dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 162
  1. #81

    Domyślnie

    Przepraszam za dublowanie postów. Ale możecie polecić jakiś reku do 4k?

  2. #82
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Przepraszam za dublowanie postów. Ale możecie polecić jakiś reku do 4k?
    Mogę polecić swój, Brookvent 1.. Ale obecnej ceny nie znam. 8 lat temu płaciłem 4tys.zl za niego

    Dzisiaj widzę, że jest w wersji 1.3
    https://www.brookvent.pl/produkt/aircycle-1-3/

    Wow. Ależ cena urosla od tych 8 lat a technicznie jest to to samo. Szok
    https://allegro.pl/oferta/rekuperato...fon-8814813245
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 26-02-2021 o 20:22

  3. #83

    Domyślnie

    Widziałem właśnie że cena wzrosła do ponad 6k. W przywoitej cenie widziałem oxy i tywenta. Nie wiem tylko jak z ich jakością.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    zgodnie z projektem:
    - Eu + prąd na cele użytkowe = 9375 kWh (co: 3475, cwu: 2900, pr. uż: 3000)
    (3475+2900)/82=77,74kWh/m2/r

    To przy kablach wyjdzie EP=233, przy PC w okolicach 80.
    Jakie źródło ciepła masz w projekcie, że wyszło 35?

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    po dołożeniu rekuperacji, przy założeniu oszczędności na ogrzewaniu ~20% i zużyciu prądu większym o 320kWh:
    A skąd takie założenie? Czemu nie policzone?


    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Nie planuję pokrywać całości z PV, raczej ~70%.
    Wygląda na to, że nawet nie trzeba będzie zmieniać zasad rozliczeń czy wyłączać zdalnie falowników, żeby na zimę magazyn ział pustką - wystarczy, że po boomie na instalacje napięcie rośnie ponad normę i falowniki same się odstawiają. A przecież dopiero luty - a co będzie, jak słoneczko będzie wyżej?

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Załącznik 453501
    A u mnie wczoraj takie kwiatki. ;/
    Pewnie nie wszędzie tak jest - ale u mnie w tej chwili (21:30) napięcia w okolicach 248V.

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To było pytanie retoryczne, bo nie uważam, żeby dom kupowało się po to żeby się zwrócił.
    Mi się zwrócił od razu - mieszkanie podobnej wielkości i funkcjonalności byłoby znacznie droższe. Można by porównywać z najmem. Tylko domów, jakie by mnie interesowały (z rekuperacją, przyzwoicie ocieplony 4 małe pokoje + duża przestrzeń dzienna) praktycznie nie ma na rynku najmu. Więc trudno nawet przeliczyć. Ale też się nie opłaci nawet przyjmując tylko 70K zł rocznie odstępnego wg wartości pieniądza z dnia zakończenia budowy - jakbym tak wynajął swój dom, to po 15 latach mógłbym za wpływy zbudować drugi dom razem z kosztem działki (jak kto woli najemca sprezentowałby mi po tym czasie dom).

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Dlatego trzeba porównywać różne oferty. Ja nie twierdzę, że nie ma żadnych przypadków, w których ogrzewanie stricte elektryczne nie będzie lepiej spełniało swojego zadania i że pompa ciepła zawsze się bardziej opłaca.
    Tu jest fajny kalkulatorek
    A tu przeliczenie oferty na system Viessmann którą otrzymałem już kilka lat temu

    Jakie liczby trzeba wpisać w ten arkusz, żeby wyszło, że PC się opłaca w domu 82m2? Niech spełnia "tylko" WT 2017.

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Ale możecie polecić jakiś reku do 4k?
    Najmniejszy Lossnay
    Nic innego z odzyskiem wilgoci nie ustrzelisz.

    A co do meritum - kable w wylewce + tania, najmniejsza klima. A jak zabraknie jeszcze do spełnienia wymogu EP - to koza/kominek (jak nie chcesz, to najtańsza używka jako ozdoba, gdyby PINB się czepiał - nie musisz palić, ale w razie czepiactwa musisz być przygotowany na montaż).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-02-2021 o 20:40

  5. #85
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Widziałem właśnie że cena wzrosła do ponad 6k. W przywoitej cenie widziałem oxy i tywenta. Nie wiem tylko jak z ich jakością.
    No powiem Ci, że sam jestem w szoku jak ceny od tych 8 lat się zmieniły.
    Rozpatrywałem Lunę, która była wtedy najtańsza i kosztowała ok.1500zl,później wzrok zwrócił się na Optimala, który wtedy kosztował ok.4tys.zl i aż nie chce mi się patrzeć ile teraz kosztuje
    No ale Polska mlekiem i miodem jest płynąca, 51% społeczeństwa tak uważa, zatem wal stary i kupuj co se zażyczysz
    Stać Cię na więcej zapewne niż mnie w 2012r bo przecież place minimalną Wam podnieśli
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 26-02-2021 o 20:55

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    (3475+2900)/82=77,74kWh/m2/r

    To przy kablach wyjdzie EP=233, przy PC w okolicach 80.
    Jakie źródło ciepła masz w projekcie, że wyszło 35?
    To był mój błąd, 35 to Ep, potem poprawiłem. I w projekcie jest dzielenie przez 121m2 powierzchni ogrzewanej. Jak to fajnie ujął któryś z forumowiczów "salon dla samochodu".


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A skąd takie założenie? Czemu nie policzone?
    Na tamten moment nie miałem tego w excelu. Już naprawiłem ten błąd, ale niestety jestem poza domem i nie mam dostępu.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wygląda na to, że nawet nie trzeba będzie zmieniać zasad rozliczeń czy wyłączać zdalnie falowników, żeby na zimę magazyn ział pustką - wystarczy, że po boomie na instalacje napięcie rośnie ponad normę i falowniki same się odstawiają. A przecież dopiero luty - a co będzie, jak słoneczko będzie wyżej?
    Faktycznie nie wygląda to za ciekawie... W ogóle można się zabezpieczyć przed wyższym napięciem jeśli samemu nie ma się paneli?
    Jeśli dobrze pamiętam dostałem propozycję pompy za 35k...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Najmniejszy Lossnay
    Nic innego z odzyskiem wilgoci nie ustrzelisz.
    obejrzałem, ale wydaje się, że ma bardzo mały przepływ.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    co do meritum - kable w wylewce + tania, najmniejsza klima. A jak zabraknie jeszcze do spełnienia wymogu EP - to koza/kominek (jak nie chcesz, to najtańsza używka jako ozdoba, gdyby PINB się czepiał - nie musisz palić, ale w razie czepiactwa musisz być przygotowany na montaż).
    kabli się trochę boje, przy wodzie mam alternatywę, moge chociaż podłączyć PC, przy kablach zostaje mi tylko COP 1.

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Jeśli dobrze pamiętam dostałem propozycję pompy za 35k...
    I na tej propozycji poprzestałeś?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    I na tej propozycji poprzestałeś?
    oczywiście że nie, szukam czegoś rozsądnego do powiedzmy 12 może 15k. Ale nie lubię jak sprzedawca tak jawnie chce mnie nacisnąć.

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    obejrzałem, ale wydaje się, że ma bardzo mały przepływ.
    Na 82m2 150m3/h wystarczy. Ale jak wolisz, weź większy. Jak weźmiesz bez odzysku wilgoci więcej wydasz na nawilżacze i będziesz się męczył z ich obsługą, niz to jest warte. Albo zostaniesz mistrzem automanipulacji przekonując się, że 30% wilgotności jest super.

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    kabli się trochę boje, przy wodzie mam alternatywę, moge chociaż podłączyć PC, przy kablach zostaje mi tylko COP 1.
    Nawet, jak będzie 100% dopłaty to (prawie) całe oszczędności wydasz na serwis i na odkładanie na wymianę przy tak małym domu.

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na 82m2 150m3/h wystarczy. Ale jak wolisz, weź większy. Jak weźmiesz bez odzysku wilgoci więcej wydasz na nawilżacze i będziesz się męczył z ich obsługą, niz to jest warte. Albo zostaniesz mistrzem automanipulacji przekonując się, że 30% wilgotności jest super.

    Nawet, jak będzie 100% dopłaty to (prawie) całe oszczędności wydasz na serwis i na odkładanie na wymianę przy tak małym domu.
    Taki mały off a może i nie? Panie Kaizen jak w tym roku kształtują się koszty ogrzewania u Ciebie? Klima wspomaga podłogowkę czy podłogowka klime? Jak komfort wygląda przy ogrzewaniu/dogrzewaniu klimatyzatorem?
    Kominek rozpalasz na dłużej czy to raczej takie godzinne sesje z wizja ognia? Myślisz że sporo zaoszczędzisz na grzaniu posadzki kablami włączając klime?

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Myślisz że sporo zaoszczędzisz na grzaniu posadzki kablami włączając klime?
    Kable mam włączone w łazienkach, sypialniach i komunikacji - razem jakieś 6,6kW i maksymalnie chodziły łącznie 5,5h na dobę (za mało jak gwałtownie spadła temperatura, jakieś 6,5 pewnie byłoby dobrze - teraz chodza 1,5h na dobę, przez większość sezonu 2-2,5h na dobę).
    Strefa dzienna to zyski słoneczne i bytowe, klima i koza. Podłogówka oznacza niższą temperaturę powietrza przy tym samym komforcie. A to oznacza mniejsze straty przez przenikanie. Do tego przy klimie i kozie najcieplej jest pod sufitem - czyli tam, gdzie anemostaty wyciągają powietrze to i straty na wentylacji większe (nawet, jak rekuperator odzyska 80-90%). Więcej pod koniec tego wpisu

    Co do kosztów - nie mam opomiarowanego ogrzewania. Całe zużycie w taniej strefie (grzeję wyłącznie w taniej strefie):
    2020 Luty 1048
    2020 marzec 1026
    2020 kwiecień 549
    2020 maj 431
    2020 czerwiec 522
    2020 lipiec 528
    2020 sierpień 437
    2020 wrzesień 356
    2020 październik 580
    2020 listopad 860
    2020 grudzień 1148
    2021 styczeń 1197
    Rocznie 8682kWh

    W tym CWU (jakieś 1500kWh) i trochę klimy (szacuję ze 250kWh) i bytowy jakieś 4000kWh (300-350kWh/mies patrząc na letnie miesiące).
    To zostaje rocznie jakieś 8682 - 1500 - 250 - 4000 = 2932 kWh puszczone w kable i klimę.
    Do tego z 1000 - 1500kWh z kozy.

    Ale ciągle mam kawałek stropu nieocieplonego i ostatnio wykryłem sporą nieszczelność w pomieszczeniu technicznym - okazało się, że przykrycie folią i dociśnięcie wełną z rolki nie uszczelnia przepustu i nieźle mi zaciągało zimne powietrze ze strychu.

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kable mam włączone w łazienkach, sypialniach i komunikacji - razem jakieś 6,6kW i maksymalnie chodziły łącznie 5,5h na dobę (za mało jak gwałtownie spadła temperatura, jakieś 6,5 pewnie byłoby dobrze - teraz chodza 1,5h na dobę, przez większość sezonu 2-2,5h na dobę).
    Strefa dzienna to zyski słoneczne i bytowe, klima i koza. Podłogówka oznacza niższą temperaturę powietrza przy tym samym komforcie. A to oznacza mniejsze straty przez przenikanie. Do tego przy klimie i kozie najcieplej jest pod sufitem - czyli tam, gdzie anemostaty wyciągają powietrze to i straty na wentylacji większe (nawet, jak rekuperator odzyska 80-90%). Więcej pod koniec tego wpisu

    Co do kosztów - nie mam opomiarowanego ogrzewania. Całe zużycie w taniej strefie (grzeję wyłącznie w taniej strefie):
    2020 Luty 1048
    2020 marzec 1026
    2020 kwiecień 549
    2020 maj 431
    2020 czerwiec 522
    2020 lipiec 528
    2020 sierpień 437
    2020 wrzesień 356
    2020 październik 580
    2020 listopad 860
    2020 grudzień 1148
    2021 styczeń 1197
    Rocznie 8682kWh

    W tym CWU (jakieś 1500kWh) i trochę klimy (szacuję ze 250kWh) i bytowy jakieś 4000kWh (300-350kWh/mies patrząc na letnie miesiące).
    To zostaje rocznie jakieś 8682 - 1500 - 250 - 4000 = 2932 kWh puszczone w kable i klimę.
    Do tego z 1000 - 1500kWh z kozy.

    Ale ciągle mam kawałek stropu nieocieplonego i ostatnio wykryłem sporą nieszczelność w pomieszczeniu technicznym - okazało się, że przykrycie folią i dociśnięcie wełną z rolki nie uszczelnia przepustu i nieźle mi zaciągało zimne powietrze ze strychu.
    Mam podobne doświadczenia tyle że z konwektorami z tym że bez kóz i kominka.

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    [QUOTE=gawel;8028787]zerknij i zapytaj inwestora jak to sobie radzi z ogrzewaniem



    Dorzucę test jeszcze bo mi wpadł na yt


  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na 82m2 150m3/h wystarczy. Ale jak wolisz, weź większy. Jak weźmiesz bez odzysku wilgoci więcej wydasz na nawilżacze i będziesz się męczył z ich obsługą, niz to jest warte. Albo zostaniesz mistrzem automanipulacji przekonując się, że 30% wilgotności jest super.
    Mam za dużo doświadczenia z niską/wysoką wilgotnością. Pewnie skończy się na lossnay 250m3.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nawet, jak będzie 100% dopłaty to (prawie) całe oszczędności wydasz na serwis i na odkładanie na wymianę przy tak małym domu.
    Niestety, biorę to pod uwagę.

    Tak myślę nad konfiguracją:
    - PC do CWU: 4k
    - reku: 12k
    - PV 4-5kWp: 16-20k (nie licząc dotacji)
    - podłogówka: 7k - 8k + koszt pieca / bufora + robocizna (~14k)... jakoś obawiam się kabli (ograniczenia w meblowaniu, meble na nóżkach itp)

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Mam za dużo doświadczenia z niską/wysoką wilgotnością. Pewnie skończy się na lossnay 250m3.

    Niestety, biorę to pod uwagę.

    Tak myślę nad konfiguracją:
    - PC do CWU: 4k
    - reku: 12k
    - PV 4-5kWp: 16-20k (nie licząc dotacji)
    - podłogówka: 7k - 8k + koszt pieca / bufora + robocizna (~14k)... jakoś obawiam się kabli (ograniczenia w meblowaniu, meble na nóżkach itp)
    Dla mnie bez sensu. Mam PC z kompletną kotłownią za 22500zł. Ogrzewa dom. CWU i ma chłodzenie pasywne. Dotychczasowe zużycie energii sceptycznie nastawiają mnie do wydania kasy na PV a Ty masz mniejszy domek.
    No ale..PV na dachu zajebiście przyciągają wzrok przechodniów
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 27-02-2021 o 16:32
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Dla mnie bez sensu. Mam PC z kompletną kotłownią za 22500zł. Ogrzewa dom. CWU i ma chłodzenie pasywne. Dotychczasowe zużycie energii sceptycznie nastawiają mnie do wydania kasy na PV a Ty masz mniejszy domek.
    No ale..PV na dachu zajebiście przyciągają wzrok przechodniów
    Cześć. To ile kosztowała Twoja pompa skoro za całość zapłaciłeś 22.5tys? To już z robocizną? Rozchodzi się właśnie o cenę kompletnej kotłowni z robocizną bo cena samego urządzenia nic Nam nie daje.
    Podejrzewam, że pompy mniejszej niż Ty nie założy bo nawet same grubości izolacji będzie miał mniejsze niż Ty.

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Mam za dużo doświadczenia z niską/wysoką wilgotnością. Pewnie skończy się na lossnay 250m3.

    Niestety, biorę to pod uwagę.

    Tak myślę nad konfiguracją:
    - PC do CWU: 4k
    - reku: 12k
    - PV 4-5kWp: 16-20k (nie licząc dotacji)
    - podłogówka: 7k - 8k + koszt pieca / bufora + robocizna (~14k)... jakoś obawiam się kabli (ograniczenia w meblowaniu, meble na nóżkach itp)
    Ja bym w tym układzie zmienił PC do CWU na normalny bojler a PV od razu zastąpił jakimiś dwoma klimatyzatorami na dół i na górę. Jest sporo informacji na temat kosztów CWU z bojlera i nie są ona jakieś wysokie, no chyba, że planujesz codziennie 2x/osobę zapełniać 3/4 wanny 170x70. Wiem Gaweł ma pompe do CWU ale on dostał na nią dotacje a Ty zamiast ponad 4tys na pompę możesz wydać 1tys na bojler. Zobacz, i już się zrobiło 3tys na jedną klime

  18. #98

    Domyślnie

    Swierol - W wariancie, o którym piszesz miałbym zrezygnować z podłogówki?

    Btw. pompy:
    - DAIKIN ALTHERMA LT ERLQ 8KW
    - IMMERGAS AUDAX 6
    są warte uwagi?
    Ostatnio edytowane przez busz ; 27-02-2021 o 19:15

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Swierol - W wariancie, o którym piszesz miałbym zrezygnować z podłogówki?

    Btw. pompy DAIKIN ALTHERMA LT ERLQ 8KW są warte uwagi?
    Nie, podłogówkę robisz według planu a PV i pompę do CWu zastępujesz klimą, która grzeje i chłodzi można powiedzieć w gratisie. Szkoda, że nie ma rzetelnych informacji na temat tych "tańszych" pomp bo od tych panasów już żygam.

  20. #100
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Nie, podłogówkę robisz według planu a PV i pompę do CWu zastępujesz klimą, która grzeje i chłodzi można powiedzieć w gratisie. Szkoda, że nie ma rzetelnych informacji na temat tych "tańszych" pomp bo od tych panasów już żygam.
    Klimatyzator służy do klimatyzacji, nadmuchem to możesz jedynie włosy wysuszyć suszarką.
    Klimatyzator to proteza systemu grzewczego a nie system grzewczy i w gratisie klimatyzacji masz dmuchanie ciepłym powietrzem a nie odwrotnie.
    Porównać pompę powietrze-woda do pompy powietrze-powietrze to jak porównac rower do hulajnogi.
    Jak zygasz od panasow to tańsze są chinki p-w...

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony