dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 643 z 1022
Pokaż wyniki od 12.841 do 12.860 z 20440
  1. #12841
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek30

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Bardzo zadowolonym , ja mam bardzo prosty układ . Stara instalacja , grube rury , żeliwne grzejniki , pompa podłączona bezpośrednio do instalacji , tylko zawór przełączający na CWU , filtr Flamco i tyle. Zład wody około 200 litrów. To tak w wielkim skrócie.

  2. #12842
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raflan Zobacz post
    Pompę mam jednowentylatorową a dokładnie Panasonic KIT-WC09J3E5-1-SM Gen J,1F,9kW.
    Ogrzewam 130m2
    A u ciebie jak często te defrosty masz?
    Ja mam T-CAP 9kW, jest to jednostka dwuwentylatorowa, jak tu kolega zauważył z dużym wymiennikiem. Z tego względu teoretycznie skoro ma większy wymiennik, to przy podobnej chwilowej mocy grzewczej będzie się wolniej obladzała.
    Fakt, jest taki że u mnie to zjawisko prawie jest niezauważalne, ale to z innych powodów.
    Mam za mocna pompę ( przez większość sezonu ) do tego domu, który jest ciepły, ma dużą akumulację i do tego mam same grzejniki.
    Z tych względów pompa pracuje na termostacie pokojowym z ustawieniem w dzień 22,4st/c i na noc z obniżeniem do 22st/c, z histerezą 0.4st/c.
    Na zasilaniu prawie zawsze jest 37st/c, powrót 34st/c., przynajmniej do -5st/c w nocy ( więcej w te dwa sezony nie było jak na razie ).
    Te wszystkie czynniki powodują, że w takich temperaturach jak teraz ( 0 w nocy, +2 w dzień ) ta pompa pracuje w cyklach wg. termostatu, z 1.5h. grzeje, i 0.5-1h nie pracuje. Oczywiście jak cieplej to pracuje z 45min i potem długo stoi.
    W związku z powyższym, jak pracuje to nie zdąży się oszronić, a jak się oszroni, to sama się od szroni, bo nie pracuje, a na dworze temperatura dodatnia.
    A w nocy jak jest delikatnie w minusie, to po obniżeniu temperatury na noc, też z 2-3 godz. nie pracuje, a potem gdzieś nad ranem sie zaszroni to może jest z jeden defrost na dzień.
    Dom ma dużą akumulację - cegła, z tego względu komfort cieplny mam, choć jak każdy wie jak grzeją grzejniki to jest przyjemniej, ale niewielka róznica, nikomu to nie przeszkadza.
    Defrosty i to też rzadkie raz na 2godz może, to dopiero mam jak temperatury były cały czas ujemne.
    A wiem kiedy mam defrost, bo mamy małego pieska i przy tym defroście, gdzie ona wydaje piski, to ten pies wariuje. To gdybym miał to tak często jak Ty, to pewnie bym sie musiał psa pozbyć, bo by tego nie wytrzymał.
    Tak na marginesie, teraz sprawdzałem ilości zał/wył i czas pracy, to od 28.11.2020 ( kiedy warunki do defrostów są cały czas ), to mam 203zał/wył i 202godz. pracy. A że, jak mowilem u mnie defrost odbywa się dwu etapowo i zawsze jest przy tym dwa zał/wył. To wychodzi, że w tym czasie średnia praca na dobę to 14.5h, a wszystkie zał/wył przypadały na cykl pracy regulatora pokojowego.
    Na te chwilę, pompa uruchomiona 05.09.2019r i mam 4102 zał/wył i 3037h.pracy i nic nie myślę zmieniać.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  3. #12843

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ja mam T-CAP 9kW, jest to jednostka dwuwentylatorowa, jak tu kolega zauważył z dużym wymiennikiem. Z tego względu teoretycznie skoro ma większy wymiennik, to przy podobnej chwilowej mocy grzewczej będzie się wolniej obladzała.
    Fakt, jest taki że u mnie to zjawisko prawie jest niezauważalne, ale to z innych powodów.
    Mam za mocna pompę ( przez większość sezonu ) do tego domu, który jest ciepły, ma dużą akumulację i do tego mam same grzejniki.
    Z tych względów pompa pracuje na termostacie pokojowym z ustawieniem w dzień 22,4st/c i na noc z obniżeniem do 22st/c, z histerezą 0.4st/c.
    Na zasilaniu prawie zawsze jest 37st/c, powrót 34st/c., przynajmniej do -5st/c w nocy ( więcej w te dwa sezony nie było jak na razie ).
    Te wszystkie czynniki powodują, że w takich temperaturach jak teraz ( 0 w nocy, +2 w dzień ) ta pompa pracuje w cyklach wg. termostatu, z 1.5h. grzeje, i 0.5-1h nie pracuje. Oczywiście jak cieplej to pracuje z 45min i potem długo stoi.
    W związku z powyższym, jak pracuje to nie zdąży się oszronić, a jak się oszroni, to sama się od szroni, bo nie pracuje, a na dworze temperatura dodatnia.
    A w nocy jak jest delikatnie w minusie, to po obniżeniu temperatury na noc, też z 2-3 godz. nie pracuje, a potem gdzieś nad ranem sie zaszroni to może jest z jeden defrost na dzień.
    Dom ma dużą akumulację - cegła, z tego względu komfort cieplny mam, choć jak każdy wie jak grzeją grzejniki to jest przyjemniej, ale niewielka róznica, nikomu to nie przeszkadza.
    Defrosty i to też rzadkie raz na 2godz może, to dopiero mam jak temperatury były cały czas ujemne.
    A wiem kiedy mam defrost, bo mamy małego pieska i przy tym defroście, gdzie ona wydaje piski, to ten pies wariuje. To gdybym miał to tak często jak Ty, to pewnie bym sie musiał psa pozbyć, bo by tego nie wytrzymał.
    Tak na marginesie, teraz sprawdzałem ilości zał/wył i czas pracy, to od 28.11.2020 ( kiedy warunki do defrostów są cały czas ), to mam 203zał/wył i 202godz. pracy. A że, jak mowilem u mnie defrost odbywa się dwu etapowo i zawsze jest przy tym dwa zał/wył. To wychodzi, że w tym czasie średnia praca na dobę to 14.5h, a wszystkie zał/wył przypadały na cykl pracy regulatora pokojowego.
    Na te chwilę, pompa uruchomiona 05.09.2019r i mam 4102 zał/wył i 3037h.pracy i nic nie myślę zmieniać.
    Jak to jest bo ja tego nie pojmuję. Ty mówisz że dom masz ciepły ( złudzenie) ja uważam swój za przeciętny i grzeję 220m2 mur czterowarstwowy pompa taka sama jak u ciebie czas pracy pompy podobny bo 15h a powierzchnia mojego sporo większa. Ty masz za 14 dni 202h/pracy a ja za 44 dni 620h
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #12844
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Szybkie pytanie.
    Model H. Czy opcja nazwana w menu [Zbiornik: Czas wygrz zb. Zakres -12 st. C ~ -2 st. C] to właśnie delta - spadek temperatury wody w zbiorniku, który uruchamia jej podgrzanie?
    Ze względu na tylko 6 pozycji w harmonogramie chciałem posterować grzaniem za pomocą spadku temperatury (zabrakło mi pozycji wyłączenia grzania wody) i potrzebuję ten parametr.
    PC SDC09H3E8

  5. #12845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Szybkie pytanie.
    Model H. Czy opcja nazwana w menu [Zbiornik: Czas wygrz zb. Zakres -12 st. C ~ -2 st. C] to właśnie delta - spadek temperatury wody w zbiorniku, który uruchamia jej podgrzanie?
    Ze względu na tylko 6 pozycji w harmonogramie chciałem posterować grzaniem za pomocą spadku temperatury (zabrakło mi pozycji wyłączenia grzania wody) i potrzebuję ten parametr.
    Ja mam CWU puszczoną w samopas.grzeję do 43*C ( i tak podbije jeszcze po wyłączeniu o 1*C ) =44*C delta 5 - i nic nie trzeba ustawiać w harmonogramie ( samopas) czas grzania 1,40h Tak zrób i będzie git. Oczywiście jak chcesz cieplejszą to nie ma sprawy resztę zrob jak mówię. Napisz jaki efekt po np. 48h
    PS. Mi jak sprawdzałem i było +5*C to 200L zagrzała pobierając 0,4 kWh
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #12846
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przy grzaniu tylko w taniej taryfie, samo grzanie w nocy plus jakieś 1,5 h po południu (pozostałe ok. 30-45 min. to podgrzanie wody do ok. 50 st.) średnio się już sprawdza i robi się zimno. Stąd chciałem zmienić grzejąc mocniej wodę rano i wieczorem do mycia. I tu trochę miejsca w harmonogramie brakuje. Ale faktycznie może taniej podgrzewać wodę w czasie pracy ogrzewania. Muszę to przetestować... Choć u mniej na zagrzanie 200l to raczej 2-3 kWh idzie, ale to do 50 st... Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 12-12-2020 o 16:50
    PC SDC09H3E8

  7. #12847
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jak to jest bo ja tego nie pojmuję. Ty mówisz że dom masz ciepły ( złudzenie) ja uważam swój za przeciętny i grzeję 220m2 mur czterowarstwowy pompa taka sama jak u ciebie czas pracy pompy podobny bo 15h a powierzchnia mojego sporo większa. Ty masz za 14 dni 202h/pracy a ja za 44 dni 620h
    Każdy ma swój punkt widzenia.
    U mnie po podłogach, też wychodzi 210m, całość grzana, ale skosów nie podaje w stopce.
    Tak jak zauważyłeś mamy grzejniki, ale ty masz ich powierzchnię prawie dwa razy większa, z tego względu możesz grzać niższą temperaturą, a przy tej samej twój czas zagrzania do docelowej w domu będzie krótszy ( zakładając dwa takie same domy, lub ten sam ).
    Z tych względów przy podobnym czasie działania pomp twój dom powinien zużyc mniej energii, a tego nie widzę.
    Śmię twierdzić, że jak bym miał wszystko w podłogówce, to moje koszty zeszły by jeszcze o ok. min. 20%, to z jakimi domami mógł bym się równać?
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  8. #12848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    PS. Mi jak sprawdzałem i było +5*C to 200L zagrzała pobierając 0,4 kWh
    Zaprzecza prawom fizyki? Czy ledwo dogrzała zasobnik (prawie) pełny gorącej wody? Jeżeli to drugie, to jakie znaczenie ma wielkość zasobnika?
    Do ogrzania 200l wody o temperaturze 8* do 44* trzeba zużyć 1,16kWh/m3k x 0,2m3 x 36K = 8,352kWh co nawet przy COP=3 dałoby 2,784kWh prądu.

  9. #12849

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Każdy ma swój punkt widzenia.
    U mnie po podłogach, też wychodzi 210m, całość grzana, ale skosów nie podaje w stopce.
    Tak jak zauważyłeś mamy grzejniki, ale ty masz ich powierzchnię prawie dwa razy większa, z tego względu możesz grzać niższą temperaturą, a przy tej samej twój czas zagrzania do docelowej w domu będzie krótszy ( zakładając dwa takie same domy, lub ten sam ).
    Z tych względów przy podobnym czasie działania pomp twój dom powinien zużyc mniej energii, a tego nie widzę.
    Śmię twierdzić, że jak bym miał wszystko w podłogówce, to moje koszty zeszły by jeszcze o ok. min. 20%, to z jakimi domami mógł bym się równać?
    Odnośnie grzania płaszczyznowego to nie ma co dyskutować że taniej, bo temp zasilania niższa więc nie podlega dyskusji.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #12850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zaprzecza prawom fizyki? Czy ledwo dogrzała zasobnik (prawie) pełny gorącej wody? Jeżeli to drugie, to jakie znaczenie ma wielkość zasobnika?
    Do ogrzania 200l wody o temperaturze 8* do 44* trzeba zużyć 1,16kWh/m3k x 0,2m3 x 36K = 8,352kWh co nawet przy COP=3 dałoby 2,784kWh prądu.
    Kaizen twoje sugestie może i są poprawne też umie przeliczyć . Jak odpisujesz do mnie to sprawdz proszę jakie dane podałem , a potem wypisuj. COP=3 to jest całoroczny. Ja podałem inne dane choć nie wszystkie. Grzanie z 37---do 43 mocą już nie pamiętam bo to miesiąc temu lecz było ponad 10kW
    Tak że nie być kolejnym gawłem.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #12851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Kaizen twoje sugestie może i są poprawne też umie przeliczyć . Jak odpisujesz do mnie to sprawdz proszę jakie dane podałem , a potem wypisuj. COP=3 to jest całoroczny. Ja podałem inne dane choć nie wszystkie. Grzanie z 37---do 43 mocą już nie pamiętam bo to miesiąc temu lecz było ponad 10kW
    Tak że nie być kolejnym gawłem.
    COP przyjąłem optymistyczny - realniejszy by jeszcze bardziej odbiegał od Twojego 0,4kWh.
    Grzanie podałeś "=44*C"
    Temperatury średniej w zasobniku nie podałeś - ale też nie jesteś jej w stanie podać, jak nie masz całego zasobnika pełnego wody o temperaturze wodociągowej. A podanie z jakiegoś punktu mija się z celem. Już większy sens miałoby podanie zużycia CWU zużytego od poprzedniego dorzania zasobnika - ale tego też pewnie nie znasz.

    Tak czy inaczej nie zmanipulujesz danymi tak, żeby dostarczyć 8,352kWh ciepła z 0,4kWh prądu.

    Więc nie sugeruj, że PC jest w stanie ogrzać 200l wody zużywając 0,4kWh. Jeszcze ktoś Ci uwierzy i będzie się zastanawiał, co z jego PC jest nie tak - a to Ty zaklinasz rzeczywistość.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-12-2020 o 19:02

  12. #12852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Odnośnie defrostu mój t-cap 9 też ciężko sobie radzi przy takiej wilgotności powietrza. Słaby mróz nic nie pomaga i pompa odszrania się co godzinę.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  13. #12853
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiek30

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    39

    Domyślnie

    Niestety przy temperaturze bliskiej zera , pompa często robi defrost , moja średnio co 1,5 godziny . Na szczęście robi to szybko bez udziału grzałki. Ja tyko żałuje że nie mam dostępu do parametrów serwisowych , ułatwiło by to wiele ustawień.

  14. #12854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    COP przyjąłem optymistyczny - realniejszy by jeszcze bardziej odbiegał od Twojego 0,4kWh.
    Grzanie podałeś "=44*C"
    Temperatury średniej w zasobniku nie podałeś - ale też nie jesteś jej w stanie podać, jak nie masz całego zasobnika pełnego wody o temperaturze wodociągowej. A podanie z jakiegoś punktu mija się z celem. Już większy sens miałoby podanie zużycia CWU zużytego od poprzedniego dorzania zasobnika - ale tego też pewnie nie znasz.

    Tak czy inaczej nie zmanipulujesz danymi tak, żeby dostarczyć 8,352kWh ciepła z 0,4kWh prądu.

    Więc nie sugeruj, że PC jest w stanie ogrzać 200l wody zużywając 0,4kWh. Jeszcze ktoś Ci uwierzy i będzie się zastanawiał, co z jego PC jest nie tak - a to Ty zaklinasz rzeczywistość.
    Głupi jesteś i nie dyskutuję .Jaki bym miał cel pisać nieprawdę Fizyki nie oszukasz FAKT. lecz specjalnie patrzyłem na podlicznik. Ja nie mówię że to 200L całe było grzane . Grzane było z 37---do 43* przy dodatnich temp moc na PC oscylowała 10----11.2kW. Więc nie dyskutuję Jeszcze raz podkreślam zasobnik jest 200L lecz mnie interesowało to że w baniaku miałem wodę o początkowej temp.37* i dogrzałem ją do 43* -PC pobrała 0,4kWh---
    A to że z 8* do 43*C wyjdzie xxxxxxkWh to tego nie neguję . Wzorów i przeliczeń mi nie musisz pisać bo wiem ile by to było (kWh)
    Jeszcze kurna tabelki powstawiaj i rozpisuj się na 10stron. JAK NIE ROZUMIESZ ZADANIA TO SIĘ NIM NIE ZAJMUJ .
    Jak chcesz się bawić matematyką to licz . Dane wszystkie masz.
    Dane
    woda z 37----do 43*C
    moc grzania 10---11.2kW
    zużycie 0.4kW
    Oblicz ile L wody jesteś w stanie zagrzać z temp x--do Y z powyższych danych/ Jak ci chodzi o Litry to sobie policz.. Mnie to nie interesowalo PS.-COP też szalał po 10 -lecz moim odnośnikiem był podlicznik.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 12-12-2020 o 20:10
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #12855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Głupi jesteś i nie dyskutuję .Jaki bym miał cel pisać nieprawdę Fizyki nie oszukasz FAKT. lecz specjalnie patrzyłem na podlicznik. Ja nie mówię że to 200L całe było grzane . Grzane było z 37---do 43* przy dodatnich temp moc na PC oscylowała 10----11.2kW. Więc nie dyskutuję Jeszcze raz podkreślam zasobnik jest 200L lecz mnie interesowało to że w baniaku miałem wodę o początkowej temp.37* i dogrzałem ją do 43* -PC pobrała 0,4kWh---
    A to że z 8* do 43*C wyjdzie xxxxxxkWh to tego nie neguję . Wzorów i przeliczeń mi nie musisz pisać bo wiem ile by to było (kWh)
    Jeszcze kurna tabelki powstawiaj i rozpisuj się na 10stron. JAK NIE ROZUMIESZ ZADANIA TO SIĘ NIM NIE ZAJMUJ .
    Jak chcesz się bawić matematyką to licz . Dane wszystkie masz.
    Dane
    woda z 37----do 43*C
    moc grzania 10---11.2kW
    zużycie 0.4kW
    Oblicz ile L wody jesteś w stanie zagrzać z temp x--do Y z powyższych danych/ Jak ci chodzi o Litry to sobie policz.. Mnie to nie interesowalo PS.-COP też szalał po 10 -lecz moim odnośnikiem był podlicznik.
    No ale tu nie ma nic nadzwyczajnego. COP wychodzi ~3,5
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #12856

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    No ale tu nie ma nic nadzwyczajnego. COP wychodzi ~3,5
    No tak wychodzi nie przeczę. COP-y też szalały wody dokładnie też nie wiem ile . To był przypadek zobaczyłem że włączyło CWU spisałem licznik po przecinku ( dlatego mi wyszło) bo jak by były spisane całości to dopiero by były JAJA bo mogło nic nie pokazać. Tyle wzięło i KROPKA a ile zagrzało litrów nie wiem. Traktuję to jako ciekawostkę. Ciekawostkę podaną ze zużycia ( podlicznik). Jak będą podobne warunki to sprawdzę jeszcze raz. Wtedy było dość ciepło i świeciło słońce.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #12857
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Szybkie pytanie: Czy włączenie trybu intensywnego powoduje skutki widoczne dla użytkownika? Zastosowanie tego u mnie zarówno dla CO jak i CWU nie powoduje ani większego zużycia prądu ani podniesienie temperatury wody zasilającej. Czy może trzeba coś jeszcze dodatkowo aktywować albo dłużej poczekać na efekt?
    PC SDC09H3E8

  18. #12858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Szybkie pytanie: Czy włączenie trybu intensywnego powoduje skutki widoczne dla użytkownika? Zastosowanie tego u mnie zarówno dla CO jak i CWU nie powoduje ani większego zużycia prądu ani podniesienie temperatury wody zasilającej. Czy może trzeba coś jeszcze dodatkowo aktywować albo dłużej poczekać na efekt?
    Musisz wybrac czy na 30,60,90 minut i dac enter na wyswietlaczu pojawi sie biceps i musi byc pod nim kreska ciagła.
    Tryb uruchomi sie po minucie podniesie Ci krzywą grzania troche musi minac czasu zeby sprezarka zaskoczyla i zwiekszy czestotliwosc swojej pracy
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  19. #12859
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Kol Tomkam-coś masz ze skrzynką , nie mogę Ci wysłać priva...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #12860
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michal84

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Osiek nad Wisłą
    Posty
    36

    Domyślnie

    Rozumiem że hz z jaką wystartuje sprężarka grzejąc CWU zależy od temp. zbiornika, ale czy można jakoś to przestawić, żeby pracowała np. dłużej ale z mniejszą częstotliwością? Czasami wkręca się na 72hz.

Strona 643 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony