dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 23
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 450
  1. #421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Przeniesie się w zaświaty czy na inna planetę ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #422

    Domyślnie

    Jeżeli gospodarka klęknie, a raczej tak będzie, to za kilka, może kilkanaście miesięcy problem będą mieli pracownicy umysłowi, zaś pracownicy fizyczni (a przynajmniej ci co potrafia coś zrobić rękoma) będą w cenie. Zawsze będą potrzebni hydraulicy, elektrycy czy dekarze. Niestety dla inteligencji nadchodzą ciężkie czasy...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #423
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jeżeli gospodarka klęknie, a raczej tak będzie, to za kilka, może kilkanaście miesięcy problem będą mieli pracownicy umysłowi, zaś pracownicy fizyczni (a przynajmniej ci co potrafia coś zrobić rękoma) będą w cenie. Zawsze będą potrzebni hydraulicy, elektrycy czy dekarze. Niestety dla inteligencji nadchodzą ciężkie czasy...
    Niestety nie do końca. Umyslowi dalej beda potrzebni, ale ich dynamika przyrostu wynagrodzen mocno wyhamuje i oczywiscie nie obedzie sie bez zwolnien grupowych/restrukturyzacji/konsolidacji w wielu obszarach, ale po czystkach raczej tenencja bedzie bardziej optymistyczna niz u fizycznych.

    Co do fizycznych to tu bedzie dramat - konsumpcja stopnieje, na dlugi okres czasu, wiele firm nie wytrzyma kryzysu, bezrobocie wsrod fizycznych wlasnie pojdzie w gore a wynagrodzenia przez to w dol w o okolice minimalnej, ktora bedzie zamrozona wlasciwie na najblizsze 2 lata. Ludzie majac mniej pieniedzy zaczna myslec czy do najprostszej sprawy wolac hydraulika/elektryka/czy nie da sie samemu ( z pomocą youtubea), zlecen bedzie znacznie mniej takze ze sila nabywcza stopnieje, a co za tym idzie stawki beda musialy u prywatnych fizycznych specjalistow takze pojsc w dol.

  4. #424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jeżeli gospodarka klęknie, a raczej tak będzie, to za kilka, może kilkanaście miesięcy problem będą mieli pracownicy umysłowi, zaś pracownicy fizyczni (a przynajmniej ci co potrafia coś zrobić rękoma) będą w cenie. Zawsze będą potrzebni hydraulicy, elektrycy czy dekarze. Niestety dla inteligencji nadchodzą ciężkie czasy...
    Mądry i zaradny umysłowy sam sobie naprawi a pracownik fizyczny sam się wyleczy.
    Taki lekki żart.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #425

    Domyślnie

    Już widzę jak makler czy inny freelancer wymienia zawór w grzejniku

    Ps. Trzeba sobie przypomnieć ZPT
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 20-03-2020 o 17:29
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  6. #426
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakiś jesteś odderwany od rzeczywistości. Po pierwsze -owszem, duże domy się buduje,ale małych jednak więcej, po drugie, jak komuś kryzys przetrzepie kieszenie, to właśnie z uwagi na koszt wykończenia dużego domu będzie musiał zejść z półkę niżej z materiałami i fachowcami.
    Nie jestem oderwany tylko się nie zrozumieliśmy. Pisząc "pałace" miałem na myśli jakość a nie wielkość.

  7. #427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Nie jestem oderwany tylko się nie zrozumieliśmy. Pisząc "pałace" miałem na myśli jakość a nie wielkość.
    Ale to nie zmienia faktu, że wielubudujących kupuje w Obi i Cast., a sporà część z tych, co kupują glazurę po 300zł m2 po epidemii może być po prostu na nią nie stać i też potulnie pojadą do Obi. I poszukają glazurnika za odpowiednio mniejszą kwotę


    Zaklinasz rzeczywistość, bo z tego żyjesz, ale na rzeczywistość marny to ma wpływ...

  8. #428
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zaklinasz rzeczywistość, bo z tego żyjesz, ale na rzeczywistość marny to ma wpływ...
    Z dwojga złego wolę to, niż wróżenie innym upadłości, bo ktoś poczuł się ostatnio "skrojony", lub mu sen z powiek spędza szukanie taniego fachowca

  9. #429

    Domyślnie

    Macierze matematyczne mówią o kilku milionach chorych i kilkaset zmarłych. Dostaniecie takie info na koncu

  10. #430

    Domyślnie

    Kilkaset tysięcy

  11. #431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Gdzie te kilkaset tysięcy ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Gdzie te kilkaset tysięcy ??
    Policzyli razem z 1000+ jak ktoś pobierał i tak wyszło

  13. #433
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    30 kwietnia 2020.

    A potem dogrywka od 15 listopada
    Kawki we Włoszech nie uświadczysz już za 0,8-1,2 €. Mam nadzieję że epidemia minie i otworzą granice do czerwca.

  14. #434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Kawki we Włoszech nie uświadczysz już za 0,8-1,2 €. Mam nadzieję że epidemia minie i otworzą granice do czerwca.
    Po takiej kompromitacji jechać do tych syfiarzy , nigdy w życiu

  15. #435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja chętnie pojadę, lubię włoskie klimaty - w tym roku na przełomie lipca/sierpnia miała być Toskania, ale byc może trzeba będzie przełożyć na przyszły rok...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja chętnie pojadę, lubię włoskie klimaty - w tym roku na przełomie lipca/sierpnia miała być Toskania, ale byc może trzeba będzie przełożyć na przyszły rok...
    No nie ja nie mogę jest mi niedobrze kraj piękny ale poczekam aż się nieco odludni bo to masakra.
    w tej szerokości geograficznej wszystkie kraje sa fajniejsze bo ie ma w nich Włochów.

  17. #437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    Macierze matematyczne mówią o kilku milionach chorych i kilkaset zmarłych. Dostaniecie takie info na koncu
    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    Kilkaset tysięcy
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Gdzie te kilkaset tysięcy ??
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Policzyli razem z 1000+ jak ktoś pobierał i tak wyszło
    Pytałem czy w Polsce czy na całym świecie.
    Bo macierze matematyczne to nie przelewki
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Macierz to bardzo dawne określenie matki jakoś mam takie skojarzenie w miarę sensowne. No owszem to są takie również pojebane tabelki i cyferki do dziś nie wiem po chuj to komu no morze żeby gdybać na temat epidemii

  19. #439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Tak, mać i macierz.
    zyhu maił chyba na myśli macierz matematyczną jako "cóś" niesłychanie mądrego co daje takie wyniki o których maluczkim nie śniło się.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #440
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Swego czasu udzieliłeś mi porady:
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ... pomysl trochę
    Dziękuję, skorzystałem

    Pozwól, że teraz się odwdzięczę i udzielę Tobie:
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja będzie hujowo
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Macierz to bardzo dawne określenie matki jakoś mam takie skojarzenie w miarę sensowne. No owszem to są takie również pojebane tabelki i cyferki do dziś nie wiem po chuj to komu no morze żeby gdybać na temat epidemii
    ... jeżeli nie znasz zasad ortografi "morze" się to "hujowo" czytać ... więc może korzystaj ze słowników
    unde venis et quo tendis

Strona 22 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony