dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1908

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Dom domowi nierówny, jak i lokalizacja. Odchyłka temperatury, wilgotność, zachmurzenie.

    Ale i tak porównuję się z waszym zużyciem ... i jest podobnie do niektórych.
    Po uwzględnieniu zużycia przez dom, wskazań dobowych eLicznik i danych z falownika.

    Październik od 14 - 31 poszło na CO - 177,56 kWh i CWU - 38,20 kWh
    Listopad na CO - 387,16 kWh i CWU - 50,3 kWh

    Pierwsze dwa dni grudnia już spory wzrost 1 grudnia PC= 23,9 kWh\doba, ale przy -3 / -5°C kompresor długo z rana startował z przerwami na rozmrażanie.
    To o 21 godz. uruchomiłem bezpiecznik od grzałek i szok 2 grudzień podobna pogoda, a poszło na PC z grzałką 45,7 kWh\doba.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykres_licznik.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	450825

    Jak przy kompresorze zużycie godzinowe PC+dom wahało się między 1,8-2,3 kWh - to grzałki podbiły zużycie 4 razy w ciągu doby o 2,5 do 4,5 kWh.
    Muszę poeksperymentować, teraz gdy temp. na dworze waha się między -6 a -2°C, PC po kilka godzin w nocy robi przerwy w pracy, potem zmrożona gdy woda w CO ma 19°C to ma problem z rozkręceniem temp. w CO.
    W dzień harmonogram mam ustawiony +22°C a noc 21°C - zmieniłem w poniedziałek, bo przy 20°C na noc temp. w domu potrafiła nad ranem spaść do +19,3°C.

    Za październik trochę dużo wyszło bo w dzień grzałem do wyższych temp. na harmonogramie - harmonogram obniżyłem w pierwszej połowie listopada i przedwczoraj zmieniłem kolejny raz z trzech temp. w ciągu doby 20 / 21 / 22°C do obecnie dwóch 21 i 22°C - powoli go dopracowuję.
    Gdy miałem 20°C na noc - to rano szło więcej prądu na podniesienie temp. z 20 do 22°C.
    Teraz gdy jest 1°C różnicy między dniem a nocą - rozkład poboru prądu jest bardziej równomierny - ale to muszę jeszcze potwierdzić dalszą obserwacją w kolejnych dniach.

    Te temp. wykazuje Madoka umieszczony na ścianie na wysokości 1,5 metra w centralnym punkcie parteru. Realnie wg termometrów stojących na stoliku w pokoju 0,5 metra nad podłogą jest 0,7 do 1°C mniej.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 01-01-2021 o 12:47
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony