dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 732 z 757
Pokaż wyniki od 14.621 do 14.640 z 15132
  1. #14621
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A jakie to złoże? Jeśli jest nowe (i nie było wypłukane przy uruchomieniu) to może dawać taki kolor, ale to powinno zniknąć dość szybko.
    Było wcześniej wypłukiwane, bo w użyciu jest już ponad 2 miesiące. Spróbuję wydłużyć czasy płukania i solankowania.

    Pytanie na marginesie, jaka jest różnica pomiędzy głowicami CK a IA ? Warto dopłacać do tych głowic, czy lepiej pozostać przy wersji CI ?

    A i jeszcze jedno, jak to jest z tym liczeniem przy doborze wielkości stacji. Wszędzie zalecają do użytku domowego pozostawić min. 5 dh na wyjściu, inni twierdzą, że zmiękczanie wody do 0dh w niczym nie przeszkadza i tak ma być, bo bez sensu jest stawianie zmiękczacza, a potem dopuszczanie surowej wody.
    Jaka jest Twoja opinia?
    Ostatnio edytowane przez jamiro ; 15-06-2023 o 11:16

  2. #14622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamiro Zobacz post
    Było wcześniej wypłukiwane, bo w użyciu jest już ponad 2 miesiące. Spróbuję wydłużyć czasy płukania i solankowania.
    Jeśli przez 2 miesiące się nie wypłukało to nie sądzę aby wydłużenie czasu regeneracji coś pomogło... na pewno woda surowa nie ma już takiego koloru?

    Pytanie na marginesie, jaka jest różnica pomiędzy głowicami CK a IA ? Warto dopłacać do tych głowic, czy lepiej pozostać przy wersji CI ?
    Dla użytkownika "domowego" największą różnicą jest polskie menu i kolorowy, podświetlany ekran. CK i IA mają praktycznie te same funkcje, tylko inny układ klawiszy i obudowę przednią (są dystrybuowane przez inne firmy).
    Dla użytkownika "przemysłowego" mogą być ważne dodatkowe funkcje, np. możliwość podłączenia dwóch zaworów automatycznych jednocześnie, czy możliwość wpisania swoich danych kontaktowych oraz ustalenie alarmu serwisowego.

    A i jeszcze jedno, jak to jest z tym liczeniem przy doborze wielkości stacji. Wszędzie zalecają do użytku domowego pozostawić min. 5 dh na wyjściu, inni twierdzą, że zmiękczanie wody do 0dh w niczym nie przeszkadza i tak ma być, bo bez sensu jest stawianie zmiękczacza, a potem dopuszczanie surowej wody.
    Jaka jest Twoja opinia?
    Jak zwykle - to zależy od aplikacji.
    Jeśli woda ma spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu dla wody pitnej to musi zawierać minimum 3-4 dH. Ale z punktu widzenia użytkowego (o ile instalacja jest w plastiku) nie ma przeciwwskazań do stosowania wody zupełnie miękkiej (można np. dać mineralizator na wodzie przy jednym kranie i tylko tej wody używać do picia...). Kwestie takie jak "woda miękka jest śliska, nie zmywa mydła albo nie smakuje" są bardzo indywidualne i zależą od wielu czynników (głównie od składu wody poza twardością).

  3. #14623
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli woda ma spełniać kryteria określone w Rozporządzeniu dla wody pitnej to musi zawierać minimum 3-4 dH.
    Mój młody, pije tylko kranówkę poprzez bidon Brita z filtrami wymiennymi, chyba są to filtry węglowe. Czy po zmiękczaczu, musi nadal używać tego typu filtry, czy wówczas może pić śmiało wodę z kranu ?
    Czy ewentualnie po zmiękczaczu założyć dodatkowy filtr węglowy ?

  4. #14624

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Potrzebuje pomocy przy doborze zmiękczacza.

    Dom wolnostojący z dwiema osobami - zużycie przewiduje na poziomie 4-7 m3/m-c

    Zastanawiam się nad następującymi modelami:

    - Ecoperla Slimline 17
    - Ecoperla Toro 20
    - Ecoperla Vita 12

    Który z nich byłby najlepszy, Vita ma głowice Clack ale czy 12 nie biedzie za mała?

  5. #14625
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gacek123 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Potrzebuje pomocy przy doborze zmiękczacza.

    Dom wolnostojący z dwiema osobami - zużycie przewiduje na poziomie 4-7 m3/m-c

    Zastanawiam się nad następującymi modelami:

    - Ecoperla Slimline 17
    - Ecoperla Toro 20
    - Ecoperla Vita 12

    Który z nich byłby najlepszy, Vita ma głowice Clack ale czy 12 nie biedzie za mała?
    Dzień dobry,

    to wszystko zależy od Twojej twardości wody. Stopień twardości możesz sprawdzić na stronie wodociągów lub zbadać testerem kropelkowym.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #14626
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamiro Zobacz post
    Mój młody, pije tylko kranówkę poprzez bidon Brita z filtrami wymiennymi, chyba są to filtry węglowe. Czy po zmiękczaczu, musi nadal używać tego typu filtry, czy wówczas może pić śmiało wodę z kranu ?
    Czy ewentualnie po zmiękczaczu założyć dodatkowy filtr węglowy ?
    Tak naprawdę filtr węglowy poprawia tylko smak i zapach wody, więc jak najbardziej można butelki nadal używać. Realnie jeśli chciałbyś przefiltrować wodę w całym domu przez węgiel aktywny, to lepszym rozwiązaniem będzie kolumna węglowa na cały dom. Filtr węglowy narurowy ma dość niską wydajność i dużo mniejszą powierzchnię filtracji. Ponadto węgiel musisz wymieniać dość często w takim filtrze, co około 2-3 miesiące max. W kolumnie węglowej złoże węglowe wymienia się co 2-3 lata i płucze co kilka miesięcy.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/carbotower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #14627

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry,

    to wszystko zależy od Twojej twardości wody. Stopień twardości możesz sprawdzić na stronie wodociągów lub zbadać testerem kropelkowym.
    Sprawdziłem na stronie wodociągów i w widzę ze był robione badanie w maju i dla mojej stacji są następujące wyniki:

    pH = 7,2 - Metoda potencjometryczna

  8. #14628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gacek123 Zobacz post
    Sprawdziłem na stronie wodociągów i w widzę ze był robione badanie w maju i dla mojej stacji są następujące wyniki:

    pH = 7,2 - Metoda potencjometryczna
    Niestety pH to odczyn wody, a nie jej twardość

  9. #14629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamiro Zobacz post
    Mój młody, pije tylko kranówkę poprzez bidon Brita z filtrami wymiennymi, chyba są to filtry węglowe. Czy po zmiękczaczu, musi nadal używać tego typu filtry, czy wówczas może pić śmiało wodę z kranu ?
    Czy ewentualnie po zmiękczaczu założyć dodatkowy filtr węglowy ?
    Filtry w tych bidonach już po kilku dniach są wylęgarnią bakterii - zalecałbym częste ich wymiany.
    Ale podobnie jak zmiękczacz, tak i węgiel - nie zapewniają wody zupełnie bezpiecznej do picia. Tzn jeśli woda surowa jest już pitna to one nie zaszkodzą, ale jeśli woda pitna ma przekroczone poziomy zanieczyszczeń czy bakterii to oba te filtry pomogą tylko częściowo.... Myślę, że z kontekstu tej sytuacji najbezpieczniej byłoby używać odwróconej osmozy i wtedy woda jest "bezpieczna" bo co by nie weszło na filtr RO to na wyjściu dostaniesz wodę zdatną do picia.

  10. #14630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gacek123 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Potrzebuje pomocy przy doborze zmiękczacza.

    Dom wolnostojący z dwiema osobami - zużycie przewiduje na poziomie 4-7 m3/m-c

    Zastanawiam się nad następującymi modelami:

    - Ecoperla Slimline 17
    - Ecoperla Toro 20
    - Ecoperla Vita 12

    Który z nich byłby najlepszy, Vita ma głowice Clack ale czy 12 nie biedzie za mała?
    Cześć.
    Zerknij do skrzynki z wiadomościami.

  11. #14631

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Będę wdzięczny za pomoc przy doborze zmiękczacza.

    Trochę danych:
    - Dom wolnostojący 2-3 osoby
    - Woda z wodociągu 21.17 dH, 378 mg/l CaCO3 (dane z wodociągów)
    - Zużycie przewidywane 8 m3/m-c

    Już trochę czytałem i szukałem informacji na własną rękę i z tego co rozumiem to najlepiej/najbezpieczniej celować w:
    - głowica Clack
    - żywica jonowymienna monosferyczna Lewatit
    - reszta bajerów mniej istotna, chociaż oczywiście zależy mi, żeby zmiękczacz był jak najmniej obsługowy

    Myślałem o Clack Pallas CK tylko są dostępne różne wielkości (np. 20, 25) i za bardzo nie wiem, który byłby lepszy.
    Myślałem też o Ecoperla, ale wersja Toro, którego cena jako jedynego z oferty jest porównywalna z Clack Pallas CK, niestety nie posiada głowicy Clack tylko jakąś chińską i też nie znalazłem informacji, że złoże to Lewatit.
    Widzę, że był polecany też Aqua-Soft Basic oraz ja znalazłem wydaje mi się ciekawą ofertę wodaRO CLACK PALLAS tylko najmniejszy to 25 l i nie wiem, czy to nie za dużo w moim wypadku.

    Za każdą pomoc/radę będę niezmiernie wdzięczny.

    Pozdrawiam forumowiczów,
    Maciej

  12. #14632

    Domyślnie

    Cytat Napisał emelx Zobacz post

    Trochę danych:
    - Dom wolnostojący 2-3 osoby
    - Woda z wodociągu 21.17 dH, 378 mg/l CaCO3 (dane z wodociągów)
    - Zużycie przewidywane 8 m3/m-c
    Czy zużycie wody obliczone jest na jakiejś podstawie ? Tzn. już uśrednione czy szczytowe w danym miesiącu, a może dopiero planowane w nowo wybudowanym domu ?
    Jak jest to średnia to brałbym 25L, a jeżeli szczytowe to spokojnie 20L wystarczy.
    Już trochę czytałem i szukałem informacji na własną rękę i z tego co rozumiem to najlepiej/najbezpieczniej celować w:
    - głowica Clack
    - żywica jonowymienna monosferyczna Lewatit
    - reszta bajerów mniej istotna, chociaż oczywiście zależy mi, żeby zmiękczacz był jak najmniej obsługowy
    I bardzo dobrze się doczytałeś.
    Firma Clack, jest wiodącym producentem głowic, produkt wyprodukowany w USA, nieskalany chińskimi rączkami Prosta i niezawodna konstrukcja, z gwarancją, że jak za 10-15lat będziesz potrzebował jakąś część zamienną, to masz pewność, że taką dostaniesz.
    Złoże Lewatit jak najbardziej, ale można również pochylić się nad złożami Purolite lub TapTec.
    Myślałem o Clack Pallas CK tylko są dostępne różne wielkości (np. 20, 25) i za bardzo nie wiem, który byłby lepszy.
    Myślałem też o Ecoperla, ale wersja Toro, którego cena jako jedynego z oferty jest porównywalna z Clack Pallas CK, niestety nie posiada głowicy Clack tylko jakąś chińską i też nie znalazłem informacji, że złoże to Lewatit.
    Clack Pallas, to nie jest rodzaj zmiękczacza. Clack jest producentem, gdzie na potrzeby rynku europejskiego oraz pewnych dystrybutorów, wypuścił wersję Pallas.
    Ecoperla w swojej ofercie posiada zmiękczacze zasypane złożem Lewatit oraz z głowicami Clack, ale ta cena......
    Wysłałem do Ciebie wiadomość prywatną.
    Jeżeli będziesz miał więcej pytań to proszę o kontakt.

  13. #14633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał emelx Zobacz post
    Dzień dobry,

    Będę wdzięczny za pomoc przy doborze zmiękczacza.

    Trochę danych:
    - Dom wolnostojący 2-3 osoby
    - Woda z wodociągu 21.17 dH, 378 mg/l CaCO3 (dane z wodociągów)
    - Zużycie przewidywane 8 m3/m-c
    Moim zdaniem 25 litrów złoża będzie odpowiednią wielkością.

  14. #14634

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Czy zużycie wody obliczone jest na jakiejś podstawie ? Tzn. już uśrednione czy szczytowe w danym miesiącu, a może dopiero planowane w nowo wybudowanym domu ?
    Jak jest to średnia to brałbym 25L, a jeżeli szczytowe to spokojnie 20L wystarczy.

    I bardzo dobrze się doczytałeś.
    Firma Clack, jest wiodącym producentem głowic, produkt wyprodukowany w USA, nieskalany chińskimi rączkami Prosta i niezawodna konstrukcja, z gwarancją, że jak za 10-15lat będziesz potrzebował jakąś część zamienną, to masz pewność, że taką dostaniesz.
    Złoże Lewatit jak najbardziej, ale można również pochylić się nad złożami Purolite lub TapTec.

    Clack Pallas, to nie jest rodzaj zmiękczacza. Clack jest producentem, gdzie na potrzeby rynku europejskiego oraz pewnych dystrybutorów, wypuścił wersję Pallas.
    Ecoperla w swojej ofercie posiada zmiękczacze zasypane złożem Lewatit oraz z głowicami Clack, ale ta cena......
    Wysłałem do Ciebie wiadomość prywatną.
    Jeżeli będziesz miał więcej pytań to proszę o kontakt.
    Dziękuję za odpowiedź.

    To jest średnia ze zużycia w obecnym mieszkaniu. Wziąłem dane z ostatnich 2 lat i tak mi wychodzi czy liczę za 6 miesięcy osobno czy z całych 2 lat.

    Co do Clack Pallas to chodziło mi np. o ten model:
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...-s-p-1407.html
    Ale faktycznie, firma która go składa to Cristal, a sama głowica to Clack Pallas.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Moim zdaniem 25 litrów złoża będzie odpowiednią wielkością.
    Dziękuję za odpowiedź.

  15. #14635

    Domyślnie

    To jest średnia ze zużycia w obecnym mieszkaniu. Wziąłem dane z ostatnich 2 lat i tak mi wychodzi czy liczę za 6 miesięcy osobno czy z całych 2 lat.
    Generalnie możesz liczyć z ostatniego roku, ale najlepiej zabrać pod uwagę miesiąc o najwyższym zużyciu wody, ale też taki gdzie to zużycie się powtarza. Nie też tak, że jednego miesiąca np. napełniałeś basen i nagle podasz mi 30m3
    Pod uwagę należy też ująć, czy wodę będziesz chciał zmiękczyć do zera, czy obniżyć ją do 5-6 dh.
    Ale też myślę, że 25l jest jak najbardziej optymalnym rozmiarem.
    Tyrknij do mnie w wolnym czasie to pomogę.

  16. #14636

    Domyślnie

    A lepsza jest Clack WS1CK czy WS1CL? Ta druga to chyba nowszy model i nie ma menu w PL, ale to mi nie przeszkadza. Z tego co się orientuje to obie można ustawić jako down-flow lub up-flow. Jaki typ płukania będzie lepszy?

  17. #14637
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pisarmp1

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o doradzenia jaki zmiekczacz wybrac
    Twardość wody z wodociągu 23 w stopniach niemieckich test zrobiony metoda kropelkowy. Co do poboru będą 4 osoby więc pewnie koło 10m3

  18. #14638

    Domyślnie

    Cytat Napisał emelx Zobacz post
    A lepsza jest Clack WS1CK czy WS1CL? Ta druga to chyba nowszy model i nie ma menu w PL, ale to mi nie przeszkadza.
    Konstrukcja obu tych głowic praktycznie jest taka sama. Widoczną różnicą pomiędzy tymi głowicami jest tylko panel sterowania. Polskie menu posiada tylko i wyłącznie głowica CK, a poruszanie się po nim jest dokładnie takie same jak w każdej głowicy Clack.
    I jest jeszcze jedna różnica - CENA. Za polskie menu należy znacznie dopłacić. Czy jest sens ? Z tym to jest również, większość społeczeństwa nie zna j.angielskiego i chce dopłacić do tego komfortu, żeby w swoim ojczystym języku móc "pobawić" się ustawieniami, ale generalnie głowica sama w sobie jest bezobsługowa. Raz ją ustawimy i możemy o niej zapomnieć.
    Cytat Napisał emelx Zobacz post
    Z tego co się orientuje to obie można ustawić jako down-flow lub up-flow. Jaki typ płukania będzie lepszy?
    O tym to można referaty pisać
    Up-flow jest bardziej oszczędny pod kątem zużycia soli i wody potrzebnej do regeneracji, ze względu pominięcia procesu Backwash. Jest to też powód do dumy, dla niektórych producentów zmiękczaczy, że ich model jest wyjątkowo oszczędny w stosunku do konkurencji. Nie mówię, że jest zły, ale... myślę, że jest to temat do szerszej dyskusji.
    Przeważnie stosuje się down-flow, a najczęściej jest używany przy stacjach multifunkcyjnych, ponieważ dodatkowy proces płukania zwanym Backwash, pozwala na bardzo dokładne wypłukanie złoża z różnego rodzaju metali, cząstek stałych itd. Z pewnością jest to opcja bezpieczna.
    Jeżeli nie ma dużych wahań w parametrach wody wodociągowej, to teoretycznie można zastosować regenerację przeciwprądową (up-flow), ale jeżeli nie jesteśmy pewni co do jakości wody, ale też chcemy mieć spokojna głowę i uniknąć niespodziewanych problemów z głowicą to jak najbardziej regenerację przeciwprądową (down-flow).

  19. #14639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pisarmp1 Zobacz post
    Witam

    Proszę o doradzenia jaki zmiekczacz wybrac
    Twardość wody z wodociągu 23 w stopniach niemieckich test zrobiony metoda kropelkowy. Co do poboru będą 4 osoby więc pewnie koło 10m3
    Ujęcie wody z wodociągów czy własne ze studni ?
    Jeżeli wodociągowe, to spokojnie 25L.
    Jeżeli ze studni, to najpierw pakiet badań wody - fizykochemiczne oraz bakteriologiczne.

  20. #14640
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pisarmp1 Zobacz post
    Witam

    Proszę o doradzenia jaki zmiekczacz wybrac
    Twardość wody z wodociągu 23 w stopniach niemieckich test zrobiony metoda kropelkowy. Co do poboru będą 4 osoby więc pewnie koło 10m3
    Cześć,

    odpowiedni będzie model Ecoperla Vita 25.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/vita/

    https://www.youtube.com/watch?v=nird8hfnfKs
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 732 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony