Cytat Napisał Toty Zobacz post
Tak jak parę osób pisze wyżej reku raczej sie nie zwróci jesli mówimy o czystej ekonomii.
Plusem jest to że w zimę nie trzeba otwierać okien i w łazience wilgoć odparuje w parę minut, no i filtry wyłapią troche smogu. Ale wady też są a raczej koszty.
Ja użytkuje WM od prawie 5 lat. Reku jeszcze się nie popsuł (mam Brinka więc raczej górna półka) ale wentylatory już są głośne i na drugim biegu przeszkadzałoby to spać więc chodzi przez 90% czasu na pierwszym. Muszę je wymienić ale jeden taki kosztuje tyle co dobrej klasy lodówka. Więc pewnie zawiozę do regeneracji jak znajdę jakoś firmę która wymieni łożyska. Czy dałbym teraz za taką instalacje ok 20k bo takie są ceny ? Wahalbym się - ale jesli miałby montować sam to tak.
Jesli sam sobie wymiennika nie wyjmiesz i nie wyczyścisz ani nie zrobic zwyklego przeglądu to czeka się koszt rocznego przeglądu - okolo 250zł + filtry drugie tyle. A po 5 latach pewnie wymiania wentylatorów jak u mnie - jeden kosztuje ponad 1500zł.
Aha i w lato i tak trzeba otwierać okna na noc żeby wychłodzić budynek w upały - na to żadna wentylacja mechaniczna nie pomoże - także w tym zachwalaniem też trzeba mieć umiar.
jakim cudem wentyaltor przeszkadza Ci w spaniu? Masz reku w domu? Bo ja sobie tego nie mogę wyobrazić. U mnie na zwalonych łożyskach (swoją drogą wymieniłem sam w parę minut po 13 latach) na maksymalnych obrotach reku kompletnie nic nie było słychać w domu. W garażu tak było ciut głośniej. Wiec albo powód jest inny złego działania instalacji albo tego łożyska już nie ma.