dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 534
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 10665
  1. #1961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Pomacaj ręką rurę to da się zrobić na szybko.
    może w tej tragicznej sytuacji trochę humoru - czy pomacać tę "rurę" czy tę rurę

    patrz:
    "rura" -laska, babka, panienka
    rura - fragment powietrza oblany żelazem , PVC, miedzią

    to śmiech przez łzy

  2. #1962

    Domyślnie

    masz ustawioną temp wewnętrzną na 24 st??? ustaw na jakas 1 h 23 st poobserujemy troche..

  3. #1963
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    masz ustawioną temp wewnętrzną na 24 st??? ustaw na jakas 1 h 23 st poobserujemy troche..
    ok zrobione

  4. #1964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    w sumie moze zrestartowac....ew oczyscic czujnik jak da rade... i jeszcze jedno masz napewno pozamykane wszystkie drzwiczki??? mozesz równiez przysłonic dmuchawe na 2-3 cm bo widzę jedzie na 100%
    drzwiczki pozamykane, dmuchawy nie przysłonie bo nie ma takie "klapki" a obawiam się coś robić prowizorycznie żeby nie uszkodzić jej

  5. #1965

    Domyślnie

    wyłacz z pradu na 10 s... i włacz
    widzicie chłopaki? temp zada osiagnieta, cwu osiągniete a kocioł pracuje dalej...

  6. #1966

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    wyłacz z pradu na 10 s... i włacz
    widzicie chłopaki? temp zada osiagnieta, cwu osiągniete a kocioł pracuje dalej...
    Bo to automat i tak się zachowuje, on nie ma stawać na zadanej, ma się starać utrzymać lekkie dmuchanie i podawanie.
    Stanie na amen, jak przeciągnie o ponad 5st.C wartość zadaną

    ale spaliny 213st.C dla 38%wykorzystania mocy to coś nie tyt.
    Tyle, to na pełnej mocy albo na lekko powyżej znamionowej mocy kotła
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 12-10-2011 o 21:21
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #1967
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem ,zamiast sprawdzać czujnik zrób tak.Ustaw tryb pogodowy,i wyłącz i włącz sterownik.Czy to "nowy" opał czy już palisz nim od dawna a taki numer zrobił dopiero teraz?Czy nie paliłeś dziś drewnem na full,a czujnik temp.spalin pozostał w kominie?
    paliwo te same od początku - groszek z Chwałowic, niczym innym nie palę - wg wykresów trwa to od dawna jednak dopiero teraz zerknąłem na wykresy innych ......

  8. #1968

    Domyślnie

    Bo to automat i tak się zachowuje, on nie ma stawać na zadanej, ma się starać utrzymać lekkie dmuchanie i podawanie
    to jest lekkie??? ponad 250st i praktycznie ciagła praca podajnika????

  9. #1969

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    to jest lekkie??? ponad 250st i praktycznie ciagła praca podajnika????
    a o spaliny Ci chodzi, to kolega musi spojrzeć w menu jakie ma wgrane ograniczenie, stanie powyżej wgranego progu alarmu t.spalin
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #1970
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basco Zobacz post
    Trochę miałem podobną sytuację z niską temperaturą powrotu, a na dodatek na wyjściu z pieca nie mogłem obniżyć temperatury jak 44/46 stopni. Pompę CO miałem ustawioną jako "załączona". Po kilku różnych próbach w ustawieniach eCoala dla instalacji jaką mam bardzo dobrze sprawuje się ustawienie pompy CO w trybie "cykliczna". Jedyne co zmieniłem w ustawieniach to "czas pracy pompy CO" i "czas postoju pompy CO". Ustawienia dopasowałem tak żeby pompa przepchnęła nagrzaną wodę z pieca do układu aż do powrotu i potem ma postój. Całkiem nieźle to się sprawuje przy temperaturach ok. +10 stopni i spalanie też jest OK. Zerknij na ustawienia na moim OEP-25 "Basco CO"
    Ustawianie przepływu na zwykłych zaworach mija się z celem. Z reguły prowadzi to do sytuacji - grzejnik grzeje stale, albo wcale. Proponuję zawór 4-drogowy. Na piecu masz dowolną temperaturę, jaką chcesz mieć np. 45 stopni, a zaworem regulujesz temperaturę na obiegu CO. U mnie w tej chwili na piecu ok. 46-48 stopni, natomiast w obiegu CO ok. 36-37 stopni (obniżając tą temperaturę zaworem w jednym miejscu ustawisz sobie komfort cieplny w domu i jednocześnie obniżysz zużycie opału). Pompka CO włączona na stałe. Dodatkowo przez zawór część wody wychodzącej z kotła wraca z powrotem do niego podgrzewając wychładzający się powrót.
    Jak już wczesniej było dowodzone lepiej utrzymywać stałą, możliwie niską temperaturę w całej instalacji CO, niż stosować metodę : grzej - wychłodź - grzej. Po wychłodzeniu kocioł idzie większą parą, co powoduje większe straty kominowe, lepiej jest jak już zacznie pracować stale z w miarę równą temp. spalin...
    Mój kocioł: https://esterownik.pl/sterownik/689

  11. #1971

    Domyślnie

    ustawienia ma troche skopane ma duze delty temperatur i wtedy piec pracuje na max-a,

  12. #1972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej-M Zobacz post
    paliwo te same od początku - groszek z Chwałowic, niczym innym nie palę - wg wykresów trwa to od dawna jednak dopiero teraz zerknąłem na wykresy innych ......
    19-09-2011 mała przerwa po 16 i potem już czujnik spalin jak dla mnie rozjeżdża się. Przed tym okresem zachowanie ma przyzwoitsze.

  13. #1973
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Spokojnie zatelefonuj jutro do Elektro-Systemu.
    Z pewnością wszystko się wyjaśni.
    witam. fakt jest taki że dzwoniłem i poradzono mi wkleić "koronę" co nie poskutkowało. Oczywiście jutro zadzwonię .

  14. #1974

    Domyślnie

    hehe, no i to jest własnie przewaga nowych sterowników (bez kontekstów) każdy moze zerknąć on line i w razie co doradzic koledze!! nie musi czekac do jutra zeby zadzwonic do firmy zeby zapytać się co i jak

  15. #1975

    Domyślnie

    coś ma pokopane temp wody rosnie a temp powrotu-spada godz 21:40

  16. #1976
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej-M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gaszowice
    Kod pocztowy
    44-293
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    hehe, no i to jest własnie przewaga nowych sterowników (bez kontekstów) każdy moze zerknąć on line i w razie co doradzic koledze!! nie musi czekac do jutra zeby zadzwonic do firmy zeby zapytać się co i jak
    co racja to racja.........

  17. #1977
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    witam
    jak tak czytam to forum to znow pojawiaja sie watpliwosci co do tego pieca,bylem juz przekonany co do jego wyboru a tu ino wyczytuje ze ciagle zawleczke zrywa,ze duzo spala itd. to ile powinien spalic taki kociol w zimie a ile w lecie grzejac wode zakladajac ze dom nowy dobrze ocieplony itd. prosze utwierdzcie mnie w wyborze,znajomy ciagle namawia mnie na piec tlokowy,ja uparcie stalem przy swoim ale teraz mam watpliwosci.prosze szczerze jestescie zadowoleni z tego pieca? Ile wam spala mialu badz groszku bo to istotne jednak dla kazdego kupujacego.

  18. #1978

    Domyślnie

    nie słuchaj nikogo, bierz kocioł taki jaki TY chcesz pozniej w razie co będziesz miec pretensję do samego siebie no... ale danych to za dużo nie podałeś....

  19. #1979

    Domyślnie

    Nie dziwią mnie twoje wątpliwości skoro węszysz bez przerwy o piecu, do którego jesteś przekonany a o tłokowcu wiesz tyle co znajomy zachwali. Jaki piec takie problemy. Nawet do gazowca serwisy wzywają.

  20. #1980
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marin75

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skalmierzyce
    Kod pocztowy
    63-460
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Ten PS wszystko mi tłumaczy. Jak chcesz oszczędzić to inwestycja w termostaty. Jak brak kasy to też jest wyjście, trzeba robić za termostaty. Jak byś miał gdzieś pod ręką instalację z tymi zaworami to byś mógł pomacać grzejniki jak one są ciepłe a nawet w jakiej części.
    Generalnie termostat jest tu ogranicznikiem i zmniejsza przepływ wody przez grzejnik. Jak woda dłużej płynie to i więcej się wychłodzi w grzejniku. Tak że powrotem to się nie przejmuj jeszcze zbytnio. Przykręcaj grzejniki tak aby trafić w miarę komfortową temperaturę w każdym pomieszczeniu. Reguluj o niewielkie części obrotu gałki i zacznij od pozycji skręconej. I uprzedzam że to nie jest szybka robota. Jakbyś nagle z niewiadomego powodu zapragnął pozmieniać zawory to zwróć uwagę że są i do grawitacji gdzie przekrój otwarcia zaworu jest większy.
    Sorry Basco za poprzedni wpis, miałoby do tego posta..
    Ustawianie przepływu na zwykłych zaworach mija się z celem. Z reguły prowadzi to do sytuacji - grzejnik grzeje stale, albo wcale. Proponuję zawór 4-drogowy. Na piecu masz dowolną temperaturę, jaką chcesz mieć np. 45 stopni, a zaworem regulujesz temperaturę na obiegu CO. U mnie w tej chwili na piecu ok. 46-48 stopni, natomiast w obiegu CO ok. 36-37 stopni (obniżając tą temperaturę zaworem w jednym miejscu ustawisz sobie komfort cieplny w domu i jednocześnie obniżysz zużycie opału). Pompka CO włączona na stałe. Dodatkowo przez zawór część wody wychodzącej z kotła wraca z powrotem do niego podgrzewając wychładzający się powrót.
    Jak już wczesniej było dowodzone lepiej utrzymywać stałą, możliwie niską temperaturę w całej instalacji CO, niż stosować metodę : grzej - wychłodź - grzej. Po wychłodzeniu kocioł idzie większą parą, co powoduje większe straty kominowe, lepiej jest jak już zacznie pracować stale z w miarę równą temp. spalin...
    Mój kocioł: https://esterownik.pl/sterownik/689

Strona 99 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony