Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Czyta. I analizuje.
Ale nigdy nie bierze ich za swoje, a jeśli cytuje to podaje źródło https://www.forum-fronius.pl/category/podstawy/page/2/ i nie zapomina o tym co piszą mądrzejsi i z doświadczeniem od kogoś kto stosuje tylko przycisk kopiuj i wklej. Te same analizy są poszerzone i doświadczalnie sprawdzone co do zysków i strat i wniosek nasuwa się jeden, że lepiej jest stosować niedociążone falowniki niż przeciążone https://www.forum-fronius.pl/uzyski-...ji-falownikow/ co dobitnie i bez tajemnicy przekazane jest przez specjalistów Fronka:
“Przewymiarowanie instalacji względem mocy falowników Fronius” taka konfiguracja jest dopuszczalna bez utraty gwarancji ze strony producenta. No cóż: w układzie modułów skierowanych na południe spowoduje to straty uzysku ponad 13%, a zatem przekroczy ewentualny zysk wynikający z zakupu tańszego modelu.


WAŻNE: wyniki powyższych symulacji są jedynie przykładem, w jaki sposób należy dobierać wielkość falownika do przyjętego układu modułów. Każdorazowo projektant i/lub wykonawca instalacji powinien określić poprawny dobór falownika opierając się na rzeczywistych danych, takich jak: lokalizacja, orientacja i nachylenie modułów, ich typ oraz ewentualny wpływ zacienienia. Gorąco zachęcamy do własnych eksperymentów i wykorzystania w swoich projektach programów takich jak PV*Sol czy BlueSol.

Wg mnie najważniejsze jest to co piszą użytkownicy którzy mają te falowniki parę lat, którzy nie boją się eksperymentować, a swoje wyniki analizować i przedstawiać innym by ich doświadczenie było wykorzystane. To że ktoś umie czytać nie pozwala tytułować się specjalistą w dziedzinie o której przeczytał.
Zawsze to użytkownicy urządzenia weryfikują jego jakość zarówno projekt jak i samego producenta