W naczyniu nie wiem jakie jest.
    Czy jest możliwe że to upuszczanie ciśnienia przy grzaniu cwu spowodowane jest tym że raz upuscilem ciśnienie z zaworu bezpieczeństwa? Dosłownie na 1sek przekrecilem w tym zaworze pierścień, było słychać syczenie.

  11. #3571
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    krótkie i proste pytanie
    czy da się ustawić krzywe grzania bez CarV2?

    i drugie, równie banalne
    czy pompa wyłącza się razem z wyłączeniem palnika?
    1- tak.
    2- parametr P6.

  12. #3572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    Przy naczyniu jest manometr, tam pokazuje ciśnienie w instalacji. W naczyniu nie wiem jakie jest.
    Czy jest możliwe że to upuszczanie ciśnienia przy grzaniu cwu spowodowane jest tym że raz upuscilem ciśnienie z zaworu bezpieczeństwa? Dosłownie na 1sek przekrecilem w tym zaworze pierścień, było słychać syczenie.
    Naczynie działa prawidłowo i przyjmuje zwiększoną objętość wody w taki sposób że gumowa membrana wypychan jest przez wode i spręża powitrze. Cisnienie robocze w naczyniu mozna zmierzyć manometrem samochodowym lub pompką z manometrem. Jeżeli ciśnenie jest za małe to woda wypełnia całe naczynie i nie spełnia ono swojej funkcji stąd bulgotanie i problemy z ciśnieniem. Wylej troche wody sprawdz ciśneinie w naczyniu i w racie czego dopompuj do wartości na naklejce lub 1 atmosferę potem dpompuj wody do ok 1,5 i odpowietrz i można właćzać piec

    Nie rozumiem z tym zaworem ale to nie powinno miec wpływu

  13. #3573
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    Cześć. Pierwszy raz w tym temacie.
    Nowa instalacja cwu i co, kociol Victrix 12tt erp, zasobnik CWU Kospel.
    Kilka dni temu uruchomilismy wszystko, zaczęliśmy mieszkać. Gdy kociol podgrzewal cwu to coś strasznie bulgotalo, przelewalo się aż do momentu gdy skończył grzanie. Na kotle ciśnienie 1,2 bar. I tak przez kilka dni.
    Dziś w nocy kociol zaczął piszczeć i wywalil błąd E10 czyli za niskie ciśnienie. Było niespełna 0,5bar.
    Dopuściłem wody, Ciśnienie z powrotem na 1,2 bar. Gdy kociol zaczął grzać cwu to cisnienie na kotle spadło o 0,5 bar i w całej instalacji o 0,5bar (manometr przy naczyniu przeponowym). I tak za każdym razem się dzieje gdy grzeje wodę. Gdy przestaje ciśnienie wraca do normy.
    Dopuscilismy wody na 1,7 bara. To teraz gdy grzeje wodę to spada na 1,2.
    Serwis będzie w piątek. Infolinia Immergas nic nie podpowiedziała.
    Może ktoś miał już tak? Gdzie może być problem?
    Dodam że gdy grzeje cwu to już nie bulgocze jak wcześniej. Gdy bulgotalo to zapewne wezownica w Zasobniku była zapowietrzona. Czyżby się sama odpowietrzyla i powstał nowy problem?
    Problem jest taki że, miejsce wpięcia manometru, jest w chwili grzania c.w.u po stronie ssącej pompy.

  14. #3574
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Naczynie działa prawidłowo i przyjmuje zwiększoną objętość wody w taki sposób że gumowa membrana wypychan jest przez wode i spręża powitrze. Cisnienie robocze w naczyniu mozna zmierzyć manometrem samochodowym lub pompką z manometrem. Jeżeli ciśnenie jest za małe to woda wypełnia całe naczynie i nie spełnia ono swojej funkcji stąd bulgotanie i problemy z ciśnieniem. Wylej troche wody sprawdz ciśneinie w naczyniu i w racie czego dopompuj do wartości na naklejce lub 1 atmosferę potem dpompuj wody do ok 1,5 i odpowietrz i można właćzać piec

    Nie rozumiem z tym zaworem ale to nie powinno miec wpływu
    Dziękuję Gawel za szybką odpowiedź. W piątek sprawdze ciśnienie w naczyniu.
    Popraw mnie jeśli źle podsumowuje to wszystko.
    Gdy kociol zaczyna grzać cwu, woda zwieksza swoja objętość i przez to woda zaczyna wypełniać naczynie, w którym powinno być ciśnienie a którego być może nie ma, dlatego woda tam wpływa i wtedy zmniejsza się ciśnienie w instalacji = spada ciśnienie na manometrze kotła?

  15. #3575
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    miałem podobne objawy tylko u mnie najpierw chodziło samo ogrzewanie a zasobnik cwu nie był napełniony, efekt był odwrotny, ciśnienie rosło ponad 3bar i lało się z zaworu bezpieczeństwa. po napełnieniu zasobnika wszystko się unormowało, ciśnienie waha się od 1 do 1,5 bar. naczynie przeponowe mam na zasobniku cwu.
    Fleszu, masz na myśli ciśnienie waha się w momencie grzania cwu i nie grzania? U mnie właśnie o te 0,5 bara spada gdy zaczyna grzać.

  16. #3576
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    Problem jest taki że, miejsce wpięcia manometru, jest w chwili grzania c.w.u po stronie ssącej pompy.
    Sprawdzę to dokładnie, gdzie ten manometr dokładnie jest.

  17. #3577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    Dziękuję Gawel za szybką odpowiedź. W piątek sprawdze ciśnienie w naczyniu.
    Popraw mnie jeśli źle podsumowuje to wszystko.
    Gdy kociol zaczyna grzać cwu, woda zwieksza swoja objętość i przez to woda zaczyna wypełniać naczynie, w którym powinno być ciśnienie a którego być może nie ma, dlatego woda tam wpływa i wtedy zmniejsza się ciśnienie w instalacji = spada ciśnienie na manometrze kotła?
    Dokładnie. Woda nie jest ściśliwa tylko powietrze. Inaczej jaki sens by miało naczynie zbiorcze? Zanim zabierzesz się za naczynie kup w cpn albo sklepie motoryzacyjnym zaworek do opony ale ten mały i jakiś kluczyk żeby to wykręcić i wkręcić.

  18. #3578
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Panowie, maly update do mojego problemu.
    Ciśnienie wody na wejściu do domu : ok. 3.5bara (zdjecie nr 3)
    Zawór bezpieczeństwa (o którym wspomniałem, że na sekunde go otworzyłem przekrecając niebieską nakrętke (zdjęcie nr 4)
    Naczynie wzbiorcze z manometrem (zdjecie nr 1 i 2)
    Wentylek w naczyniu wzbiorczym (zdjecie nr 5).

    Zanim Żona sprawdziła ciśnienie w naczyniu, na manometrze przy naczyniu było 4.0 bar.
    Gdy Żona zaczęła sprawdzać ciśnienie (trochę pewnie go uciekło) na manometrze przy naczyniu spadło do ok. 3.2 bar. Sprawdzaliśmy miernikiem ciśnienia samochodowym. Pokazało w naczyniu ok. 3.1 bar.
    Czy mogę założyć ze manometr przy naczyniu pokazuje zarówno ciśnienie wody w instalacji oraz ciśnienie w naczyniu przeponowym? Czy jest to tożsame?

    Na naczyniu jest informacja "gas charge 4.0 bar", rozumiem że tyle powinno być w naczyniu?
    Skoro mam 3.2 to czy mam dopompować cisnienie w naczyniu?
    Jeśli tak, to powinienem :
    - zamknąć dopływ zimnej wody do instalacji,
    - odkręcić kran z ciepłą wodą aby spuścić ciepłą wode (czy mam spuścić wszystko czy tylko trochę?
    - dopompować naczynie wzbiorcze,
    Czy dobra kolejność?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	439178   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	439179   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	439180   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	439181   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	439182  


  19. #3579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    Na naczyniu jest informacja "gas charge 4.0 bar", rozumiem że tyle powinno być w naczyniu?
    Skoro mam 3.2 to czy mam dopompować cisnienie w naczyniu?
    Przed zamontowaniem naczynia powinieneś ustawić w nim ciśnienie wstępne.
    http://www.reflex.pl/porady/cisnieni...rzewaczem.html

    Manometr nie ma prawa pokazywać ciśnienia mniejszego, niż jest na reduktorze - może pokazywać większe, jak zawór zwrotny nie puści wzrostu ciśnienia w CWU na rury zimnej wody. A ciśnienie przy podgrzewaniu wody szybko wzrośnie, jak w naczyniu przeponowym masz za wysokie (wyższe, niż na reduktorze - dlatego powinno być niższe, żeby spełniał swoją role i "przyjmował" rozszerzoną wodę).

  20. #3580
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    Dzień dobry.
    Panowie, maly update do mojego problemu.
    Ciśnienie wody na wejściu do domu : ok. 3.5bara (zdjecie nr 3)
    Zawór bezpieczeństwa (o którym wspomniałem, że na sekunde go otworzyłem przekrecając niebieską nakrętke (zdjęcie nr 4)
    Naczynie wzbiorcze z manometrem (zdjecie nr 1 i 2)
    Wentylek w naczyniu wzbiorczym (zdjecie nr 5).

    Zanim Żona sprawdziła ciśnienie w naczyniu, na manometrze przy naczyniu było 4.0 bar.
    Gdy Żona zaczęła sprawdzać ciśnienie (trochę pewnie go uciekło) na manometrze przy naczyniu spadło do ok. 3.2 bar. Sprawdzaliśmy miernikiem ciśnienia samochodowym. Pokazało w naczyniu ok. 3.1 bar.
    Czy mogę założyć ze manometr przy naczyniu pokazuje zarówno ciśnienie wody w instalacji oraz ciśnienie w naczyniu przeponowym? Czy jest to tożsame?

    Na naczyniu jest informacja "gas charge 4.0 bar", rozumiem że tyle powinno być w naczyniu?
    Skoro mam 3.2 to czy mam dopompować cisnienie w naczyniu?
    Jeśli tak, to powinienem :
    - zamknąć dopływ zimnej wody do instalacji,
    - odkręcić kran z ciepłą wodą aby spuścić ciepłą wode (czy mam spuścić wszystko czy tylko trochę?
    - dopompować naczynie wzbiorcze,
    Czy dobra kolejność?
    Skąd wynika tak duże ciśnienie jestem w szoku w moim co jest 1 atmosfera

Strona 179 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony