Cytat Napisał labaz Zobacz post
Witajcie,

No nie sądziłem że będzie taka szybka i gwałtowna odpowiedź.

Z serwisem Gree koresponduje już od 2 miesięcy, chyba nie sądzicie że napisałbym coś na forum wcześniej.

Z pompa Versati II monoblok mam kilka problemów.
Wg. mnie nie wynikają one z konstrukcji hydrauliki a z błędów/uszkodzenia samej pompy.
Co do przepływów to mam całkiem prostą instalację z punktu widzenia PC bo jest ona podłączona przez zawór trójdrożny bezpośrednio do
zbiornika buforowego/sprzęgła 100l i to rurami 28mm lub druga odnoga zaworu do płaszcza zbiornika CWU.
Więc tak naprawdę pompa pracuje na krótkim obiegu.

A problemy mam ciekawe.
np. cały czas wywalało błąd przepływu gdy pompa dochodziła do wartości zadanych.
Po dość długiej obserwacji okazało się że PC wyłącza swoja pompę obiegową na parę sekund, potem ją próbuje uruchomić.
Ten czas wystarczy żeby woda w instalacji zatrzymała się i wywaliło błąd. To chyba nie ma nic wspólnego z hydrauliką.

Inną ciekawostką jest samo sterowania pompą obiegową. Teoretycznie zgodnie z dokumentacją
pompa obiegowa powinna zmniejszać swoją wydajność wraz z dochodzeniem do wartości zadanych.
Zrobiłem parę pomiarów i pompa obiegowa sterowana sygnałem PWM, przyśpiesza, sygnał PWM
zwiększa jej prędkość.

Wg. mnie coś jest nie tak, być może tylko w tym egzemplarzu ale serwis Gree zwala winę na monterów
i nikt nie ma ochoty w żaden sposób zweryfikować poprawności pracy samej PC.
Co z tego że odbierają telefony czy maile.


Być może na tym forum znajdzie się ktoś kto ogarnia Monobloki Gree i będzie w stanie coś pomóc.
Nawet chętnie zaproszę od siebie, może to być także przyjazd odpłatny.

Pozdrawiam
Czyli tak jak przypuszczałem stwierdziłeś że będzie taniej a nie masz pojęcia o hydraulice. Najlepiej oczerniać producenta nie biorąc siebie pod uwagę.