dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 626 z 757
Pokaż wyniki od 12.501 do 12.520 z 15132
  1. #12501

    Domyślnie

    Cytat Napisał slayerrr Zobacz post
    Dziękuję @qbek17. Czyli podsumowując muszę szukać 25 l, może 30 l? z głowicą Clack, sterownik CK Pallas i złożem Lewatit. Coś takiego wydaje się ok? https://akwa-filtry.pl/sklep-filtry/...-25l-clack-pl/ 30 l za 100 zł więcej. Jakiś filtr wstępny jest konieczny do tego?
    Ewentualnie wersja duo - https://akwa-filtry.pl/sklep-filtry/...-clack-pl-duo/

  2. #12502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał slayerrr Zobacz post
    Dziękuję @qbek17. Czyli podsumowując muszę szukać 25 l, może 30 l?
    Raczej 25 niż 30 litrów.

    Jakiś filtr wstępny jest konieczny do tego?
    Zalecany

  3. #12503
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miloszk
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    534
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hydraulik który miał mi dać wycenę na montaż Aqua-Soft Eco, mówi, że w/g niego nie ma co dopłacać do wersji Basic, bo tych Eco zamontował ludziom bardzo dużo i nie ma żadnych zgłoszeń awarii.

    Ja wybrałem Basic, bo jest tutaj polecany, ale tak naprawdę nie bardzo wiem jaką technicznie ma przewagę nad Eco, mógłby mi ktoś wyjaśnić, żebym wiedział co odpowiedzieć hydraulikowi?
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    O ile widzę na zdjęciach to w Eco jest chińska głowica RX. Nie wiadomo też jakie jest złoże... to dość kluczowe różnice

    ok, chińska głowica RX, czyli jest obawa że się rozleci szybciej niż nie-chińska, czy jeszcze coś?
    o złoże mogę zapytać w aqua-soft, a jakie powinno być?

  4. #12504
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie czy membrana hydroforu moze smierdziec?

    Mam pytanie, woda z wierconej studni byla bez zapachow i smaku, po jakims czasie odkrecilem kran i poczulem smrod. ale znowu po wypuszczeniu calego hydrofora wody i ponownym napelnieniu (2 razy) przestalo. Czy to normalne ze membrana hydroforu tak smierdzi? Mam polski hydrofor stojacy.

  5. #12505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Mam pytanie, woda z wierconej studni byla bez zapachow i smaku, po jakims czasie odkrecilem kran i poczulem smrod. ale znowu po wypuszczeniu calego hydrofora wody i ponownym napelnieniu (2 razy) przestalo. Czy to normalne ze membrana hydroforu tak smierdzi? Mam polski hydrofor stojacy.
    A ten zapach to gumy, paliwa, jaj, czy jakiś inny?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #12506
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Mam pytanie, woda z wierconej studni byla bez zapachow i smaku, po jakims czasie odkrecilem kran i poczulem smrod. ale znowu po wypuszczeniu calego hydrofora wody i ponownym napelnieniu (2 razy) przestalo. Czy to normalne ze membrana hydroforu tak smierdzi? Mam polski hydrofor stojacy.
    Badałeś bakterie w wodzie ze studni? Jak duży jest ten hydrofor? Ile wody dziennie zużywasz (czy jest przez niego przepływ regularny czy raczej woda stoi)??

  7. #12507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stef4n

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    82-121
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cześć,

    Posiadam system uzdatniania na głowicy clack ze złożem crystal right, dokładnie ten zestaw:

    https://sklep.washservice.pl/zasib-d...-cr-13-54.html

    Mam problem, ponieważ wczoraj pierwszy raz po zamontowaniu licznika zobaczyłem, że zużywa on ponad 1m3 wody do regneracji.

    Ustawienia mam zrobione wg. tego dokumentu:

    https://www.fountainsofteners.co.uk/...er_Systems.pdf - strona 13

    Jeżeli chodzi o parametry instalacji, to:

    przepływ około 75 l / min
    4.6 (hydrofor załącza się przy 3, pompa przy podlewaniu daje radę dobijać do 4) bar

    Parametry wody:

    https://zapodaj.net/images/47e32844fd362.png

    Czy tak duże zużycie wody jest normalne podczas regeneracji?

  8. #12508

    Domyślnie

    Cześć,
    zgłębiłem temat od samego rana
    woda z wodociągu + kanalizacja
    Twardość wody 19 wg skali Niemieckiej
    3 osoby w domu w drodze 4 zużycie wyszlo mi 14 miesiecznie, ale to czasy kwarantanny wiec podejrzeważ że lekko podwyższone.
    Plany sa żeby zmiekczyć do 0, plus na kuchnie wypuścic twardszą
    ewentualnie wszedzie w granicach 4

    szacuje wielkość 30 ewentualnie 35 złoża
    budżet ok 3k

    po zgłębieniu tematy głowica CLACK PALLAS , złoże Lewatit
    z racji słabych opini odpadaja sklepy Blue Water oraz technika wody
    jedyne co znalazłem to https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    chociaż preferowałbym dwuelementowy, ewentualnie samodzielny montaż duże klocki lego Nie znalazłem sklepu z czesciami...

    Preośba o pomoc, nakierowanie w którą stronę podążyć.
    Z góry dzięki

  9. #12509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał stef4n Zobacz post
    Cześć,

    Posiadam system uzdatniania na głowicy clack ze złożem crystal right, dokładnie ten zestaw:

    https://sklep.washservice.pl/zasib-d...-cr-13-54.html

    Mam problem, ponieważ wczoraj pierwszy raz po zamontowaniu licznika zobaczyłem, że zużywa on ponad 1m3 wody do regneracji.

    Ustawienia mam zrobione wg. tego dokumentu:

    https://www.fountainsofteners.co.uk/...er_Systems.pdf - strona 13

    Jeżeli chodzi o parametry instalacji, to:

    przepływ około 75 l / min
    4.6 (hydrofor załącza się przy 3, pompa przy podlewaniu daje radę dobijać do 4) bar

    Parametry wody:

    https://zapodaj.net/images/47e32844fd362.png

    Czy tak duże zużycie wody jest normalne podczas regeneracji?
    Po pierwsze wygląda na to, że masz złe ustawienia.
    W pierwszym linku masz podane ustawienia jakie powinny być do regeneracji. Te z drugiego linku są zupełnie "z dupy"

    Po drugie możesz mieć coś nie tak w głowicy (np. nieprawidłowy lub brak restryktora płukania).
    Takie ilości wody są raczej niespotykane przy takiej wielkości systemie.

  10. #12510
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał klerus Zobacz post
    Cześć,
    zgłębiłem temat od samego rana
    woda z wodociągu + kanalizacja
    Twardość wody 19 wg skali Niemieckiej
    3 osoby w domu w drodze 4 zużycie wyszlo mi 14 miesiecznie, ale to czasy kwarantanny wiec podejrzeważ że lekko podwyższone.
    Plany sa żeby zmiekczyć do 0, plus na kuchnie wypuścic twardszą
    ewentualnie wszedzie w granicach 4

    szacuje wielkość 30 ewentualnie 35 złoża
    budżet ok 3k

    po zgłębieniu tematy głowica CLACK PALLAS , złoże Lewatit
    z racji słabych opini odpadaja sklepy Blue Water oraz technika wody
    jedyne co znalazłem to https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    chociaż preferowałbym dwuelementowy, ewentualnie samodzielny montaż duże klocki lego Nie znalazłem sklepu z czesciami...

    Preośba o pomoc, nakierowanie w którą stronę podążyć.
    Z góry dzięki
    Zachęcam do zapoznania się z urządzeniami marki Ecoperla. Zmiękczacz Ecoperla Softower S posiada głowicę sterującą Clack Pallas UF, złoże Lewatit (30l) oraz jest dwuelementowy.

    https://www.youtube.com/watch?v=XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #12511
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Posiadam zestaw Supreme soft od 3 lat. Wszystko było spoko do momentu kiedy na wiosnę postanowiłem wyczyścić urządzenie ze zbrylonej soli we wewnątrz.
    Poodłączałem więc wszystko i usunąłem starą sól. Zasypałem nową i od tamtej pory woda nie jest zmiękczona do poziomu który jest ustawiony.

    Co i w jaki sposób sprawdzić po kolei? Jak znaleźć przyczyne i jak ją usunąć?

    I jeszcze jedno: Cykl regeneracji to 3 komunikaty:
    UZUPELNIC SOL - w tym etapie napełniany jest zbiornik wodą, w celu wytworzenia wody z rozpuszczoną solą - w trybie automatycznym skąd system wie, że wody jest wystarczająca ilość? Czy zamknięcie pływaka powoduje wzrost ciśnienia i jest tam jakiś przełącznik ciśnieniowy, który przełącza do kolejnego kroku?
    ZASOLENIE - co tu się dzieje w procesie, jaki jest efekt i skąd automat wie, że ma przejść do kolejnego kroku?
    RGN:XXX CYKY:ZZZ - co tu się dzieje? od czego zależy liczba XXX? u mnie cały czas XXX jest równy ZZZ, i co jakiś czas pomniejsza się o 1. Skąd system wie kiedy cykl jest zakończony i zmniejsza go o 1? za literkami CYK teraz jest liczba 3 - co ona oznacza?
    Ostatnio edytowane przez boru ; 27-06-2020 o 14:11

  12. #12512
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    W pierwszej kolejności sprawdziłem układ z pływakiem. Wyciągnąłem całe ustrojstwo i zastanawia mnie działanie tego elementu na zdjęciu.
    Jak dmucham leciuteńko w mniejszy otwór to przepływ jest. Natomiast jak dmuchnę delikatnie mocniej to się przytyka i przepływ jest bardzo słaby. Natomiast jak dmucham w duży otwór to przepływ jest OK.
    Niestety chyba ten element jest nierozbieralny - jeżeli jest zepsuty to jak go namierzyć? gdzie kupić?
    Ostatnio edytowane przez boru ; 27-06-2020 o 16:04

  13. #12513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    W pierwszej kolejności sprawdziłem układ z pływakiem. Wyciągnąłem całe ustrojstwo i zastanawia mnie działanie tego elementu na zdjęciu.
    Jak dmucham leciuteńko w mniejszy otwór to przepływ jest. Natomiast jak dmuchnę delikatnie mocniej to się przytyka i przepływ jest bardzo słaby. Natomiast jak dmucham w duży otwór to przepływ jest OK.
    Niestety chyba ten element jest nierozbieralny - jeżeli jest zepsuty to jak go namierzyć? gdzie kupić?
    To co rozebrałeś to tylko część zaworu solankowego. Regulacja przepływu jest gdzie indziej (w głowicy lub na pływaku).
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 28-06-2020 o 12:13

  14. #12514
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Posiadam zestaw Supreme soft od 3 lat. Wszystko było spoko do momentu kiedy na wiosnę postanowiłem wyczyścić urządzenie ze zbrylonej soli we wewnątrz.
    Poodłączałem więc wszystko i usunąłem starą sól. Zasypałem nową i od tamtej pory woda nie jest zmiękczona do poziomu który jest ustawiony.

    Co i w jaki sposób sprawdzić po kolei? Jak znaleźć przyczyne i jak ją usunąć?

    I jeszcze jedno: Cykl regeneracji to 3 komunikaty:
    UZUPELNIC SOL - w tym etapie napełniany jest zbiornik wodą, w celu wytworzenia wody z rozpuszczoną solą - w trybie automatycznym skąd system wie, że wody jest wystarczająca ilość? Czy zamknięcie pływaka powoduje wzrost ciśnienia i jest tam jakiś przełącznik ciśnieniowy, który przełącza do kolejnego kroku?
    ZASOLENIE - co tu się dzieje w procesie, jaki jest efekt i skąd automat wie, że ma przejść do kolejnego kroku?
    RGN:XXX CYKY:ZZZ - co tu się dzieje? od czego zależy liczba XXX? u mnie cały czas XXX jest równy ZZZ, i co jakiś czas pomniejsza się o 1. Skąd system wie kiedy cykl jest zakończony i zmniejsza go o 1? za literkami CYK teraz jest liczba 3 - co ona oznacza?
    Sól potrzebuje czasu na rozpuszczenie - to kwestia godzin. Jak cykl zasysania solanki rozpoczyna się od razu po jej nalaniu to ilość soli może być zbyt niska...
    A skąd system wie? Zazwyczaj jest odliczany czas napełniania lub nalewa się do odcięcia przez pływak.

  15. #12515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To co rozebrałeś to tylko część zaworu solankowego. Regulacja przepływu jest gdzie indziej (w głowicy lub na pływaku).
    to co na zdjęciu to część która jest na samym dole w rurze fi 80mm, do której jest doprowadzana woda węzykiem i potem w kolejnym kroku zasysana jest woda.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sól potrzebuje czasu na rozpuszczenie - to kwestia godzin. Jak cykl zasysania solanki rozpoczyna się od razu po jej nalaniu to ilość soli może być zbyt niska..
    czyli to jest ten etap ZASOLENIE

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A skąd system wie? Zazwyczaj jest odliczany czas napełniania lub nalewa się do odcięcia przez pływak.
    właśnie tutaj chciałbym się dowiedzieć jak jest konkretnie w przypadku tego systemu - wtedy mogę sprawdzić kiedy coś jest nie tak

  16. #12516
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    to co na zdjęciu to część która jest na samym dole w rurze fi 80mm, do której jest doprowadzana woda węzykiem i potem w kolejnym kroku zasysana jest woda.
    Zgadza się. Ale ta część nie ma żadnej "funkcji", to tylko kształtka... do której wkręca się pozostałe elementy "funkcyjne". Jeśli ta część się przytyka to sprawdź czy nie ma w niej czegoś co ją blokuje.

    czyli to jest ten etap ZASOLENIE
    Ile trwa ten etap? Zasolenie to raczej zasysanie solanki do zbiornika ze złożem...

    właśnie tutaj chciałbym się dowiedzieć jak jest konkretnie w przypadku tego systemu - wtedy mogę sprawdzić kiedy coś jest nie tak
    To już pytanie do kogoś kto zna ten konkretny system (czasami to kwestia typu głowicy, a czasami tylko jej ustawień albo konfiguracji sprzętowej danego zestawu).

  17. #12517
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zgadza się. Ale ta część nie ma żadnej "funkcji", to tylko kształtka... do której wkręca się pozostałe elementy "funkcyjne". Jeśli ta część się przytyka to sprawdź czy nie ma w niej czegoś co ją blokuje
    w tej kształtce jest coś co blokuje ten przepływ i wg mnie jest to coś co zostało tam umieszczone specjalnie

    inne pytanie: Czy proces regeneracji wystartuje jak korzysta się z wody (np. jak ktoś się kąpie?) Jeżeli tak, to czy wtedy woda nie przechodzi przez złoże? Jeżeli przechodiz, to może okazać się, że woda będzie słona?

  18. #12518

    Domyślnie

    Witam.
    Zwracam się z prośbą o pomoc w złożeniu stacji zmiękczającej. Chcę zrobić tzw. składaka ale na pożadnych podzespołach.
    Dobrałem nastepujace podzespoły:
    -Głowica Clack WSi CI objętościowo - czasowa z mixingiem przeciwprądowy
    -Butla 10x44 tylko jaki producent?(Pojemność złoża dobrałem 35 dla moich potrzeb)
    - złoże firm lewatit monosferyczne (tylko jak policzyć jaka ilość mi jest potrzebna do tej butli ?jakiś wzór występuje?)
    - Zbiornik na sól 75 l ( jaki producent?)
    Twardość wody jaka jest u mnie w domu to 20 dpH ( mierzyłem testem kropelkowym).Rozbiór wody jest w granicach 12m3 na miesiac(srednio) maks w przyszłości 15m3. Jakieś trudności będą w ustawieniu fabrycznej głowicy ? Zdolność manualne mam , praktyka hydrauliczna też jest więc ze złożeniem tego wszystkiego nie powinno być problemu.
    Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam!

  19. #12519

    Domyślnie

    Mam do wyboru zbiornik firmy:
    Structurd
    Canature
    Wave cyber
    Do tego mi jest potrzebna jakaś redukcja uszczelka?
    Zbiornik na sól:
    Głowica STEROWNIK WS1 CI - OBJĘTOŚCIOWO / CZASOWY MIXING 5 PRZYCISKÓW i tu też mam do wyboru:
    WS1 CI Regeneracyjny - Objętościowy
    WS1 CI Regeneracyjny - Czasowy
    WS1 CI Regeneracyjny – objętościowy Upflow Mixing
    WS1 CI Regeneracyjny – objętościowy Upflow Mixing
    Którą wybrać? Mam rozumieć że Inżektor i zasilacz to są osobne elementy i trzeba je dokupić?
    Zbiornik na solankę również nie wiem który wybrać?
    ZBIORNIK Z POKRYWĄ EUROTROL
    ZBIORNIK SOLANKI CLACK
    ZBIORNIKI CANATURE
    Plus do tego ruszt?
    Czy coś mi jeszcze będzie potrzebne ? Jakieś wężyki itp?

  20. #12520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    w tej kształtce jest coś co blokuje ten przepływ i wg mnie jest to coś co zostało tam umieszczone specjalnie
    Może masz jakiś "inny model"

    inne pytanie: Czy proces regeneracji wystartuje jak korzysta się z wody (np. jak ktoś się kąpie?) Jeżeli tak, to czy wtedy woda nie przechodzi przez złoże? Jeżeli przechodiz, to może okazać się, że woda będzie słona?
    To zależy od głowicy. W Clacku jest "wewnętrzny bypass", który w czasie regeneracji dzieli strumień wody surowej na regenerację i do instalacji. Ale jak jest w Twojej głowicy - tego nie powiem.

Strona 626 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony