dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 861 z 1022
Pokaż wyniki od 17.201 do 17.220 z 20440
  1. #17201

    Domyślnie

    Masz dołączoną płytę CD od panasa .Tam jest programik setup w którym tworzysz plik tekstowy z nazwą sieci i hasłem ,Wgrywasz ten plik na czystego pena i wkładasz do modułu internetowego .następnie przytrzmujesz przycisk wps na module do momentu aż moduł zacznie zczytywać z pena (najlepiej pen z diodą bo widać kiedy zczytuje)
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #17202
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola44-81 Zobacz post
    Czy jest jakiś sprawdzony sposób na podłączenie Panasonica do Wi-Fi bez WPS? Nie mam routera z WPS i nie będę miał szybko. Kablowo odpada, bo jest tylko Wi-Fi. Pomóżcie.
    jak nie masz CD to:

    robisz pendrive w fat32
    nazwa pliku settings.txt

    zawartość

    SSID=siecwifi
    KEY=haslohaslo

    wkładasz do modułu, trzymasz jakiś przycisk (chyba wps, jest w instrukcji) i czekasz az zacznie mrugać. Po chwili diody się zapalą jak się podłączy,

  3. #17203

    Domyślnie

    Dzięki. Będę próbował.

  4. #17204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Podepnę się pod dyskusję. Co jakiś czas adapter sieciowy zawiesza się i nie reaguje na reset środkowym przyciskiem i reset dwoma zewnętrznymi przyciskami . Pomaga tylko wyłączenie zasilania do pompy i wtedy ożywa i łączy się z routerem bez żadnej ingerencji z mojej strony . Pomyślałem sobie żeby zrobić wyłącznik rozłączający przewód zasilający , jedną żyłę która odpowiada za zasilanie żeby nie wyłączać całej pompy (przerwanie na chwilę obwodu zasilającego adapter ) tylko nie wiem który to kolor przewodu odpowiada za zasilanie .Może ktoś wie to bardzo proszę o info nie chciałbym tego robić metodą prób i błędów .Pzdr.

  5. #17205

    Domyślnie

    Czerwony? Tam jest 4 przewody o ile dobrze pamiętam. Nie byłem dziś na budowie. Jak będę się bawił w podłączenie przez USB jak koledzy radzili to zmierzę napięcie.

  6. #17206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola44-81 Zobacz post
    Czerwony? Tam jest 4 przewody o ile dobrze pamiętam. Nie byłem dziś na budowie. Jak będę się bawił w podłączenie przez USB jak koledzy radzili to zmierzę napięcie.
    Dzięki. Dawniej zdarzało się że się zawieszał ale wystarczyło zresetować środkowym przyciskiem a teraz nie reaguje.

  7. #17207

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekwojtal Zobacz post
    Podepnę się pod dyskusję. Co jakiś czas adapter sieciowy zawiesza się i nie reaguje na reset środkowym przyciskiem i reset dwoma zewnętrznymi przyciskami . Pomaga tylko wyłączenie zasilania do pompy i wtedy ożywa i łączy się z routerem bez żadnej ingerencji z mojej strony . Pomyślałem sobie żeby zrobić wyłącznik rozłączający przewód zasilający , jedną żyłę która odpowiada za zasilanie żeby nie wyłączać całej pompy (przerwanie na chwilę obwodu zasilającego adapter ) tylko nie wiem który to kolor przewodu odpowiada za zasilanie .Może ktoś wie to bardzo proszę o info nie chciałbym tego robić metodą prób i błędów .Pzdr.
    Adapter do internetu podłączony jest po WiFi czy po kablu? Podobno ten adapter słabo sobie radzi z WiFi i jak jest możliwość to lepiej podłączyć skrętke.

  8. #17208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Po wifi ,co jakiś czas zgaśnie ta dolna dioda i tylko wyłączenie zasilania pomaga. Sygnał wifi jest dobra z kablem za dużo kombinacji

  9. #17209

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszekwojtal Zobacz post
    Dzięki. Dawniej zdarzało się że się zawieszał ale wystarczyło zresetować środkowym przyciskiem a teraz nie reaguje.
    Zasilanie jest pomiędzy kablem czerwonym i czarnym. standardowo 5VDC. Zielony i biały to przewody do danych. Woltomierz to potwierdza.

  10. #17210

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMdzeJ Zobacz post
    jak nie masz CD to:

    robisz pendrive w fat32
    nazwa pliku settings.txt

    zawartość

    SSID=siecwifi
    KEY=haslohaslo

    wkładasz do modułu, trzymasz jakiś przycisk (chyba wps, jest w instrukcji) i czekasz az zacznie mrugać. Po chwili diody się zapalą jak się podłączy,
    Jeszcze raz dzięki. Zasadniczo twoja instrukcja jest dobra, ale nie zadziałało!

    Więc zacząłem żmudną rejestrację na aquarea-smart.panaconic.com. i udało sie bez problemów.
    Więc może opiszę " Jak połączyć aquarea z wi-fi bez WPS"

    1. Założyć konto na Panasonic- utworzyć identyfikator: https://csapl.pcpf.panasonic.com/Acc...ter001?Lang=pl
    Postępować zgodnie z instrukcją.
    2. na https://aquarea-smart.panasonic.com zalogować się i dodać nowe urządzenie.
    Pojawią się ładne obrazkowe instrukcje, w przypadku problemów z połączeniem modułu skorzystać z pomocy i wybrać opcję "nie mam routera z WPS". Przejść dalej.
    3. Wtedy pojawi się konfigurator sieci i w tym momencie można stworzyć plik na USB.

    Wystarczy być cierpliwym i postępować z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie komputera.

    Gdybym od razu spróbował pewnie nie pytałbym o takie proste rzeczy, jednak w sieci nie znalazłem takiej informacji , że
    Panasonic prowadzi za rączkę aby to uruchomić.
    Jeszcze raz dzięki Wam za pomoc.

  11. #17211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekwojtal

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Trębaczew
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola44-81 Zobacz post
    Zasilanie jest pomiędzy kablem czerwonym i czarnym. standardowo 5VDC. Zielony i biały to przewody do danych. Woltomierz to potwierdza.
    Dzięki. Pozdrawiam

  12. #17212

    Domyślnie

    Witam forumowiczów po ładnych kilku latach Chyba gdzieś po 10
    Proszę podpowiedzcie odnośnie PC.
    Przyszła pora na wymianę źródła ogrzewania z kotła na ekogroszek na PC.
    Poprosilem o wycenę kilku instalatorów. Zalezalo mi na Panasonic 3 fazowym. Co do wyboru mocy wszystkie są zgodne i proponują 9kw + bufor 100l. Różnica sprowadza się do tego ze jedni 9 T-cap a inni 9kw zwykłą. Wiec tu pojawiają się moje dylematy które opcja dla mnie będzie lepsza. Teraz moje parametry. Zapotrzebowanie ze świadectwa i cieplowlasciwe.pl zbieżne i wynosi 7,8 kw. Powierzchnia użytkowa 172m2. Instalacja 2 obiegi mniej więcej po 50% podłogówka i grzejniki. Cwu 300l. 4 domowników.Co do spalania ekogroszku to do 3t na sezon.

    Doradzicie? Jakie argumenty za jedna a jakie za druga PC? Oczywiście o różnicy w cenie zakupu zdaje sobie sprawę ale to nie jest aż tak istotne dla mnie. Ważniejsze dla mnie późniejsze koszty użytkowania jaki i samo użytkowanie.
    Z góry dziękuję

    PS. Planuję w tym roku wstawienie dodatkowego dużego okna tarasowego 2,5x2,3m więc pewnie zapotrzebowanie wzrośnie pewnie nieco powyżej 8kw
    Ostatnio edytowane przez Magik Cz-wa ; 11-02-2022 o 19:29

  13. #17213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magik Cz-wa Zobacz post
    Zalezalo mi na Panasonic 3 fazowym. Co do wyboru mocy wszystkie są zgodne i proponują 9kw + bufor 100l. Różnica sprowadza się do tego ze jedni 9 T-cap a inni 9kw zwykłą, OZC 7,8 kw. Powierzchnia użytkowa 172m2. Instalacja 2 obiegi mniej więcej po 50% podłogówka i grzejniki. Cwu 300l. 4 domowników
    W jakiej strefie znajduje się budynek?
    Jeżeli po 50% podłogówka i grzejniki, to bufor jest zbyteczny;
    - bo tą rolę spełnia podłogówka,
    Można iść w kierunku zwiększania mocy grzejników aby puścić na nie czynnik o takiej samej temperaturze co w podłogówkę
    Przy takiej mocy cieplnej - brałbym TCap
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #17214

    Domyślnie

    Strefa klimatyczna III - Częstochowa.
    Co do wymiany grzejników to pewnie kiedyś a może stopniowo będę wymieniał ale ze względów że ten wydatek na PC będzie nie mały to w czasie taka wymiana się mocno przesunie.
    Co do bufora to mnie zaskoczyłeś bo wszyscy instalatorzy a bylo ich 5 mówili ze przy podlogowce i grzejnikach ( grzejniki nie są na rozdzielaczu tylko jedno zasilanie jeden powrót) wskazany jest dla poprawnego działania bufor 80-100 litrów.

  15. #17215

    Domyślnie

    Mylą pojęcia. Przy dwóch 9bwodach z różną temperaturą potrzebne jest sprzęgło hydrauliczne, a że przy pompach ciepła modne są buforki to to klient zapłaci. Bufor przy pompie ciepła stosuje się gdy zład wody w instalacji co jest za mały do poprawnej pracy pompy. Ilość wody ma być na tyle duża aby jej pojemność cieplna była w stanie 9debrac moc z wymiennika przy odpowiednim przepływie.
    Jeżeli w twojej co masz co najmniej 80 l to masz minimalny zład przewidziany w instrukcji pompy. Zamiast pakować kasę w niepotrzebny bufor i pompy obiegowe lepiej zrobić inwentaryzacje grzejników i je odpowiednio zwiększyć, aby bez kombinacji grzać jednym niskim parametrem.

  16. #17216

    Domyślnie

    Magik Cz-wa
    Poczytaj tematy z mojej stopki,
    Uzupełnij wiedzę na temat grzejników;
    -im mniejsza moc grzejników tym wyższe temperatury musisz zastosować,
    Problem Twojego typu - już szereg razy był rozpatrywany

    Rysunek jest poglądowy;
    -zamiast kotła - PC z pompą obiegową dużej mocy,
    -tylko jedna pompa - ta w PC,
    - PC > zawór trójdrogowy termostatyczny z siłownikiem > rozgałęzienie na 2 sekcje np.; (grzejniki + podłogówka ) dzięki temu może puścić 40 st na grzejniki a w tym samym czasie zasilać podłogę temp np 35 st,
    - zawór 3D termostatyczny zamontowany na dobiegu podłogówki, bez bufora, sprzęgła
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #17217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czyli doradzacie mu aby przy za małych kalafiorach i prawdopodobnie połaczonych w szereg puszczał wodę o tej samej temperaturze n.p. 45 -50 stopni też w podłogę. Andrzej a co z CWU? Zobaczcie jak ten układ bez bufora się skomplikuje.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 12-02-2022 o 09:52
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #17218

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czyli doradzacie mu aby przy za małych kalafiorach i prawdopodobnie połaczonych w szereg puszczał wodę o tej samej temperaturze n.p. 45 -50 stopni też w podłogę. Andrzej a co z CWU? Zobaczcie jak ten układ bez bufora się skomplikuje.
    Schemat załączony jest BE???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #17219

    Domyślnie

    Typowe błedy są powielane a później będzie----- Proszę pomóżcie bo PC mi taktuje i ma 30zał/doba
    Moc grzejników powinna być =,> od min. mocy PC po modulacji A buforek ( sprzęglo) powinno być 50L +odpowiedni zład wody w układzie dla danej PC
    Przy takiej konfiguracji PC pracuje SUPER lecz mało jest takich co to rozumie.
    Czasami śmiać mi się chce jak czytam posty w ktorych ludzie narzekają ale cóż słuchali błędnych porad.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #17220

    Domyślnie

    Cóż mogę powiedzieć. Nie jestem specjalistą w dziedzinie CO, a tym bardziej PC. Do wyceny zaprosiłem wykonawców którzy są na oficjalnej liście instalatorów PC Panasonic i częściowo z polecenia. Oczywiście nieomieszkam tematu bufora jego pojemności czy nawet konieczności instalacji przedyskutować z moimi fachowcami. O tyle o ile ewentualną wymianę grzejników czy też może montaż klimakonwektorów będzie można zrobić w późniejszym czasie to decyzje co do wyboru 9kw 3f zwykla czy 9kw Tcap 3f jest wyborem na lata stąd moja prośba do was specjalistów w dziedzinie PC o pomoc w tej decyzji.

Strona 861 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony