dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1908

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wystarczy zanotować, ile m3 gazu poszło w najzimniejszą noc (ile m3/h) i jaka była najwyższa temperatura zasilania i najniższa za oknem
    Niestety mój kocioł nie wyświetla temperatury zasilania. Nie wiem czy bez tego da się coś ustalić.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Niestety mój kocioł nie wyświetla temperatury zasilania. Nie wiem czy bez tego da się coś ustalić.
    To na wyjściu na grzejniki zamontuj sondę termometru - przyczep trytytkami do rury i zaizoluj, żeby wskazanie było bliskie temperatury wody. Najlepiej, jak termometr będzie zapamiętywał maksymalną zmierzoną temperaturę.

    Maksymalna moc pompy ciepła zależy od temperatury zasilania i temperatury na zewnątrz. Pompy maja też ograniczenie co do maksymalnej temperatury jaka potrafią wytworzyć
    Tu masz tabele z danymi kilku pomp. Widać, jaką maksymalną temperaturę potrafi wytworzyć przy -20* i jaką ma wtedy moc. Więc jak będziesz znał potrzebną temperaturę, znał moc (dzieląc zużycie gazu przez czas) to będziesz wiedział, która PC da radę. Takie praktyczne zmierzenie to znacznie lepsze dobieranie pompy niż na podstawie teoretycznego OZC.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony