dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6370

Temat: Uzysk z PV

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Mnie cieszą panele mały słaby samochodzik a Ciebie ? Panele już nie , samochód to wątpię ale krytyka innych to już chyba ostatni poziom radości.
    Należna krytyka jest zawsze konstruktywna w szczególności do osób które panele na dachu widzą 2 tydzień i twierdzą że wszystkie rozumy pozjadały i że im się zwróci za 2 lata. Mnie cieszy bardzo wiele rzeczy że dziś o 7:00 wyszedłem z roboty i teraz popijam zimne piwko, za godzinkę kimnę się do 13:00 i później około 17:00 i na 19 znów do roboty, że robię prawie jak u siebie. Że od 6 lat nie interesują mnie rachunki za prąd, i nie ma tu znaczenia klimatyzacja, rekuperacja, że od 9 lat na moim dachu wiszą kolektory które robią ciepłą wodę i nadal działają. Że ktoś zakłada nadal inwertery SolaX`a bo mój wisi od lat na zewnętrznej ścianie domu i mróz mu nie straszy i deszcz też i tak od lat.
    Teraz cieszy mnie wyro które na mnie czeka... dobranoc
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    598

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Należna krytyka jest zawsze konstruktywna w szczególności do osób które panele na dachu widzą 2 tydzień i twierdzą że wszystkie rozumy pozjadały i że im się zwróci za 2 lata. Mnie cieszy bardzo wiele rzeczy że dziś o 7:00 wyszedłem z roboty i teraz popijam zimne piwko, za godzinkę kimnę się do 13:00 i później około 17:00 i na 19 znów do roboty, że robię prawie jak u siebie. Że od 6 lat nie interesują mnie rachunki za prąd, i nie ma tu znaczenia klimatyzacja, rekuperacja, że od 9 lat na moim dachu wiszą kolektory które robią ciepłą wodę i nadal działają. Że ktoś zakłada nadal inwertery SolaX`a bo mój wisi od lat na zewnętrznej ścianie domu i mróz mu nie straszy i deszcz też i tak od lat.
    Teraz cieszy mnie wyro które na mnie czeka... dobranoc
    Tak na marginesie to PV mam już rok , no ale to przecież nic w porównaniu do 8 lat.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Należna krytyka jest zawsze konstruktywna w szczególności do osób które panele na dachu widzą 2 tydzień i twierdzą że wszystkie rozumy pozjadały i że im się zwróci za 2 lata.
    Jak pijesz do mnie to sobie daruj bo g... wiesz...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Należna krytyka jest zawsze konstruktywna
    Bardzo trafnie . Muszę dopisać taką definicję do słownika. Najlepiej pod hasłem "krytykanctwo". Tylko nie zapomnij tego skrytykować - należy się

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony