dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 107
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    bo jest i pomaga. Jak wszystko może się zepsuć i zużyć. Dotyczy to zarówno Pompy Ciepła, Pieca gazowego, grzałki elektrycznej... Niestety w przypadku awarii drogiego sprzętu koszty naprawy idą w tysiące PLN.
    Zawsze też można kupic najtańsze konwektory czy frelki z allegro i płacić 1500pln/ miesiąc w sezonie zimowym
    grzejnik kosztuje 200 zł i ma trwałosc 50 lat a PC kosztuje 20 tys wymaga serwisu i po 20 ltach idzie na śmietnik ale nie to jest to samo weź się póknij
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2020 o 12:34 Powód: słownictwo!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a po co tam pc i wodny układ ? jaka jest idea wywalenia 20*30 tys na pc żeby oszczędzać prąd który jest za darmo jakoś nie rozumiem
    Na ten dom zabraknie 20kkWh z bytowym i CWU. A to już są duże koszty przy zakupie pv.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    grzejnik kosztuje 200 zł i ma trwałosc 50 lat a PC kosztuje 20 tys wymaga serwisu i po 20 ltach idzie na śmietnik ale nie to jest to samo weź się póknij
    a gdzie ja ci napisałem ze to jest to samo? Naucz się czytać ze zrozumieniem.
    jedno i drugie zasilane są prądem, jedno i drugie mają tylko jeden cel tzn ogrzac twój dom. Grzałka może się przepalic pompa ciepła ulec awarii. tyle

    Taki dom na rok bedzie miał zapotrzebowanie na energie na ciepło i cwu w okolicach 15MWh . Jak autor założy Pv 10Kwp to zapotrzebowanie spadnie na 5-6 MWh /rok a to już jest do przełknięcia grzejąc prądem. Zresztą skoro dom jest już wybudowany to znaczy ze dostał pozwolenie na budowe. W projekcie musi byc opisany proponowany system ogrzania domu. Do autora tematu: co tam wpisali?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2020 o 12:34

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Na ten dom zabraknie 20kkWh z bytowym i CWU. A to już są duże koszty przy zakupie pv.
    Mogę jakoś bardziej zrozumiale prosić , bo nie bardzo rozumiem do 20 kkwh co to ma być? 20 000 kwh?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mogę jakoś bardziej zrozumiale prosić , bo nie bardzo rozumiem do 20 kkwh co to ma być? 20 000 kwh?
    Tak. 20 tys. kWh.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Panele, mimo szeroko zakrojonej propagandy są miernym produktem, który na dodatek co rok traci na i tak małej wydajności, by po upływie lat 15 przestać działać. Wspomnę jeszcze o awariach i uszkodzeniach, których może doświadczyć w każdych warunkach eksploatacyjnych.
    Ty tak na poważnie?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Interesujące jest, jak można być zwolennikiem tego, co jest w posiadaniu innych ? Panele, mimo szeroko zakrojonej propagandy są miernym produktem, który na dodatek co rok traci na i tak małej wydajności, by po upływie lat 15 przestać działać. Wspomnę jeszcze o awariach i uszkodzeniach, których może doświadczyć w każdych warunkach eksploatacyjnych.
    .
    I kury za domem przestają jaja znosić
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Ty tak na poważnie?
    a co szkodzi ? masz inne poczucie humoru ?

  9. #29
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Olać sprawę pomp ciepła paneli itp bo nie startuj bez 60 tys , kupić porządny kocioł na ekogroszek w 5-tej klasie za 7 tysi i grzać za grosze , co nie jest zabronione to jest dozwolone , obsługa takiego kotła np skam-pv to 1 minuta co miesiąc na czyszczenie bo to potyrlanie dwiema wajchami i tyle oraz raz w tygodniu zasypać zasyp ależ mi to wysiłek i filozofia a cała ta kasa wyłożyć na docieplenie lub upiększenie domu ,

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Olać sprawę pomp ciepła paneli itp bo nie startuj bez 60 tys , kupić porządny kocioł na ekogroszek w 5-tej klasie za 7 tysi i grzać za grosze , co nie jest zabronione to jest dozwolone , obsługa takiego kotła np skam-pv to 1 minuta co miesiąc na czyszczenie bo to potyrlanie dwiema wajchami i tyle oraz raz w tygodniu zasypać zasyp ależ mi to wysiłek i filozofia a cała ta kasa wyłożyć na docieplenie lub upiększenie domu ,
    we Wrocławiu mamy ustawę antysmogową. Na chwile obecną nie można montowac kotłów na paliwa stałe od 2028 zakaz palenia jakimikolwiek paliwami stałymi oprócz gazu i lekkiego opału.
    https://www.wroclaw.pl/srodowisko/o-...e-antysmogowej

    wczesniej czy pozniej pozostałe miasta też wprowadzą
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 31-01-2020 o 20:32

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ^^^
    Polska, rok 2020.
    Nie do wiary....

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukiElLuki Zobacz post
    Ogólnie to był mój pierwszy pomysł i stwierdziłem że najbardziej ekologiczny + najmniejsze koszty miesięcznie, ale trochę zgłupiałem jeśli chodzi o ceny pomp ciepła, są za 8, są za 30tyś i nie mam pojęcia, która powinna być do takiej instalacji
    Gdzie jak gdzie, ale we Wrocku i okolicach to na pewno jest się kogo zapytać o ofertę w temacie PC.
    Za 8k to do takiego domu PC PW nie kupisz. Ja na połowę mniejszy domek o wiele lepiej ocieplony mam wycenę za kompletną kotłownię i PC 6kW - 22,500 najtańszą a najwyższą 32 000.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    We Wrocławiu jest drogo i za 35k pln wątpie że uda mu się znaleźć porządną ekipę która mu całą instalację z kotłownią wykona do tak dużego domu. Co innego jakby to było 100m2 a tam jest 180. Sama porządna pompa w okolicach 12 kw to według cen internetowych oklice 24k PLn do tego instalacja robocizna podłączenie. Sam próbowałem ugryźć temat i pompy i reku i temat jak na razie odpuściłem i skupiam się na darmowym prądzie do zasilenia grzejników.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Tak. 20 tys. kWh.
    Hm to bardzo dużo albo masz dom o powierzchni 350m2 +6 osób albo kopalnię bitkojnów, skąd takie zużycie?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    We Wrocławiu jest drogo i za 35k pln wątpie że uda mu się znaleźć porządną ekipę która mu całą instalację z kotłownią wykona do tak dużego domu. Co innego jakby to było 100m2 a tam jest 180. Sama porządna pompa w okolicach 12 kw to według cen internetowych oklice 24k PLn do tego instalacja robocizna podłączenie. Sam próbowałem ugryźć temat i pompy i reku i temat jak na razie odpuściłem i skupiam się na darmowym prądzie do zasilenia grzejników.
    niekoniecznie zerknij na notatki pod filmikiem i na cały kanał

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    widziałem już tych panów. Wszystko fajnie i pięknie tylko nigdy w życiu nie wezmę i nikomu nie polecam wzięcia kogoś nie z mojego miasta albo okolicy do takiej roboty. Chodzi mi tylko i wyłącznie o serwis. A że już taki błąd popełniłem bo kupiłem okna w brzesku będąc z Wrocławia ( połasiłem się o pare PLN ) to wiem jak wygląda serwis " na odległość" Jak możesz polec kogoś z Wrocławia

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Hm to bardzo dużo albo masz dom o powierzchni 350m2 +6 osób albo kopalnię bitkojnów, skąd takie zużycie?
    Odniosłem się do domu z pierwszego postu, czyli 180m2 plus 12cm styro na elewacji i propozycji zbilansowania prądu pv.
    Ja aktualnie zużywam 10tys kWh na rok za całość i płaciłem 3200zł z faktur.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    widziałem już tych panów. Wszystko fajnie i pięknie tylko nigdy w życiu nie wezmę i nikomu nie polecam wzięcia kogoś nie z mojego miasta albo okolicy do takiej roboty. Chodzi mi tylko i wyłącznie o serwis. A że już taki błąd popełniłem bo kupiłem okna w brzesku będąc z Wrocławia ( połasiłem się o pare PLN ) to wiem jak wygląda serwis " na odległość" Jak możesz polec kogoś z Wrocławia
    no u nich pc wychodzi 8 tys a nie 30 tys ta różnica to nie jest parę złotych poza tym jeżdżą do Krakowa to może do Wrocławia też się wybiorą. Na razie nie widziałem niezadowolonych z ich usług.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Odniosłem się do domu z pierwszego postu, czyli 180m2 plus 12cm styro na elewacji i propozycji zbilansowania prądu pv.
    Ja aktualnie zużywam 10tys kWh na rok za całość i płaciłem 3200zł z faktur.
    Spore zużycie ale koszt super czyżby Tauron gliwicki?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Spore zużycie ale koszt super czyżby Tauron gliwicki?
    Tauron gliwicki.
    A wychodzi, że mogę mieć jeszcze taniej Tylko opłaty stałe do góry pójdą, jednak cena za kWh to zrównoważy i da troszkę oszczędności przy ogólnym rozrachunku.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7903023
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 01-02-2020 o 10:34
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony