Cytat Napisał Maniek82r Zobacz post
Ale czy po nowych zasadach liczy sie max uzysk? A nie ciagla produkcja od rana do wieczora?

Jak mam to rozumiec:
"za wyprodukowaną przez prosumenta energię elektryczną Wysokość ewentualnej nadpłaty (niewykorzystanej w okresie 12 miesięcy), zwracanej przez sprzedawcę, nie może przekroczyć 20% (dwudziestu procent) wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci w miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy zwrot nadpłaty. Takie rozwiązanie umożliwi zwolnienie przychodów z tej nadpłaty z opodatkowania podatkiem od osób fizycznych. Zgodnie z rekomendacjami Komisji Europejskiej, większy poziom dochodów musiałby być objęty procedurą notyfikacji pomocy publicznej."

Jesli zuzyje 2800kwh w rok a wyprodukuje 7000kwh to zaplaca mi tylko za 20% nadwyzki a reszte oddam do sieci za darmo?

.
Tu trzeba jaśniej, myślę że pisząc: "zużyję 2800" masz na myśli pobraną energię, a "wyprodukuje 7000" to oddana.
Jeśli tak to: za 7000kWh en. oddanej, na koncie pojawi się ok 4200 zł. z tej kwoty pokryjesz tylko energę czynną czyli 2000 kWh po ok.0,41 i 800 po 0,7, razem to 1380. 20% z oddanej to 840 i to po 12 m-cach możesz sobie odebrać, razem to 2220 więc przepada ok 2000.

Przewymiarowywanie instalacji w net bilingu to zasilanie spółki Skarbu Państwa