Cytat Napisał Juan Zobacz post
Aha. I tego wykorzystywanego pracownika będzie stać na te wszystkie wyroby, jak już po szychcie wróci do domu. W każdym rozwiniętym kraju podstawą gospodarki i dobrobytu jest klasa średnia, czyli pracownicy o wysokich kwalifikacjach i wysokich zarobkach. Przyzwolenie na wykorzystywanie pracowników w imię niższych cen to prosta droga do likwidacji klasy średniej.
A gdzie ja napisałem, że pracownikom trzeba płacić mało? Pracownik ma być w pracy wykorzystany. Ma pracować a nie udawać, że pracuje. Ma wytwarzać dobra, które później będzie mógł skonsumować jako konsument.

Cytat Napisał Juan Zobacz post
Co w ostatnich dekadach doskonale widać w USA i w Europie niestety też. A celu i tak się nie osiąga, bo niskie koszty oparte na niskich płacach przekładają się na niską jakość produktów i dłuższe szeregi zer na kontach producentów, a nie niskie ceny.
Udowodnij, że przy niższych kosztach pracy produkt musi gorszy. Udowodnij, że telefon Xiaomi jest gorszy od tel firmy Apple (miałem oba).

Cytat Napisał Juan Zobacz post
Przemysłu z USA i Europy nie przenieśli do Chin ekolodzy tylko chciwe zarządy. To się działo głównie w latach 90 i na początku XXI wieku. Teraz mamy już tylko konsekwencje. Oddaliśmy Chińczykom całą produkcję razem z technologiami i know-how. A teraz lament, że ich wyroby są tańsze i nieraz lepsze, a naszych nikt nie chce.
To rozumiem, że teraz gdy połowa cena energii to opłata karna za CO2 sprzyja rozwojowi biznesu w Europie? Dlaczego jesteście aż tak ślepi?