dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1908

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam

    to mój pierwszy wpis na forum, od razu zaznaczę, że nie dysponuje wiedzą specjalistyczną, więc proszę o wyrozumiałość.

    -posiadam dom o pow. 440 m2, wybudowany w 2001 r. w technologii szkieletowej. Jestem drugim drugim właścicielem, dom jest parterowy bez poddasza i piwnicy. ściany ocieplone 15 cm, w środku płyta i wełna, na stropie położone około 20 cm. wełny 5 lat temu.
    - dom ma nieregularny kształt i bardzo dużo przeszkleń od podłogi do sufitu. W bryle domu są dwa mieszkania plus garaż i kotłownia.
    - ogrzewanie grzejniki plus około 80 metrów podłogówki zasilanej z powrotu na grzejnikach
    - instalacja c.o. ma cztery obwody spięte w tej chwili w jeden obieg ,zasilany jedną pompką (poprzedni właściciel miał cztery obiegi), zbiornik c.w.u. 300 l
    - kocioł na pellet 35 kw z wymiennikiem płytowym, zużycie około 14-15 ton pelletu na sezon
    -na dachu instalacja PV 10 kw, ale idzie w całości na potrzeby własne
    ciepło właściwe -pokazuje zapotrzebowanie na ciepło około 60.200kw (ale z uwagi na nietypowy budynekbyłbym ostrożny)
    -

    wiem , że podaję mało danych, ale nie chodzi mi o pomoc w doborze mocy pompy ciepła, wiem że musze zrobić OZC, chodzi mi czy któryś z Kolegów ma doświadczenie z pompami ciepła w tak dużych budynkach. Wiem , że dotychczasowa instalacja ma wiele wad i wymaga zbudowania na nowo, ale mam od tego roku podciągnięty gaz ziemny i mogę zamontować kocioł gazowy . jednakże mógłbym zamontować na dachu jeszcze 20kw paneli na tyle mam miejsca i założyć pompę ciepła nawet gruntową.Jeżeli ktoś zatem ma pompę ciepła w tak dużym domu na grzejnikach będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekn12 Zobacz post

    -posiadam dom o pow. 440 m2, wybudowany w 2001 r. w technologii szkieletowej.
    dom jest parterowy bez poddasza i piwnicy. ściany ocieplone 15 cm, w środku płyta i wełna, na stropie położone około 20 cm. wełny 5 lat temu.
    - dom ma nieregularny kształt i bardzo dużo przeszkleń od podłogi do sufitu.
    W bryle domu są dwa mieszkania plus garaż i kotłownia.
    - ogrzewanie grzejniki plus około 80 metrów podłogówki zasilanej z powrotu na grzejnikach
    - instalacja c.o. ma cztery obwody spięte w tej chwili w jeden obieg ,zasilany jedną pompką (poprzedni właściciel miał cztery obiegi), zbiornik c.w.u. 300 l
    - kocioł na pellet 35 kw z wymiennikiem płytowym, zużycie około 14-15 ton pelletu na sezon
    -na dachu instalacja PV 10 kw, ale idzie w całości na potrzeby własne
    ciepło właściwe -pokazuje zapotrzebowanie na ciepło około 60.200kw (ale z uwagi na nietypowy budynek byłbym ostrożny)
    Racjonalnie, wydaje się ;
    - podział na dwie osobne instalacje, oddzielnie dla każdego mieszkania,
    - dwie PC 3-fazowe ze względu na wielkość prądu,
    - bezpiecznie ; w razie awarii jednej z PC , druga PC działa niezależnie
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za dwie krótkie, ale rzeczowe odpowiedzi. Trochę zbadałem temat i być może wchodzą w grę dwa t-capy 12 kw połączone kaskadowo. Najpierw jednak trzeba zrobić profesjonalne obliczenie zapotrzebowania domu na ciepło, a potem będę dobierał jednostki i rozwiązania. Parametrów budynku, już i tak nie poprawię.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekn12 Zobacz post
    Dziękuję za dwie krótkie, ale rzeczowe odpowiedzi. Trochę zbadałem temat i być może wchodzą w grę dwa t-capy 12 kw połączone kaskadowo. Najpierw jednak trzeba zrobić profesjonalne obliczenie zapotrzebowania domu na ciepło, a potem będę dobierał jednostki i rozwiązania. Parametrów budynku, już i tak nie poprawię.
    Po co kaskada, moze wystarczy jedna wyskotemperaturowa 18 kW pompa Daikna? Bez ozc stoisz w miejscu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony