dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 45
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 883
  1. #601
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie Nowy salon Madzi

    To ja pokażę mój mocno nie skończony salon. Dodam ze wszystko co sie w nim znajduje przeniosłam z mieszkania i pewnie część mebli itd. będzie do wymainy. A jesli chodz o mój styl to podobaja mi sie wnętrza z tz. klimatem jak i również nowoczesne i chyba chetnie w moim domu połączyłąbym nowoczesność ze starocia tylko :
    Po pierwsze jeszcze chyba tak do konca nie mam koncepcji (co by nie przesadzić)
    Po drugie i najważniejsze - o czywiście rozchodzi sie o kasę
    Na razie wyglada tak

    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    Jeśli ktoś ma pomysł albo koncepcje na to wnętrze to bardzo proszę śmiało komentować.

  2. #602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    nic Ci sie nie powinno zmniejszyc...poprostu pomieszczenie dzielisz na strefy : relaksacyjna i nie wiem jak to nazwac techniczna?

    A moze lepiej panelami zrobic taka Elkę i wjechac pod stol jadalniany i skonczyc przy barku?
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  3. #603

    Domyślnie

    Madzia 1976 zazdroszczę tej przestrzeni ) Bardzo podoba mi się ta ściana z cegłówkami. Zrezygnowała bym już z tej ozdoby na kominku. Nie pasuje mi też dywanik - osobiście podłogę zostawiła bym pustą. Meble nie są za bardzo w moim stylu ( bardzie gustuję w nowoczesnych prostych meblach) ale całość wydaje się taka przytulna i ciepła - to pewnie też zasługa słoneczka za oknem ). Krzesła zmieniła bym chyba na takie bez obicia - nie wiem czy dobrze to napisałam - samo drewienko bym dała. No i to tyle )

  4. #604

    Domyślnie

    piszesz że póki co meble muszą zostać no to co tu wymyślać? pierwsze co mi wpadło w oko to ten dywanik, czemu leży tak na środku? wedlug mnie miejse dywanika jest pod stolikiem. Jeśli się nie mylę to te zaslony są błyszczące i według mnie nie pasują do tych mebli i cegły. Dałabym chyba coś matowego

  5. #605
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Madzia zobaczyłam siebie, leżącą na tej kanapie i oglądającą tv kiedy za oknem tak zimno ......
    Mi się podoba ta naklejka na kominku..........jedynie co bym zmieniła to zasłony i firanki w salonie (jaki mają kolor? ) i faktycznie ten dywan.
    Fajna duża przestrzeń, super
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  6. #606
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Co do dywanika to faktycznie ni przypiął ni przyłatał lezy bo mój pies sie na nim wyleguje, w przyszłości chce go wyminić ale szukam nowych kanap bo naroznik jakoś tak mi tu nie pasuje i wtedy jakiś mały dywanik w odpowiednim kolorze pewnie gdzieś będzie sobie leżał, co do krzeseł to faktycznie te są miocno kiczowate, pasowały do kuchni w byłym mieszkaniu - tutaj nie bardzo, w przyszłości planuję całe drewniane i duzy stół prostokątny.

    Co do wymiany mebli to napisałam ze musza zostać, z braku funduszy, będę wymieniała je po kolei, w pierwszej kolejnosci szafka rtv - myślę do tego wnętrza o ciemnych meblach w stylu kolonialnym, mam nadzieję ze bedą wygladały dobrze. Zasłonka nie jest błyszcząca (aparat troszke przekłamuje).

  7. #607
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Czyli jak planowałam tu:

    Tylko boję się jak wykończyć przy barku... bo od ścianki w lini prostej zostaje jeszcze ok 40 cm z boku barku.
    Wtedy patrząc od strony kuchni barek stoi na panelach a obok są płytki i krzesła stoją na tym połączeniu
    Chyba że pociągnąć panele do połowy barku?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon zm2tyhtr..jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	41611
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  8. #608
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Kurcze, a nie wydaje Wam się, że to wejście jest takie dziwne...? Że brakuje tam "przedpokoju"? Chodzi o to, że od razu się wchodzi do kuchni ... Jakoś nie do końca mi się to widzi

    Że idąc do salonu ma się całą kuchnię na widoku - wręcz jak scenę ... może gdzieś jakąś ściankę dać?
    I jeszcze co mi przychodzi na myśl, że idąc do stołu trzeba omijać barek... Ale to już jest mniejszy problem (tzn lepsza byłaby wyspa, ale w tym przypadku i tak odpada, bo by wyszła na środku przejścia).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tylko salonzw..jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	41612
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 04-02-2011 o 14:01
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  9. #609
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No własnie, w aparacie zasłonki wyglądają na błyszczące dlatego jakieś takie wydały się "inne" niż wszystko
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  10. #610
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Piszecie o przestrzeni, a mnie właśnie ona w tym wnętrzu troche przeszkadza, wszystko wydaje mi sie takie małe w stosunku do przestrzeni i to mnie denerwuje. Firanki są ecri a zasłony to taki stalowo - zielonkawy kolor trudny do określenie, ale nie załamujcie mnie ze nie pasuja bo z całego salonu to tylko one są nowe i kosztowały kupe kasy, bo ja g... zamaist zamówić z allegro szyłam na wymiar.

  11. #611

    Domyślnie

    ja mam wrażenie, że mimo sporego metrażu wszystko jest powciskane w kąty - stół, kanapa, nawet meble. przez to pośrodku jest wielka pustka (mój pies był w stanie przeciągnąć dywan na swoje ulubione miejsce, jak mu mama znalazła inne miejsce, ale chyba aż tyle przestrzeni zwierz nie potrzebuje )
    podoba mi się kuchnia (choć pewnie tą roletę bym w innych kolorach widziała) i to jak "wchodzi do salonu" - fajne ciegiełki, ładne światełko nad nimi.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Nie martw się, jeżeli myslisz o ciemnych meblach kolonialnych, to będą pasowały
    edit: do zasłonek
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 04-02-2011 o 21:22

  13. #613
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    ja mam wrażenie, że mimo sporego metrażu wszystko jest powciskane w kąty - stół, kanapa, nawet meble. przez to pośrodku jest wielka pustka (mój pies był w stanie przeciągnąć dywan na swoje ulubione miejsce, jak mu mama znalazła inne miejsce, ale chyba aż tyle przestrzeni zwierz nie potrzebuje )
    podoba mi się kuchnia (choć pewnie tą roletę bym w innych kolorach widziała) i to jak "wchodzi do salonu" - fajne ciegiełki, ładne światełko nad nimi.
    Mam to samo wrazenie, ale nie mam koncepcji na inne ustawienie tych "tymczasowych" mebelków, chętnie pomanewrowałabym kanapą ale tył nie jest obity skóra i kiepsko to będzie wyglądało, po mojemu reszta mebelków jest po prostu za mała.

  14. #614

    Domyślnie

    bo jest duza niewykorzystana przestrzen
    jak wstawisz dwie kanapy i duzy stol,to sie zapelni
    masz ten komfort,ze z wielkoscia mebli nie musisz sie ograniczac

  15. #615
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    bo jest duza niewykorzystana przestrzen
    jak wstawisz dwie kanapy i duzy stol,to sie zapelni
    masz ten komfort,ze z wielkoscia mebli nie musisz sie ograniczac
    Też myślałam włąśnie o dwóch kanapach. Nie chcę salonu zagracać meblami, myśle że wystarczy szafka tv, jakaś witrynka i komódka i marzy mi sie duży drewniany , ciemny stó i tak z 8 krzeseł. Myśle tylko nad kolorem kanap. Wasze rady są dla mnie bardzo cenne.

    Zapomniałam jeszcze o hokerach, przy barku z cegły któremu oczywiście równiez brakuje jeszcze blatu.

  16. #616

    Domyślnie

    Madziu,jak chcesz isc w meble kolonialne,to mysle,ze warto podbic jakis tematyczny watek
    np
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...NIALNE-ZDJECIA

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...lu-kolonialnym

    lepiej sobie bedziesz mogla ulozyc w glowie calosc

  17. #617

    Domyślnie

    bazę kolorystyczną masz mniej więcej wybraną - przebija z kuchni - biel, brąz, jakieś beże.
    skoro masz mieszkającego w domu zwierza, to bieli na podłodze nie umieścisz, czyli jasny dywanik raczej odpada . jeśli bydle nie wskakuje na kanapy, jasny akcent przesunąć możesz właśnie tam. dla ciemnych mebli, które planujesz przyda się taka "duża" (gabarytowo) przeciwwaga. ewentualne dodatki (ramki, może jakiś stolik kawowy) pokombinowałabym w czerni. jest neutralna ale wprowadzi mocniejszy akcent na tle beżo-brązów (u ciebie chcąc nie chcąc będzie ich sporo, czerń zapobiegłaby "jednej parafii")
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #618
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A nie możesz zrobić dłuższego barku?

  19. #619
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzia 1976 Zobacz post
    Jeśli ktoś ma pomysł albo koncepcje na to wnętrze to bardzo proszę śmiało komentować.
    Mogę?

    Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy - firanki. Na obu oknach (salon i jadalnia) powinny być wykonane z tego samego materiału. W jadalni też dobrze wyglądałyby te złote zasłony - po oby stronach wykuszu.
    W jadalni ubierz krzesła w pokrowce dobrane pod kolor kanapy.
    Masz bardzo nowoczesną kuchnie w ciemnym drewnie i troszkę gryzą się mebelki sosnowe o tradycyjnym wzornictwie.
    Ściana przy kanapie lepiej wyglądałaby na biało. Teraz na zdjęciach wychodzi majtkowy róż i w dodatku robi się ciemno
    Szkoda, że masz narożnik, bo teraz za bardzo jest zwrócony ku kuchni. To jest właśnie przewaga zwykłej kanapy czy dwóch (lub foteli), że można sobie przemeblowywać wnętrza wg. upodobania. Ale wydaje mi się, że postawienie go dłuższym bokiem na wprost kominka będzie lepszym pomysłem. Wówczas trzeba rzecz jasna przestawić komódkę - może na ścianę z oknem tarasowym, albo tam, gdzie teraz jest choinka?
    Myślę, że dość słabo wyeksponowałaś cegłę - gdybyś planowała zmieniać mebelki, to proponowałabym bardzo prostą półkę pod TV w ciemnym drewnie (jak w kuchni) na całą długość ściany. Zamieniłabym też szklaną półeczkę we wnęce przy kominku na dwie solidne półki drewniane.
    Jeśli zamierzasz zostawić lampę ze złotym abażurem, to IMHO trzeba by zmienić pozostałe lampy.

    A teraz już zupełnie na boku uwaga - ja bym tę ceglaną ściankę przy kuchni zrobiła do sufitu. Masz bardzo szerokie przejście do kuchni i jeszcze to okienko. Trochę za dużo tego się robi. Na tle tej ceglanej ściany można byłoby powiesić jakąś grafikę i oświetlić reflektorkiem.

    Myślę, że powinnaś dążyć do takiego układu:


    Gdzie kanapy byłyby bardziej na środku pomieszczenia, a za kanapami komoda (jak najbardziej styl kolonialny pasuje, ale musi to być nowoczesna odmiana kolonialnego, bo inaczej znów będzie się gryzło z kuchnią (taka już wada otwartej kuchni - trzeba z nią zgrać salon).
    Tam gdzie stoi choinka może być miejsce na wysoką przeszkloną witrynę (jeśli masz co eksponować). I jak już wspomniałam pociągnąć ceglaną ściankę przy jadalni wyżej, a przy niej też można ustawić komodę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-02-2011 o 16:48

  20. #620
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie Pomóżcie zaaranżować salon :)

    Pomału myślę nad salonem.
    Pomóżcie rozplanować układ.
    W programie niestety nie wszystko da się zrobić tak, jak ma być
    Kominek będzie zupełnie inny - zabudowany w ścianie - nowoczeny.
    Kolorystyka mebli i podłogi +/- się zgadza z wyobrażeniem.



    a tu z kuchnią:



    Co myślicie o takim układzie podłogi? Tylko w kąciku wypoczynkowym drewno o takie:



    a na pozostałej pow. płytki gresowe błyszczące (duże 60x60) identyczne byłyby w kuchni, która jest otwarta na salon i w holu.

    Dodatkowo będzie w salonie jeszcze regalik niewielki na książki, coś takiego nowoczesnego, jak mi się uda upolować





    No i salon jest otwarty częściowo na hol i widać będzie schody w tym stylu:


    I jeszcze jedno - lepiej zrobić osobny stół czy np. blat przy wyspie kuchennej? Salon ma mieć 23m a kuchnia 16.

Strona 31 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony