dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 789 z 1022
Pokaż wyniki od 15.761 do 15.780 z 20440
  1. #15761

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jeśli pompa pracuje z max mocą , to cogodzinny defrost nie jest niczym dziwnym , tak pompa powietrzna działa.
    A jeśli chcesz robić przerwy w ogrzewaniu ( okienka ) , to tym bardziej przy starcie pompa pracuje z maksymalną mocą , i będzie robić defrosty nawet co 35min ( bo to jest minimalny czas , jaki ma zaszyty w sterowniku ,wcześniej nawet jak będzie zalepiona lodem to bez ręcznego wymuszenia go nie zrobi).
    Na mniejszą liczbę defrostów ( na jaką użytkownik ma wpływ , bo nie ma wpływu na wilgotność powietrza , i temp. zewnętrzną) to praca ciągła , z jak najniższą modulacją. Ale nie mnie oceniać co jest lepsze ,czy praca ciągła z najniższą modulacją ( wtedy jest szansa na mniej defrostów) , czy praca w okienkach , i wtedy pompa startuje z pełną mocą starając się dogonić temperaturę docelową.
    No tak od razu z pełną mocą nie startuje. Pracuje ileś tam min i podnosi moc. Znów popracuje i dalej podnosi aż do max potem zaczyna schodzić stopniowo utrzymując zadaną deltę.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  2. #15762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Patrzę i czytam i ciągle się zastanawiam czy zaoszczędzone kilka złotych warte jest takie wahanie temperatur , brak komfortu albo zmniejszenie komfortu przez zmiany temperatur jak nie grzeje CO bo taryfa droga a później grzanie ponad to żeby nagrzać w taniej taryfie .
    Mało jest domów co ma zerową bezwładność temperaturową. Takie wahania temperatur mam / miałem przy ogrzewaniu śmieciuchem w starym domu jak dołożyłem to temperatura leciała w górę a nad ranem chłodło albo po południu jak jeszcze nie wróciłem z pracy żeby dołożyć .

    W nowym domu nie mam zamiaru rezygnować z komfortu żeby kilka złotych zaoszczędzić , PC już czeka na montaż ,tylko tynkarze skończą.
    taryfa g11 i taka chyba zostanie no chyba że mój dom będzie miał idealną stabilizację i małą bezwładność temperaturową ,
    no ale wszystko przede mną .
    ps nie zrozumie tego ten który nie musiał palić w kotle zasypowym
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #15763

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Chodzi mi o takie ustawienie harmonogramu aby osiągnąć kompromis pomiędzy minimalną ilością włączeń sprężarki a utrzymaniem akceptowalnej temperatury w domu (przy włączonej pompie 24h/dobę było to średnio ok. 15 uruchomień). Kwestia modyfikacji typu grzanie więcej w nocy a mniej w dzień. A moje pierwsze typy wynikają z faktu, że w marcu i kwietniu b.r., gdy dzienne temperatury były raczej niewiele ponad 0*C a nocne zbliżały się do -10*C to spadek temperatury wewnętrznej w godz. 21.00 - 6.00 notowałem na poziomie max 1*C (przy wyłączonej PC).
    Jakie 15 STARTÓW?
    Jak grzejesz dom np. 10h/doba To masz 1 start i jeden stop.
    No chyba że te ( PC J ) inaczej pracują. Ale PC to inwenter a inwenter jest po to aby modulować mocą jak ma osiągniętą temp. wynikającą z zadanej docelowej i delty.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #15764
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Patrzę i czytam i ciągle się zastanawiam czy zaoszczędzone kilka złotych warte jest takie wahanie temperatur , brak komfortu albo zmniejszenie komfortu przez zmiany temperatur jak nie grzeje CO bo taryfa droga a później grzanie ponad to żeby nagrzać w taniej taryfie .
    Mało jest domów co ma zerową bezwładność temperaturową. Takie wahania temperatur mam / miałem przy ogrzewaniu śmieciuchem w starym domu jak dołożyłem to temperatura leciała w górę a nad ranem chłodło albo po południu jak jeszcze nie wróciłem z pracy żeby dołożyć .

    W nowym domu nie mam zamiaru rezygnować z komfortu żeby kilka złotych zaoszczędzić , PC już czeka na montaż ,tylko tynkarze skończą.
    taryfa g11 i taka chyba zostanie no chyba że mój dom będzie miał idealną stabilizację i małą bezwładność temperaturową ,
    no ale wszystko przede mną .
    ps nie zrozumie tego ten który nie musiał palić w kotle zasypowym
    Kilka zlotych powiadasz ?
    W moim przypadku różnica między G11 a G12W to było 800zl rocznie przy 3500kWh , bez zauważalnej różnicy pod kątem komfortu użytkowania czy temperatur w domu a co też warte podkreślenia, przy podobnym czasie grzania dobowego w obu taryfach.
    Jak dom nie potrzebuje energii to niezależnie czy będziesz miał taryfę G11 czy G12W ,wyłączy Ci pompę a w dzień tej energii potrzeba malo a i strat energii też jest niewiele.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 16-09-2021 o 19:35

  5. #15765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dlatego nie ma najmniejszego sensu grzanie ciągłe, dom tego nie potrzebuje.
    To zaobserwowałem po pierwszym sezonie w taryfie G11 i dodatkowo z termostatem.
    Po pierwszym sezonie weszła taryfa G12W.
    Zależnie jakie masz wylewki ale u mnie przy "grubej" ilości betonu nocne włączenie pompy przy wysokiej KG bo 30/35 ,powoduje jedno włączenie i jedno wyłączenie i to nie jest tak,że musi "grzać" bo zimno,musi "ładować" się, żeby uzupełnić straty ciepła/energii, które są praktycznie nie wyczuwalne na termometrze.
    Tak jak piszesz, u mnie straty temperatury na termometrze przy wyłączonej pompie są jeszcze mniejsze niż u Ciebie.
    W południe tak samo, po zagrzaniu cwu pompa przechodzi w "ładowanie" energii przy powtórnym braku obniżki temperatury na termometrze.
    Dlatego mam stabilną temperature w domu na poziomie
    22-22,5st.C, praktycznie przez całą dobę przy dwukrotnym włączeniu i dwukrotnym wyłączeniu.
    Bardzo ciekawe jest to co piszesz. Bo zarzucałeś innym że jak PC sie nie wyłącza to --dom dziurawy lub z papieru a tu proszę 2 włączenia masz. To tak jak ja ( harmonogram ) bo bez i pracy ciągłej PC pracuje od jesieni do wiosny. Dlaczego? Bo to INWENTER. który moduluje mocą.
    A w zimie jeszcze pisałeś że PC ----pracuje kiedy chce. --KŁAMAŁEŚ--- ale co tam. Jak ci wtedy próbowalem wyjaśnić to TY z oporem PRACUJE KIEDY CHCE --no i co ?
    Czytaj i wyciągaj wnioski to więcej nie będę ci zarzucał NIEWIEDZY i Kłamstw.
    Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #15766
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    A w zimie jeszcze pisałeś że PC ----pracuje kiedy chce. --KŁAMAŁEŚ--- ale co tam. Jak ci wtedy próbowalem wyjaśnić to TY z oporem PRACUJE KIEDY CHCE --no i co ?
    Czytaj i wyciągaj wnioski to więcej nie będę ci zarzucał NIEWIEDZY i Kłamstw.
    Powodzenia.
    To raczej Ty czytałeś bez zrozumienia tekstu bo wszem i wobec jest wiadome, że od drugiego sezonu grzewczego z pompą czyli od sezonu 2014/2015 posiadam taryfę G12W i grzeje w niej 99% i do dzisiaj tak jest

    Pierwszy sezon 2013/2014 był z taryfą G11 i tam pompa grzała kiedy chciała
    A ,że za często nie chciała grzać to i przejście na G12W żeby to wykorzystać

    Po tylu latach z T-CAP-em zarzucać komuś niewiedzę jak pompa fungla ?..
    Masz rację, za dużo nie wiem,bo się nie znam na tym
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 16-09-2021 o 20:37

  7. #15767

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To raczej Ty czytałeś bez zrozumienia tekstu bo wszem i wobec jest wiadome, że od drugiego sezonu grzewczego z pompą czyli od sezonu 2014/2015 posiadam taryfę G12W i grzeje w niej 99% i do dzisiaj tak jest

    Pierwszy sezon 2013/2014 był z taryfą G11 i tam pompa grzała kiedy chciała
    A ,że za często nie chciała grzać to i przejście na G12W żeby to wykorzystać

    Po tylu latach z T-CAP-em zarzucać komuś niewiedzę jak pompa fungla ?..
    Masz rację, za dużo nie wiem,bo się nie znam na tym
    Prosiłem --NIE KŁAM
    Dla mnie stwierdzenie -- PC -PRACUJE KIEDY CHCE -to praca PC puszczonej w samopas. Czyli pracuje jak w domu jest za zimno.
    No chyba mi nie wmówisz że jak masz zadaną w okienku 13 --15 to akurat wtedy w domu brakuje ciepła?
    Bo wtedy jest najwięcej zysków bytowych. Czyż by u ciebie tego ciepła dom nie przyjmował? Zapewne przyjmuje. Po co więc włączać ogrzewanie?
    Bo okienko jest w II tar. Tak ?
    Mówisz że chodzi ci o 800zeta na rok za ogrzewanie tak?
    A jeszcze w zimie dumnie tu pisałeś że na miesiąc wydajesz 500zeta na Faje. 500zeta co miesiąc!!!!!!!! a 800zeta /rok ci szkoda?
    i to jeszcze za cenę ciepła w domu. No tak- powiesz że dom nie potrzebuje. NIE POTRZEBUJE- bo jest drogi prąd a o godz13.00 nagle potrzebuje.
    Koło się zamyka -- nie da się przez długi okres czasu pisać KŁAMSTWA bo prędzej czy później to wyjdzie.
    Jak będziesz prowadził merytoryczną rozmowę -( a w szczególności prawdziwą ) zapewniam cię że we mnie wroga mial nie będziesz.
    W innym przypadku bedę ci non stop wytykał nieprawidłowości.
    PS. mając PC T cap przez ileś tam lat lub jakieś inne ustrojstwo -to nie jest żaden wyznacznik że się wie wszystko. Można i cale życie coś mieć lub się uczyć i uczyć i dalej być idiotą.
    Oczywiście to nie jest aluzja co do twojej osoby. Ot taki przykład.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 16-09-2021 o 22:37
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #15768
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Prosiłem --NIE KŁAM
    Dla mnie stwierdzenie -- PC -PRACUJE KIEDY CHCE -to praca PC puszczonej w samopas. Czyli pracuje jak w domu jest za zimno.
    No chyba mi nie wmówisz że jak masz zadaną w okienku 13 --15 to akurat wtedy w domu brakuje ciepła?
    Bo wtedy jest najwięcej zysków bytowych. Czyż by u ciebie tego ciepła dom nie przyjmował? Zapewne przyjmuje. Po co więc włączać ogrzewanie?
    Bo okienko jest w II tar. Tak ?
    Mówisz że chodzi ci o 800zeta na rok za ogrzewanie tak?
    A jeszcze w zimie dumnie tu pisałeś że na miesiąc wydajesz 500zeta na Faje. 500zeta co miesiąc!!!!!!!! a 800zeta /rok ci szkoda?
    i to jeszcze za cenę ciepła w domu. No tak- powiesz że dom nie potrzebuje. NIE POTRZEBUJE- bo jest drogi prąd a o godz13.00 nagle potrzebuje.
    Koło się zamyka -- nie da się przez długi okres czasu pisać KŁAMSTWA bo prędzej czy później to wyjdzie.
    Jak będziesz prowadził merytoryczną rozmowę -( a w szczególności prawdziwą ) zapewniam cię że we mnie wroga mial nie będziesz.
    W innym przypadku bedę ci non stop wytykał nieprawidłowości.
    PS. mając PC T cap przez ileś tam lat lub jakieś inne ustrojstwo -to nie jest żaden wyznacznik że się wie wszystko. Można i cale życie coś mieć lub się uczyć i uczyć i dalej być idiotą.
    Oczywiście to nie jest aluzja co do twojej osoby. Ot taki przykład.
    Człowieku z Polski B,obecnie na faje wydaje 600zl bo se ktoś tam wymyślił, że mentole zlikwiduje.
    Ale za to wprowadzi możliwość wkładek miętowych, osobno kupowanych, no i muszę faje kupować plus wkładki miętowe
    Ja kupy spod siebie nie jadam jak Ty
    Człowieku z Polski B,u mnie w domu nie było nigdy za zimno bo ja mam dom budowany z rozumem a nie wg szamanów z wioski ,którzy radzili go grzać węglem, bo taniej
    Człowieku z Polski B,w moim domu w taryfie G11,gdy pompa była ustawiona "samopas" w taryfie G11 ,wyłączała się na kilkanaście godzin, właśnie dlatego, że zyski bytowe "grzały" dom.

    Jasne, że mi szkoda wyrzucać 800zl w błoto, mi z nieba nie leci 500+ od łba bo ja jeszcze utrzymuje tych darmozjadow i patoli...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 16-09-2021 o 23:02

  9. #15769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Człowieku z Polski B,obecnie na faje wydaje 600zl bo se ktoś tam wymyślił, że mentole zlikwiduje.
    Ale za to wprowadzi możliwość wkładek miętowych, osobno kupowanych, no i muszę faje kupować plus wkładki miętowe
    Ja kupy spod siebie nie jadam jak Ty
    Człowieku z Polski B,u mnie w domu nie było nigdy za zimno bo ja mam dom budowany z rozumem a nie wg szamanów z wioski ,którzy radzili go grzać węglem, bo taniej
    Człowieku z Polski B,w moim domu w taryfie G11,gdy pompa była ustawiona "samopas" w taryfie G11 ,wyłączała się na kilkanaście godzin, właśnie dlatego, że zyski bytowe "grzały" dom.

    Jasne, że mi szkoda wyrzucać 800zl w błoto, mi z nieba nie leci 500+ od łba bo ja jeszcze utrzymuje tych darmozjadow i patoli...
    Widzę że dalej będziesz trzymał swoje. OK
    Co do Fajek to twoja sprawa ,zapewne i więcej bedziesz wydawał
    A jaki to dom budowany z rozumem? Taki z pojedynczej ścianki 25cm lub 38cm Tak? i potem metry styropianu Tak? To raczej domeczek a nie dom.Takie większe mieszkanie i tyle.
    Ze pochodzisz z BLOKOWISKA to tu zapewne ta niewiedza i Pycha że zbudowałeś dom. Nic nadzwyczajnego nie zrobiłeś. Zbudowałeś normalny dom. wiem że w bloku jakieś tam 25lat temu wiało oknami aż firanek trudno było utrzymać na miejscu, a teraz wiszą spokojnie to taki CUD zrobiłeś?
    Ze masz obciążenie 3,5kW -To taki sukces jest? To normalny dom jest.
    Że dla ciebie grzanie ciągłe to nie jest komfort ? Więc jakie jest? Pomijając własności domu,
    Czy to moja wina że przez pewnie 40 lat spałeś z głową przy grzejniku --bo tak pisałeś- (Takie warunki w bloku)
    Że PC ci defrostow nie robi -i to jeszcze filmik puściłeś na YT.- Jak ma robić jak była wyłączona ( śnieg pod nią leżał ) i to nie był świeży śnieg. Czyli stała wył. ileś tam. Dlaczego ? Bo nieroztropnie nakręciłeś szopkę z drewnem. Mało tego kominek jeszcze masz. A bodajże wczoraj pisałeś że się kominów pozbyłeś
    Więc gdzie ten dym idzie?
    Myslisz że idiotów masz na forum ? że nikt nie zauważy twoich krętactw?
    TY nawet nie wiesz co to Ruro piec !!!!!!
    Nie każdy ma swój dom od DEKADY
    Są tacy co domy mają od stuleci.
    Czy twój ROZUMEK jest tak płytki że nie pojmuje tego że: 20, 30 50 a nawet i 150 lat temu PC nie było! !!! Tak samo jak i innych dobrodziejstw. Świat to nie TY i twój 10 czy tam 12 letni dom.
    PYTAM --czym mieli ludzie grzać 30lat i więcej temu? Zwłaszcza w POLSCE gdzie KOMUNA trzymała się jak rzep psiego ogona.
    Gdzie kiełbasa i mięso na kartki były.
    Dooooopy nie było czym wytrzeć a co dopiero o innych dobrach myśleć.
    Na zwykłą butle z gazem trzeba było czekać 2 tyg.
    I ty tu LUDZIOM zarzucasz że węglem grzali? Grzali jak go dostali. AQ twój FAMILOK czym byl grzany?
    Że się PC wyłączyla to coś rewelacyjnego jest? Przecież jak są spełnione warunki to co w tym dziwnego że się wyłączyła????????? Mądry ty jesteś????
    Pewnie coś chlapnąłeś i efekt jest.
    Co ty o tym 500+. Na faje chcesz by ci dawali ???? To byś zadowolony był.
    Ja też nie brałem i nie biorę 500+ Podatki też płacę Co ci przeszkadza.
    Pisałeś że wnuczki masz> No chyba że kłamaleś. I co? też ci przeszkadza że dzieci biorą?
    Dobra bo to forum nie o polityce.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 16-09-2021 o 23:42
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #15770
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Panowie i Panie

    chce sobie zrobić detekcję taktowania w Home Assistancie. Jakie wartości progowe ustawić? ile startów / stopów versus godzin pracy to już taktowanie, a ile jeszcze nie? Jeśli to coś istotnego to seria J 7kw.

  11. #15771
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jakie 15 STARTÓW?
    Jak grzejesz dom np. 10h/doba To masz 1 start i jeden stop.
    No chyba że te ( PC J ) inaczej pracują. Ale PC to inwenter a inwenter jest po to aby modulować mocą jak ma osiągniętą temp. wynikającą z zadanej docelowej i delty.
    No pewnie ,że jednowentylatorowe inaczej pracują , tam każdy defrost to jest zatrzymanie sprężarki.
    Tyle razy o tym było....
    A z tym poprzednim postem ,to sam porównaj start w włączonym quiet mode 3 , i bez tego . I tak ,trzeba porównać 30 minut , a nie "chwilę" , i podwyższyć docelową temperaturę , żeby pompa miała co grzać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #15772
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    Panowie i Panie

    chce sobie zrobić detekcję taktowania w Home Assistancie. Jakie wartości progowe ustawić? ile startów / stopów versus godzin pracy to już taktowanie, a ile jeszcze nie? Jeśli to coś istotnego to seria J 7kw.

    To zależy jak Twoja pompa liczy. Są pompy ( bez względu na typ ) ,które liczą osobno załączenie sprężarki i wyłączenie ( czyli taki cykl doda wartość 2) , i sątakie ,które liczą taki cykl jako 1 ( tylko załączenie).
    Ty masz jednostkę jednowentylatorową , w związku z tym każdy defrost też dolicza Ci do licznika ( i też albo 2 albo 1 ) , ale defrostów nie należy liczyć jako taktowanie.

    Poza tym jak Ci HA wykryje taktowanie to co ma się stać ? Włączyć się alarm , wysłać Ci maila .... Wydaje mi się ,że trzeba w HA gromadzić dane w jakiejś bazie danych ( np w influxdb) , i po miesięcznej pracy przejżeć wykresy i dopiero stwierdzić po wykresach , czy pompa wyłączała się z tego , że nie była w stanie się zmodulować niżej ,żeby utrzymać temperaturę wyjścia z temp docelową i się wyłączyła , i jaki minął czas ,żeby powtórnie się włączyła. I to są paramery do oceny taktowania , a nie ilość włączeń i wyłączeń.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #15773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie wiem jaki masz dom ale mi po dogrzaniu c.o w okienku południowym(jakaies 1-1,5h,po dogrzaniu cwu), temperatura do 22.00 nie spadnie nawet o 0,5st.C.
    A mam tak:
    13-15- c.o+cwu z priorytetem cwu
    22-0-cwu
    0-6-c.o
    KG w każdym przypadku 32/35,temp.w domu 22-22,5st.C.
    "13-15- c.o+cwu z priorytetem cwu" U mnie chyba nie ma takiej funkcji jak priorytet steruje PC przez internet AQUAREA Smart Cloud
    "KG w każdym przypadku 32/35,temp.w domu 22-22,5st.C"
    Prawdę powiedziawszy nie mam nawet pojęcia jak ustawić temperaturę w domu ponieważ klikając w apkę mam tylko + lub - 5'C przy CO podczas edycji harmonogramu. Dodam tylko iż poniżej tego kółka regulującego +/- 5"C mam wartości 27'C której nie mogę przestawić a ona sama się zmienia. Natomiast przy CWU nie mam takiego problemu gdyż regulacja kółka jest od 40 do 65'C.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-09-17.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	457840Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-09-17 (1).jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	457841
    Ostatnio edytowane przez b2211 ; 17-09-2021 o 13:25

  14. #15774
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    "13-15- c.o+cwu z priorytetem cwu" U mnie chyba nie ma takiej funkcji jak priorytet steruje PC przez internet AQUAREA Smart Cloud
    "KG w każdym przypadku 32/35,temp.w domu 22-22,5st.C" Prawdę powiedziawszy nie mam nawet pojęcia jak ustawić temperaturę w domu ponieważ klikając w apkę mam tylko + lub - 5'C I wyświetloną temperaturę 28'C przy CO. Natomiast przy CWU nie mam takiego problemu gdyż regulacja jest od 45 do 65'C.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-09-17.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	457840Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021-09-17 (1).jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	457841
    Myślę, że jest i u Ciebie opcja priorytetu grzania.
    Co do temp.w domu to od tego jest Krzywa Grzewcza, metodą prób i błędów ustawiasz odpowiednią, tak żeby zagrzać do 22,5st.C a później jedynie uzupełniać energię.
    Pompa to potrafi

    Jednak za dużo techniki Wam dali i się gubicie

  15. #15775

    Domyślnie

    Artura1972 Czuję że bez przeczytania tych trzech grubych ksiąg się nie obejdzie. I ciężko mi zrozumieć fakt, iż nie mogę ustawić sobie temperatury jaką chcę mieć w domu. Nigdzie nie da się tego zrobić w tej apce. Chyba że zrobił to instalator a apka służy do zmiany na +/-5'C oczywiście regulowane po jednym stopniu. Dodam tylko, iż instalator kazał mi wybrać gdzie mam robić ustawienia czyli albo w apce lub w PC, podobno jak robi się w obydwu to PC nie chce poprawnie działać.
    Ostatnio edytowane przez b2211 ; 17-09-2021 o 14:00

  16. #15776
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To zależy jak Twoja pompa liczy. Są pompy ( bez względu na typ ) ,które liczą osobno załączenie sprężarki i wyłączenie ( czyli taki cykl doda wartość 2) , i sątakie ,które liczą taki cykl jako 1 ( tylko załączenie).
    Ty masz jednostkę jednowentylatorową , w związku z tym każdy defrost też dolicza Ci do licznika ( i też albo 2 albo 1 ) , ale defrostów nie należy liczyć jako taktowanie.

    Poza tym jak Ci HA wykryje taktowanie to co ma się stać ? Włączyć się alarm , wysłać Ci maila .... Wydaje mi się ,że trzeba w HA gromadzić dane w jakiejś bazie danych ( np w influxdb) , i po miesięcznej pracy przejżeć wykresy i dopiero stwierdzić po wykresach , czy pompa wyłączała się z tego , że nie była w stanie się zmodulować niżej ,żeby utrzymać temperaturę wyjścia z temp docelową i się wyłączyła , i jaki minął czas ,żeby powtórnie się włączyła. I to są paramery do oceny taktowania , a nie ilość włączeń i wyłączeń.
    jedno grzanie cwu licznik podbija o jeden. Czyli włączenie i wyłączenie sprężarki to jeden cykl

    na razie nie chce robić jakiś wydumek. Cel jest taki, abym miał jakiś wskaźnik mówiący o tym że powinienem się tym bliżej zainteresować. Na razie nie chce do tego dorabiać jakiś automatów czy innych wynalazków.

  17. #15777
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Artura1972 Czuję że bez przeczytania tych trzech grubych ksiąg się nie obejdzie. I ciężko mi zrozumieć fakt, iż nie mogę ustawić sobie temperatury jaką chcę mieć w domu. Nigdzie nie da się tego zrobić w tej apce. Chyba że zrobił to instalator a apka służy do zmiany na +/-5'C oczywiście regulowane po jednym stopniu. Dodam tylko, iż instalator kazał mi wybrać gdzie mam robić ustawienia czyli albo w apce lub w PC, podobno jak robi się w obydwu to PC nie chce poprawnie działać.
    Z tego co rozumiem na razie grzejesz krzywą grzewczą a wiec masz sterowanie pogodowe.
    Jak chcesz sterować / ustawiać sobie temperaturę w domu to musisz użyć termostatu. Jeden jest wbudowany w jednostkę wewnętrzną a konkretnie w sterownik. Możesz albo zamontować inny np bezprzewodowy albo przenieść sterownik z jednostki wewnętrznej do jakiegoś pomieszczenia w domu. Możesz też gdzieś ukryć w domu sam termistor jak nie chcesz mieć tego sterownika gdzieś na widoku na ścianie. Możliwości jest sporo. Ta z przeniesieniem sterownika do domu jest bezpłatna (nie licząc kosztów przeciągniecia kabla i jego maskowania)

    Tak na zdrowy rozsądek, skąd pompa ma wiedzieć ile masz w domu stopni?

  18. #15778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    .
    No chyba mi nie wmówisz że jak masz zadaną w okienku 13 --15 to akurat wtedy w domu brakuje ciepła?
    Bo wtedy jest najwięcej zysków bytowych.
    .
    Pomiędzy 13-15w moim domu jest tylko pies. Nie gotuje, nie gra na komputerze, nawet nie biega, bo przysypia.
    To skąd to "najwięcej zysków bytowych" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #15779

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pomiędzy 13-15w moim domu jest tylko pies. Nie gotuje, nie gra na komputerze, nawet nie biega, bo przysypia.
    To skąd to "najwięcej zysków bytowych" ?
    Szkoda- nie zrozumiałeś co miałem na mysli.
    Fakt tez jest taki że prócz zysków bytowych w myślach bardziej miałem słoneczne.Co nie zmienia mego zapytania.
    Tym bardziej jak nie ma nikogo w domu .
    PS A ten Miglant będzie czekał jak stronka się przewinie to wtedy coś nabazgroli.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 17-09-2021 o 22:43
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #15780
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Szkoda- nie zrozumiałeś co miałem na mysli.
    Fakt tez jest taki że prócz zysków bytowych w myślach bardziej miałem słoneczne.Co nie zmienia mego zapytania.
    Tym bardziej jak nie ma nikogo w domu .
    PS A ten Miglant będzie czekał jak stronka się przewinie to wtedy coś nabazgroli.
    Nie będę dyskutował z ignorantem
    Ja nie grzeje tak jak Ty grzejnikami,które automatycznie i od razu oddają ciepło do pomieszczenia, ja przez tą 1 czy 1,5h w przedziale 13-15,ładuję energią beton,którą to on odda dopiero za kilka godzin,do 22.00 ma czas na to.
    Tego nie zrozumiesz nigdy jak to działa
    Dla Ciebie jest to już kosmos myślowy, czemu się nie dziwię czytając Cię ...

    Poczytaj jaką reakcję na grzanie ma zwykła wylewka i po jakim czasie staje się odczuwalne ciepło przy niej a ja mam "potrójną wylewkę"


    W większości systemów podłogówka ma dużą bezwładność, czyli nagrzewa się i stygnie powoli. Wynika to z dużej masy wylewki podłogowej – 1 m2 może ważyć nawet 200 kg. W związku z tym nie możemy szybko zwiększyć lub obniżyć intensywności grzania


    Z drugiej jednak strony, podłogówka stabilizuje temperaturę we wnętrzach i ma zdolność do tzw. samoregulacji – wystarczy niewielki wzrost temperatury pomieszczenia (np. do 23°C), żeby ilość ciepła oddawanego przez podłogę wyraźnie spadła.

    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 18-09-2021 o 00:04

Strona 789 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony